Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te tudtad 12-14 évesen, mi leszel, ha nagy leszel? fórum

Te tudtad 12-14 évesen, mi leszel, ha nagy leszel? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. ápr. 12. 12:26
Nem tudtam, majdnem hasraütésszerűen jelentkeztem a továbbtanulásban, a szüleim segítettek. Annyit tudtam, hogy nekem a humán tárgyak nem fekszenek és nem tudok magolni. A matek mindig jól ment és a logikus dolgok megértése. Ez alapján tudtam szűkíteni.
2018. ápr. 12. 12:21
Igen, de tévedtem.
6. agis
2018. ápr. 12. 12:00
En 35 evesen sem tudom, hogy mi vagyok, es mi leszek, ha nagy leszek....:)
2018. ápr. 12. 11:17
Én nem, hogy 14 évesen, de 17 évesen sem tudtam, mi szeretnék lenni. Rengeteg, egymástól teljesen távol álló dolog érdekelt. Irodalom, képzőművészetek, biológia, fizika, pszichológia, stb. Végül szinte véletlenszerűen beírtam három helyet az egyetemi jelentkezési lapra. Mivel felvettek az első helyre, gépészmérnök lettem. Jelenleg is a szakmámban dolgozom, és egy percig sem bántam meg, hogy ezt írtam be első helyre. Nagyon szeretem, és rendesen megfizetnek. Viszont egyre inkább kacérkodom a gondolattal, hogy mást is ki kellene próbálni.
2018. ápr. 12. 11:00

Korulbelul attol kezdve hogy tudtam beszelni mondtam hogy en orvos leszek. Eleinte persze biztosan nem vette senki nagyon komolyan (es kozben atmenetileg oviban akartam bohoc es teherautosofor is lenni). Aztan 6 evesen kiolvastam a ketkotetes lexikon meretu Emberi test c. konyvet, es azt hiszem attol kezdve soha nem akartam mas lenni. Szakterulet tekinteteben egyetem elott az ortopedia vonzott (gondolom amiatt hogy sokat jartunk mivel csipoficamom volt kicsi koromban) aztan az egyetem elso eveben beleszerettem az intenzivbe es az aneszteziaba, amibol azota sem szerettem ki, igy aneszteziologus lettem.

Szerintem szuper ha egy gyerekben koran kialakul valamilyen elkepzeles, konnyeb segiteni az almai megvalositasaban mint keresgelni... A lanyom most 10, azt mindig mondta, egeszen kicsi koratol hogy neki a zene a legfontosabb. Az utobbi par evben hatarozott elkepzelese hogy zongorista es zenetanar lesz, ami fele egyelore ugy tunik jo uton is halad. Rajta ugyanazt latom mint amire en is emlekszem hogy nagyon komolyan gondolja, es nagyon sokat tesz is erte, nemcsak almodozik... pl. teljesen magatol gyakorol napi 3-4 orat. Azt gondolom, vele sokkal konnyebb dolgunk van igy mintha nem lenne elkepzelese :)

2018. ápr. 12. 10:36

14 évesen első gimiben leírtam, hogy egy panzió az álmom azt fogom irányítani. Persze közben az Attrium Hyatt-et néztem álmodozva ha Bp-n jártunk, hogy annak leszek az igazgatója. :D

Aztán idegenforgalmi szakközgazdász lettem és a gyakorlat alatt kiszerettem a szállodákból. (a legnagyobb-ban voltam gyakorlaton)

némi kitérő után (13 év) 4,5 éve egy budapesti 4 csillagos szálloda ügyvezetője lettem. kicsit más mint a gyerekkori álom, mert a háttér munkák az enyémek, magát a céget irányítom, de a szálloda az szálloda egészen belül is.

2018. ápr. 12. 10:14

Megrögzött "megálmodás" nem volt. Annyit tudtam, hogy a matek fekszik a legjobban és 13 évesen (kizárásos alapon) tudtam, hogy a pénzügy érdekel. Azóta is azzal foglalkozom.


Az az igazság, hogy annak idején nem igazán volt rálátásunk a szakmákra. Felnőtt fejjel például tetszik az építészet is. Ahhoz is kell matek. Ha valaki felhívja a figyelmemet még anno rá, és megpróbálkozok a fizika hiányosságaim pótolásával (akkor még nem sokat kellett volna) akkor simán el tudom képzelni azt is.

2018. ápr. 12. 10:10
Sziasztok! Érdekelne, hogy ti tudtátok-e 12-14 évesen, mit szeretnétek csinálni majd felnőttként? Volt valami szent meggyőződésetek kiskamaszként a leendő foglalkozásotokról? És ahhoz képest hogyan történt a valóságban? Van itt olyan, aki az lett, amit gyerekként megálmodott?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook