Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mit tennél a helyemben és mernél-e kockáztatni? fórum

Te mit tennél a helyemben és mernél-e kockáztatni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Te mit tennél a helyemben és mernél-e kockáztatni?

1 2 3 4
2007. márc. 21. 21:04
Szia!nem tudom az elozmenyeket csak kovetkeztetek ,hogy mi is tortent nalad.Az egyik ismerosom 9 eve nosult elso evbe minden rendbe ment,felesege kezdet kimaradozni ugymond szolgalati ugyekre hivatkozva,a ferj tudta hogy felre lep be adta a valopert es kibekult a gyerek miatt egy darabig mondjuk jol eltek,de ujbol kezdodott minden elorol,masodszor a no adta be a vallopert,a gyereket a ferfi kapta meg a no elzulott,alkoolistakal jar se kinn se benn.Most mar jo volna a ferj,azt mondta jo volna eggyutt fel nevelni a gyereket.Ha hibaztal es a ferjed megbocsat es ugy erzed hogy tudsz vele lenni akkor dontsel de gyorsan amedig nem keso,az egyik hozza szolasba jol irta vigyazat ket szek kozt a foldre csucsulni lehet./kell a jo?nem!/
2007. márc. 19. 19:14

Szia ! Szerintem teljessen fölöslegessen eszed magad , kar azon morfondiroznod hogy mit tettel ? ! Mert az megmasitani mar ugysem lehet ! A lenyeg az hogy MIT teszel most es hogy mit akarsz ? ! MOST .

Adj egy ujjabb eselyt magadnak mindenfele önsanyargatas nelkul ! pussza

2007. márc. 9. 15:10

Szi rózsaszál!

Én is elcsúsztam egyszer és nekem nem volt lelkiismeret furdalásom, vagy nem a férjemmel szemben. Én inkább a kislányomra gondoltam aki akkor három éves volt.Én úgy gondolom, hogy addig , amíg a társaddal minden rendben van és nem érezteted vele, hogy most te nem mindig csak rá gondolsz, addig nincs baj.Szerintem!Nekem addíg, míg tartott a futó kaland(két hónap), nagyon boldog óráim voltak. A családomtól nem vettem el semmit, csak egy jobb kedvűbb anyukát és feleséget kaptak.Én semmilyen szerelemért nem kockáztattam volna akkor sem és most sem a családi békét.Neked kitartást és jó egészséget kívánok és, hogy találd meg te azt, amire vágysz és nem azt amire mások vágynak.

29. suani
2007. márc. 6. 22:01

Szia Rózsaszál!


Ha hét évvel ezelőtt találkoztam volna ezzel a cikkel, biztos nagyon elítéltelek volna, akkor hagyott el ugyanis az első férjem. Évekig nagyon fájt és értéktelennek éreztem magam. Szerencsére utána az életem gyökeresen megváltozott, ma már két gyönyörű gyerekem van a második férjemtől. Tisztellek, hogy ki mertél állni ezzel a problémával, ezt nem sokan merik megtenni. A dolgok lényege szerintem az, hogy ami most nagyon rossz az végsősoron szükségszerű. Szerintem, ha úgy érzed, hogy változtatnod kell tedd meg, és lehet, hogy mindketten boldogok lesztek a jövőben. Sok sikert :)

2007. márc. 2. 18:57
igen
2007. márc. 2. 15:35

Szia Rózsaszál!

Mindenki követhet el hibákat.Ne emészd magad,próbálj megbocsátani magadnak.Én azt javaslom,hogy a saját boldogságodat nézd, próbáld meg nyugodtan végiggondolni, hogy ki mellett lehetnél igazán boldog.Ha esetleg egy 3. férfi mellett, akkor keresd meg azt a férfit! A gyereked is akkor lesz igazán boldog, ha egy boldog anya mellett nő fel.Ne legyél mártír!Sok sikert, hogy megtaláld a választ magadban! Anni03.

26. Zuzana (válaszként erre: 22. - Rózsaszál1)
2007. márc. 2. 13:37

Szia, sok eröt és kitartást kívánok! Tudom nem könnyü, de mindennél többet ér egy megértö férj, aki megbocsájtott és meletted van, mint egy bizonytalan fellángolás. Nem ítélek el senkit sem, mert sosem tudhatom, én mit élek még át, de amúltam alapján azt mondhatom, hogy elsösorban bocsáss meg magadnak és tekints a jövöbe. Okos lány vagy és szerintem már tudod a helyes utat. Felelös vagy a kislányodért és magadért is, mert elsösorban neked kell boldognak lenned, hogy a gyermekedet boldoggá tudd tenni. és a férjedet.

Gyondolok rád!

2007. márc. 2. 13:27
Szia Rózsaszál!Tudod drága a lónak is négy lába van mégis megbotlik.Én nem követtem el még ilyet,de nem itélem el, akármikor akárkivel megeshet.Döntened viszont neked kell,mert ha újra belebonyolódsz a dologba szerintem két szék közül a földre fogsz csücsülni,sajna.Én a biztost a bizonytalanért nem adnám,de te tudod.üdv neked s kislányodna,nekem is lányom van 8 éves tündérke.
24. Nívea
2007. febr. 28. 08:06
Mert hiába döntesz, a férfi nem biztos, h nem fog keresni ezek után is, és az érzéseknek nem lehet parancsolni.Le kell őt koptatni magadról.
23. Nívea (válaszként erre: 7. - Rózsaszál1)
2007. febr. 28. 08:04
Tudom, h tud róla a férjed, de én úgy értettem, h mondj el neki mindig mindent ami történik, ne titkolj el semmi kis aproságot előle(mert ez problémákhoz vezethet esetleg). És próbáljatok tenni a zaklatások ellen közösen.Nem érdemes idöt fecsérelni erre a férfira, mert a baba fontosabb magadnál(gondolom), igy probálj meg boldog családban maradni.Egy olyen ember mellett nem lenne a kicsinek jövöje.Tudom, mert az én nagybátyám is alkoholista volt, és láttam a gyereket felnőni. Sőt! Lehet, h a férjed nem is engedné a gyereket veled, a bíróság meg lehet, h ilyen családi krülmények között a férjed mellé itéli a babát.Gondold át alaposan!Ezt csak vélemény és saját tapasztalat alapján mondom.:)
2007. febr. 21. 10:23

Köszönöm szépen mindenki véleményét és ha a naplómat olvassátok megláthatjátok milyen - döntésre - jutottam.


Ha még valaki olvassa nyugodtan írhat véleményt, elvégre itt senki nem bánt, csak kíváncsi vagyok mások szemszögéből is a történetemre.


Köszönöm a rengeteg levelet is....és mindenkinek válaszólni is fogok, de csak lassan megy, mert itt a lányom és vele is rengeteget kell mostmár foglalkoznom.


Üdvözlettel és köszönettel: Rózsaszál1

2007. febr. 20. 21:21
legyen-legyel lett volna,bocs!
20. Anita123 (válaszként erre: 18. - Rózsaszál1)
2007. febr. 20. 21:19

Orulok,hogy a szamotokra a legmegfelelobb dontesre jutottal!Ne haragudj,hogy ezt mondom de en biztos vagyok benne,hogy egy ido utan megbantad volna ha a ferjedrol "lemondasz".

Biztosan nehez lesz eleinte nemet mondanod a "masiknak" de legyen eros!(Gondolj a lanyodra!)

Remelem nem haragszol ram ezert a par sorert...

19. 80ASIQ
2007. febr. 20. 19:36
Mindnyájan jót akarunk Neked, Lányodnak, Családodnak! :)
18. rózsaszál1 (válaszként erre: 17. - 80ASIQ)
2007. febr. 20. 19:31

Igazad van!!!!

Feladom, az biztos. Maradok a férjemmel és minél keményebben elhajtom a másikat.

Nekem a családi béke sokat jelent és főleg a LÁNYOM!!!!!!!!!!!!!!!!

17. 80ASIQ
2007. febr. 20. 15:06

"ne olyanról álmodozz amiről már kiderült,hogy nem ment. "


Bizony, bizony !

2007. febr. 20. 13:31

Örülj neki, hogy a férjed ezek után is szeret és veled van,más elküldött volna a fenébe azok után.Egyszer már elhagytad és nem érte meg.Nem lehet minden tökéletes, de ha így folytatod akkor két szék közé kerülsz, ami egy gyerekkel már nem lesz olyan könnyű.-Most már a gyermekedet is megfogja viselni, ha újból felrúgsz mindent. Szerintem egy igazi párkapcsolathoz felkell nőni emberileg és lekileg.

Ha hiányzik a "tűz " a kapcsolatból, akkor tegyél érte, hogy legyen, ne olyanról álmodozz amiről már kiderült,hogy nem ment. Próbálj felnőni, legyél igazi anya és tüzes feleség!-és ne a hülyeségekről álmodozz, maradj a földön.

2007. febr. 20. 13:15
Nem beszélve arról, hogy az alkoholista férfi hamarosan sok ágybéli tudásától búcsút fog venni...
2007. febr. 20. 11:59

Te is nagyon jól tudod, hogy mi a legjobb neked és a kislányodnak. Lehet hogy a férjed nem a legizgalmasabb ember a világon, de legalább szeret és lehet rá számítani. Míg a másikról egyiket sem lehet elmondani, emellett egy alkoholista. 10 év múlva majd meglátod hova jut, és ha nem akarsz te is vele együtt lesüllyedni, akkor minek gondolsz rá egyáltalán? Persze biztos szerettél benne valamit, de ha nem tartanátok a kapcsolatot, sokkal hamarabb elfelejted, mint hiszed. Túl tudsz rajta lépni,csak bizonyos dolgokat meg kell tenni ennek érdekében. Sokan irigyelnének amiért olyan szerencsés vagy, hogy ennyire szeret a férjed,és van egy egészséges gyereked. Nem kellene ezt kockáztatni.

A vonzalom nem egyenlő a szeretettel, és az utóbbi sokkal fontosabb szerintem. Egyébként meg egy pár év múlva az alkoholista fickó is ugyanolyan megszokott és unalmas lenne, mint amilyennek tűnt a férjed, mielőtt megcsaltad. Amellett még 1000 más probléma is lenne vele. A kislányodtól pedig nem szabadna elvenni azt a lehetőséget, hogy az ő igazi, szerető és rendes apukájával egy normális családban nőhessen fel. Lehet maradi vagyok, de ez a véleményem.

2007. febr. 20. 10:41
Kivülallok valaszaibol probalsz összerakni egy megoldast?Nem jo ötlet.A valaszt csak es egyedül csakis neked kell tudnod,erezned!Masoktol nem varhatsz el ilyen felelössegteljes döntest,es ki is lenne az aki azt tanacsolna,maradj az alkohol beteg baratoddal?Biztos nagyon nehez a döntes.Valami amit a ferjedtöl nem kapsz,töle megkapod,de milyen aron?Most mar nem csak kettötökröl szol hanem a pici lanyod is bekerült a kepbe.Tedd a kezed a szivedre,elviselne a lelkiismereted ha olyan körülmenyek között elne ahol az egyik szülö(mostohaapa)az alkohol rabsagaban el es ennek következmenyeit a csalad szenvedi nap mint nap?Probaltad mar,nem tudtal neki segiteni,gondolod masodik nekifutasra menne?Ha a velemenyemet akarod tudni,en maradnek a ferj mellett,a masik utani vonzalom ugy ket ev es mulik,a gondolat hogy vajon jol döntöttel-e sokaig foglalkoztat,de megeri,hidd el!
2007. febr. 19. 23:06

Kerdes: ki akarsz-e ebbol lepni, vagy sem. Nyilvan mar tettel volna lepeseket, ha ugy akarnad, hogy ne tudjon zaklatni. Nem tudom, jo otlet-e ha ezt pont a ferjeddel beszeled meg, bar mar bizonyitotta a nagylelkuseget, talan meg lehetne vele beszelned, hogyan all az egesz, azt is, hogy mi az, amit o nem ad ugy meg, vagy talan egy baratnovel, aki ismeri az egesz helyzetet eletszeruen.

Engem a ferjem siman kinyirna. Ezt meg az elejen lefixalta a miheztartas vegett, nincs lelepes, felrekettyintes, mert ozvegy lesz, nem elhagyott.

Nem is mernek kockaztatni, persze nalad nem tudom, milyen elszant a ferjed, nezne-e ujra zsebre tett kezzel.

A gond az, ha egy ilyen pasi miatt valnal el es az apa perelne a gyerekelhelyezes miatt, eleg rossz fenyt vetne Rad nezve, hogy az uj mostoha egy alkoholista. Ez utobbi teny, nem velemeny.

Donts jol es ovatosan!

11. figarina (válaszként erre: 7. - Rózsaszál1)
2007. febr. 19. 22:32
Ha NAGYON AKARNÁD,megoldanád,hogy se a neten se a vonalas telefonon NE tudjon elérni...ez csak rajtad áll....ismétlem:ha akarnád...
2007. febr. 19. 21:43

Kedves Rozsaszal!

A valaszt neked kell tudnod!Bar nem mindig tanacsos "csak a szivre halgatni!"Nagyon fontos a kislanyod szemszogebol is nezned a dolgot.En a helyedben biztasan nagyon "halas" lennek a sorsnak,hogy sikerult a ferjedet visszakapnod.Azok utan ami tortent veletek en ugy gondolom,hogy nagyon-nagyon szeret!!

Vegul a kerdesedre valaszolva en nem " kockáztatnek".

Kivanom,hogy a problemad minel hamarabb megoldodjon!

2007. febr. 19. 20:57

,,tudja, hogy van azóta egy kislányom, de ennek ellenére harcol, és nem adja fel, hogy gyerekkel együtt visszakaphasson,,A kislany edesapja helyet ilyen ferfit akarsz a gyereked melle tudni? Ha nem akarod ,hogy zavarjon,és megkeseritse az eleted,jobb lenne ha leulnel a ferjeddel,es megbeszelnel mindent vele,elvegre a ferjed tud rolla.Ha megbocsajtot neked ezek utan,akkor nagyon szerethet,es ezt is megtudnatok oldani.

Egyszeruen ,ki kell kerni ne zaklassa a csaladod tobbett.Es ha nem hajlando,kerjetek segitseget hatosagilag.Egy ilyen embert meg sajnali sem lehet,akin segiteni akarnak,de o maga nem hajlando segiteni magan:( Fontold meg,kit veszitenel el,es kit kapnal helyeben,ha netalan masodszor is elkovetned ugyan azt a hibat.

Tanacsot konnyu adni,de itt most te kell jozzan esszel gondolkodj.

Sok boldogsagot es szeretetett kivanok,es neveljetek fel egeszsegben a kislanyotokat.

8. rózsaszál1 (válaszként erre: 6. - Lamoni)
2007. febr. 19. 19:33
Igyekszem igérem:-(((((
7. rózsaszál1 (válaszként erre: 4. - Nívea)
2007. febr. 19. 19:31
Erről tud a férjem, minden elmondok neki ilyen téren. Azt is tudja, hogy a mai napig a másiknak nem mondtam el az új mobilszámomat és csak a matáv-on tud felkeresni, meg itt a neten.
2007. febr. 19. 19:14

Én ezt a helyzetet olyan szinten éltem át, hogy miután megismerkedtem a párommal, találkoztam az előző barátommal, akit akkor már kb egy éve nem láttam, és akivel nem szakítottunk, csak úgy hozta a sors hogy messzire került tőlem. Második találkozásunkkor egy munkahelyre kerültünk, és bár izzott körülöttünk a levegő, mivel tudta hogy van párom megpróbáltunk csak barátok maradni. Olyan közel állt hozzám akkor, mint senki más az életemben, olyanokról is tudtam vele beszélni, amiről a legjobb barátnőmmel se. Majd mivel kitartottam a párom mellett egy másik városba keresett munkát. Nekem nagyon hiányzott, de mégsem kerestük egymást.

Kb. 8 év után véletlenül találkoztam az édesanyjával, és a szavaiból úgy éreztem, fiának én voltam talán élete nagy szerelme, és ezek után úgy éreztem talán nekem is ő volt. Sok mindenbe jobb volt, mint a párom, és hetekig azon rágódtam, hogy mi lett volna, ha...

Majd szép lassan megpróbáltam elfelejteni, és végleg lezárni ezt a témát. Imádom a férjemet, és rájöttem, hogy nem a múlton kell rágodni, csak a jelnt kell nézni, és a jövőnek élni.

Neked is ezt kell tenni!

Meg kell szakítani azzal a férfival minden kapcsolatot, és csak a családnak élni. Egy kis idő elteltével, ha ezt le tudod zárni magadba, minden jobb lesz, boldogabbak lesztek, és szerintem előbb utóbb ha nagyon akarod a férjedben is megtalálod azt, amit most hiányolsz.

Ha csak rájuk koncentrálsz,( nem lesz lelkifurdalásod)ha több szeretetet adsz neki, akkor te is többet kapsz.

2007. febr. 19. 19:03
Még csak azt sem mondom, hogy ne bocsáss meg magadnak. Megtörtént, a férjed tud róla ugye és ezek után is szeret. Persze így "szeplős" lett az életed, de TESSÉK TÚLLÉPNI a problémán. Tudom nem fog máról holnapra menni, de ne hagyd, hogy rossz irányba forduljanak az érzelmeid. Egy gyenge szar alkoholista felé! Erőt, egészséget, sok sikert!
2007. febr. 19. 18:56
Én elmondanám a férjemnek, hogy keres a másik.A bizalom a legfontosabb.Ezzel talán erősitheted a bizalmát feléd.
2007. febr. 19. 18:28
egyetértek. ha a férjed meg tudott bocsátani,akkor tessék annyira tisztelni,hogy nem játszod ki újból. főleg,hogy van gyermeketek. egy olyan ember,aki lelkileg csak sakkban tartja a másikat nem alkalmas az apaszerepre...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook