Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tankönyvbefizetés-csekken! fórum

Tankönyvbefizetés-csekken! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. jún. 28. 12:46

Szia!


Én is meglepődtem, nem szóltak, és akivel eddig beszéltem senki sem tudta hogy erre számítsunk.


Az a legkevesebb hogy egy hónappal előre kérik a pénzt...


nekem máshonnan bűzlik a dolog...


[link]


Az idén nem kerül be a sikersztorik közé az iskolai tankönyvrendelés, és jelenleg úgy néz ki, hogy a következő tanévet könyvek nélkül kezdik majd egyes osztályok. Több iskola tankönyvfelelősével is beszéltünk, de kérték, nevüket ne írjuk le, mert az új fenntartó, a Klik nem engedi, hogy nyilatkozzanak.


Mint kiderült, a legnagyobb problémát az okozta, hogy új tankönyvellátójuk van a hazai iskoláknak, a Kello (Könyvtárellátó Nonprofit Kft.), mely kizárólagos jogot élvez a tankönyvforgalmazás terén. A pedagógusok szerint ez nem más, mint a tankönyvforgalmazással járó haszon állami lenyúlása, ami szerintük nem lenne nagy baj, de az már igen, hogy a tankönyvek ára darabonként 50-100 forinttal növekedett.



Elvesztek az adatok


Ráadásul úgy tűnik, hogy az új tankönyvellátó nem veszi figyelembe a tankönyvrendelés korábbi menetét és a tanév rendjét. Óriási problémát okozott például az, hogy a diákok adatait és rendelését egyenként kellett bevinni a Kello adatbázisába. Csakhogy ez az adatbázis többször változott, összeomlott, emiatt adatvesztések történtek, és a tankönyvfelelősök ötször-hatszor is kezdhették elölről a rögzítést. Korábban csak azt kellett jelezniük, hogy az iskola melyik könyvből összesen mennyit kér, aztán nyáron a forgalmazók eljuttatták ezeket az intézménybe. Most a Kello a diákoknak egyesével állítja majd össze a tankönyvcsomagot és a számlát. Azt azonban egyelőre nem tudni, hogy számlát miként és mikor kell majd a szülőknek kifizetniük.


További gond, hogy az Új Nemzeti Alaptanterv bevezetése miatt még nem sikerült akkreditáltatni minden tankönyvet, tehát ezeket megrendelni sem lehetett. De a középiskolák például a belépő 9. évfolyamnak sem tudtak könyvet rendelni, hiszen a beiratkozás június végén lesz, akkor derül ki, hogy ki az iskola tanulója. Sőt, a szakközépiskolák szakmai képzésére a beiratkozás augusztusban történik.


– Az ide jelentkező diákoknak miként lesz tankönyvük? – tették fel a kérdést a pedagógusok.


Nem volt segítség


Hiába bombázták kérdéseikkel a Kellot, onnan vagy nem kaptak választ, vagy ha igen, abban semmi konkrétum nem szerepelt. Most abban reménykednek, hogy augusztusban lehetőségük lesz pótrendelésre.


A pedagógusok azt sem tudják, mi történik azokkal a diákokkal, akiknek ingyen jár a tankönyv. A 12 ezer forintos állami normatíva ugyanis nagyon kevés a felső tagozaton és a középiskolákban, a könyvtáraknak pedig nincs példányuk az új NAT szerinti tankönyvekből. Az sem biztos egyébként, hogy az új tankönyveket a nyáron le tudják gyártani a nyomdák. Ezért a tankönyvkiadók szerződést kötöttek szlovák és román nyomdákkal is, hogy szeptemberre biztosan elkészüljenek a könyvek.

És még valami. Eddig a tankönyvfelelősök a forgalmazóktól jutalékot kaptak, ez körülbelül másfél havi pedagógus-fizetésnek felelt meg. Ebben az évben a rengeteg munka és bosszúság jutalma bruttó 60 ezer forint lesz.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2013. jún. 28. 12:42
Amúgy nem szóltak az évzárón, vagy szülőin?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2013. jún. 28. 12:42
Legalább kevesebb a fizetnivaló tanévkezdéskor.
2013. jún. 28. 12:40

[link]


Sziasztok!


Mi tegnap kaptuk meg a csekket, és hát... eléggé meglepődtem, hogy ezután ilyen formában kell kifizetni a tankönyveket...

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook