Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész)

1 2 3 4 5 6
30. syria (válaszként erre: 27. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 28. 22:52

Na akkor elmondom a faxolás történetét.

Az általam említett leveleket pontosan 21 helyre kellett elfaxolni, átlag hetente 2-szer. Ugye így már másképpen hangzik? Magyarul nemcsak a küldő oldaláról nem volt mindegy, hogy fele annyi idő alatt megy át az információ, hanem a fogadó oldalon is fele annyi idő és papír fogyott!

Ha a megtakarítás nem a te zsebedben landol, akkor landoljon inkább a kukában? Hm! Ez aztán az építő hozzáállás!

Légy erős, mostanra a gazdasági igazgatónak is feltűnt a rengeteg papírfogyás, és nagyon drasztikus intézkedéseket tett!

29. 1eb84e4bad (válaszként erre: 17. - Kkrisztina76)
2009. ápr. 28. 21:15

A mondás nagoyn tetszik!! Tényleg nagoyn jó!

Az idegbajoskodást arra értettem pl, hogy ha mondjuk leülök enni, de a fürdőben égve hagytam a villanyt, és az utolsó előtti faltnál észreveszem, akkor befejezem vacsit, és utána megyek oda lekapcsolni...

28. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Gabesz)
2009. ápr. 28. 21:14
Aért az nem ilyen egyszerű:-))
27. 1eb84e4bad (válaszként erre: 22. - Syria)
2009. ápr. 28. 21:13

Gondolod, ha csak 1 oldalon faxolsz, a megspórolt kiadás a te pénztárcádban landol? Haha:-))) Hol dolgozol? Én is kinevettelek volna.


Kiváncsi lennék a sok száz másik témára!

26. syria (válaszként erre: 17. - Kkrisztina76)
2009. ápr. 26. 15:45

"A FÖLDET NEM NAGYAPÁINKTÓL ÖRÖKÖLTÜK, HANEM UNOKÁINKTÓL KAPTUK KÖLCSÖN. Mi e szerint élünk."


Kár, hogy túl kevesen vagyunk így!

25. syria (válaszként erre: 15. - Gabesz)
2009. ápr. 26. 15:43

Fú, köszönöm a bókot!

Ha nem tartanék attól, hogy pillanatok alatt megfúrnak, már én lennék a gazdasági igazgató a cégnél. És akkor nem ott tartanánk, ahol most!

24. e82aa6962b (válaszként erre: 23. - Syria)
2009. ápr. 24. 08:21
Köszönöm!
23. syria (válaszként erre: 9. - E82aa6962b)
2009. ápr. 24. 06:34
Természetes, bárkinek ajánlom a terjesztését, a nagy port kavart, hajfestéses példát felhozó első résszel együtt.
22. syria (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 23. 23:12

Nem kell idegbajosnak lenni, csak arra kell gondolni, hogy az ördög a részletekben (ha tetszik, az apróságokban) lakik.


Engem már 10 évvel ezelőtt is kiröhögtek az irodában, azért, mert ha egy mód volt rá, a 20 megyébe küldendő körfaxot, amit más kolléga 2-3 oldalon oldott meg, én megcsináltam 1 oldalon. Csúfoltak, hogy úgy spórolok a papírral, mintha nekem kéne kifizetnem. Pedig csak gondolkodtam és számoltam, és pontosan tudtam, hogy valahol igenis én fizetem. Azóta is tartom: aki két oldalas levélben írja meg azt, amit egy oldalon is lehet, az egyéb galádságra is képes.


Vegyél csak havonta kétszer környezetszennyező szatyrot 50 Ft-ért, ha neked ez kényelmes! De akkor év végén a karácsonyfa alatt 1200 Ft-tal kevesebb ajándék lesz... Igazad van. Ilyen pitiánerségről nem is érdemes beszélni.

De ne feledd! Ez csak egy téma a sok százból! És úgy már könnyen összezuhan 120000 Ft.

21. syria (válaszként erre: 16. - Bigiboy)
2009. ápr. 23. 22:47

Komoly igazságtartalma van az írásodnak, de kérlek, ne politizálj, mert hamar törlésre kerülhet a topic, s azt igazán nem szeretném!


A cikket nem arra szántam, hogy mutogassunk mások pazarlására (netán korruptságára), hanem arra, hogy mi mindent tehet a "kisember" a maga boldogulása érdekében.

20. syria
2009. ápr. 23. 22:42

Pancsoljál csak teli kádban, ha neked úgy esik jól! A cikkben többször is hangsúlyoztam: a megtakarítás úgy is elérhető, hogy senkinek nem kell lemondania az addig elért komfortjáról. Csak pici odafigyelés kell, nem pedig legyinteni (a ma már nem is létező) 1-2 forintra.

Nem az államnak spórolsz, hanem magadnak!

19. syria (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2009. ápr. 23. 22:37
Pontosan azért szedtem nagy betűkkel (és ki sem moderálták, mert az ugyebár itt kiabálásnak számít), hogy szerényen számoltam.
18. syria
2009. ápr. 23. 22:35
Nagyon örülök a sok pozitív jelzésnek, meg annak, hogy nem csak én gondolkodok így.
17. kkrisztina76 (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 23. 20:47
Ez nemidegbajosan megy. Nekem 7 és 9 éves gyermekeim vannak, de nem kell szólni nekik, hogy kapcsolják le a villanyt és zárják le a csapot. Így lettek nevelve ás természetesnek veszik a dolgokat. Egyébként nagyon is tudják hogy ezzel a környezetet óvják. A gyermekek nagyon fogékonyak, ki kell használni, az Ő érdekükben és az unokáinkéban. Van erre egy nagyon jó mondás: A FÖLDET NEM NAGYAPÁINKTÓL ÖRÖKÖLTÜK, HANEM UNOKÁINKTÓL KAPTUK KÖLCSÖN. Mi e szerint élünk.
2009. ápr. 23. 17:31

17 milliárd spórolás 1 millió háztartásból ez jó kis számolás.

Ki tudná kiszámítani a magyar családoknak hány évig kellene hasonló módon spórolgatni,hogy pótoltják azt az összeget /nem a válság/ amit "vezetőink" állami beruházásokon bőkezűen befektetnek / nem a sajátjukból./

Pl:M 6-os autópálya alagutak helyett más nyomvonal.Szakértő szerint 50 milliárdal olcsób lehetne,persze építés közben omlik is az alagút,még több pénz.Szóval számoljunk, 1 millió család majd 3 évi spórolgatása folyik ki a kasszából,mert ezek a pénzeket azért kifizetik.Ez csak egy "üzlet" nekik.Menyi ilyen kisebb-nagyobb építkezésen csúsznak el milliók ,milliárdok.Ezt lehetetlen megszámolni,próbálja meg valaki.Persze nem marad üres az állami buksza ,mert az általunk megválasztott okosok kitalálnak valamit és a mi zsebünkből feltöltik azt a kis állami bugyellárist.Pedig a javunkra is dolgozhatnának,azt gondolnánk azért vannak ott ott fent,magasan már nem látják az átlag polgár életét,már nem tudják honnan jöttek.

Számoljunk,adjunk spórolási ötleteket az okosoknak!?Ha ezek a pénzek megmaradnának kb. 100 évvel lennénk ELŐRE .Talán nem Európa,A világ közepe is lehetnénk.Nagyon sok okos a magyar van,ettől több szeretne meggazdagdoni .De a legtöbben "csak" jól élni akarnak..Élni is nehéz...

Számoljunk....

15. Gabesz
2009. ápr. 23. 16:13

Syria. Nagyon jó lennél gazdasági miniszternek, bárcsak mindenki mindent ilyen tisztán és jól látna,nem itt tartanánk, hogy nekünk kell megszorításokat végezni.

Sok kicsi sokra megy.

14. 5464505f6a (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 23. 14:35
ugy is hozzá lehetne állni,h ne idegbajosan,görcsösen csináld ezeket, hanem,mint már irtam,teljesen természetesnek kellene venni,h ne pazaroljunk, ha a pénz nem érdekel,akkor környezetvédelmi szempontból legalább
2009. ápr. 23. 14:24

Nagyon tetszik a cikk! igazán elgondolkodtató, csak ahogy előttem szólók írták sajnos ennek az összegnek többszörösét pazaroljuk el.

Végigolvasva a cikket eszembe jutott még néhány dolog:

Ha nem ennénk annyi olajos zsíros, gyorkajáldás ételt, spórolhatnánk a gyógyszerszámlánkon is (mostanában mindenről elveszik a támogatást, így is lehetne spórolni)

ha nem ennénk meg egyszerre két fő adagját vacsorára, akkor lehet spórolni a kaján is, és újfent a gyógyszerszámlán is, a magasvérnyomásos gyógyszerek manapság több ezer forintba kerülnek...(ez csak két dolog a hosszú listáról)

éljünk egy kicsit tudatosaban!

Gratulálok mégegyszer a cikkhez, REMEK!!!:)

2009. ápr. 23. 14:22

egyetértek! nekem is belefér, hogy ne kapcsolgassam a villanyt idegbajosan állandóan, és ha nem viszek szatyrot, akkor nyugodt zívvel vegyek akár 50 Ft-ért is egyet.

Egyébként jóa cikk, na de évi 17ezer az annyira kevés, hogy észre sem veszem.

Persze, ha mindeki nekem adná az övét... :-))

2009. ápr. 23. 14:21

Számomra mindig meglepő,h ezeket a dolgokat el kell mondani az embereknek,nem természetes nekik(legalább egy része)

Az 1.ponthoz annyit még hozzáfűznék,h amikor este jövök haza,rengeteg lakásban látom,h ég a szobában a 6-8-10karos csillár,mindegyikben ég az égő(legrosszabb esetben 100W-ak)

2009. ápr. 23. 13:26

Nagyon okos cikk, egyetlen hibája, hogy szerintem a megjelölt összegek többszöröse a reális átlag! Nálunk mindenképp, pedig nem vagyunk kifejezetten pazarló család.


Tegnap volt a Föld napja, így említsük meg azt is, hogy szinte minden, ami takarékos, egyben környezetkímélő is.


Gazdasági és környezeti válság van, senki se dughatja homokba a fejét.

2009. ápr. 23. 13:22

Gratulálok nagyon tanulságos, okos cikk.Sokan tanulhatnak belőle.

Szeretném ismerőseimnek is elküldeni, meg a naplómba is feltenni.

Kérlek engedd meg!

2009. ápr. 23. 13:11
sajnos én még fél milliárdot se tudok találni..pedig elkölteni tudnám...
2009. ápr. 23. 12:39
Nagyon jó a cikk. Nálunk is ledes izzók vannak, semmi nem marad bekapcsolva feleslegesen. A tv felvevőnél időzítő van elhelyezve, ami megfelelő időben ki- be kapcsolja az áramot. A hulladékot szelektíven gyűjtjük, felmosóvíznek jó az öblítős víz. Víztakarékos csapjaink vannak. Ecettel takarítom a vízkövet, bio mosóporunk van, ami mosásra lebontva olcsóbb mint a többi és szépen mos.A 8 hónapos kislányomnak mosható pelusa van, mert míg egy gyermek szobatiszta lesz kb. 2 tonna szemét keletkezik a pelusokból. Persze még sok sok apróság amivel próbáljuk óvni környezetünket a gyermekeink és unokáink számára. Nekik is kell majd tiszta levegő, föld és víz.
6. b13dcb7c4b (válaszként erre: 5. - B13dcb7c4b)
2009. ápr. 23. 12:20
Bocs,a hozzászólást a cikkhez szántam!
5. b13dcb7c4b (válaszként erre: 4. - Ppiiccii)
2009. ápr. 23. 12:18

Tökéletesen igazad van,és hozzátenném hogy valóban szerényen számoltál.

Ha ennek az öt vagy tízszerese jött volna ki végeredményként az sem lett volna túlzás.

Néhány hónapja kipróbáltam egy egyszerű spórolási módot.Bevásárlás előtt itthon listát írtam a szükséges dolgokról.Az üzletben pedig szigorúan tartottam magam a tervhez akármekkora is volt a kísértés.A végeredmény az volt,hogy a hónap végére kb. 25000 Ft.-ot megtakarítottam.Ehhez hozzátartozik hogy lehetőleg gyereket ne vigyünk magunkkal a bevásárláshoz.

2009. ápr. 23. 11:51
Tetszett az, amit olvastam. Igaz, és tényleg pazarlóak vagyunk. Örömmel vettem tudomásul azonban, hogy több olyan dolog is van ami rám nem vonatkozik, mert odafigyelek rájuk. Pl. nálunk ledes izzó van ami 4 és 8 W-osak, az öblítővíz nálam is jó a felmosáshoz, a maradék kaja megy a kutyáknak, a kenyér jó zsemlemorzsának.....stb.
2009. ápr. 23. 11:18
Na ez igen:)Ram fert ez ,mert tenyleg sokszor nem figyelek oda elegge ezekre a dolgokra....
2009. ápr. 23. 11:12
Hú, gratulálok. Ezen nekem is el kell gondolkodnom.
2009. ápr. 23. 11:03
A gazdasági válság kapcsán (is) elgondolkodtam azon, mit tehetne az egyes ember azért, hogy először a saját, a családja helyzete legyen anyagilag picit könnyebb, aztán ezen keresztül kicsit az országé is. Csak úgy nagyjából kiragadtam 12 dolgot az életvitelünkből, amin változtatni lehetne. Biztos akadna több is.

Ugrás a teljes írásra: Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook