Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog műtét után kinek mikor javult a látása? fórum

Szürkehályog műtét után kinek mikor javult a látása? (beszélgetős fórum)


2022. márc. 18. 08:38
masnap mikor a kotest levettek a szememrol kitunoen ,tisztan,elesen lattam.
2022. márc. 17. 19:58
Mit csináljak? Január 13.-án volt a szürkehályog műtétem. Multifokális lencséket ültettek mindkét szemembe. Egynapos és egyhetes kontrollon voltam. Többet nem kell mennem. Már akkor is mondtam, úgy érzem mintha összehúzná valami a szemeim és homályosan, szellemképesen láttam. Közelre és távolra egyaránt. Azt mondták ez megszűnik. Sajnos a helyzet nem változott. Járt már valaki így és javult a helyzet?
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Szuzi87)
2020. febr. 19. 16:15
Az a lényeg, hogy használ! Komolyan örülök, hogy már nem fáj, és hogy biztosan nagyon felvidultál a kezdeti elkeseredés után.
23. szuzi87 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. febr. 19. 15:44
Nekem most 2 óránként irta ki Artelac Rebalance-t hogy cseppentsek,de máris nem ég és már nem fáj.Ez a műkönny is 2 hónapig használható és igen,drágább.Köszönöm,hogy igy ismertlenül is aggódtatok :)
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Szuzi87)
2020. febr. 19. 15:28

Jaj, hát nagyon megkönnyebbültem!

Én is használok műkönnyet, amikor szükségét érzem.

A Hyabak vált be a legjobban, mert egyszerre tényleg csak egy csepp jön ki belőle, nem pazarlódik. A maradékot visszaszívja, és az steril marad, két hónapon át. (A többi csak egy hónapos.) Drágább a többinél, de emiatt megéri.

21. kisj (válaszként erre: 20. - Szuzi87)
2020. febr. 19. 11:42

Örülök:)

Hozzáteszem, hogy én ugyanezzel a problémával szintén soron kívül visszamentem, bár nekem csak időszakosan volt rossz a látásom, de 4 hétig még valóban alakul a szem.

2020. febr. 19. 11:14
Sziasztok :) Műkönny kell!Valamint azt a szemcseppet ami szárítja 4 óránként helyett 6 óránként kell cseppenteni.Nincs gyulladás és a helyén van a lencse.A látásom is megvizsgálta 90 százalékos jelenleg,műtét előtt 1 szálékos volt már.Nem láttam vele semmit!Jelenleg -0,5 dioptria kellene,de a 4 hetet meg kell várni és addig is még javulhat :)
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Szuzi87)
2020. febr. 18. 20:18
Drukkolok majd, és figyelem ezt a fórumot.
2020. febr. 18. 12:43
Holnap 9 órára kaptam időpontot.Irni fogok :)
17. Guruljka (válaszként erre: 14. - Szuzi87)
2020. febr. 18. 12:11
Azért, ha nem nagy fáradság, megírhatod, mi volt a probléma oka. Hátha másoknak is segítesz ezzel.
16. Csalános (válaszként erre: 14. - Szuzi87)
2020. febr. 18. 12:10
Talán már hamarabb is mehettél volna, nemkell megvárni hogy itt mit mondanak. Sírni meg nem szabad....Mert a szép szemeidet tönkreteszed, mert nem tesz jót neki, lehet hogy sok szemcseppet használsz és a szárazság csak az oka. Szóval, most hogy vagy, ha már voltál szemészeten?
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Szuzi87)
2020. febr. 18. 11:34
Nagyon jól teszed.
2020. febr. 18. 11:33
Köszönöm mindenkinek :) Holnap reggel megyek orvoshoz.
13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Szuzi87)
2020. febr. 17. 17:55
Én már visszamentem volna a szemészetre, ide rendkívüli kontroll kell.
2020. febr. 17. 17:47

Persze bennünket(azért írok többes számban, mert voltunk vagy tizenvalahányan aznapra berendelve, együtt várakoztunk a műtétre, és utána is még a pihenőidő alatt együtt voltunk, majd a kontrollokon is találkoztunk), ultrahangos műszerrel műtöttek, az is telejesen más lehet, mint pl. egy lézeres műtét.

Nekünk a műtét előtti hétre is már előre kiírták a szemcseppeket. Más szemcseppekre receptet meg a műtét napján kaptunk. Csak egyetlen egy egyezettt meg, de a műtét előttit nem volt szabad tovább használni, mert a műtét után sterilnek kellett lennie.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Szuzi87)
2020. febr. 17. 17:41

nem emlékszem már, mi mit kaptunk műtét utánra, és hogy mennyi időn át kellett cseppenteni.

A könnytermelés és a műlencse nem tudom, összefügg-e.

2020. febr. 17. 17:14
Őszintén bevallom ma elsírtam magam,de a műtött szememből nem folyt könny ez is a szemszárazság tünete lehet?Valamint néha olyan törő érzés van a szemem sarkában,de elszokott múlni ha becsukom kis időre.
9. szuzi87 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2020. febr. 17. 17:07
Két szemcseppet kell használnom 4 óránként.Tobradex és Indocollyre a nevük és nem is értem mért kell 3 hétig?!Ugy olvastam hogy csökkenteni kellene hétről hétre.Igyekszem beletörődni csak nagy a csalódottságom.Köszönöm mindenkinek,hogy segiteni próbál :)
8. kisj
2020. febr. 17. 16:50

Tényleg, a műkönny!

Nagyon ki tud száradni a szem műtét után, hiszen nem érheti víz és az a szemcsepp is amit ilyenkor használni kell még pluszban szárítja.

Száraz szemmel pedig tényleg tök homályosan lehet látni.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Szuzi87)
2020. febr. 17. 13:54

Használhatsz ún. műkönnyet, az úszó izék ellen kicsit segít.

Nem tudjuk, milyen volt a látásod a szürkehályog előtt, de a szemésznek tudnia kell.

6. szuzi87 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2020. febr. 17. 13:39
Köszönöm.Nálam a látásromlás a szürke hályoggal jelentkezett,előtte nem volt szemüvegem.Reménykedem még kicsit,hátha jobb lesz.
5. kisj
2020. febr. 17. 13:31

A fekete úszó izék előfordulhatnak műtét után.

Elvileg olyannak kellene lenni a látásodnak, mint mielőtt a szürkehályog elrontotta volna.

Remélem minél előbb jobban jobban leszel.

2020. febr. 17. 13:21
Tudtommal nincs más szemproblémám.Vannak a látóteremben fekete úszó motyók,de erre azt a választ kaptam,hogy 25éven felül ez mindenkinél előfordul.Üvegtesti homály ennyit mondott.Legközelebbi ellenőrzés 28.án lesz a 4 hetes.Igy is aggasztó ez az egész nekem!Azt hittem hogy jól fogok látni :( 32évesen nehéz ezt az egészet feldolgoznom.
3. kisj
2020. febr. 17. 13:14

A látás azonnal javul, nekem legalábbis így volt.

Nincs valami egyéb szemproblémád is?

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Szuzi87)
2020. febr. 17. 12:53

Kérj külön kontroll időpontot. Én és a velem együtt műtöttek csoportja azonnal jobban látott.

Nekem szükségem volt még szemüvegre, de sokkal kisebb dioptriával. A mindennapokban nem is hordom mindig.

2020. febr. 17. 12:43
Két hete volt a műtét,de nem javul a látásom.Miután levették a kötést élénkebben láttam a szineket és kb 1-1,5 méterre látok "jól" a távolabbi dolgok már homályosak.Valaki volt már hasonló helyzetben?Javulhat még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook