Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te egészségesnek érzed magad? fórum

Te egészségesnek érzed magad? (beszélgetős fórum)


1 2
28. e1e9ab571d (válaszként erre: 25. - Pezo80)
2009. ápr. 1. 21:49
Kissé félreértettél. A negatív megközelítést úgy értettem, hogy az egészséget azzal magyarázom, ami nem az, tehát minden más igen. :)
2009. márc. 31. 09:20

Egyébként a kérdésre nem is válaszoltam, én még soha ilyen egészségesnek nem éreztem magam, mint most.

Az utóbbi fél évben 14 kilót lefogytam, 170 cm-hez 70 kg vagyok (a maradék ötöt szép lassan fogom "eltüntetni"), rájöttem laktóz- és hisztamin intoleranciámra, és ennek megfelelően táplálkozom, az alkoholt szinte teljesen (99%) elhagytam, futok hetente 3-4 alkalommal 40-50 percet, párommal boldog vagyok, amit néha a lánya keserít meg, akivel hat évi együttélés után is problémáim vannak, a junki olvasmányaimat elhagytam - nem akarattal, hanem egyszerűen újra a mélyebb dolgok felő vonzódom.

Lassan attól félek, hogy túl rózsaszín az egész, mikor történik valami rossz.

2009. márc. 31. 09:03

Sajnos én nagyon nem vagyok az, de nem kezdem el sorolni milyen bajaim vannak, mert betelne az oldal. Sajnos a gyerekeim sem mondhatják el magukról, hogy egészségesek, és nem tudok mit tenni, hogy javuljon a helyzet.

A családban a legegészségesebb a 80 éves szívbeteg nagymama.

25. Pezo80 (válaszként erre: 23. - E1e9ab571d)
2009. márc. 30. 23:32
Szerintem az nem negatív megközelítés, hogy a betegség és a fogyatékosság hiányát egészségnek nevezzük csak hibás és hiányos, a testiségre van leszűkítve. Akinek van valamilyen testi fogyatékossága az élhet-e egészséges életet? Az az allergiás aki teljes mértékben együtt tud élni ezzel az állapottal tekinthető-e egészségesnek?
2009. márc. 30. 15:37

Szerintem sem lehet negatívan, a betegségek hiányával defineálni, hanem egy olyan pozitív állapot, ami több ettől.

De mindenképpen van egy szubjektív része is, ki hogyan éli meg az egészség állapotát.

23. e1e9ab571d (válaszként erre: 22. - Pezo80)
2009. márc. 30. 14:47

Sehogy, az egészség egy relatív fogalom

/Egyébként ismerek még egy negatív megközelítést is: egészség= betegség és a fogyatékosság hiány/


Maximum azt tudnám megfogalmazni, hogy nekem mit jelent az egészség:)

22. Pezo80 (válaszként erre: 18. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 22:45
Te hogyan fogalmaznád meg az egészséget?
2009. márc. 29. 17:12

Jajj, nagyon!

Igen, és az is vagyok.

Az allergiámat szeretem, mert megtanultam vele élni, ma már nem zavar, és a tüneteim is enyhültek az évek folyamán. Vércukrom, koleszterinem, vérnyomásom rendben, BMI-m 18,6. Igyekszem egészségesen táplálkozni, a családomat is erre szoktatom.

Szétvet az energia.

20. valcsi
2009. márc. 29. 16:39
Igen! semilyen betegségről még nem tudok, nem szedek gyógyszereket, egészséges ételeket fogyasztok, rendszeresen mozgok, kiegyensúlyozott családban élek, még van munkahelyem, kitudjuk fizetni a számlákat.De ha felborul ez az egyensúly, nyilván nem mondhatom azt, hogy "teljes testi, szellemi és szociális jólétben" élek.
2009. márc. 29. 16:00
Egészségesnek érzem magam. Igaz allergiám és terheléses asztmám van, és ez az egész életemet végigkíséri, de ezzel már tudok együttélni. Rendszeresen mozgok, és a BMI alapján nem vagyok elhízva. Én úgy érzem sok rajtam a fölösleg, úgyhogy teszek is ellene. Egészségesebben eszem, jobb minőségű ételeket, sok zöldséget, kevesebb pékárut és édességet. Csak ez iszonyú sok pénzbe kerül. Sokkal olcsóbb venni két zsömlét és 10 deka párizsit vagy egy szelet pizzát valahol mint friss zöldségeket salátának, friss gyümölcsöt és zsírszegény húst.
18. e1e9ab571d (válaszként erre: 16. - Pezo80)
2009. márc. 29. 15:25
Szerintem ez a fogalom túl tág,tanultam az egyetemen:)
17. petka (válaszként erre: 16. - Pezo80)
2009. márc. 29. 14:58
Értem! Akkor módosítok, csak félig vagyok egészséges. :)
16. Pezo80 (válaszként erre: 14. - Petka)
2009. márc. 29. 14:42

Itt vetődik fel a kérdés: ki, hogyan definiálja az egészséget?

A WHO szerint az egészség: "A teljes testi, szellemi és szociális jólét állapota, nem csupán a beteg, illetve a testi fogyatékosság hiánya. Alapvető emberi, illetve természeti érték. A testi szellemi és a lelki működések egyensúlyának következtében áll fenn."

15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Petka)
2009. márc. 29. 14:40
ha szervi baja van a gyereknek, akkor mégjobban oda kellene figyelni a szülőknek! A nagymértékű túlsúly, csak ronthat a dolgon, és mellékesen már kisgyerekként diabos lehet, stb... Ez nem lehet kifogás a csokival, vagy bármivel való tömésre! Tudatosság, és előrelátóság! Az hiányzik sajnos sok esetben...
14. petka
2009. márc. 29. 14:31

Én egészségesnek érzem magam. Bár jelentős a túlsúlyom, ennek ellenére minden értékem jó. Lelkileg már kevésbé vagyok ilyen jól, sajnos.

Egy előző hsz-re reagálva pedig, szerintem is a gyerek túlsúlyáért (részben) a szülő a felelős. Nem úgy kell szeretni a gyereket, hogy közben teletömjük csokival. Kivétel ha a gyereknek valamilyen szervi baja van, akkor nem hibáztatom a szülőket.

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Eunuch)
2009. márc. 29. 14:20
hát igen... A 2,5 éves kislány, akkor mikor utoljára láttam, a nagyszülők (mert ők nevelik) azzal dicsekedtek 1 másik szülőnek, hogy Klaudia ezidáig 50(!) kg csokit evett meg... És mégcsak 2,5 éves!!!!!!!!!!!
12. lauka66 (válaszként erre: 10. - Eunuch)
2009. márc. 29. 14:19

Szia eunuch!


Hát nem is tudom. A lányom 14 évesen volt 30 kg. A fiam 10 évesen közel 50 kg. Én, mint szülő meg ugyanaz vagyok.

11. eunuch (válaszként erre: 10. - Eunuch)
2009. márc. 29. 14:18
bocs elírtam, 60 kg
10. eunuch
2009. márc. 29. 14:15

Igen, és az is vagyok.

Az enyhe gerincferdülésemet nem számítom betegségnek.

Túlsúlyom nincs, vércukrom inkább alacsony, mint magas, koleszterinem tökéletes (4.3) vérnyomásom inkább alacsony, közérzetem jó, tele vagyok energiával. Mi kell még? Végre itt a tavasz, lehet sokat mozogni a szabad levegőn, bicikli, séta, görkorcsolya...

Szerencsére a gyerekeim is hasonlók. Bubót olvasva elszörnyülködtem, ugyanis a 10 éves lányom 24 kg, 6 évesen 18 kg volt, én meg csak 50 kg körül vagyok. Állítom, hogy a szülők a felelősek a gyermek kövérségéért.

2009. márc. 29. 14:09

Igen. Minden szempontból.

Igyekszem sokat mozogni és egészségesebben étkezni.


Nem keresek kifogásokat, hogy most miért nincs időm.

Étkezésnél pedig a főtt étel nagyon fontos.A kenyeres , felvágottas, tésztás gyorskaják kifejezetten nem tesznek jót.Csak , ha valaki hízókúrát vesz.

2009. márc. 29. 13:57

Sajnos nem.

Naponta vívom a harcom,mégis úgyérzem sokkal nejhezebb a dolgom azokkal az emberekkel akik arra esküdtek fel, hogy meggyógyítsanak:-(

2009. márc. 29. 13:36
Sziasztok. Én igen egészségesnek érzem magam, de még tudok mit tenni hogy fokozzam ezt az állapotot:), de úgy érzem jó úton haladok a cél felé, ami nem csak kg-ban mérhető.
2009. márc. 29. 13:33

Én leszámítva azt, hogy most piszok fáradt vagyok, és nem fekhetek le aludni, pedig tegnap este óta dolgozok, igen, egészségesnek érzem magam.

Amúgy, mozgok, amikor csak időm van (mondjuk mindkét munkám elég mozgalmas :) ), odafigyelek (mostmár) az étkezésemre, ahhoz, hogy tartási problémáim ne legyen, gyerekkoromban eleget sportoltam, nyomom magamba természetes módon a vitamint (nem kapszulákat, stb.). Kell még vmi?

Egyszóval, most tényleg jól érzem magam!

Amúgy, a gyerekkori elhízásról annyit, h most épp egy 6 éves, közel 70 kg-os gyerkőcre vigyázok, de volt már szerencsém 2,5 éves, 26 kg-os óriásbébihez is (ráadásul 1-2 hónapon belül) :)))) Erre nem lehet mit mondani............

2009. márc. 29. 13:31

Nem...candida + gondolom egy kis tartáshiba is,de azon majd nyáron javítok,ha több időm és lehetőségem lesz a testedzésre.


És te,kérdező,egészségesnek érzed magad?

2009. márc. 29. 13:23

Nem....

Febr eleje óta betegeskedem:(

2009. márc. 29. 13:20

hát ez remek... :(

Egyéb örömhír mára?

2009. márc. 29. 13:19
Aki sokat mozog még nem feltétlenül egészséges: lásd azokat a sportolókat, akik egyik napról a másikra meghalnak valami betegségben
2009. márc. 29. 13:17

A mai magyar valóság:

A lakosság 60%-a túlsúlyos 37%) vagy elhízott (23%).

A férfiak 21%-a, a nők 14%-a végez rendszeres testedzést.

A 6-18 éves fiatalok 40%-a semmit sem sportol.

A dolgozók 2/3-a mozgástevékenységet nem végez.

A nők az első gyerek után abbahagyják a mozgást.

A gyermekek 60-80%-án észlelhető tartáshiba.

A mai iskoláskorúak 70%-a túlsúlyos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook