Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész)

1 2 3 4 5 6
60. Narah
2009. máj. 26. 15:00
Hát nekem ez nagyon bejött...ez a cikk. Mennyire igazad van...szerencsére én is, mi is mindenre odafigyelünk...főleg a válság miatt, de előtte is így tettünk. Azért egyszer kétszer van olyan, amire kiadunk de nem kellene. De ez ritka. Ez már annyira bennünk van, mint az a tudat, hogy együnk, mert éhesek vagyunk. Szval ajánlom mindenkinek én is, hogy próbálja ki!
59. syria (válaszként erre: 58. - 1ebb4c5670)
2009. máj. 26. 14:42
De szép is lenne, ha sokkal többen gondolkodnának, tennének, így!
58. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 57. - Syria)
2009. máj. 25. 19:57

Gondoltam , hogy nem az állami pazarlást szándékozod pellengérre állitani , hanem amit mi emberek megtehetnénk.

Én nemviszem MÉH telepre mert nálunk nincs.

Én is a szalámis müanyagtól kezdve a kecsapos , olajos, samponos ,és kitudja még milyen müanyag valamiket kimosom és zsákba .

Az üveg szintén a fém dobozok kimosva szatyeszba.

A szomszédok gyüjtijk a papirt is és valaki mindig elviszi .

Ezek nem olyan nagydolgok.

Igaz én is családiházban lakom ahol tobbzsák van a hulladék részére .

De ha az unokám gyermeke még megláthatja , hogy milyen zöld a fű és kék az ég a viz milyen tiszta talán érdemes tenni érte.

Ki ki lelkiismeretére bizva.

57. syria (válaszként erre: 55. - 1ebb4c5670)
2009. máj. 25. 11:45

A cikket nem azért fogalmaztam, hogy apropót adjak a valóban létező korrupció, mérhetetlen állami pazarlás kitárgyalására. (Ha elmegy a topic ilyen irányba, hamar törlésre kerülhet az egész, ahogy ez már előfordult hasonló esetben.) Hanem arra, hogy rámutassak: mennyi mindent tehet az egyes ember a maga és a közösség életének megkönnyítésére.


Örülök, hogy felhoztad a szelektív szemétgyűjtést. A cikk írása során megfordult a fejemben, hogy kitérek erre a témára is, de elvetettem. Mégpedig azért, mert arra törekedtem, hogy csak olyan spórolásra hívjam fel a figyelmet, ami NEM KERÜL MUNKÁBA, hanem CSAK odafigyelésbe!


De ha már itt tartunk, elárulom: rendszeres látogatója vagyok a MÉH telepnek. 2008-ban kb. 40000 ezer forint jött össze papírból, kartonból, vasból, színesfémből! Nem véletlen, ami a lomtalanítások alkalmával történik a kirakott holmikkal!

Igaz, EZEKKEL DOLOG VAN! Pl. 4-5 háztartásból jön az újságpapír, a csomagolóanyag, amit boltból elhozott kartonokba gyűjtök. (A boltosok örömmel adják, nem kell nekik bajlódniuk vele.)

A konzervdobozokat kitisztítom mosogatás alkalmával, nehogy rothadjon a maradék (kivéve a halkonzervest, mert azt a kutyám tisztára nyalja). A szomszédok már nem a kukába teszik a levitézlett fazekakat, lábosokat, stb, hanem áthajítják hozzám.

Az elromlott hűtőmből kiszedtük az összes rezet, alumíniumot. De a sörös, colás dobozokat sem a szelektív szigetre viszem (bizony, lehajolok értük az utcán), tavaly a gazdasági válság előtt 130 Ft volt egy kiló. Nem mondom, sokáig kell gyűjtögetni (kiürült kutyatápos zsákba teszem), és nyilván emeleten élve ez nem működik. De élek a kertes ház adta lehetőséggel.

56. syria (válaszként erre: 54. - 8bff41629d)
2009. máj. 25. 11:07

Az áramtalanításon az értem, hogy igenis megnyomom a 3 TV-n a főkapcsolót, és nem csak a távirányítóval kapcsolom ki. Ugyanez történik a számítógép monitorával is.

És a bojlert is csak péntek este állítom 90 fokosra a hétvégi takarításhoz, mosogatáshoz, hét közben kettőnknek bőven elég a tisztálkodáshoz 40 fokon működnie.

Nem használok mechanikus háztartási eszközöket, és eszembe sincs kőkorszaki körülmények közt élni.

Igenis élvezni akarom a technika vívmányait, de azt környezettudatosan próbálom tenni.

2009. máj. 23. 17:10

Olvasva itt elégsok írást.

Megdöbbentem.

Igen elkellene kezdeni , hogy nem én hanem MI.


A sok kicsből lessz a sok a nagy.

Én már jóideje a sütőolaj a papir, a fém , müanyag , alufóliát , gyüjtöm.

Mivel nincsautóm a szomszédom elviszi.

Vele az ővét is.


Én a fiamtől megtanultam , hogy a rádiót a Tv bizony kihuzom , vagy kikapcsolom.

Megtakaritok.

Elégsok elmegy azzal ha Tv nincs kikapcsolva.


Lentebb olvasva olvastam , hogy hol merre mit umbuldáztak el a mipénzünkből


Azt kell írnom bizony nemkevés , csak eszébejut mindenkinek egy vagy kettő az elmult kb 20 év terméséből.

Kormányzati negyed Pl.


De itt a feketemunka.

Aztmondják utolérni szinte lehetetlen.

Dehogynem csak akarni kellene.

Megnézni XY -nak mia turóból telik kb 20 milliós kis autóra, ja és azt csak hétköznapra használja , hétvégére ott a másik. És kb 100 milliós kis házikóra.

Na ott fekete munka.

Na nem ő végzi , ő csak a hasznot zsebelibe.

Ehhez még pénzügyminiszternek semkell lennie senkinek.

Csakhát odafönt tulsokan érdekeltek abban , hogy ezt a fránya feketemunkát valahogy mégse lehessen kifehéríteni.

54. 8bff41629d (válaszként erre: 48. - Syria)
2009. máj. 16. 17:48
"Áramtalanításon" azt érted hogy ha nem nézed a tévét pédául, kikapcsolod mindig a készenléti állapotot? Vagy azt hogy igyekszel minden háztartási szerkezetet mechanikus változatban beszerezni lehetőség szerint? Vagy mindkettőre gondoltál?
53. syria (válaszként erre: 52. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 15. 03:16
Szerintem pedig szorosan összetartozik. Ha mélyebben belegondolsz, magad is rájössz.
52. 1eb84e4bad (válaszként erre: 50. - Syria)
2009. máj. 13. 12:51

a körny.véd. és a 17mrd 2 külön dolog.

Én anyagi oldalról közelítettem.

51. syria (válaszként erre: 49. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 13. 10:19

Egyébként meg tiszta szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, mert akkor hol lennének az új ötletek, ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye.

Egyáltalán nem ítélkeztem, pusztán véleményt alkottam.

50. syria (válaszként erre: 49. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 12. 21:45

Na itt a baj! ÉN, ÉN, és nem pedig: MI!


Egyébként a cikkben kitértem arra is, hogy az áramtalanítás a programozás miatt nem mindig éri meg. De igenis, amit lehet (TV, monitor), nem hagyok StandBy-ban.

Veled egyetértve, ha ezt csak 1 millió háztartás teszi, az éves szinten 2 milliárd el nem pazarolt energia. És ne azt keresd, hogy kinek a zsebében van, hanem azt nézd, hogy máris tettünk egy icipicit a környezetvédelemért!

49. 1eb84e4bad (válaszként erre: 48. - Syria)
2009. máj. 11. 09:33

A stnadby egy bizonyos kényelmi szint. Azért nem áramtalanítanék, hogy a szomszéd falunak legyen világítása, hanem csakis azért, hogy ÉN, azaz ÉN és a családom érzékeljük a spórolást. Ez pedig éves szinten talán 2ezer Ft. Ennyit nem ér meg mindig újraállítgatni az órákat, kapcsolgatni a hosszabbítót stb.

De nem vagyunk egyformák, és Syria, attól, hogy egy-két embernek ez nem kézzel fogható, és nem ezen akar spóroln, nem kellene ítélkezni.

48. syria (válaszként erre: 46. - D532163884)
2009. máj. 10. 07:59

Én meg azt utálom, hogy annyian panaszkodnak, de ha ötleteket kapnak, akkor fintorognak, másokra mutogatnak, ahelyett hogy tennének valamit.


Már a sokkal fejlettebb, gazdagabb országokban is kiszámolták, hogy pl. a StandBy helyett az áramtalanítással éves szinten – ha jól emlékszem - egy kisváros világítása lenne megtakarítható.


"hol is kéne spórolni?"

Ott, hogy mindenki söprögessen a SAJÁT háza táján. De ott aztán rendesen!

47. syria (válaszként erre: 45. - D532163884)
2009. máj. 10. 07:49
Rád is vonatkozik a 23. hsz.-om!
2009. máj. 10. 03:05
annyira utálom már, hogy zárjam el a csapot, kapcsolgassam a villanyt, spóroljak minden apróságon, közben a MÁV-nak évente 20.000-et fizetek úgy, hogy kb gyerekkorom óta nem ültem vonaton,az adómból meg, ami havi 150 e körül van minden sz@arra futja...hol is kéne spórolni?
45. d532163884 (válaszként erre: 16. - Bigiboy)
2009. máj. 10. 03:01
völgyhíd (kb.45 Mrd)helyett sima autópálya(3Mrd) 42 Mrd megtakarítás..és már találtunk is még 3 évnyit:)ja csak a hídépítő milliárdos tulajának haverja vmi minisztériumi főf@x:)
44. syria (válaszként erre: 42. - 1397c45af7)
2009. máj. 10. 00:44

Sajnálom, hogy személyedben süket fülekre talált a cikk.


Juszt se vonulok barlangba, és nem fogom kőbaltával megszerezni az élelmem.

43. 5464505f6a (válaszként erre: 42. - 1397c45af7)
2009. máj. 8. 22:19
???
2009. máj. 8. 13:36

Kedves syria!


Javasolnám,hogy moss kézzel,és akkor egyáltalán nem fogyasztasz áramot......


Gyújts gyertyát és a lámpát sem kell felkapcsolni...

41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 39. - Syria)
2009. máj. 4. 15:09
Én is tájékoztatnálak: a hedonista kifejezés nem vsupán az érzáki örömöket és a gyönyört hajszoló életfelfogást foglalja magában, hanem mindenfajta öröm elérésére vonatkozik.
40. 1eb84e4bad (válaszként erre: 38. - Syria)
2009. máj. 4. 15:06
nem egészen, nincs prhuzam. Kicsit gondolkodj rajta!
39. syria (válaszként erre: 37. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 2. 11:06

Tájékoztatlak: az idegbaj olyan távol áll tőlem, mint tőled az, hogy odafigyelj az apróságokra.

És mi köze van a pazarlásnak ahhoz, hogy valaki az érzéki örömök, gyönyörök átélésére törekszik?

38. syria (válaszként erre: 36. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 2. 11:05
Tudod, hogy kategorizálják az ilyen mentalitást? Így: „megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is”.
37. 1eb84e4bad (válaszként erre: 32. - Syria)
2009. máj. 1. 19:05
Kész vagy! Na erről beszéltem, már most idegbajt kaptál, pedig csak olvastad, hogy égvehagyom a villanyt...Hedonista lennék? Nem hiszem...
36. 1eb84e4bad (válaszként erre: 30. - Syria)
2009. máj. 1. 19:04
Erős vagyok:-) de nekem tökmindegy hol landol, ha nem nálam, és nem annál, aki rászorul.
35. syria (válaszként erre: 34. - Viking1)
2009. ápr. 30. 19:37

Nem értem a problémád! A cikk arról szól, hogyan tudnának nagyon sokan kicsi odafigyeléssel SAJÁT MAGUKNAK (azon túl persze Földanyácskánk érdekében is) megtakarítani.

Többen írták - velem egyetértve -, hogy még ennél is több összejöhet, s azt mindenki a saját háztartására, kedvtelésére fordíthatja.

2009. ápr. 30. 09:16
Jó lenne, ha ezta pénzt úgy forgathatnánk vissza, hogy mi vennénk hasznát. Saját sporolásunk ne a nagy emberek zsebében landoljon, nekünk sporolósoknak kellene gondolkodnunk azon, hogy milyen fontos dologra költsük el.
33. syria (válaszként erre: 31. - O.andi)
2009. ápr. 29. 23:21
Miért is?
32. syria (válaszként erre: 29. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 28. 23:06

Annyira mégsem tetszik a mondás, ha képtelen vagy a jegyében élni.

Nem sorolok a többi százból, mert azt ugyanúgy leszólnád, mint a faxos történetet.

Meg neked felesleges is, ha még arra is képtelen vagy, hogy lekapcsold magad után a villanyt. Pedig annak az ára a te zsebedben maradna! Ja, hogy az csak havi 1-2 száz Ft? Kit érdekel? Téged biztosan nem!

31. o.andi
2009. ápr. 28. 22:57
:-)jó neked
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook