Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki valami miatt nem fogyaszthat tejterméket, mivel helyettesíti? fórum

Aki valami miatt nem fogyaszthat tejterméket, mivel helyettesíti? (beszélgetős fórum)


23. Ancsika81 (válaszként erre: 20. - Tbbze)
2023. febr. 26. 11:34

Tünetek lehetnek:


-hasmenés

-haspuffadás

-hasfájás, hasi görcs

-bőrkiütés(pl.ekcéma)

22. tbbze
2023. febr. 22. 23:11
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, segítséget.
21. Ancsika81 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 22. 19:51

Szia.


Növényi tejek.

Vegán tejföl, sajt..

Vegán termékek..

Vizes zsemle

Dr Oetker Crema Vega(ha jól írtam..talán)


Kókusztejszín, rizstejszín

Vegán mascarpone is van..

A fornettinek is vannak tejmentes termékei(ha csak a tejjel van baj)...


Az üzletekben általában találsz tejmentes termékeket..(keksz,sütemény...stb.)


Szép napot

20. tbbze
2023. febr. 20. 21:48

Akinek volt már tejjel gondja miután fogyasztott tejet mennyi ideig volt beteg utána?


Hasa is fájt? Mit érzett?

19. Bichi (válaszként erre: 14. - Tbbze)
2023. febr. 19. 12:48

Bocsánat, hogy ezt mondom, de sokkal fontosabb szerintem hogy kiderüljön, hogy mi a baja, mint hogy miként viseli.

Az meg a legnagyobb bajod legyen, hogy nem ehet csokit, rengeteg finomságot ehet tejtermék nélkül is, igaz, egy kis odafigyelést azért igényel, és nem elég a lekapok a polcról valamit. És hát sok ilyen termék, ha nem magadnak csinálod nem olcsó, de szerintem pl. az alpro csokoládés mandulaitalát minden gyerek szívesen inná, igaz nem tej árban van sajnos:(

18. 445ca14199 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 19. 11:35
Sokfèle növènyi ital van tej helyettesítèsère. Mi főleg zab,rizs meg kókusztejet hasznàlunk. Főzelèkekbe ,levesekbe sűrítőnek a dmben kapható kókusz joghurtot használjuk.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Tbbze)
2023. febr. 19. 11:18
Én nem tudok különbséget tenni , hogy melyik a jobb, az Alpro termékek finomak , persze ízlések és pofonok.
16. kannanana (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 19. 10:16

Tej: mandula, kesu, mogyoró kókusztej stb. (Nekem jobban is ízlik, mint a tehéntej.)


Főzeléket nem eszem, de van vegán tejföl, illetve rizsből és kókuszból géppel főzve lehet joghurt állagot elérni, amit csak ízesíteni kell


Van vegán csoki is, tej nélkül, egész nagy választék van már

15. Főnix3 (válaszként erre: 14. - Tbbze)
2023. febr. 19. 07:58

[link]



Miután másodjára is erős görcsei voltak, ugy volt vele, hogy mindenen túl esik, csak derítsük ki, mi ez. Kórházban csinálják, azt meg tudjuk , hogy a legtöbb kórházi dolgozó nem oda való, ezért is nehéz egy gyereknek, de utána valóban minden jobb lett!

Csak akkor volt gond, ha nem jól számolta ki az időt, vagy a mennyiséget, vagy néha csalni próbált.

Megitattak vele egy adag nagyon édes tejcukor szirupot , majd vért vettek, és ott határozottan kiderült, hogy hiányzik a vékonybélből a laktózt felbontó enzim. Nem tudja megemészteni , felbontani, így emésztetlenül okoz neki gázt, görcsöket . Ez a gáz keveredik a vérével és ez okoz fejfájást , hasmenést, hányást..

Havonta íratni kell tablettát ami segít feldolgozni a tejcukrot. 🤷🏻‍♀️

14. tbbze (válaszként erre: 12. - Főnix3)
2023. febr. 19. 06:41

Mit csinálnak tejcukor terhelésen illetve tejfehérje vizsgálaton?

Egy kisgyerek hogy viseli a vizsgálatott?

13. tbbze (válaszként erre: 12. - Főnix3)
2023. febr. 19. 06:37

egyszer jelentkezett nàla valamilyen bőrelváltozás. Elmentünk az orvoshoz krémet írt fel, a tejitalt azonnal abba hagytuk nem kapott többet, viszont a doki azt mondta térjünk át rendes tejre de a hasa továbbra is fáj, az ekcéma el tűnt.

Egy gyereknek rossz azért azt mondani nem ehetsz csokit a kedvencedet :-( nem kóstolhatja meg amit a többi gyerek :-(

12. Főnix3 (válaszként erre: 8. - Tbbze)
2023. febr. 18. 23:33

Nem olvastam el a válaszokat.

Az fiamat elvittem hasfájással az orvoshoz, majd annyi választ kaptunk, hogy elkapott valami bacit, hazamehet. Az iskolából hasgörccsel vitte el a mentő, majd hazaengedték, hogy nem tudják mi baja van, rá egy napra újabb görccsel vittük kórházba, mire egy fiatal doktornő tejcukor terhelést csinált!

19 éve él laktóz érzékenységgel..

Ha meg lesz a diagnózis és tejcukorra érzékeny, akkor nem kell lemondania mindenről, mert kap rágótablettát .

A fehérje érzékenység általában bőrallergiában jelentkezik.

11. tbbze (válaszként erre: 10. - Charlize)
2023. febr. 18. 23:13
Finomak? vagy csak meg lehet enni?
10. Charlize (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 18. 23:04
Alpro termékek, de jó drágák.
9. Charlize (válaszként erre: 2. - Bc84e599b2)
2023. febr. 18. 22:57
Tejfehérje allergia esetén pl. teljesen el kell hagyni a tejet, nem elég a laktózmentes termék.
8. tbbze (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 18. 22:43

Még igazából nemtudjuk mi a baj, annyit tudunk, hogy fáj a pocakja, tejre tippelünk.


Tudom orvoshoz kell menni vele (voltunk is azt mondta 3 hét múlva mennyünk vissza és folyamatosan írjuk mit eszik, mikor fáj a hasa).

Bízom benne nem komoly vagy legalább laktózmenteset fogyaszthat, ha tejfehérjével van gond úgy olvastam akkor egyáltalán nem ihatt tejet.

(rossz hogy szeretne csokit, tejet csak épp nem szabad adni neki hogy lássuk mitől fáj a pocakja).

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 18. 22:06

lemaradt:


[link]


[link]

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 18. 22:04

Ha diagnosztizáltak ételallergiát a gyereknél, kérj az orvosától segítséget.


Már minden helyettesíthető növényi összetevőkkel is. Talán a vegán "tejtermékeket" keresd! Van sajt, tejföl.


Tejhelyettesítő, a rizs, mandula stb.

Itt vannak receptek, hogyan készíthetőek sajátkezűleg.

2023. febr. 18. 21:03
* jav. Azt is amibe tejföl kell
4. Sütikee (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 18. 21:02
Főzeléket lehet rántással is csinálni, azt 3,amibe tejföl kell. Attól is függ, miért nem fogyaszthat tejterméket,csak laktóz miatt vagy egyáltalán nem lehet. Laktózmentes termékeket lehet, hap csak laktóz intolerancia van. Ha egyáltalán nem lehet, akkor mehet az étcsokoládé, pom bear chips, müzliszelet, növényi tejtermékek.
3. gigi> (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 18. 20:43
Növényi alapú tej. Zab tej, mandula tej, kókusz tej. Csokiból is van már minden mentes.
2. bc84e599b2 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. febr. 18. 20:43
Laktózmentes esetleg
2023. febr. 18. 20:19

Ki mit eszik tej helyett? Az érdekelne aki valami miatt nem fogyaszthat tejterméket mit fogyaszt helyette?


pl.:

csokiban van tej,

főzelékben tejföl kell

kakaóba tej kell

ezek helyett mit használtok?


(tejet szeretti a gyerek ehelyett nyilván nincs semmi ami olyan mint a tej)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook