Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mit gondolnál? fórum

Te mit gondolnál? (beszélgetős fórum)


1 2
28. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:37
Nem lehet, hogy csak segíteni/kedveskedni próbál ezzel? Finoman meg kell neki mondani, hogy Te is el bírsz vezetni egy háztartást, de ha gondod adódik, akkor először hozzá fogsz fordulni... :-)
27. Fallen (válaszként erre: 23. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 15. 13:37

Myrthil is írta: a problémája az, hogy az egész család előtt közölte az anyósa, hogy azért hozta, mert nem gondolta, hogy csinál desszertet. Ez szerintem bunkóság, ugyanis ha valaki meghív vendégségbe, akkor feltételezem, hogy csinál kaját, készül desszerttel is, elvégre az kell a családi ebédhez.

Az meg, hogy nem szeretné az ő sütijeit? Vendégségbe megy, meg kell enni. Ez kábé olyan, mintha szendviccsel mennék vendégségbe, hátha rossz a kaja. Sőt vinnék szenyót a többieknek is...


Továbbra is azt mondom: lehet jóindulatú egy anyós és segíthet sütni, de akkor előtte kérdezzen rá, vagy csak mondjon annyit, hogy lányom ezzel ne fáradj, megcsinálom a desszertet.

2009. szept. 15. 13:36

Ha nem is ismered, akkor miért rögtön rosszra gondolsz?


1. a szüleid előtt nem égethetett, mert jobban ismernek - gondolom - mint az anyósod


2. nem akart üres kézzel jönni


3. ő is imád sütni és szeret másoknak sütni


4. nem tudta, hogy ezzel megsért


Ha meg mégis, akkor is le kell nyelni a családi békéért a békát. Max majd nem találkoztok sűrűn, ha nem jöttök ki egymással, de hogy előre ezen agyalni, meg mindenfélét beleképzelni, szerintem felesleges energiakidobás.

25. Myrthil (válaszként erre: 22. - Fiatal nő)
2009. szept. 15. 13:35

Itt az fájt a legjobban, hogy ezt mások előtt mondta... :S

Nem sütésre gondoltam, hanem pl tanácsokat ad, hogy mit, mikor, és hol vegyek. Holott én is el tudom dönteni, van-e otthon cukor, vagy kell venni...

Hozz dolgokat, amik nem kellenek, de olcsó volt, és úgy is kidobom őket, mert tele a hűtő.

24. ffbce15349 (válaszként erre: 15. - Fallen)
2009. szept. 15. 13:34
egyet ertek veled teljes mertekben...
2009. szept. 15. 13:34

Nálunk a családban nincs leégetés. HA sütit hoz, örülnék neki, megköszönném, és kész. Semmi negatívumot nem éreznék ki belőle, csak a kedvességet, hogy időt és pénzt használt fel arra, hogy legyen plusz egy féle sütemény.

Persze ha téged máskor is megbánt, az egész más eset.

22. Fiatal nő (válaszként erre: 8. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:32

Például?


Valószínűleg nem minden munkád ízlik neki. Én sem mindent szeretek, amit pl. a mamám főz, mert más ízlés szerint szokta, mint otthon mi szoktuk...

21. ffbce15349 (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2009. szept. 15. 13:32

az en volt anyosom,ha ilyet tett volna az nem jo indulatbol lett volna:)de lehet hogy a Myrtile igen...

neked vagy jo anyosod van,vagy naiv vagy...

bocsi,ezzel nem akartalak megserteni,de nekem nincs jo tapom az anyos-menny kapcsolatrol:(

amugy anyosom mar meghalt,ugyhogy tobbet nem is emlitem...

2009. szept. 15. 13:32
Én örültem volna neki.
19. nicolekeg (válaszként erre: 8. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:32
Azt gondolnám, hopgy egy büdös bunkó, és dúlnék- fúlnék magamban.:) Persze neki kedvesen megköszönném a fáradozását, úgy, hogy mindenki lássa, majd megkóstolnám, és azt mondanám: írja le a receptt, mert nagyon jó, vagy még jobb lenne, ha megtanítaná megsütni:)
18. Fallen (válaszként erre: 17. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:31
Ez más világításba helyezi a dolgot:(
17. Myrthil (válaszként erre: 15. - Fallen)
2009. szept. 15. 13:31
Nekem azzal volt gondom, hogy ezt a szüleim, és párom apukája előtt mondta, és ezzel leégetett... :S
16. Christine1979 (válaszként erre: 12. - Mimmo33)
2009. szept. 15. 13:30

Igazából nem is nagyon ismerem a mostanit :D

(az előzőt meg nem volt lehetőségem, mert meghalt :( )...

... de én erre gondolnék :) Vagy pedig nagyon házsártos, és előre tudta, hogy neki nem fog ízleni majd a süti...bmi is lesz :D (Húgom anyósa ilyen...)

15. Fallen
2009. szept. 15. 13:29
Azzal szerintem nincs gond, ha hoz sütit, de azzal igen, ha akár a vendégek előtt, vagy akár előtted megjegyzi, hogy azért csinálta, mert nem gondolta hogy sütni fogsz. Szerintem ez úgy normális, hogy előtte megkérdezi, hogy segíthet-e valamiben, mert mondjuk szívesen csinál süteményt, hogy ennyivel is kevesebb dolgod legyen. Nálunk legalábbis így szokás, most lesz pl keresztelő és mi visszük a sós sütiket.
14. Christine1979 (válaszként erre: 8. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:29
Akkor meg ne foglalkozz vele. Ha a többieknek ízlik a főztöd, a sütijeid, akkor ne törődj ilyenekkel.
2009. szept. 15. 13:29

gondolnek en sok mindent,de nem mondanek semmit,hogy ne legyen botrany:))

megkosszonemm es hangsulyoznam,hogy NEM KELLETT VOLNA:)

es termeszetesen az en sutimet szolgalnam fel:D

12. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Christine1979)
2009. szept. 15. 13:28
Jóban vagy az anyósoddal:D:D;)vagy Te már tudsz valamit;)
2009. szept. 15. 13:28
Azt gondolnám, hogy nagyobb gondom sose legyen az anyósommal és az enyém mellé tennék az ő sütijeiből is.
2009. szept. 15. 13:28
Nem lehet hogy csak arra gondolt hogy nem volt idod sutni?
9. Bcicus (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:28
Semmit. Mondjuk hozzánk se anysomék nem jönnek sem anyámék, pláne nem sütnek, de ha jönnének megköszönném és ennyi.
2009. szept. 15. 13:27
És ha korábban is több mindent kifogásolt?
2009. szept. 15. 13:27
segíteni akart, a főzéssel biztos elment az időd... stb..
2009. szept. 15. 13:27
Azt, hogy milyen figyelmes:)Gondolta más dolgom is van a vendégek érkezése előtt, és csak segített
2009. szept. 15. 13:27
Semmit...a süti az süti...ha van aki adja el kell fogadni...többet felesleges belegondolni...szerintem
2009. szept. 15. 13:27
Lehet arra gondolt, esetleg olyat sütsz, amit ő nem szeret, és bebiztosította magát. :)
3. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:27
Semmi különöset. Biztosan nagyon süthetnékje volt. Vagy nem szereti annyira, amit csinálni szoktál... :-)
2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2009. szept. 15. 13:27

Semmit. Kedves akart lenni...

Talán azt gondolta főzöl 6 emberre, elég melód van vele, és esetleg nem lesz időd sütni, ezért nem gondolta hogy sütsz :)

2009. szept. 15. 13:25
Mit gondolnál, ha meghívnád szüleidet, és párod szüleit magatokhoz, erre párod anyukája hoz egy tálca sütit, mondván, nem gondolta volna, hogy sütni fogsz a vendégeidnek, holott tudja, imádsz sütni, és gyakran meg is teszed?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook