Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tacskó télen a szabadban - hogyan? fórum

Tacskó télen a szabadban - hogyan? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 1. 14:41
Leírom, mi vált be még, hátha valaki más is hasznát veszi: a kutyaól méretére vágtam egy darab laticelt, azt tettem az ól aljára. Kiválóan szigetelt, még az újszülött kölykeinek se lett bajuk a nagy hidegben. Persze meleg rongyot is kapott, hogy melegedjen, de a laticel nagyon jó ötletnek bizonyult.
2009. dec. 2. 21:29

anyuméknak tacsija van (mindig is az volt)

5 éves most. Van kint kutyaháza, tavaszól tél elejéig abban alszik, szigetelt, hungarocellal, gyapottal.

Tavalyelőtt télen nagyon rossz bőrben lett a kutya hirtelen, a járása bizonytalan volt, nem ugrált fel örömében. Éjjelre beengedték az előtérbe, s pár nap alatt rendbe is jött. Ízületes lett valószínűleg.

Szóval hidegben jobb neki bent.

2009. dec. 2. 21:26

Szia!

Nekünk is tacsink van. Épp itt alszik a ölemben. :-)

Ha még nincs meg a kutyaház, akkor arra mindenképpen ügyelni kell, hogy a kutya méretéhez igazodjon. Ne legyen túl nagy, mert azt nem tudja bemelegíteni. Az sem baj, ha van rajta egy billenőajtó,vagy egy ruhadarab ajtó gyanánt. Egyébként egy korábbi tacskónk teljesen betakarózott, ha fázott: az orra hegyétől a farka végéig magára húzta a kedvenc rongyát, ki sem látszott. :-)

13. loch ness (válaszként erre: 12. - A000a57e9f)
2009. nov. 21. 11:33
Nem az enyém, ismerőseimé, úgyhogy nem járhatok át esténként betakargatni. De remélem, ha azokat megcsináljuk, amiket írtatok, akkor nem lesz gond.
2009. nov. 20. 22:32
Nekem is egy rövidszőrű kutyusom van (dobberman) A lakásban nőtt fel egy fotel volt a helye! Mióta megnőtt nem szeret bent aludni! Kertesházban lakunk,az eggyik melléképületbe kivittük neki a fotelját , régi bundás kabátokat,és régi paplant ! Esténkét mindig kimegyek és betakarom!:) Reggelig fel sem kel, már megszokta,tudja h nem szabad felkellnie ,mert akkor fázik!:) Szóval rá lehet szoktatni a kutyákat,h betakarod!:) Persze ha vállalod ,h minden este vállalsz egy plussz programot:)
2009. nov. 20. 22:10
nekünk mindig tacskónk volt. Télen mindig be kellett vinnünk, mert megfázott. Sajnos az első ebben halt meg. Vigyázz rá, tényleg meleg kell neki!!!
2009. nov. 20. 19:12
Amikor a fajtarol olvastam, ugy remlik irtak, hogy vigyazni kell rajuk hoban, sarban, ugyanis a kutyus felfazhat, mert rovidek a labai.
2009. nov. 20. 14:04
Köszönöm szépen mindenkinek! Akkor elkezdjük a téliesítést. Van egy zárható garázs, oda is bemehet rövid időre, ha nagyon hideg lesz.
2009. nov. 20. 13:35

Szia!

Nálunk otthon 3 kutya van, eredetileg kinti kutyák, de néha nagy hidegben egy kis lakáslátogaátsra, átmelegedésre bejönnek. :) Kint nagy, fedett kutyóluk van, szeretik a régi szőnyeget, meg apukám régi melegítőjét. A ruha-, rongy-, törölköző darab fontos, abba bevackolják magukat és jól be tudnak maguknak "fűteni". :) A tacskók se kopasz kutyák, ők is dúsítják télire a bundájukat, (ősszel, tavasszal mindig érdmesebb heti többször kefélgetni a bundájukat, így elsősegíted a dúsulást illetve az elhaltak eltávolítását) a bunda miatt így nem fáznak. A vízre valóban figyelni kell, mert könnyen befagy. Mi néha etetésnél langyosítunk nekik kis tejet is és a meleg házikoszt maradékot is igen-igen kedvelik. :)

7. cini1 (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2009. nov. 20. 13:33
Az enyémnek sima fából készült kutyaóla van. Deszka az oldala.
2009. nov. 20. 13:32
Nekem is tacsim van és kint alszik télen is. Van házikója, jó meleg pléddel kibélelve és amikor nagyon hideg van, akkor szoktam az ajtójára felakasztani egy darab plédet, hogy ne fújjon be a szél:D De az előtérbe be szoktuk engedni napközben egy kis pihire a melegben:):):)
2009. nov. 20. 13:30

A meleg kutyaház mit takar? Sajnos én nemigen értek hozzá, de segíteni akarok nekik, nameg a kutyának.

Ezek szerint nem reménytelen, hogy egy ilyen rövidszőrű kutya jól meglegyen télen is a szabadban?

2009. nov. 20. 13:28
Régi takaro,vagy pàrna,esetleg alà szalma,mert az is meleget ad,ha csak ha nem széthordja majd a kutyus.
2009. nov. 20. 13:27
Rengeteg kutya a szabadban él.Nem kell feltétlenül a lakàsban lennie.Meleg kutyahàziko,kibélelve,mindig friss lenygos viz elötte,böven elég.Ha nagyon nagyon hideg van, egy-két oràra beengedhetitek az elötérbe...
2009. nov. 20. 13:27
Ismerőseim befogadtak egy tacskókeveréket az utcáról. A házban nem lehet tartani, tehát a kertben kell valahogyan ellennie. Hogyan lehet télen a szabadban tartani, hogy ne fázzon? A házát kell kibélelni valamivel, vagy hogyan? Akinek van ötlete, tapasztalata, írjon!
2009. nov. 20. 13:25
Tacskó télen a szabadban - hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook