Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tanácstalan vagyok. Tudnátok segíteni? fórum

Tanácstalan vagyok. Tudnátok segíteni? (beszélgetős fórum)


30. pteri (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 20. 09:15
Ez egyáltalán nem indokolja egyik csaladtagja felmondását sem!
29. pteri (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 20. 09:14
Hú, az első férjem is ilyen volt. Pedig az anyja egészséges volt. 4 évig hol munkanélkülit kapott, hol semmit, leghoszabb munkaviszonya pár hónap volt. Mindig megmagyarázta, miért rúgták ki és miért nem talál munkát. Én meg mindig megsajnáltam és eltartottam. Ne legyél hülye, mint én!
28. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 14:32

És ezért mondott fel a párod?

Hiszen a mama nem is igényelte a 24 órás ápolást, ellátást.


Hány munkahelye volt előzőleg és ahol felmondott mióta volt munkaviszonya?


Nagyon gyanús, hogy mindig is a könnyebbik oldalát fogta meg a munkának.

Ahogyan téged is megfogott, mert látta benned azt, hogy te is gondoskodni fogsz róla, ahogyan a szülei is tették.

27. levarosbukta (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 10:35
A férjével él a párod édesanyja? Jó nagy balek vagy hallod!
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 19. 10:01
Nem részesül ápolási díjban, a munkanélkülit kapta csak. Már az is lejárt.
25. globus (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 19. 09:59

Így van.

Ismerősöm, aki sajnos két hete meghalt, 5 éven át csak a kemó napjára kért tp-t, haja kihullott, de irodai munkáját el tudta látni. Végül hirtelen esett le a lábáról, aztán pár nap. Minden betegség más, személyre szabott a megoldás.

Ha valóban ápolásra szorul a mama, nincs rosszabb annál, hogy most rúgják ki az ápolóját.

Találgatunk megint...

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 09:51
Akkor nincs is miről beszélni, tedd azt lelkiismeretfurdalás nélkül, ami számodra a legjobb megoldás, szem előtt tartva a saját érdekeid, az saját egészséged!
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 09:48

Én nem szeretek találgatni, belegondolni, arra vagyok kíváncsi a FI. mit ír erről.

Azért kérdeztem, hogy ápolási díjban részesül-e a párja, mert mennyiben igen, akkor nagy a baj.

A FI. meg látja, a baj nagy, vagy hülyének van nézve, 30 évesen csak el tudja ezt valaki dönteni.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 09:41
Látom, közben kiderült. Így méginkább nincs értelme.
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 19. 09:40
Nem tudjuk, hogy kell-e ápolni a mamát. A leírásból az derül ki, hogy a pasi azért mondott fel, hogy a kezelésekre el tudja vinni az anyukáját, amiknek már vége. Szerintem ha annyira rosszul lenne, hogy valakinek folyton mellette kellene lennie, akkor ezt írta volna a FI. Valamint szerencsére nem tudom, hogy működik ez, de ha valakinek teljes felügyelet kell, akkor valamilyen támogatás (anyagi vagy szociális) biztosan jár neki, amit igénybe kell venni, ha korlátozottak az anyagi források. Tényleg nem tudom. De az biztos, hogy a FI-nek nem kötelessége anyagilag és egészségileg tönkre mennie egy ilyen helyzetben. Másfél éves a kapcsolat. Nem egy házasság. Nem a közös gyerekek nagymamájáról van szó. Tényleg tragédia az ilyen betegség. De nem szabad hagyni, hogy mindenkit a mélybe taszítson.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 19. 09:38

Szia, a párom édesanyja nem velünk el, hanem a férjével.

Szerencsére nagyon jól van és volt is a kezelés közben. Bevásárolt, jött-ment, jól viseli.

E

Az első kemoterápia után volt két nap, mikor nem érezte magát jól, azóta szerencsére ilyen nem volt.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. jún. 19. 09:25

Van 2 kolléganőm, akik a sugarazások, kemok mellett dolgoztak.

A testvéremnek olyan fájdalmai voltak, hogy levegőt alig tudott venni. A morfiumot én adagoltam neki, s bár nem volt ostoba, de a fájdalom miatt egyszerre használta volna fel.Nem tudott járni, négykézláb mászott, tehát aki nem élte át, annak fogalma sem lehet mennyire változó tüneteket produkál ez a szörnyű betegség.

Még egyet tudnék elképzelni, ha a lány is részt venne a mama ápolásában, a srác ellenkező műszakban dolgozhatna.

18. globus (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 19. 09:18
Én sem tudok elfogulatlan lenni a témában, mint folyamatot végigkísérő hozzátartozó...
2023. jún. 19. 08:51
Sajnos jól érzed, kihasznál. Dobd ki és sztem az ekcémád is egyből elmúlik. Jelez a tested h nem jó vmi.....
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 08:46

Láttam tegnap a kérdésed, de idáig hezitáltam írjak-e?

Felelőtlennek tartanám magam, ha erre, vagy arra ösztönöznélek, hiszen 1 morzsányit ismerhetek csal a történetből.Azt írtad jól meg voltatok a betegségig.

Nem tudjuk van-e férje, másik gyereke a fiú anyjának.

Nem tudjuk mennyit jósoltak neki az orvosok.

Lehet a barátod teljesen kétségbe esett, amikor megtudta a édesanyja betegségét, úgy döntött mindenáron vele lesz, fél ezek az utolsó napok, hetek, hónapok.

Te látod gondolom, milyen állapotban a beteg.

Van akinek meg sem "kottyan", a kezelések idején is bejár dolgozni, van aki meg fetreng a fájdalomtól, vagy csupán fekszik, mint egy farönk. Ápolásin van az anyukájával, annyira beteg?


Viszont ez már a Te károdra megy. Én tennék egy kísérletet , hogy átbeszéljem a barátommal a helyzetet.

Elmondanám őszintén ezt én már nem bírom anyagilag, keresek magamnak egy olcsóbb albérletet, amíg ő az édesanyjával van.

Kiderülne talán, mit is vár tőled. Minden kapcsolat akkor jó, ha őszintén lehet beszélni a problémákról, ha ezért ő megsértődik, nem érzi át a helyzetedet, a te betegséged, akkor régen rossz.

A reakciója alapján döntenék.

15. Pasionella (válaszként erre: 14. - Pasionella)
2023. jún. 19. 08:29
hetente 3 x 4.5 óra akart lenni.
14. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 08:27
Bocsi de ilyen nem igazán van...mármint, hogy ezért nem dolgozik. A férjem heti 3 alkalommal dialízisre jár (művese kezelés), az hetente 3-4.5 óra...mellette 8 órában dolgozik pedig sokszor fáradt és kimerült. Mese habbal a párod, az van... aki dolgozni akar dolgozik minden áron nem pedig elvárja, hogy eltartsák. Ki van zárva, hogy munka mellette ne lehessen összeegyeztetni.
2023. jún. 19. 08:22

Csak egy szösszenet,,bár megértem a Fi-t.Van olyan rákos beteg aki állandó felügyeletre szorul a kezelések után is.

Bár erről itt nem tudunk.

12. 45e71ccc79 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 07:40
Szia! Férfi vagyok és én is azt mondom, ha nem megy el dolgozni, akkor rúgd ki.
2023. jún. 19. 07:30
Mellesleg lehet, hogy az ekcémád egy jelzés a testedtől és a tudatalattidtól, hogy te ettől a helyzettől már átvitt és szó szoros értelemben is kiütést kapsz, annyira nincs rendben.
2023. jún. 19. 07:27
Nagyon jó szíved van. Segítettél és támogattad a bajban. De ez már régen nem segítség. Nem támogatod, hanem eltartod. Segíteni azon lehet, aki maga is igyekszik, és beleteszi a részét. Még ha nappal kezelésre is kell vinnie a mamát, esti, hétvégi műszakban dolgozhatna. Ha akarna. De az persze kényelmetlen. Egyszerűbb a te pénzedet felélni.
9. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 07:19
Ha jól értem most már nem kell anyukáját hordani kezelésre ugye? Mit csinál nappal? Mivel magyarázza hogy most sem tud még dolgozni?
8. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 02:29

Dobd ki az ejszakaba!

Nalam is szorakozott az anyja allitolagos nyomoraran az exem. es koszonos keppen szetverte


3 hetig nem.volt melom megint, de kikohogom a berleti dijat meg a szamlakat. De nem masnak.


Minek tartod el?

7. Főnix3 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 23:49
Légy erős, és rendíthetetlen! Hidd el, nem vagy ettől rossz. Ő kihasznál, mert jó szíved van és érzelmileg zsarolható vagy!
2023. jún. 18. 23:34

Köszönöm szépen a tanácsokat/válaszokat.

Én úgy voltam vele, hogy fordított esetben én is örülnék, ha segitene nekem, de ez már kezd egy kicsit sok lenni :(

5. Főnix3 (válaszként erre: 4. - Perzsacica)
2023. jún. 18. 23:05
Ha megvonja a pénzt és a sarkára áll,nem hagyja, hogy érzelmileg zsarolva legyen, akkor magától kivonul a fickó.
2023. jún. 18. 23:00

Most azonnal hagyd ott!!! Ha nem szeretnél még ennél is rosszabb helyzetbe kerülni azonnal véget vetsz ennek a kapcsolatnak. Ha amúgy is túl vannak a kezeléseken akkor már nem lehet semmi lelkiismeret furdalásod.

Honnan tudod, hogy ebből minden igaz , amit elmond neked? Majd ezután jön, hogy drága gyógyszerre van szükség, amit nem tudnak megvenni, vegyél fel kölcsönt, mert ugye neki nincs keresete és milyen szívtelen vagy ha nem teszed meg. Évekig fizethetsz utána!!! Rámegy majd mindened, az egészséged, az önbecsülésedről ne is beszéljünk.

Gondold át a dolgaitokat és vedd már észre, hogy baleknak kellettél. Te dolgozol , eltartod, kiszipolyoz téged . Mit csinál egész nap, amikor te dolgozol? Kizárt , hogy folyton az anyjával van , lehet valahol egy másik szerető barátnő is, aki megint csak meg van etetve valami szép sztorival.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:45

Nem szeret téged. Én megértem, hogy más a fontossági sorrend, de ahogy te is írod, nyugodtan tudna dolgozni, ha akarna főleg hogy már túl vagytok rajta.

De nem akar, hiszen minek, ha te kifizetsz neki mindent, és még lelkiismeretfurdalásod is van.

Szánalmas élősködő a párod, már bocsánat...

2. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 21:59

Uhh. Most negatív leszek sokak szemében, de kihasznál!

Hagyd ezt abba. Jól érzed, nincs rendjén és nem te vagy az, akinek rosszul kell éreznie magát!

Tegyél pontot erre. Nehogy már te tarts el még két embert!

1.5 év? Ne adj több pénzt. Oldják meg!1000ft-ot sem!

Hidd el,ez nem helyes tőle!

2023. jún. 18. 21:52

Sziasztok!

Bocsánat, kicsit hosszú leszek.

30 éves nő vagyok, a barátom velem egyidős, 1,5 éve vagyunk együtt. Októberben költöztünk össze albérletbe.

Közben az édesanya rákos lett sajnos. A párom felmondott a munkahelyén és minden hétköznap kezelésekre vitte, már túl vagyunk rajta.

Négy hónapja mindent én fizetek, a párom egyszer adott 70.000 forintot és szokott reggelit/ennivalót venni.

Sajnos az egész testem ekcémás lett és csak magánúton tudok elmenni vizsgálatokra, mert az orvosok akikhez mentem nem foglalkoznak velem.

Ezt már nem igazán győzöm anyagilag és egyre elkeseredettebb vagyok, mert nagyon fáj mindenem.


A páromnak egyszer felhoztam, hogy futárnak el tudna menni, mert akkor ő osztja be az idejét, hogy mikor dolgozhat, de azt mondta az anyja miatt ő most nem tud dolgozni, aztán megsértődött.


Szerintetek mit kellene tennem? Egy szemétnek érzem magam, hogy ilyen helyzetben ezt felhoztam neki.


A kapcsolatunk alatt soha még csak nem is veszekdetünk, jól elvoltunk és tudom, hogy nagyon szeret engem.


Előre is köszönöm a válaszokat 🙂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook