Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tanácstalan vagyok és elkeseredett fórum

Tanácstalan vagyok és elkeseredett (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. Jessica32 (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 12:35

Nagy az önismereted, ismered és tudatában vagy azoknak a tulajdonságaidnak, amelyek hátráltatnak. Írod, lusta vagy és sosem voltál céltudatos. Akkor ezeken kell javítani. Ha igazán akarod, menni fog, de lustasággal nem megy, attól ne várj eredményt.

Amúgy pedig nem minden irodai munka robot, és nem úgy kell felfogni, hogy mindenhol nehéz alkalmazkodni a főnökhöz meg a kollegákhoz. Sok munkahelyen nagyon jó a csapat, barátságok is kialakulnak, és a főnökök sem vadállatok, ez már azért nem a középkor. Már ismerik azt, hogy a dolgozóikat motiválni kell stb. Nálunk jó a társaság, alapvetően segítjük egymást, és a főnökökkel is lehet beszélni. Nem szabad mindent ilyen feketén-fehéren látni.

Előtted anyukád kitaposott egy utat, de attól próbálkozhatnál teljesen mással, totál a szüleid nélkül, mint egy felnőtt. Hátha úgy több lenne a siker.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 12:28

Nincs könnyű megoldás. Vagy keményen dolgozol, és lesz pénzed, vagy lusta vagy, és nélkülözöl.


Amúgy ez az apátia lehet, hogy a nem megfelelő életviteledből származó depresszió. Erőt kellene venned magadon, és kialakítani egy aktívabb életet. Kezdj el egészségesen táplálkozni és futni. Meglátod, egyre több életerőd lesz, és több energiát tudsz a munkába is fektetni. Eleinte rohadt nehéz, de aztán már le se fogsz tudni állni. Valamint kell találj valami motivációt, mert azt mondják, hogy az ember akkor hal meg, amikor elfogytak a céljai.

20. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 12:27

Akkor szerintem gondold át a dolgaidat! Mit is akarsz...

Nem hiszem, hogy "csak" lusta vagy.

Inkább még nem találtad meg, mit is szeretnél szívvel csinálni.

A szolgáltatások egy ideig rosszul mentek a "krach" miatt. Az emberek ezeket tették félére, mert nem volt pénzük. De még lehet, hogy újjáéled ez is...

Bár annyira nem vagyok optimista ...

Biztosan találsz olyan dolgot, amit szívesen csinálnál!

19. Channa* (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2018. márc. 10. 12:19
Dolgozni kell...
18. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2018. márc. 10. 12:19
Nem nehéz,csak telefonról írtam és próbáltam minél rövidebben leírni. Amúgy nem esik nehezemre leírni, h ,,vagyok,,.
2018. márc. 10. 12:18

Kozmetikusként végeztem, próbáltam csinálni, de nem volt nagy vendégköröm,nem érte meg egyáltalán és abbahagytam. Ez kb 5 éve volt.

Nem dirigálni akarok másoknak, nem egy vezető pozícióra hajtok.

A lustaságot mint jelzőt alap tulajdonságnak mondtam,nem csak az ingatlanra értettem.

16. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. márc. 10. 12:04
*alkalmazottak
15. 31bc25d879 (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 12:00

Ha végzett kozmetikus vagy, az miért nem jó?

Azzal mi bajod?

2018. márc. 10. 11:58
Elnézést a szóközöket NEM direkt hagytam ki, csak gyatra a laptopom!
13. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 11:57

hááát

Mi az, hogy vaok?!

Olyan nehéz leírni, hogy vagyok? :(

A szép magyar nyelv...

12. 718733b332 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 11:57

A te helyedben én boldoglennék, h. vállalkozók a szüleim, akik már kitapostak egy utat, leküzdötték a kezdeti nehézségeket és nekem "csak" dolgoznom kell a családommal, ráadásul azt írod, h. menne is neked, ha nemlennél lusta! Kapd össze magad!!!

Azt írtad az eladó-szakmát is szereted, akkor pl.: miközben ingatlanozol menj Ker. Fősulira levelezőn, hogy főnök lehess akereskedelemben és te oszthasd az "észt"!

11. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 11:55

Ha azt mondod, "lusta vagyok", akkor ezt a munkát te nem szereted, csak az érte járó pénzt.

Keress olyat, amit szeretsz, és tanulni is érdemes lenne.

Egy alaklazottnak mindig, mindenhol megmondják, mit, hogyan kell csinálni. Szerintem neked igen hiányosak az ismereteid, hogy pl. vállalkozó legyél.

Ezt is meg lehet tanulni, ha te a magad ura szeretnél lenni.

Bár a mi országunk nem vállalkozóbarát...

2018. márc. 10. 11:55

Van szakmam. Elado, boltvezeto,kozmetikus.

Nem egy 8 altalnost kijart tini vaok.

2018. márc. 10. 11:52

Sose voltam sajnos az a veltudatos ember es szorgalmas sem. Ez a pentelenseg is hullamzo, mert ha van akkor sok van csak nm gyozzuk utolerni magunkat. Termeszetesen ha van akkor 1 het alatt elmegy annyi mint maskor 1 honap alatt. Nincs sporolas es nincs megtakritas. Nem panaszkodasnak szantam ne ertsetek felre.

Most jottek uj dolgozok. Ha szorgalmasan csinalom es utat mutatok nekik akkor en lennek az irodavezeto. Tobb munka, de akkor altaluk is kapnek penzt.


Talan az a baj h alapjaba veve is erdektelen ember vagyol. Szeretem az allatokat, a szep ruhakat. De nincs hobbim. Nincs olyan amire annyira vagynek. Szeretem a munkam, az embereket, kihivasokat.

8. kristo_f (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2018. márc. 10. 11:51

A szakmat szerettem/szeretem de azt h dirigalnak, utasitgatnak azt mar annyira,"


Vele jár a munkával. Anyád nem utasítgatott valószínű, nem is dolgoztál ahogy kellett volna

Ma az ingatlanszakmában csak nagy cégek, vagy azzal társult kisebbek érnek el valamit


Menj el irodába, napi 8-9 óra gürc, és oszd be a pénzt

Azt már nem is merem mondani hogy tanulj ki valami szakmát. Ha a férjednek is van szakmája teesék őneki is abban dolgozni. Attol függ milyen futár, de feltételezem hogy csak a jatt a fizetése


A szülői segitség nem kényszerit rá semmire

2018. márc. 10. 11:39
Az a baj, hogy a pénz munkából van, máshogy nem tudsz szerezni :( Gondolkodásban kell változtatni, mert ezek szerint az ingatlanozásban lenne pénz, csak nem csinálod. Valami motivációt kell keresned (ha már a pénztelenség nem az). Vagy ki kell lépni a lustaságból vagy tűrni, hogy kevés a pénz. Nincs azzal baj, hogy kényelmes ember vagy, de akkor nem szabad panaszkodni, hogy nincs miből élni.
2018. márc. 10. 11:33

Az ingatlanozást én is preferálnám a helyedben. Ott van anyukád aki még segíteni is tud.


Bárhová mész, dolgozni kell. A lustaságot sehol senki nem fogja elnézni neked.

2018. márc. 10. 11:30
Maradj az ingatlanozásnál és csináld teljes erőbedobással.Ott két havi pénzt is megkeresel amit be tudsz osztani,ha nem többet. Nincs főnököd,nincsenek kollégák akikhez alkalmazkodnod kell. Azt csinálsz amit akarsz illetve ami a célod eléréséhez szükséges,de ez csak az én véleményem.
2018. márc. 10. 11:28

Hát az baj. Embereld meg magad és ne legyél lusta. Nagyon kevés az az ember aki szeret dolgozni és nagy lelkesedéssel jár be. Mondom ezt én a 34 évi munkaviszonyommal.

Te viszont fiatal vagy, úgyhogy muszáj dolgoznod. Próbálj olyan munkát ami egyébként szórakoztat és kedveled.

2018. márc. 10. 11:21

Mert lusta vagyok,csinalom en de 100 tobb energiat lehetne belefektetni. De azert javulok.

Ferjem meg azert mert szerzett egy plusz szakmat es abba akart elhelyezkedni. Ill. nezetelteresei is voltak.

2018. márc. 10. 11:16

Az ingatlant miért nem csinálod teljes energiával?

A férjed miért hagyta ott a munkahelyét?

2018. márc. 10. 11:07
Úgy érzem, hogy elegem van. Nem tudom mit csinaljak. Mi lenne a helyes ut. Bolti eladokent dolgoztam eveken keresztul. Hol dolgoztam, hol nem. A szakmat szerettem/szeretem de azt h dirigalnak, utasitgatnak azt mar annyira, raadasul a fizetes is eleg keves. Mindigis olyat szerettem volna csinalni, ahol a magam ura vagyok. Apum es anyum id vallakozo miota az eszemet tudom, ebbe nottem fel. Anyum ingatlanertekesitokent dolgozott tobb cegnel, vegul sajat ceget alapitott. Latta h nem talalom a helyem, mondta h probaljam meg az ingatlanozast. Vegul tavaly julius magassagaban elekdtem ,,nala,, dolgozni. Konnyen megertettem, mondhatni jol beszelek az emberek nyelven. Voltak hullamvolgyek az eltelt honapok alatt, nem mindig tettem bele a 100%ot voltak jo honapok de volt olyan is h semmi. Ferjnel vok, ferjemnek volt fix munkahelye, de ott hagyta. Azota nem talalja a helyet latom rajta es mondja is. Most futarkodik , alkalmi munka. Amit o megkeres en vissza hordom a munkaba. Tankolas, kaja stb. A szamlank egy resze nincsenek befizetve. Ugy erzem csak azert dolgozunk, h egyunk meg utolerjuk magunkat. Semmi luxust nem enegedhetunk meg magunknak. Uj ruha, a hazunk belulrol felig kesz allapotban van. Apum segitett es segit is anyagilag, de mondta h ennek vege... alljak a sajat labamra, azaz aljunk. Mert ha o segit sose fogunk kijo nni annyi penzbol ami van, mert o segit. Megertem es igaza van. Most felajanlottak egy irodai munkat 8 oraba , de eleg rugalmas. A penz is az kb 70-80 ezer. Ha elvallaom akkor valoszinu h az ingatlannak lottek es a 70 ezer a rezsire meg telo szanlara eleg kb. Ha nem vallalom el, akkor ugye nincs semmi fix. Az ingatlant szeretem, de nem konnyu .. ha van eladas akkor minimum a diplaja kb annak a penznek mint az irodai seged 1 havi bere. Orlodok, mert ugy erzem nem haladunk, de nem is 1 helybe allunk hanem vissza fele megyunk. Teljesen tanacstalan vok. Tudom, h nem minden a penz, de most naon hiany van belole.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook