Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társkeresés diplomásoknak fórum

Társkeresés diplomásoknak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
283. ittmost (válaszként erre: 281. - Kovikike)
2013. febr. 28. 06:35

A régi,egyszerű parasztemberek ma már 70-80 évesek. Még a 60as korosztályban találsz ilyet.A többiek már nem az "egyszerű bölcsességek földjén" nőttek fel,pláne a 30 körüliek,és alattiak nem.Úgyhogy ők már hiába keresik ezt az egyszerű bölcsességet a párválasztási piacon..

"Mérhetetlen tapasztalatból született tudása" pedig szintén csak egy idősebb embernek lehet(tisztelet a ritka kivételnek),de most csak ezért nem fogunk 60 éves bácsikkal járni,és házasodni,ugye?


:D

KINÉL több a dr kovácsné? első kérdésben meg lehet tőle kérdezni,hogy:miből doktorált? és akkor vagy válaszol,hogy ebből és ebből,vagy megmondja,hogy csak a férje.És máris a helyén kezelhető a doktorNÉ,ha elmondja,hogy ő mit tanult,dolgozott,mit látott a világból.

Mert bizony pont ezekből jön össze az az élettapasztalat,ami régen is megvolt-nem mindenkiben! Mert azért 1 ekeszarv mögött állni egész életben,és ki sem mozdulni a fatornyos faluból,azért az olyan nagy bölcsességek tárháza nem lehetett.Legalábbis saját kútfőből nem lehetett az,hanem amit ő is hallott,és továbbmondott.Nyilván régen is a tanultabb,a világlátottabb emberek boldogultak jobban az életben.de persze erkölcsösnek maradni egy 20 fős kis tanyabokorban a legegyszerűbb,főleg,ha nő az ember,és rázárják az ajtót,mint az ortodoxabb muszlimoknál.

Szóval nem mindegy,milyen az a bölcsesség,ami kizárólag az ekeszarv mögül jön.

Ők mondták azt is,hogy az "asszony verve jó"?meg hogy "az asszony köténye mögött sok mindennek el KELL férnie"(anyukám ebben a szellemben élt,meg is sínylette nagyon).,meg hogy :aki nem dolgozik,ne is egyék( én ebben nőttem fel,és mikor munkanélküli lettem,bizony nem tudtam enni!!mert a nagyapám ezerszer elmondta ezt.Egyszerűen nem ment le az étel,csúnyán lefogytam))..meg hogy a zsendőke korán hasadozik.

A "nézd meg az anyját,vedd el a lányát"már meggondolandó.De azért ne tömjénezzünk már valamit.,amiről csak idilli képek vannak a köztudatban.Olvasni kell egy kis Mikszáthot,Móriczot,meg Németh Lászlót,és majd mindjárt nem lesz akkora tömjénezése az egyszerű falusi ember erkölcseinek,meg életének.

282. acuko (válaszként erre: 281. - Kovikike)
2013. febr. 27. 22:57
Pontosan. Elgondolkodtató..
2013. febr. 27. 21:21
Aki azt írta, hogy ez a sznobériára hajtó dolog, annak nagyon igaza van. Vegyük például a dr-né eseteket. Hányszor éltem már át, hogy apu doktorátusa átszáll anyura... képletesen persze. Dr. Kovácsné vagyok...s ettől persze mindjárt több, pedig adott esetben Dr. Kovácsnénak az érettségi is nehezen jött össze. Ez olyan, mint a hülye azért nem vagyok szlogen az ominózus áruház részéről. Ja, hülye nem vagy ha bemész, de okos se leszel tőle. És mi van a régiekkel, az egyszerű parasztemberrel és az életbölcsességeivel, a mérthetetlen tapasztaláson alapuló tudással és a satöbbivel. Szerintem a társválasztás alapja nem ez kell hogy legyen. Ha ez, akkor ott baj van a fejekben.
280. Érdekes73 (válaszként erre: 265. - Kovikike)
2013. febr. 27. 09:32
:D
279. ittmost (válaszként erre: 274. - Acuko)
2013. febr. 27. 09:32

Természetesen mindig vannak kivételek.Nem érdemes a diploma megléte alapján ítélni,de kiindulópontként számíthat annak, akinek nagyobb intellektuális igénye van egy kapcsolatban.Akinek szinte csak és kizárólag az emberi értékek számítanak,annak felesleges is nézni azt,hogy kinek van,diplomája,kinek nincs.

A diplomás lány ,akiről beszéltél:nekem ő a 'ruhatár-büfé szak',amit írtam..van ilyen is,talán egyre több.

A te lányod meg olyan lehet,mint én voltam anno..Aztán szerencsémre(és sok tanulás árán) felvettek államilag támogatott képzésre egyetemre.Amire mostmár csak kivételesen van lehetőség:(

278. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 277. - 0d220e1cc7)
2013. febr. 27. 09:30
javítok: NEM földbuta embereket!
277. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 276. - Acuko)
2013. febr. 27. 09:29

Kedves acuko! :)


Én elhiszem Neked minden szó nélkül!

Tudom jól hogy miről beszélsz....:)


Egy nagy sznob világ ez az egész társadalom szetereotípia.

Ismerek CSAK szakmunkás végzettséggel is normális, és jóindulatú, és "földbuta" embereket!


A diplomával nem jár emberség is...de ezt már írtam.

Nem is egy bunkó diplomást ismerek. :S

276. acuko (válaszként erre: 275. - 0d220e1cc7)
2013. febr. 27. 09:22
Köszönöm, de tényleg csak a példa kedvéért irtam meg. Amúgy ha már itt tartunk, az általános iskolában és a középiskolában is végig kitűnő tanuló volt, majdnem mindenből mindig ötössel zárt. Mégsincs diplomája.. Nem ő tehet róla. :(
275. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 274. - Acuko)
2013. febr. 27. 09:19

Gratula a lányodhoz! :)


Igen, pont ilyen esetekről beszélek én is.


Szóval hagyjuk már ezt a diplomát, mint beskatulyázást, mert ez az! Egy beskatulyázás egy sznob ranglétrán.

274. acuko (válaszként erre: 271. - Ittmost)
2013. febr. 27. 08:55

Igen, az ember azt feltételezné, hogy akinek diplomája van, az intelligensebb mint az, akinek nincs. Viszont én láttam már olyan emberkét, akit a szülei erőltettek a főiskolára, ők fizették a tandíjat, és szerintem mást is fizettek, mert a lány olyan buta, olyan sötét volt, hogy gyakorlatilag két szót alig tudott kinyögni, nem lehetett vele kommunikálni, egy értelmes mondantot nem tudott mondani. Mindenre : hmm.., meg igen, meg nem is tudom, meg hááát... lehet.. És ilyen válaszokat adott, egy értelmes, saját gondolata nem volt. És ez egy diplomás 25 éves csaj!!!

Persze, tudom, ez egy példa, egy negatív példa, és nem ez a jellemző. Tudom. De ilyen is van.

És már olyat is láttam, (az én nagyobbik lányom) aki nagyon értelmes, okos, intelligens, mindenről lehet vele beszélni, eg cégnél pénzügyi tanácsadóként dolgozik diploma nélkül, mert az ő szüleinek (nekünk) nem volt többszázezer Ft-ja arra, hogy a gyereket iskoláztatni lehetett volna. Felvételizett és fel is vették a Műszaki Egyetemre, de finanszirozási nehézségek miatt sajnos nem tudta az iskolát folytatni és nem szerzett diplomát.

Hát, ilyenkor el lehet gondolkodni, hogy ki az intelligens..

273. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 269. - 6b006fc769)
2013. febr. 27. 08:28

Jahh, persze.


Méghogy átlag feletti intelligencia. :XXDDD meg LOL!


2 év kapcsolat után sms-ben szakított anno az én egyik diplomás, és 3 idegen nyelvet beszélő ex barátom.

Az egyik legbutább és meg önimádóbb pasi volt akit csak ismertem.Így utólag már belátom ezt.


Nesze neked diploma!

Tudod, nem jár a diplomával emberséges intelligencia is. Sajnos....

272. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 267. - Acuko)
2013. febr. 27. 08:22

Na pont így jártam én is nemrég.


Regeltem, gondoltam itt talán...eltalál Ámor nyila. :XDDD


De amint felregelsz, millónyi kérdés, mindenféle kérdések kérdőívbe gyűjtve.

Aztan amikor kaptam egy mosoly jelet, nem tudtam megnézni hogy kitől, mert már ehhez az alaphoz is fizetni kell.


Aztán valaki rémírt egy üzit.

De ezt sem tudtam megnézni, mert ahhoz is valami tagságban kell lenni, vagyis fizess vazze!


Potom x óra után töröltem magam.

Kész idegbaj az egész!


Ok hogy ma semmi sincs ingyen,de akkor is..ez egy oltári nagy lehúzás!

Mintha nem lenne hova és mit fizetnie az embernek...

És micsoda egy átverős és manipulált szöveg ez is hogy diplomások igényes társkeresője, meg blablabla... :S


El ne higyjétek már ezt!

A fene se tudja hogy az éter másik oldalán ki regisztrál.

271. ittmost (válaszként erre: 270. - Ittmost)
2013. febr. 27. 07:53
És azért a legtöbb diplomás ember(nem a ruhatár-büfé szak)kíváncsibb a világ dolgaira,több mindenről lehet vele beszélgetni.De az érzelmi intelligenciát,meg az emberi értékeket nem adják a diploma mellé.
270. ittmost (válaszként erre: 265. - Kovikike)
2013. febr. 27. 07:51
Nem azt írták ki,hogy intelligensek társkeresője,hanem hogy diplomásoké:)
269. 6b006fc769 (válaszként erre: 265. - Kovikike)
2013. febr. 26. 23:37
Nem feltételei egymásnak, de szerintem arányait tekintve a diplomások között több az átlag feletti intelligenciával rendelkező, mint a pusztán nyolc általánost végzettek között.
268. timycat (válaszként erre: 267. - Acuko)
2013. febr. 26. 23:30
lehet ezzel meg az anyagi helyzetet mérik fel... vagy az elkeseredettséget... aki már hajlandó és tud is bármilyen apró facság miatt fizetni
267. acuko (válaszként erre: 261. - Pannika88)
2013. febr. 26. 23:24

Most láttam, a TV-ben, a Híradóban volt arról szó, hogy valaki bepanaszolta az Elittárs.hu-t, illetve az üzemeltetőt, mert sok-sok ezer forinttal kárositották meg.


Amúgy kiváncsiságból én is regisztráltam. Döbbenet! Millió kérdés, gyakorlatilag nem én csináltam az oldalam, hanem a megadott adatok és válaszok alapján generáltak nekem oldalt. Azután, mikor beléptem újra az oldalamra, hogy megnézzem milyen lett, egyszerűen nem lehetett látni egyben semmit sem. Ha bárki irt nekem, azért, hogy megnézhessem ki irt, fizetnem kellett volna. És minden másért is. Egy embert sem láttam, mert ha szerettem volna látni más társkeresőket, akkor azért is fizetnem kellett volna. Mindenért. Komolyan ideges lettem ettől, és úgy döntöttem másnap, hogy törlöm a hirdetésemet. Nem volt egyszerű, de sikerült.

Egy nagy átverés és lehúzás az egész!!!!!!!!!!!!!

266. boltiszarka (válaszként erre: 265. - Kovikike)
2013. febr. 26. 19:59
Azt hiszem rátapintottál a lényegre.
2013. febr. 26. 17:38
Lehet, hogy már feltették előttem ezt a kérdést, de ha valaki diplomás, akkor már inteligens is? Mert olykor bizony épp az ellenkezőjét tapasztalni és az ember nem a diplomával beszélget, meg főz neki vacsorát, a többiről már nem is beszélve.
264. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 261. - Pannika88)
2013. febr. 4. 21:43

9000??Huu:(

Ők vonták maguknak?

263. Pannika88 (válaszként erre: 259. - Ujlany)
2013. febr. 4. 21:31
ja igen most látom már te is megtaláltad...remélem több naiv nő nem jár pórul... :(
2013. febr. 4. 21:29
2013. febr. 4. 21:28
sziasztok.ez egy átverés...most szabaditottak meg 9000Ftomtól...számlaszámomat ma tiltottam..otpben meg sem lepődtek h mi történt...
260. Érdekes73 (válaszként erre: 230. - Pahet a vadász)
2013. febr. 3. 19:27
Jó pénzért bármilyen reklámot elvállal...
259. ujlany
2013. febr. 2. 23:11
258. bd011947de (válaszként erre: 257. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 1. 20:25
:)
257. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 256. - Bd011947de)
2013. jan. 22. 17:51
Kössz...
256. bd011947de (válaszként erre: 255. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 22. 17:46
Ez nem igaz, ezt még egy csekély értelmű medve is tudja.....
255. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 254. - Bd011947de)
2013. jan. 22. 17:20
Akkor annak nem való társ, elvan a gondolataival. :)
254. bd011947de (válaszként erre: 223. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 22. 17:13
Már professzor.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook