Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanítsuk-e a gyerekünket? fórum

Tanítsuk-e a gyerekünket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 26. 17:11
Igen, mellé kell ülni és csendben figyelni, hogy mit csinál.Dícsérni,ha jól dolgozik. De nem tanítani és nem halálra gyakoroltatni szegényt!Sokat meg semmiképpen, mert megutálja.Nincs olyan, hogy sokat kell gyakorolni!
8. Tiduj30 (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2008. aug. 26. 16:59
Az én lányom is most megy elsőbe! ha kérdez vmit természetesen válaszolok neki, de ezt nem tanításnak nevezném. Szerintem vannak olyan gyerekek, akikkel sokat kell gyakorolni otthon...ezt sem tanításnak, hanem gyakorlásnak nevezném. ha sok verset tud egy gyerek, szerintem az egyáltalán nem egy negatív dolog, hiszen felnőttként is tudjuk, hogy ezek szinte belemásznak a fejünkbe a rímek miatt!
2008. aug. 26. 16:58

Nekem 5 évesen kezdett a fiam egyedül írni.(vagyis másolni)de egyszer se ültem le vele hogy most ezt vagy azt írd le.Nem az én dolgom.Számolni is magától tanult meg.Most 3.osztályt kezdi.Imád tanulni.Igaz voltak gondok.de mindig azt kértem és kérem hogy figyelje hogy csinálja a tanítónéni.Vagy ha megakad akkor egy hasonló feladattal ami kész van azzal kell megoldani.Mondjuk szerencsés voltam mert mivel napköziotthonosba kezdett ott ki is emelték hogy megtanulnak ők az iskolában nem kell feleslegesen nyúzni otthon a gyereket.

A középső most 6 éves.Ő most kezdett el másolni.De nála is ugyan így csinálom mint a fiúval.

2008. aug. 26. 16:47
SZERINTEM EGY GYEREKMELLÉ ODA KELL ÜLNI TANULNI.
5. Eduscho24 (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2008. aug. 26. 16:44
Igen, nagy dilemma. Biztos vagyok benne, hogy nem fogom tudni megállni, hogy tanítsam a gyerekem. Bár az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy én is tanító végzettséggel rendelkezem, bár sosem volt lehetőségem elhelyezkedni egy iskolában sem. Annak idején szüleim, főleg apám csinálta azt, amiről beszélsz: tanult velem és megutáltatta főleg a matekot és fizikát, mert ahhoz értett a legjobban. Én igyekszem majd arra figyelni, hogy ne káros legyen a hatás. Majd meglátjuk.
4. Raistlin Majere (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2008. aug. 26. 16:42
Végül is summázva a választ a kérdésre: Ne tanítsuk otthon a gyereket!
3. Raistlin Majere (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2008. aug. 26. 16:40

Én direktbe soha nem tanítottam a lányomat. Nem csináltam belőle 2 évesen édi-bédi szavalógépet, akit ha bekapcsolnak elmondja azt az 5-6 mondókát, versikét ami az anyja belesujkolt. Viszont, ha kérdezett arra mindig megpróbáltam kimerítően válaszolni. Természetesen az ő szintjén, kellő türelemmel. Tudta pl. 3 évesen, hogy a csigáknak reszelőnyelve van, vagy hogy mésznyilacskákat lőnek egymásba ha "szerelmesek" stb. Mindig próbáltam a kérdésére adott válaszba valami kis érdekességet + információt beleszőni. Jázmin most lesz elsős, nem tanítottam sem írni, sem olvasni. Ennek ellenére le tud írni pár szót, felismer kb 15 betűt. Sokat nézünk filmeket angolul, rá szokott kérdezni szavakra és ezeket általában meg is jegyzi.

Mikor középsőcsoportos volt, jelezte az óvónéni, hogy iskolaérett, kiemelkedik a többi gyerek közül, akár mehetne is suliba.

De én azt gondoltam, hogy ez a legnagyobb merénylet, amit a gyerek ellen elkövethetnék. Így megkapta az utolsó gondtalan évet az oviban :-)

2008. aug. 26. 16:32

Lehet, hogy "darázsfészekbe" nyúlok, de nagyon kíváncsi vagyok a szülők véleményére-mivel én tanító néni vagyok.Én azt szoktam mondani a szülőknek, hogy én nem vágok hajat és nem öntök vasat, mert nem ez a szakmám.Érdekes ez a legtöbbünkkel így van!H De tanítani miért akar minden szülő-pedig nem ez a szakmája!!Ha baj van a tanulással a szülők nem szakember segítségét kérik, hanem maguk próbálják orvosolni a problémát.Higgyétek el, nem véletlenül tanuljuk ezt annnyi éven keresztül!Én 24 éve végeztem a főiskolán, azóta nem volt olyan év, hogy ne mentem volna valamilyen továbbképzésre.

Sok szülő a legjobb szándékkal utáltatja meg a gyerekével a tanulást,mert rosszul fog hozzá.

Mi a ti véleményetek?

2008. aug. 26. 16:27
Tanítsuk-e a gyerekünket?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook