Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanulási zavarok fórum

Tanulási zavarok (beszélgetős fórum)


1 2
26. hte23
2010. szept. 14. 13:34

Merjünk nagyot álmodni.


Amikor ovis volt( egy ovónő értelmi fogyatékosnak mondta) átmentünk egy másikba. Akkor azt gondoltam egy könnyü általános, legalább a 8 osztálya meglegyen. Rábeszéltek egy erős általános iskolára. Végig 3-4-es között volt.

Aztán kipróbáltunk egy alapitványi középiskolást, tipikusan SNI gyerekeknek. 2 évi birta, de könyörgött hozzam el onnan. 25 gyerekből 18 bukott. Ő nem. Ott is 3-4-es. Áthoztuk 10. osztályra egy erős középiskolába. Beilleszkedéssel voltak gondok. 35-en vannak. Az év végi eredménye 3-4 es között. Sőt, magyarból 4-es!!!!!!!!!

Most Ő álmodik helyettem, főiskoláról. Talán sikerül.

Melette keményen sportol. Eredményesen.

Irásban nem kellene számonkérni, de megirja a felmérőket( én nem tudom elolvasni az irását.)

Kapott lehetőséget (nem él vele) laptopot használni.

Érettségizni viszont nem fog irásban, csak szóban.

Ők alkalmasabbak arra, hogy megjegyezzék az órai anyagot. Igaz, ő az általános 8 osztálya alatt mindig az első padban ült, igy a tanárok vissza tudták terelni a figyelmét ha elkalandozott.

2010. szept. 14. 13:23
Nekem ez az idegen nyelv (ráadásul kettő) tanulás is "magas", olyan gyereknél, aki még magyarul írni és olvasni sem tud rendesen.
2010. szept. 14. 13:21
Holnap lesz szülői értekezlet és lesz egy csomó kérdésem ezzel a TANAKOS-sággal kapcsolatban.
23. sagievi (válaszként erre: 22. - Hte23)
2010. szept. 14. 13:19
Neki mindkettő megvan, megvolt tavaly is és folyton írásban is számon kérték, mert az írásbeli felmentést csak német nyelvből kapta meg. Most, hogy tanakos lett, az írásbeli felmentettség megszűnt, de nem tudom, hogyan lehet írásbeli feletet várni attól, aki még írni sem tud. Áron biztos nem fog érettségizni, mi csak szakmunkásképzőbe gondolkodhatunk. Egy jó szakmában meg fogja majd állni a helyét.
22. hte23
2010. szept. 14. 12:50

Figyelj oda, ne fordulhasson elő veletek az, ami velünk.


Az én fiam is hagyományos iskolába járt.

Hetente fejlesztették, de sajnos angol óra alatt.

Igy angolból felmentették, és sajnos középiskolába jöttek rá, hogy jogtalanul.

Igy ki kellett harcolnom, hogy ne kelljen belőle érettségiznie.

Neki pl. a diszlexiát a 2006-os országos felülvizsgálatnál megszüntették. A diszgráfia maradt és a sulyos figyelemzavar. Most kevert tipusu SNI(A)

21. sagievi (válaszként erre: 20. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 12:41
köszi aranyos vagy, ha adsz néhány használható ötletet, amivel segíteni tudom. holnap megyek szülői értekezletre, majd kikérdezem az osztályfőnököt, hogy ki és mi foglalkozik vele.
2010. szept. 14. 12:21
most mennem , kell de szívesen segítek, ha kéred
19. szemmelver (válaszként erre: 17. - Sagievi)
2010. szept. 14. 12:19

miért csak idéntől? amikor megállapították a tanulási akadályozottságot már onnan kéne

azonkívül gyógypedagógus kell, nem fejlesztő pedagógus

18. sagievi (válaszként erre: 16. - Talian35)
2010. szept. 14. 12:16
Beszéltünk már róla a férjemmel,de a megszokott közösségből, barátaitól elszakítani meg félünk. Lehet többet ártanánk, mint használnánk.
17. sagievi (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 12:12
Igen, fejlesztő pedagógus foglalkozik vele matematikából, magyarból,még pontosan nem tudom, mert az idéntől kapja a TANAKOS fejlesztéseket. Előtte is SNI-s volt, de akkor csak heti 1x járt fejlesztésre, és 1x logopédushoz. Most többször fog, de még év eleje van, most indul be igazán.
16. Talian35 (válaszként erre: 1. - Sagievi)
2010. szept. 14. 12:07

Hát csúnya szóval semmiképp, mert azzal viszont rengeteget ártasz!

Van egy-két olyan iskola, ahol külön ilyen gyerekekkel foglalkoznak. Rengeteg odafigyelés, és szerintem nem kéne annyit kinozni, játékosabb formában, mert igy nem fogja megszeretni.

15. szemmelver (válaszként erre: 14. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 11:41
ezt nem bántásból mondom, hidd el, lehet jobb lenne neki másik iskolába
14. szemmelver (válaszként erre: 11. - Sagievi)
2010. szept. 14. 11:40
ne várj el tőle sokat, sajnos nem képes rá , ezt kell elfogadnod
13. szemmelver (válaszként erre: 11. - Sagievi)
2010. szept. 14. 11:39

akkor megértem,hogy tele van sikertelenséggel:(

sajnos ott nem jut idő rá, még a normál gyengéb gyerekre sem

12. szemmelver (válaszként erre: 10. - Sagievi)
2010. szept. 14. 11:38
és most normál iskolába jár? kap rehabilitációs órákat? foglalkozik vele gyógypedagógus?
11. sagievi (válaszként erre: 7. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 11:37
igen, sajátos nevelésű és normál suliba jár.
10. sagievi (válaszként erre: 8. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 11:37
13 éves lesz és Győrben a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság v. Intézet gyógypedagógusai állapitották meg nála még 3. osztályos korában. Egyébként én vettem észre, hogy baj van a tanulással nála.
9. sagievi (válaszként erre: 6. - Hte23)
2010. szept. 14. 11:35
Köszi. Dícséretben nincs hiány és a 3-asoknak úgy örülünk, hogy a nagyfiam, aki most 9. osztályos meg is jegyezte, hogy őt bezzeg nem dicsértem ennyit az ötösökért, a 3-asért meg leszidom. Mondtam neki, hogy a képességeik nem egyformák és nála a 3-as igenis rossz jegy már. (Ő hálisten nagyon jó tanuló).
8. szemmelver (válaszként erre: 7. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 11:33
mennyi idős? mikor állapították meg nála és mikor és ki?
7. szemmelver (válaszként erre: 4. - Sagievi)
2010. szept. 14. 11:31

ezt a kifejezést még nem hallottam, pedig gyógypedagógus vagyok

ezek szerint sajátos nevelési igényű

normál iskolába jár?

2010. szept. 14. 11:30

Kazal Kolos - Varázsbetü


És mindig csak egy hajszálnyival várj többet tőle mint amit adni akar. A csillagokat lehozza az égről neked. És dicséret,dicséret a végtelenségig minden elért apróságért (egy szép betüért, egy szépen kiolvasott szóért stb....)

Az én fiam már 18, most érettségizik és ráadásul sulyos figyelemzavaros is. Tapasztalatból beszélek.

5. sagievi (válaszként erre: 2. - Krimar_)
2010. szept. 14. 11:30
Hát szükség is van rá, úgyhogy köszi.
4. sagievi (válaszként erre: 3. - Szemmelver)
2010. szept. 14. 11:29
Tanulásban akadályozott.
3. szemmelver (válaszként erre: 1. - Sagievi)
2010. szept. 14. 11:28
Mit jelent az, hogy "tanakos?
2. krimar_ (válaszként erre: 1. - Sagievi)
2010. szept. 14. 11:27
Szia!! Ehhez sajnos nem tudok hozzászólni, de sok kitartást kívánok!!
2010. szept. 14. 11:24
Kisebbik gyermekem dislexiás és disgraphias is. Sok sikerélménye eddig nem volt tanulás terén. Tavaly év vége óta TANAKOS már, könnyitett formában tanul bizonyos tárgyakat. Egyáltalán nem érdekli a tanulás, nehezen is tanul igaz. Az írása katasztrofális. Olyan, hogy kötelezőn kívül bármiféle szorgalmi feladatot csináljunk, vagy csak úgy gyakoroljunk, szóba se jöhet nála. Utálja az egészet. Gondolom a sok kudarcélmény az oka. Mit tehetnék, hogy megszeresse a tanulást és akarjon tanulni? Próbálkoztam szép szóval, csúnya szóval, de nem használ semmi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook