Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres babán kiütések fórum

Tápszeres babán kiütések (beszélgetős fórum)


22. mandulacska2 (válaszként erre: 21. - Évili84)
2011. dec. 26. 21:13
Ilyen problémák nincsenek. Nem hasfájós szerencsére, éjjel csak 1* kelt fel, ill. volt hogy 6-7 órát (ez csak párszor volt) átaludt egybefüggően éjjel. A széklete is normális, leszámítva, hogy ugye zöld a tápszertől. Bukni csak mostanában bukott 1-2 alkalommal , mert falánk nagyon. De az se mindig. Hasa is olyan domború inkább.Nyűgösnek inkább napközben nyűgös, de csak bizonyos időszakokban reggeltől kb. délig, utána alvás, majd 5-8-ig. Utána alvás, éjjel pedig 1* kelt. De mindenképp szólok majd a dokinak.
2011. dec. 26. 17:07
Egyéb más tünete nincs? Esetleg nyűgösebb? Sok doki nem foglalkozik az ilyen kiütéssel. Nálunk már a kórházba kijöttek a foltok, de csak legyintettek, hogy sok mindentől lehet. 2 hónapomba telt mire kiderült a tejallergia és azóta sem bírja még a tejallergiásoknak szánt tápszert sem. Véres széklet nálunk sem volt, de sok sírás a hasfájás miatt, furcsa széklet, sok bukás stb. Próbáld rábeszélni a gyerekdokit, hogy küldjön tovább, ha nagyon csúnyának véled az arcát.
20. zsana0
2011. dec. 26. 16:12

Biztos hogy nem a mosópor,mert akkor az egész testén lenne kiütés.Nekem azt mondta a bőrgyógyász,hogy ez a csecsemő akne(pattanás),azért van,mert még tombolnak benne a mi hormonjaink,és kb 6 hónapos korára le kell hogy csengjen a szervezetébe.

De nálunk még mindig van,most már csak jövőre de elviszem másik dokihoz.

Ha viszont tej allergiája lenne,akkor nézd megy e a hasa,felpuffad,vagy netán véres a széklete.Akkor tuti.De addig semmi biztosat nem tudni.

2011. dec. 26. 14:02

kutya macska nincs a házban???

mert a kiütéseket az is okozhatja..

18. mandulacska2 (válaszként erre: 16. - Kriwy)
2011. dec. 26. 13:55
Hát azt kell tényleg tennem. Csütörtökön lesz csak sajnos.
17. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Kriwy)
2011. dec. 26. 13:55
HÁt az a gond, hogy a mi babánk ugye 1 hónapos. Más kaját nem kap, csak tápszert.:((( Mosószert most a Denkmit Ohne-t használuk, ami illat és színezék (vagy mi ) mentes. A doktornő is ezt ajánlotta. Próbálkoztunk még a Dreft-tel, azt mondta, abban is van illatanyag. Úgyhogy most ezt a Denkmit-t használjuk.
16. Kriwy (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2011. dec. 26. 13:54

Bocsi,most olvasom 4hetes a babád!!

Minél hamarabb keress fel egy gyermekorvost!

15. Kriwy
2011. dec. 26. 13:50
Nekünk is kiütések jelentek meg nem tudom már pontosan 8 vagy 10hónaposan.Elvittem a gyermekorvoshoz és azt mondta,hogy tápszertől nem lehet mivel nem váltottunk,lehet mosóport váltottam,de nem már 4éve ilyet használok.Akkor az jöhet számításban,hogy valami ételre allergiás?!És tényleg így volt!Figyelemmel kísértem és rájöttem a tésztaféléktöl volt!Fenistil gélel kellett vékonyan kenegetni.Már a kisfiam 2 éves,de hála istennek már nem allergiás semmi ételre!:-)
14. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - Banita32)
2011. dec. 26. 13:48
Annyira gáz szerintem, hogy mindegyik doki, védőnő mást mond. Egyszerűen az ember nem tudja, mit csináljon, ami tényleg jó.
13. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - Pici Manócska)
2011. dec. 26. 13:47
ok, megpróbáljuk akkor megbeszélni a doktornővel. Múltkor mondtam a tanácsadásos védőnőnek, hogy mi a különbség a BEBA Ha start és a Milumil között. Mondta, hogy a gyártó, ill. hogy a BEBA az közelíti meg összetételben leginkább az anyatejet. így akkor nem lett semmi. Akkor még csak az ára, ill. hogy kevesebb kell belőle, miatt érdeklődtünk. Most akkor a doktornőt is megkérdezem. A neten most találtam egy videót, egy doki azt mondta, kenjük be popsikrémmel, mert ez elvileg ahogy a tápszer kifolyik az arcra, nyakra, az "marja ki" a bőrt, mert érzékenyebb. Ő mondjuk nem ajánlott váltást, csak hogy kenjük ezzel. De mindenesetre megbeszélem a doktornőnkkel, mert nagyon ijesztő, pláne, ahogy írtam, hogy nagyon szép volt a bőre. A naplómba akár meg is nézhetitek.
12. banita32 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. dec. 26. 13:47
Attól az enyém arca is tele volt a szája körül. A dokinéni azt mondta sok fehérjét eszem. Mondom az oké csak a gyerek nem szopik. Más miatt kapott másik Beba majd Milupa tápit azóta nem volt neki.
2011. dec. 26. 13:41

minden kép váltsatok át másik tápszere...

lehet, hogy tejérzékeny lesz a picur, mitől nem kell meg ijedni mert még ilyen korba ki növik...

10. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Zsana0)
2011. dec. 26. 13:39
egyébként nekünk most is ilyen miteszeres.
9. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Zsana0)
2011. dec. 26. 13:38
Eddig nekünk nem volt ilyen. Gyönyörű bőrrel született.:( Ezért is vagyok ennyire elkeseredve, mert szerintem tuti a tápszertől van.
8. mandulacska2 (válaszként erre: 6. - Pici Manócska)
2011. dec. 26. 13:37
Hú,hát akkor felhívom a héten a doktornőt. Az a baj, hogy elvileg szerdán szokott lenni tanácsadása, de jövő hétre kaptunk csak időt, mert a héten nem nagyon van. Azt mondta, akut esetben csütörtökön menjünk a sima rendelésére. Max felhívom, vagy előtte a védőnőt is. Nagyon csúnya szerintem, és nem tudom normális e, de egyfolytában enne. Ugye a dobozon 3-4 hetes babáknak 120 ml-t írnak. Na ő már 2 hetes kora óta ennyit eszik, és most még többet kérne. Már teát adunk neki utána, de akkor is olyan nehéz "leállítani". Tudom, hogy anyatejeseknél nincs olyan , hogy túletetés, de tápszeresnél?
2011. dec. 26. 13:35
Nekünk ugyan ez a problémánk,1 hónapos kora óta,voltunk bőrgyógyásznál és csecsemő aknet állapított meg.Már 9 hónapos a kisfiam és még mindig jönnek rajta,és ha elmúlik,miteszer jellegű lesz.Mi milupa HA eszünk.
2011. dec. 26. 13:34

igen más...

Bebe 1 van elvileg ilyen pici gyerekeknek...

2011. dec. 26. 13:33
mert a HA elvileg hipoallergén.
4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Pici Manócska)
2011. dec. 26. 13:33
A BEBA Ha start más, mint a BEBA?
2011. dec. 26. 13:30

szia...valószinű alergia...

sok baba van így aki ezt a fajtát kapja...

menj el a védő nöhőz, vagy a gyerek orvoshoz és kérd a Bebát!! az kicsit drágább de jobb, mert semmi tej nincs benne...

2011. dec. 26. 13:25
Sziasztok. Lassan 4 hetes a babám, és sajnos már az elejétől tápszert kap, mert nekem abszolút nincs tejem. Nagyon sok miteszer jellegű kiütés van az arcocskáján és a nyakán is. Mitől lehet ez? Védőnő szerint szoktak pöttyök lenni tápszeres babák arcán, de szerintem ez már nagyon sok. Beba HA Startot kap. Sajnos nagyon sokat eszik, de most már igyekszünk úgy betartani, hogy ami a dobozon előírt a korának képest (120 ml), annyit adunk, és mivel még utána is folyamatban kérne, csipkebogyó teát adunk neki (orvos mondta, hogy azt a teát adjuk). Már nagyon el vagyok keseredve, mert folyamatosan enni akar, és még ezek a kiütések is.
2011. dec. 26. 13:23
Tápszeres babán kiütések

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook