Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Téli időszak az oviban fórum

Téli időszak az oviban (beszélgetős fórum)


1 2
50. manó2000 (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 19. 12:01

Ez így van. Azt nem tudom, mi lett volna ha...

Most jöttek helyre, de erre a pár napra már nem merem bevinni Őket. De januártól megint jön a nagyüzem...hátha addig erősödünk egy kicsit.

49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 48. - Manó2000)
2013. dec. 19. 11:15

Én nem érzem hatástalannak. Persze kontraindikáció sohasincs, hogy mi lett volna nélküle.. A nagyobbaknak már én is igyekszem kevesebbet adni. Mondjuk idén pont elég sokat szedünk, mert októberben született a legkisebbem, és most tényleg kerülgetem, amit lehet...


Amikor már olyan 6-7 évesek, akkor tényleg talán le kell állni..

48. manó2000 (válaszként erre: 47. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 19. 11:12
Nekem már néha olyan érzésem van, hogy az se jó, ha ennyi vitamint meg immunerősítőt adok. Tényleg hatástalan. CSak mérgezem a gyereket??? Tanácstalan vagyok. Csak megedződnek egyszer ezek a gyereke, csak túl kéne élni...
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Manó2000)
2013. dec. 19. 11:06
Ez a másik, ha van mód, ellenőriztetni is kell a szintet. Itt a városban kevés fény jut a szmog miatt, a kisfiamnak véletlenül derült ki, hogy 12szer kevesebb a szervezetében a D vitamin. Azóta neki folyamatosan felírják, (kivéve nyáron), mi meg a megelőző-adagot szedjük. Viszont ezt tényleg nem szabad túladagolni se!!
46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Iculi71)
2013. dec. 19. 11:04

Igen, ezek nagyon igazak.


A vitaminszedéshez hozzátartozik a szünet tartása is nyilván.


Sajnos ott van ez az egész, hogy az élelmiszerek minősége van már nagyon lent, 30 éve én se szedtem semit, és ki kellett állni meztelenül az erkélyre, hogy végre legyek már beteg.. És még akkor se lettem..


Valóban betegség alatt csínján ezekkel..


Én mostmár bróbálok átállni a művitaminokról a bíborkasvirágra (echinacea), meg a növényi alapú dolgokra.


Ezek a dolgok tényleg a túlélést szolgálják, de hát túlélni meg túl kell...

45. manó2000 (válaszként erre: 44. - Nbandus)
2013. dec. 18. 12:44
Igen, mondta a doktornőnk, hogy mivel a kicsi szedi a D vitamint, adhatok a "nagyoknak" is, mert jó immunerősítő. Már tényleg annyi mindent próbálok adni.
2013. dec. 18. 12:34
Én a D-vitamin jótékony hatását hallottam ugyanilyen szempontból. Azóta nem 1 hanem 2-3 csepp vigantolt kap a lányom, igaz kb 2 naponta.
2013. dec. 18. 12:24
Nálunk is a gyerekek 3X 100 mg-ot szednek egészségesen is egyébként. Ettől még megbetegedtek, de tényleg hallottam már mástól is a C vitamin túladagolását.
42. Cippora (válaszként erre: 40. - Iculi71)
2013. dec. 18. 12:21
Sajnos nálunk az emelt c vitamin sem vált be.Megelőzésképpen 250-500 mg-ot kapott naponta,és így is nagyon lebetegedett :( pedig annyira bíztam benne én is...
41. manó2000 (válaszként erre: 40. - Iculi71)
2013. dec. 18. 12:14

Szia!

Köszönöm szépen, hogy leírtad. Ez a C vitamin túladagolás nem lehet rossz. Hallottam már régebben mástól is, csak nem tudtam, hogy mennyire lehet túladagolni. Még évekkel ezelőtt nekem is segített a sok C vitamin. Gyerekeknek is adom folyamatosan.


Fura ez a multivitaminos dolog, mert van aki azt mondja, hogy ha beteg akkor többet kell adni, mint egyébként. Kivéve a vasat. Viszont el tudom képzelni azt, bár én nem vagyok szakember, hogy ha beteg a gyerek akkor nem tesz jót.

2013. dec. 18. 10:39

Sziasztok! Én is elmondanám a mi példánkat, hátha valakinek segít. A kisfiam most 5 és fél éves. 2 éves kora óta van közösségben, előtte soha nem volt beteg. Ő is sokat volt megfázva főleg az első két évben.... egy nagyon jó gyerekorvos volt nálunk évekig, ő mondta mindig, ha beteg a gyerek a C vitamint kell túladagolni.... és ez nálunk tényleg működik. Ahogy vége a nyárnak, elevel elkezdem a C vitamint tavaly napi 100 mg-t adtam, idén hogy nagyobb már napi 200-at.... de ha kezd taknyosodni háromszoros adagot adok neki, tehát 4 éves koráig napi 3x100 mg-ot, idén pedig napi 3x200 mg-ot. Az orvos mondta, hogy nem lehet ezzel ártani, mert a szükségtelen C vitamin simán lebomlik a szervezetben, viszont a betegséget kiszorítja a szervezetből. És hogy azért nem reklámozzák ezt így sehol, mert akkor mi lenne a gyógyszeriparral. Amióta ezt tesszük, nem mondom hogy nem beteg a kisfiunk, de rögtön az elején megfogjuk a náthát, és nátha miatt nem kellett már tavaly sem otthon tartanunk.

Még egy tanács: ha betegek a gyermekeitek, akkor semmilyen multivitamint, immunerősítőt ne adjatok nekik, mert mind a kettő a beteg bacikat is felerősíti, és konkrétan megakadályozza a gyógyulást... ilyesmit csak és kizárólag teljesen egészséges gyereknek szabad adni, és akkor valóban tudnak hasznosak lenni. Bár ezekre a multivitaminokra annakidején azt mondta az orvosom akinél szültem (neves főorvosról van szó), hogy a sok multivitamintól a babák csak felpumpált "mű"immunrendszerrel rendelkezők lesznek, a szervezet jól van kitalálva, ha alapból mindennel meg van támogatva, azzal pont akadályozzuk, hogy saját magától erős legyen.

Remélem tudtam segíteni!! Kitartást mindnyájunknak a téli taknyos időszakra!

39. manó2000 (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 16. 15:46

Ez így van! Azzal a gyerekkel van kiszúrva a legjobban, aki beteg. Aztán mindenki mással is.


Olyan rossz érzés, amikor viszem be a kikúrált gyereket az oviba és látom, hogy ott vesződik az óvónő a fosós vagy a tiszta taknyos gyerekkel, akinek zöldebb már nem is lehetne a cucc. Bocs! Aztán pár nap múlva meg jön az én gyerekem betegen haza.

38. manó2000 (válaszként erre: 37. - Nbandus)
2013. dec. 16. 15:41
Köszi szépen, hogy megírtad! Még nem hallottam róla, de utána nézek. :)
37. nbandus (válaszként erre: 35. - Manó2000)
2013. dec. 16. 12:25

Kyani sunrise a termék neve. 30 db tasak van egy csomagban, abból felet kap minden reggel a leányzó.


A párologtató amúgy kb 6-700 ft, szerintem erre nem mondhatnak nemet se a gyerekek, se az óvónők ;)

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Manó2000)
2013. dec. 16. 12:09

Igen, van gond az ovival, igazából nekik kellene rendet tenni, meg a körzeti orvosoknak, óvoda orvosoknak.

Sajnos nem jó duma - attól függetlenül, hogy véres valóság - az, hogy kirúgnak a munkahelyről. Ugyanis ha behozza a vírusos gyerekekét, amikor is egy miatt még 15 beteg lesz, akkor még rajta kívül 15-öt kirúghatnak. Persze van olyan, hogy nagy járvány van, vagy tényleg ott lesz beteg a gyerek, ez más kérdés. De amikor a tök máshol összeszedett bacit "tudatosan" beviszi, az igenis gáz. Nálunk volt olyan, hogy a gyerekbacit a férjem kapta el, és őt tényleg majdnem kirúgták. Ő ugyanis sokkal betegebb lett tőle. Ekkor pont tőlem kérdezte meg az öltözőben a kedves anyuka, hogy a hasmenéses gyerekét otthagyhatja-e. Édes istenem.. Nem irigyeltem szegényt, mert egyedül nevelte a gyereket. De az én férjemnek meg négyet kell eltartani... Szóval ez csak úgy megy, hogy SENKINEK. Soha. Másként mindig lesz a kivételre, és a bacik indokolatlanul sok bekerülésére valami ok.


Régen ez tök szigorú volt. Egyrészt mindig vissza kellett vinni egy betegség után a körzetihez. Nem adtak ki előre biankókat, hogy ha "úgy látja anyuka, hát vigye".


Pedig az én anyám akkor is komolyan dolgozott. Nem voltunk sokat betegek, de akkor is volt, hogy apámmal igenis megosztották azt a pár napot. Ez akkor még nem volt bevett szokás, cseszegették is apámat is a melóhelyén, de aztán tudomásul vették. Ha meg már lábadoztunk, mentünk a mamához. Szóval sohase volt ez könnyű, és mentünk oviba, hacsak lehetett, de fertőzően, vagy az orvos tiltása ellenére soha.


Arról nem beszélve, hogy az, hogyha betegen viszik, elsősorban a gyereknek nem jó!! Ez oly keveseknek jut eszébe ezzel kapcsolatban, pedig ennek kellene az első gondolatnak lenni..


Igen, a babavárással kapcsolatban beszélnek a rózsaszín felhőről, de arról keveset, hogy már akkor el kellene a visszatérést kezdeni szervezni, mert segítség nélkül ennek nekivágni igenis öngyilkosság...

35. manó2000 (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2013. dec. 16. 12:00

Ez a párologtató nem is rossz ötlet. Megkérdezem az óvónéniket majd. Hátha nyitottak lennének rá és a szülőket is. Egyébként a mi ovinkban is van sószoba, de még nem sokat használták, főleg a fiaim, mivel télen kezdték és sokat hiányoztunk.


Köszönöm szépen, ha megadod a nevét a gyümölcskoncentrátumnak!

34. manó2000 (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 16. 11:57

Alapvetően az ovival is gond van ilyen téren. Az óvónőknek ez szinte természetes, hogy betegen mennek. Egyébként jó ovi, panaszom más téren nem lehet. De szolidárisak a munkahelyüket féltő vagy csak "lazább" szülőkkel.


Hogy van ez a probiotikumos sorrend? Kipróbálnám.


Egyébként a multik meg a C vitamin még nem hozott igazán eredményt.


Köszönöm a biztatást! Remélem gyorsan erősödnek majd a fiúk. :)

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2013. dec. 16. 10:34

Igen, nekem is volt ilyen ötletem, hogy levegőtisztító-párásító akármi sokat jelenthetne.. Bár a mi bölcsinkben van sószoba is, az nagyon jó.. Bár az egyik nem pótolja a másikat.


A probiotikumot tekintve nemrég teljesen ki lettem okosítva.. Ők ugyebár a "jó" bacik. A prebiotikum meg az a kaja, amit a jó bacik esznek. Szóval ezért kell mind a kettő megfelelő sorrendben. Ha ez rendben van, akkor minden másból még kevesebb is elég, mint az előírt adag..


Hát igen, amíg Máltán éltünk egy darabig mi se voltunk betegek, pedig mennyit paráztam, hogy mi lesz velem ott két kicsi gyerekkel...

2013. dec. 16. 09:41

Szia!


Az én lányom is még csak bölcsis, ez a második éve. A tavalyi maga volt a "pokol". Decembertől Márciusig kb 2 hetet ha volt bölcsödében. Folyamatos mandula és fülgyulladása volt, aztán Mononucleosis. Márciusban elvittük 2 hétre tengerpartra, ott visszahízta a betegségekben leadot 1,5 kilót és megerősödött annyira, hogy a nyáriszünetig már nem volt beteg.


Idén jobb a helyzet, többnyire lábon kihordott náthával és kis köhögésel átvészeltük idáig. Nekünk két dolog válik be a tapasztalatok szerint. 1. folyamatosan adok neki probiotikumot, nem csak amikor beteg. 2. Kap egy terméket, ami 100% természetes vörös bogyós gyümölcskoncentrátumot, és ez nagyon jó. Ha érdekel, szívesen megadom a nevét.


Hasmenéssel és lázzal sose vinném bölcsibe, és szerencsére nálunk a csoportban a szülők ugyanígy vannak ezzel. Viszont sokszor volt idén, hogy köhögött, folyt az orra, elvittük dokihoz, és azt mondta, hogy ha tudjuk, tartsuk otthon, de nyugodtan vihetjük bölcsibe, mert nem fertőző. Így köhögve is ment bölcsibe, ahogy a gyerekek 80%-a. Közben rájöttünk a szülőkkel, hogy a 24 fokra fűtött, száraz levegő miatt köhög mindegyik állandóan. Szóval csoportpénzből kapnak karácsonyra párologtatót a radiátorokra :)

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2013. dec. 16. 09:19

Szia!


Nagyjából azt tudom írni, mint a többiek. Nekem is volt "füles" gyerekem, nála végül a mandulaműtét+20 napos intenzív sóterápia lett a megoldás. (Neki is lett egyszer ebből tüdőgyulladás is.) Meg a prevenár. Az akkor még 17000Ft-omba került. Meg a tüdőgyulladás utáni években az influenza oltás.


Ha valakinek tényleg olyan munkahelye van, amit érdemes megőrizni azért tapasztalatom szerint nem felesleges komolyabb vitaminokba beruházni. Persze nem minden sz.t megvenni, hanem átgondolni, prebiotikum, probiotikum, multivitaminok, a kiélezett időszakban nagyobb adag lassan lebomló C vitamin.. Aztán persze a probiotikumot, ha már lehet le lehet váltani kefirrel, ezzel-azzal, a prebiotikumot megfelelő búzakorpa készítményekkel.. Ez nem olcsó, pláne több gyereknél, de jó részét visszahozhatja az árának. Nem csodaszerek, de azért nálunk számítanak.


Ettől még lesz beteg, csak egyrészt kevesebbet, másrészt annyira nem pattan le. Meg manapság sajnos az ételekben kevesebb tápanyag van, mint a mi időnkben.


Meg a saját immunrendszerünket is erősítsük, hogy ne kapják vissza tőlünk se.


Egyébként meg tényleg kitartás. A bölcsiseknél 3 éves kortól van egy jelentős javulás, meg olyan 6-7 éves kortól.


Ha meg gyanú van rá, akkor tényleg irány az immunológia, egy vérvételt megér, hogy ne izguljunk, hogy nincs-e mégis valami rendellenesség..


A pofátlan szülőket meg közösen meg kell próbálni "megnevelni", mert az azért nem vall közösségi szellemre, hogy a hasmenéses gyereket beviszi, amivel elég lenne 2-3 napot otthon lenni, és másik 30 családnak nem tenné tönkre 3 hetét... Én is csináltam sokáig remegő gyomorral, hogy jaj, csak most ne legyen beteg, de egyértelműen fertőzően sohase vittem be. Illetve egy eset volt, amikor még csak 11 hós volt, jól szeparálható, és előző nap már lázas volt. Reggel bevittem - éppen zárószigorlatozni mentem az egyetemre, amiből nagyjából egy van egy évben - őszintén elmondtam mi van, adtunk neki lázcsillapítót, és délre ott voltam érte. De ez se hasmenéses dolog volt, "csak" megfázás.

2013. dec. 16. 07:35
Köszönöm szépen a válaszokat!
29. manó2000 (válaszként erre: 28. - Najudy)
2013. dec. 15. 16:45
Akkor csak egy a pár évet kellene kihúznunk valahogy.
28. najudy
2013. dec. 14. 21:41

Az első 1-2 évben a betegség folyamatos az oviban. Tényleg meg kell szokni egymás baciját. Addig védve voltak mindentől, aztán bekerülnek egy olyan közegbe, ahol egyik gyereknek ilyen, a másiknak olyan bacija van. Sajnos azt kell mondjam, ez természetes.

A másik, amit írtatok, hogy mondtátok az óvónőnek, hogy ne vigye ki. A gyerekek imádnak kint lenni, szaladgálni a friss levegőn. Számukra az a legnagyobb büntetés, ha nem mehetnek ki. A mi óvodánkban pl. nem is tudjuk bent hagyni a gyereket, mert nem lehet óvónői felügyelet nélkül, az óvónők pedig kint vannak a többi gyerekkel.

27. manó2000 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2013. dec. 14. 17:55
Igen, sajnos ez is benne lehet.
26. Cippora (válaszként erre: 25. - Manó2000)
2013. dec. 14. 17:54

Akkor lehet nálatok is ez okozza a panaszokat,ezért hajlamosabb a légúti nyavalyákra.

Nekem nyáron kevésbé taknyolt,a száraz levegő nem tesz jót neki,sajnos pont a bölcsié is az,meg 26 fok bent...nem egészséges az sem.

25. manó2000 (válaszként erre: 24. - Cippora)
2013. dec. 14. 17:52
Végülis ha belegondolok az én fiamnak is van allergiája és szezonálisan nyáron Ő is taknyosabb meg köhécsel. Sőt a Kicsi tejérzékeny és nála is lehetnek ettől is légúti panaszok. Bár a Kicsi tejmentesen ékezik. Ezt a doki mondta.
24. Cippora (válaszként erre: 23. - Manó2000)
2013. dec. 14. 17:18
Vagy valamilyen allergia állhat a háttérben,vagy az,hogy valamivel szűkebb a gégéje mint a kortársainak (de ahogy nő,az majd úgy tágul) tulajdonképpen ennek szeretnénk most utána járni,de nem könnyű,mert senki nem igazán partner benne,a gyerek úgy nagyjából egészséges,a többi meg nem érdekel senkit,csak engem...
23. manó2000 (válaszként erre: 22. - Cippora)
2013. dec. 14. 17:00
Aha, értem. Az más, ha nem beteg. Ha nincs semmi fertőzése akkor is köhög? Száraz levegőtől vagy mi az oka olyankor?
22. Cippora (válaszként erre: 20. - Manó2000)
2013. dec. 14. 16:44
Na az én lányom pont úgy köhög,hogy mélyről jövő,száraz,"falrengető"...neki szinte soha nem hurutos,de ez is a kruppból fakad.Csak azért írom,mert rám is szoktak ferdén nézni,gondolom azt hiszik betegen is beviszem,pedig nem,csak ő ilyen csúnyán köhögős alap állapotban is.
21. manó2000 (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. dec. 14. 16:19
Ja, az a pár év addig meg szinte elröppen. :) Ráadásul a legtöbb betegséget tényleg vírus okozza.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook