Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te hiszel a jóslásban? fórum

Te hiszel a jóslásban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
292. 6b006fc769 (válaszként erre: 289. - Ienga002)
2012. márc. 27. 11:58

Vannak bizonyos típusú emberek, bizonyos fajta viselkedések és a viselkedések hoznak magukkal bizonyos jövőt. Pl. ha tudom, hogy valaki dohányzik, akkor jósolok neki valamilyen tüdőbetegséget - beteljesül; ha tudom, hogy veszekedős, akkor azt jósolom, hoyg összevesznek a párjával stb. Nagyon jó emberismerőnek kell lennie a jósnak és ismernie kell - akár ösztönösen - ezeket a sorsmintázatokat, amibe az alanyt behelyezi.

Nem az mondom, hogy szélhámosok, mert biztos van olyan is, aki segíteni akar, de persze olyan is (szerintem több) aki hasznot akar húzni az emberi hiszékenységből.

A jóslatok pedig vagy teljesülnek - mert a mintázat alapján ez a végkifejlet az elvárható, ill. igen, azért is mert tudatosan vagy tudat alatt az alany arra felé fog mozdulni; illetve lehet is tenni ellene, hogy a rossz bekövetkezzen.

Meg kell tanulni, hogy az ember sorsa a saját kezében van. Tudni kell a céljainkat és fel kell ismeri a hozzájuk vezető utat és végig is kell járni azt.

291. ienga002 (válaszként erre: 290. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 27. 11:55
Te már jósoltattál? Én csak szeretnék,de kicsit tartok tőle! Sok dolog van, amit megkérdeznék egy jóstól, de mi van, ha csak átver? Hogy lehet őket tesztelni, hogy tényleg értenek is hozzá?
290. a31cf0fa6a (válaszként erre: 289. - Ienga002)
2012. márc. 27. 11:51

De igen, ezt nevezik önbeteljesítő jóslatnak.


Egyébként a jósok többnyire jó dolgokat jósolnak.

2012. márc. 27. 11:48
Érdekelne mások véleménye a jóslással kapcsolatban! Azon elmélkedtem, hogy vajon mennyire tudja egy ember a jővőt...és ha egy jós mond valamit, hogy így lesz, akkor az nem azért teljesül be, mert onnantól úgy alakítjuk az életünket?!
2012. febr. 18. 19:00
Nem. De csodálattal tölt el a jós kreativitása.
2012. febr. 18. 18:53
NEM HAZUGSÁG AZ EGÉSZ!!!
286. Én-Önmagam (válaszként erre: 285. - Sisi13)
2012. febr. 16. 21:10
Na, örülök, hogy sikerült "zöldágra vergődnünk"... :-)
285. Sisi13 (válaszként erre: 284. - Én-Önmagam)
2012. febr. 16. 18:59
Igen, igy már azt hiszem közelebb kerültünk egymáshoz. Ebben egyet értek veled, hogy sok méghozzá nagyon "hires" jós, mágus nem a jó utat mutatja, hanem a pénzedet húzza, de ne dobjuk öket egy kosárba, mert van köztük aki nem él vissza a tudásával, hanem becsületes és szerény, segítökész. Megmutatja sokszor a jó utat egy csekély pénzért vagy még ingyen is, söt még a tudását is megosztja veld. A jó út pedig mindenkinek természetes a tanulás, gondolkodás és az önismeret lenne, de ahogy írod lusta magába nézni.
284. Én-Önmagam (válaszként erre: 278. - Sisi13)
2012. febr. 16. 18:12

Én arra gondoltam, hogy segíteni, irányjelzőnek lehet lenni, de csak akkor ha jó irányt tudok mutatni.

A sok "jós" és "tisztánlátó" és "horoszkópikus", stb. az én álláspontom szerint nem a jó utat mutatják...

A jó út (szerintem) a tanulás, tapasztalás, lényeglátás, gondolkozás, stb. nem pedig az, hogy egy bizonyos élethelyzetemre egy tőlem "különálló" "valakitől" várok megoldást vagy ötletet.

Ez az én életem, én tudom mi számomra a jó, mit kell tennem, mert ezt mindenki tudja, csak lusta magába nézni. Talán éppen ez, hogy nekem kellene rájönnöm, lenne az életem lényege...

talán...

283. 342402de6d (válaszként erre: 281. - 1f95464bd4)
2012. febr. 16. 16:57
ha nekem jósolnak abban nem...de ha én jósolok abban igen!
2012. febr. 16. 16:55
NEM!!
281. 1f95464bd4 (válaszként erre: 280. - 342402de6d)
2012. febr. 16. 16:53
Nekem ez új!
2012. febr. 16. 16:51
NEM!!!
2012. febr. 16. 16:48
A véletlenekben én sem hiszek, viszont a jóslásban sem. :) Legalábbis az eddigi 2 jóslási tapasztalatomra alapozva biztosan nem.
278. Sisi13 (válaszként erre: 276. - Én-Önmagam)
2012. febr. 16. 16:33

Szia,

köszönöm a válaszod, már elöbbeni hozzászólásaidat olvasgatva észrevettem, hogy van valami ezoterikus alapod. Csak az a különbség köztünk, hogy te azt vallod hogy nincs "jogom" hogy az emberek életébe "beleszóljak", én pedig pont az ellenkezöjét bizonyítom, hogy igen is miért nem volna "jogom", ha ezzel valaki életét jobbá és szebbé tudom tenni. Azt hiszem mindenkinek van joga a boldogsághoz és ha tudok miért nem segítenik. Nem szab elfogadni, hogy ezen a világon csak szenveni kell, arra születtünk. Ezek az eszmék tévesek és én is ebben a tévhitben éltem sokárig. De most már egészen máskép látom a világot és sokkal jobban élek.

277. Én-Önmagam (válaszként erre: 272. - 99169d31bf)
2012. febr. 16. 15:21

Kedves Bambócka!


A folyamatos "rossz" dolgoknak is megvan a mélyebb szellemi (spirituális) értelme...

276. Én-Önmagam (válaszként erre: 274. - Sisi13)
2012. febr. 16. 15:18

Szia Sisi13!


Ezek a "dolgok" sokkal bonyolultabbak annál, hogy egy "jósnő" vagy egy "mágus", stb... különböző szerelmi és egyéb energetikai kötéseket "csináljon".

Egyébként az energetikai kötések akár működhetnek is, ezt nem vonom kétségbe, de nem szabad elfelejteni, hogy itt a fizikai világban nem a saját egós (és ez nem csupán negatív értelemben értem) akaratunkat kellene érvényesíteni...


Én elvégeztem egy két éves energetikai, szellemgyógyász iskolát és a suli második felében (ahogyan jobban "elmerűltem" a spirituális létszemléletben) kezdtem el gondolkozni azon, hogy milyen "jogom" van ahhoz, hogy emberek életébe "beleszóljak", beleavatkozzak.

Most már teljesen másként látok és érzek mindent, mint akkor, amikor "hókuszpókuszoltunk" mindent...


A kérdésre konkrétan:

A karma egy szanszkrit szó, jelentése cselekedet.

A karma-banda a cselekedeteink köteléke, megkötözöttsége...amiért beleszületünk a Samsárába (Létforgatagba).


Nem kell elmenni szellemgyógyászhoz, jósnőhöz, horoszkóp készítőhöz, stb. hogy a karmánkat "levegye" rólunk, azért, mert ha azt az utat járod, amiért születtél, akkor abban az esetben "felülírod" a karmád kötelékeit. Nem egyszerű eset, de törekedni kell és lehet rá...


A karmát mint olyant az inkarnáció (születés) miatt "kapom", mert a fizikai világban és a szellemi világokban, a Samsárában az energiák "keringnek" és egy fizikai leszületés során "megkapjuk", "lehozzuk magunkal" a családba és a személyre vonatkozó karma-bandát.


Persze, egy párkapcsolat és szerelem, stb. lehet karmikus, de minden Értem van...mindenből tapasztalnom, tanulnom kell...

Nézz magadba őszintén, mélyen, és a tiszta spiritualitás alapján analizáld, hogy mi az, amiért eléd került ez az élethelyzet...


A nő és férfi kapcsolatáról is lehetne a karmimkus szerelem okán írogatni, csak nem akarok senkit untatni... :-)

2012. febr. 16. 14:44
A karmikus kapcsolatok engem is érdekelnének!
274. Sisi13 (válaszként erre: 270. - Én-Önmagam)
2012. febr. 16. 14:42

Szia,

látom itt írtad, hogy kell hogy legyenek "karmikus" események, talán tudnál erröl kicsit bövebben is írni, hogy mi is valójában. Mi a véleményed vagy mit tudsz egy "karmikus szerelemröl"?

2012. febr. 16. 14:11

Én ebben a vonzás dologban nem hiszek. Ennél nyomasztóbb érzés nincs mikor valaki azt mondja, hogy mindent bevonzol magadnak.


Hogy lehetnék én hatással egy teljesen másik emberre?! Erre senki sem képes! Ha én irányítom az életem akkor ez alapból kizárja, hogy más életét befolyásoljam!

272. 99169d31bf (válaszként erre: 266. - Én-Önmagam)
2012. febr. 16. 14:09

És ha folyamatosan rossz történik rajtad kívül álló okok miatt akkor az is értem van?


Nem tudom ki hogy van ezzel, de akkor köszönöm szépen nem kérek belőlük!

271. Estefani (válaszként erre: 266. - Én-Önmagam)
2012. febr. 16. 09:15

Igen, én is hiszek abban, hogy nincsenek véletlenek. Az akadályokat is azért kapjuk, hogy fejlődjünk.

Ha valaminek meg kell történni az megtörénik.

270. Én-Önmagam (válaszként erre: 269. - 7d69baa5ac)
2012. febr. 16. 08:24

Nézd. Amit el kell ismerni, azt el kell ismerni. Lehet benne valóságos momentum is és lehet benne nem valóságos elem is. Én azt gondolom, hogy a Lét, az Élet, szigorúan véve nincs "előre eldöntve".

Kell, hogy legyenek "karmikus" események, de ezek nem egy előre megírt forgatókönyv szerint történnek és nem az miatt.

A Létesült Világ egy Mayá és Lillá. Egy Varázslat és Játék.

A célom az, hogy ne legyek "elvarázsolva" és ne "játszanak" velem.


Tehát én azt gondolom, hogy lehet valóság alapja a jóslásoknak, lehet, hogy nincs, de a spirituális ember számára ezek teljesen lényegtelen dolgok... :-) Nem ez az, amivel foglalkozni kellene.

269. 7d69baa5ac (válaszként erre: 266. - Én-Önmagam)
2012. febr. 15. 19:43
hiszel ebben a kártya jóslásban ??
2012. febr. 15. 19:39
nem hiszek benne
2012. febr. 15. 19:34
Nem!! hum buk az egész!!
2012. febr. 15. 19:14

A feleségem meghalt 25 évesen (15 éve) és elmentem egy kártyajóshoz. Öt dolgot vetett ki amiből négy azóta megvalósult.

Biztos vagyok benne, hogy működnek az energiák, hiszen minden abból van, mégis azt mondom, hogy amit itt műveltek az már egy kicsit túlzó.


Egy dolgot megtanultam azóta:

Az életben minden úgy van jól, ahogy az megtörténik. Minden értem van. Az elmúlt 20 évre visszatekintve, amikor negatív körülményeket "hozott" az élet, azokat csak akkor éreztem negatívnak. Ha ma alaposan, mélyen és igazan visszagondolok ezekre, mindegyik körülménytől csak "fejlődtem". Az egész LÉT úgy van "megalkotva", hogy az számomra csak jó legyen. A jó, nem mindig az egó "jó"-ja, hanem egy ember feletti EMBER "jó"-ja, aki szeretne vissaztérni Eredetéhez és Eredettelenségéhez, isteni és istenfeletti létéhez. . .


A jövőt, a "sorsot" elkerülni, kicselezni nem lehet, mi emberek ehhez kicsinyek vagyunk. . .


A negatív élethelyzetet a helyén kezelni, ez a mi dolgunk. . .

2012. febr. 15. 15:27
Soha nem hittem és nem is fogok.Véleményem szerint megélhetési bűnözök.Büntetni kéne őket de rendesen
264. Timky
2012. febr. 12. 14:06
Én nem hiszek benne,mikor padlón voltam szinte az összes híres jósnál megfordultam egy zsák pénzembe került a saját hülyeségem!! Mind egy pénzéhes csaló!!!Mindenkinek azt javaslom,hogy azt a pénz inkább értelmesebb dologra költse!!!!!!!!
263. blacki
2012. jan. 22. 12:59

Sziasztok!

Engem SOS érdekelne egy bevállt jósnő elérhetősége,Budapesten, vagy Pest megye keleti részén.

Segítsetek, mert kétségbe vagyok esve.

Köszönöm

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook