Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás refluxos babák anyukái beszélessünk! fórum

Tejallergiás refluxos babák anyukái beszélessünk! (beszélgetős fórum)


1 2
13. Judy24
2011. nov. 7. 12:50

Sziasztok!


Kitartás mindenkinek! kívánom, hogy kinőjék a gyerekeink ezt a kort.


Refluxra nálunk gyógyszert adtak, amitől májnagyobbodása lett.:-S


Kisfiam sem fogadta el a tejmentes tápszereket, mert már babatejet ivott. Növényi tejet iszik (rizs- és zabtej).

2011. nov. 5. 20:21

sziasztok!

Az én fiam 7 hónapos és tejallergiás.Nagyon sokat bukott és a kakija volt véres és ezután lett megállapítva az allergia nála.Bukás amióta diéta van rendeződött néha van csak. Annyival könnyebb a helyzet hogy van még annyi tejem ami elég neki folyadéknak meg teát is elfogadja néha.Én is diétán vagyok.Csak az üveges kaját eszi meg de már egész jól elfogadja.Sinlacot eszik vacsira van hogy 2x is azt imádja egyenlőre.Állandóan idegeskedek én is a kaján mert voltak már olyan napok hogy alig evett valamit de hála az égnek ez nem állandósult.Most nem igazán akar hízni áll a súlya remélem fogyni nem fog mert nem eszi agyon magát de sokat virgonckodik már.Nem könnyű így hogy nem ehetnek úgy mint más babák.Félek mi lesz ha nem lesz ennyi tejem sem akkor mit adok neki mert a tápszert azt nem fogadja el már próbáltuk.

2011. nov. 5. 18:47

Sziasztok!


Az én kisfiam most 2 éves, vagyis lesz csütörtökön :D és tejérzékeny és refluxos.

A tejérzékenységet neki már régóta kimutatta a NES felmérés és én is nagyon gyanakodtam rá, de csak most lett hivatalosan is az.

Refluxot is most sikerült lepapírozni.

Fefe oxigénhiányosan született és epilepsziás is, voltak rohamai is amiket most már tudjuk hogy mi okozott. Sokáig összekeverték a dokik a tejes és savas görcsét a valódi epilepsziás rohammal, így inkább gyógyszerezték, de ezt már nem hagyom hisz rohamunk nincs.


Ő most Fantomalt-ot kap minden ételbe hogy kicsit hízzon mert vékonyka, Sinlac-ot, Humana SL tápsyert, és csak konzervet ehet ami vagy csirkés, halas vagy pulykás.

2011. nov. 5. 18:27

Sziasztok!


A kisfiam négy évesen lett refluxos... ez persze nem a babakori, de ez egy olyan nyavaja, ami bármikor kijöhet. Most diagnosztizálták, bár már egy éve kínlódott... De igazán gyógymódot nem is mondtak rá. A GORB diétát kell tartani, magyarán felfújósat, csokit, nagyon zsírosat és szénsavasat, főleg déltől nem ehet...

Viszont a tej- és gyümölcscukor vizsgálat negatív lett, így a tej kifejezetten javasolt számára.

2011. nov. 4. 18:47

Vannak rossz evő gyerekek.

Kisfiam 2 éves és alig 1 kiló. 2 és fél kilóval született és majdnem 2 kilóra fogyott vissza. Mindig vékony volt és annyiszor megszóltak, hogy túl vékony a gyerek. Persze rosszul esett, de ma már nem érdekel. Ilyen és ilyen is marad.

Sokan esküsznek a homeopátiára. Talán ez segíteni nektek is, hogy jobban egyen.

Sajnos mivel az ételek döntő része ki van zárva, így nem sok mindent ehetnek. Kisfiam növényi tejet iszik.

2011. nov. 4. 16:28

és beteges baba? Milyen napközben? Mosolygós, vagy sírós, nyügös? Azért ez is számít.


Gondolom valamennyit csak hízogat, csak épp nem eleget. Próbáld kizárni a sok téged ért negatív dolgokat, hisz mindent megteszel érte.

2011. nov. 4. 14:13
Egy hónapja kapjuk ezt a tápszert mert nem kaphatunk mást. Mert minden ki jött belöle meg nem is ez volt benne rossz hanem teljes étvágytalanság. Semmit nem akart megenni. El kellett altatnom hogy egyen. És ezt csináltam 5 hónapos koráig. Na mostmeg rimánkodunk minden falatnál. Vicces de már az egész család etetésnél már táncol a hátam mögött hogy a gyerköc vmennyit lenyeljen a kajából.Az álomba eteést meg már nem hagyja egyböl kell felfele.Jelenleg nem kapjuk csak a gastrotust de azt sem hajlandó lenyelni, mint akit ölnek. ezért ment el olyan hamar a tejem is mert az én kislányom ugy evett mint akit ölnek. És hát elég nehéz egy alvó gyereknek a szájába tenni a cicit:) Kivagyok már emiatt. De gondolom más is kinlódik, mert én nagyon. itt a környékünkön meg mindenki olyan jó evő. Én a Tanácsadóból mindig sírva jövök ki. "Hogy de vékonyka ez a gyerek meg olyan sápadt!!!!" Na hát kíváncsi lennék hogy ők nekünk hogy menne. És hát ezért gondoltam hát ha van vki ugyan ilyen helyzetbe mint én,és hátha tudnánk egymásnak vmi tanácsot adni az etetéssel kapcsolatban.Mert én kezdek meghülyülni. Fözök neki minden nap csinálom, reszelem , urmixolom ez a kis piszok:9 meg vmikor rá se nézz. Majd ki esik a pihenőszékböl annyira útál enni. Nehogy még véletlenül egy falat is lemenjen a torkán.
2011. nov. 4. 14:04

primitiv tudom a problémám

de én annyit kínlódtam már az etetéssel hogy komolyan mondom sírhatnékom van ha etetni készülünk

2011. nov. 4. 14:03
A tejallergia miatt meg egy csomó minden kilöve
2011. nov. 4. 14:02
Az itteni dokinéni mondta hogy attól van. Majd jövöhét csütörtökön megyünk gasztrora. Olyan a kis cicije mintha lenne a kis bimbóján egy kis zsírmirigy elvileg a tejmirigy be van dagadva. na most az itteni azt mondta hagyjam abba a debreceni meg szabin van a gyereknek meg nő a cicije!!!! A védőnő azt mondja abba ne hagyjam mert az korán sem biztos hogy attól van e. na de mármost ha abba hagyom akkor mi a p...t agyjak neki reggelire ebédre vacsira, meg közben. nem adhatok neki mindig fözeléket hússal! A gyümi meg nem igazán hizlal, nekünk meg az kellene igazából. Mert 3600gr született és még csak 6600gr vagyunk 7és fél hónaposan.
2011. nov. 4. 12:48

Szia!


Kisfiam a refluxot kinőtte már, de tejallergiás. 2 éves.

Van másféle tápszer is, bár a kisfiam azokat nem ette meg. Nagyon rossz ízük van.:-S


Tápszertől nőne a cicije?! Nem kap valami gyógyszert? Nem inkább attól?

2011. nov. 4. 12:42

szia Niki! Látom pladányi vagy, én Sudvariban lakom :)

Biztos hogy a tápitól nő a cicije?

Mi csak refluxosak vagyunk.

2011. nov. 4. 12:13
Az én kislányom most 7 hónapos tejallergiás és refluxos .Milupa Som tápszert kapunk most amitől úgy nézz ki hogy elkezdet nöni a cicije!a tejmirigy meg van dagadva! Rengeteget kínlódok az etetéssel. 5 hónapos koráig álmában etettem a gyereket, nem is tudta hogy eszik! Már azóta annyit javult a dolog hogy fenn van mikor eszik. De egyem meg nem igazán szeret enni. Így hát nem is gyarapszik igazán. Azt tanácsolták ne adjak neki tápsszert a cicije miatt, de hát vmikor csak azt fogadja el. Várom olyan anyukákat akik hasonlóan kínlódnak az etetéssel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook