Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejpép, érvek és ellenérvek fórum

Tejpép, érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. Mancipanci (válaszként erre: 70. - Jk)
2010. szept. 9. 23:33
Ezt az egyet vmiért nem javasolta a védőnő.
70. Jk
2010. szept. 9. 23:16
a sinlac csak gyógyszertárban. feliratva 1300
69. Mancipanci (válaszként erre: 68. - Pen80)
2010. szept. 9. 23:15

Na és ezt hol adják, ás mennyiért, ja és milyet érdemes venni? (drogérai, patika? )

Igazság szerint itt a környékbeli kismamáknál érdeklődtem, hátha fogyasztja vki, így kértem volna kóstolót. Nem jártam sikerrel!:-(

68. Pen80 (válaszként erre: 66. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 23:09
Vagy csak ő volt a kitartóbb - ez sok dologban így van :( Nem gondolom, hogy baja lenne a tejpéptől, legalábbis az én lányomnak nincs. Meg még sok milliónak, úgyhogy egy próbát biztosan megér.
67. Jk
2010. szept. 9. 23:06
nem reklámozni akarom félre ne értsetek. csak nem biztos hogy mindenkinek át kell élnie mindent hogy ugyanoda jusson végül. bár persze minden gyerek más. lehet csak az enyéim tök egyformák ebben.
66. Mancipanci (válaszként erre: 63. - Pen80)
2010. szept. 9. 23:05
Igen, de nagyon melós és hangos, így nem voltam elég kitartó!
65. Pen80 (válaszként erre: 64. - Jk)
2010. szept. 9. 23:03

hirtelen :)

Azért talán megpróbálni érdemes, hátha bejön. Aztán ha nem, akkor más megoldás kell persze. Nincs ilyen tapasztalatom, csak ez jutott eszembe.

64. Jk
2010. szept. 9. 23:01
nálunk anyetejes volt csak mindkettő. hat hónapos koruk után kezdődött a felkelés állandóan. nekem is azt magyarázták hogy azért mert kap enni. okéoké. de mégis mit tegyen az ember ha felkel a gyerek és ordit? igen csinálhatja a hagyom orditani vagy a simogatom vagy a vizet vagy teát adok módszer. egy dologban igazán segitenek ezek a módszerek az pedig a szomszédok megőrjítése. de lehet próbálkozni tényleg. mindkettőnél a sinlac segitett. de lehet csak egyszerűen jó alvók lettek?
63. Pen80 (válaszként erre: 62. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 22:59

:)

És próbáltál nem adni neki? Rosszul hangzik, de valahogy próbáltad visszaállítani? Vagy mindig is evett éjjel?

62. Mancipanci (válaszként erre: 61. - Pen80)
2010. szept. 9. 22:57
A dokibácsink azt mondta, azért kel fel, mert tudja, hogy kap enni. Azt mondta, hogy ő is felkelne, ha kapna, de mivel neki saját magának kellene elkészítenie, így inkább alszik. : )
61. Pen80 (válaszként erre: 59. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 22:55
Ezt a sinlacot még én sem hallottam. Bár nálunk alvás gond nincs, igaz, tápszerezünk. Szerintem is egyébként akkor adj csak neki, ha nem elég az anyatej. Ha éjszakánként ébredezik, akkor lehet hogy már tényleg nem elég.
60. Jk (válaszként erre: 59. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 22:52
próbáld ki a sinlacot. azt fel lehet iratatni a dokival és ugy elég olcsó. és nem tejalapú. én teljes mértékben merem ajánlani. nálunk segitett.
2010. szept. 9. 22:48

Ami kecsegtető lehet, hátha végigalhatnék egy éjszakát, de ha nincs rá garancia?

Estére próbáltam neki már főzeléket adni, de az nem volt hatásos. Kalóriában ez többet jelentene?

2010. szept. 9. 22:38

Sinlacot is használunk, gyümölccsel vagy gyümilével keverve. Később joghurttal és gyümivel keverve fogom adni.

Néha főzelékbe is teszek, jól sürít.

57. Pen80 (válaszként erre: 56. - Jk)
2010. szept. 9. 22:37
:)
56. Jk
2010. szept. 9. 22:35
én sinlac pépet adok neki esténként. doki néni szerint segit elteliteni jobban mint az anyatej. és mikor elkezdett felébredni éjszakánként akkor kezdtem el neki adogatni. és azóta tényleg átalussza. kivéve amikor nem.
55. Pen80 (válaszként erre: 19. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 9. 22:34

Ha gáz a tápszer, akkor haljon éhen az a baba, akinek az anyukája nem tud szoptatni? Szerintem nem gázabb, mint az az anyatej, amelyet olyan anya szervezet állít elő, aki hipermarketes paradicsomot eszik télen meg még ki tudja mivel kezelt dolgokat (gázzal érlelt banán stb.). Erre rá van írva mi van benne. Aki a másikat eszi tudja mit ad a gyermekének? Nem beszélve a mindenféle húskészítményekről és még sorolhatnám. Szóval szerintem ez nem ilyen egyszerű.

Nekem is a védőnő javasolta a tejpépet, gyakorlatilag tápszer kanállal adva.

54. Márti86 (válaszként erre: 51. - Cicarigo)
2010. szept. 9. 22:12
Hát én is meg tudnám kajálni bármelyiket. :)) Nagyon finomak.
2010. szept. 9. 22:11
Egyszer azért lettem hülyének nézve mert valaki kérdezte hogy adhat e cseresznyét a babának én meg írtam hogy én adtam és nem lett baja tőle erre megkérdezték hogy holnap pörköltet adok neki? Én meg viccből közöltem hogy igen, gondoltam jó poén hát elhordtak mindennek. :)))))
2010. szept. 9. 22:11
jó éjt
2010. szept. 9. 22:10
Egy időben a milupa vaniliás grízből nagyobb adagot csináltam hogy megegyem a maradékot amit a lány hagyott :-D
50. Márti86 (válaszként erre: 47. - Cicarigo)
2010. szept. 9. 22:07
Főleg ha az a fórum a táplálásról szól.
2010. szept. 9. 22:07
Pedig ez egy tök jó éjszakai tejbárnak indult :-D
48. Márti86 (válaszként erre: 38. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 22:06

Az biztos hogy kapna olyan vitamint amit tőled nem kap meg, de nem hiszem hogy az éjszakákat emiatt aludná át. Akkor minden tápszeres baba átaludná az éjszakát.

Az én fiam tejes csak antireflux tápot kap a bukás ellen a tejébe mégis 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.

2010. szept. 9. 22:06
Igen tudom de ha van egy új forum kb a 10.hsz után vita van :-)
46. Mancipanci (válaszként erre: 43. - Cicarigo)
2010. szept. 9. 22:04

De nem az a cél, hogy összeveszünk, hanem, hogy egymásnak segítséget nyújtsunk!

Nem vagyunk egyformák, így mindenkinek megvan a saját véleménye mindenről, és ez így van jól!

45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 42. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 22:03

én sem adnék tejpépet, ha szopizna!!!

De mivel tápszeres, és naponta 2x eszik csak tápit, kell neki még valami tejes dolog néha. Így hetente 3x kb. kap tejpépet.

44. Márti86 (válaszként erre: 41. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 9. 22:02

Hát tök jó annak aki annyi gyümölcsöt és zöldséget tud megvenni és megenni hogy neki is és a gyereknek is biztosítani tudja a napi szükségletet.

Csak ezeket amiket te leírtál nem mindenki tudja megvenni és ezen felnevelni a gyereket, de örülj hogy te megteheted.

2010. szept. 9. 22:01
Hát erről most lehetne vitatkozni, mert végülis már minden fórumtémán összeveszik valaki valakivel..de vissza lehetne menni egészen oda is hogy a tehén tejét sem az embernek találták ki hanem az utód táplálásra. Az ember az aki megissza más állat tejét.
42. Mancipanci (válaszként erre: 41. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 9. 21:59

Szerintem is, de apa szerint ma már minden mű!, mert a csirke pl.: tápos és még sorolhatnám.


Nem értem miért kell a gyerekeknek feltétlenül hízniuk. Később meg mindenhol azt lehet hallani, hogy sok az elhízott kisgyerek.

szerintem eszik rendesen és jókedvű gyerek. nyílván, ha éhes lenne nem így lenne. Mondjuk nem tudom mitől kellene meghíznia a zöldségtől vagy a gyümölöcstől, ráadásul egész nap mozgásban van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook