Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szűnni nem akaró száraz köhögés fórum

Szűnni nem akaró száraz köhögés (beszélgetős fórum)


12. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Destiny88)
2014. jún. 6. 11:36
Neked olyan bacid lehetett, mint a fiamnak, amikor 2-féle antibiotikum után is mindig visszajött a köhögése. Mikor már 3 hónapja arra ébredtem éjszakánként, hogy majd megfullad, elvittem egy maszek dokihoz. Kitenyésztette a torok váladékot, és 10 napos antibiotikumot kapott. Nagy nehezen, de akkor végre helyrejött. Én "csak" 1 hónapig köhögtem, utána én is felírattam ugyanazt a 10 napos gyógyszert, amit a gyerek kapott.
11. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2014. jún. 6. 11:33
Hétfőtől köhögsz? Az még semmi! A betegség kb. egy hete után szokott leginkább kezdődni a köhögés. Nekem volt, hogy a fiam 3 hónapig köhögött, végül 10 napos antibiotikum kúra után jött helyre.
10. destiny88 (válaszként erre: 8. - Destiny88)
2014. jún. 6. 08:14

Ui. Amit elfelejtettem. Nekem sem hallott a tudomon semmit az orvos, de a rtg kimutatott nehany foltot, ami kezdodo tudogyulara utalt. Lazam nem volt, csak miutan befejeztem az 5 antibiotikum kurat, de akkor is ket napig tartott.


A masik pedig, h koptetot es kohoges csillapitot egyszerre nem szabad bevenni ( legalabb 4 ora kulonbseg is kell a ketto kozott) mert ha van valadek, akkor pangas alakul is, ami meg veszelyesebb. ( feloldottad a valadekot , de nem tud kijonni mert le is csillapitod)

2014. jún. 6. 08:12
Menj vissza, mert az is előfordul, hogy elsőre nem találják el az antibiotikumot! Akkor ír másikat. Ha van letapadásod, ami még nem jött fel, attól is köhöghetsz. Próbálj reggel 1 és délelőtt 1 ACC-t, hogy felhozza, sok ivással, estére 1 sinecodot, hogy tudjál aludni. És orvos, mert mondom, lehet, hogy másik antibigyó kellene.
2014. jún. 6. 08:10

Szia, nappal es ejszaka is kohogsz?

Allergiad nincs veletlenul?


Nekem a telen ot -5- fele antibiotikomot adtak, mert nem mult a kohogesem 4 honap alatt, csak 1-2 napra.


Kerj egy beutalot tudorontgenre, de mondjuk igy penteken legkozelebb mar csak kedden juthatsz el oda is. Ha a mhosszu hetvegen nem mulik, akkor menj ugyeletre, de ne a haziorvosira, hanem az sbo-ra, nekik van vervizsgalatra es rtg- re modjuk. Az eredmeny is mengvan 1-2 oran belul.


A kohoges mellesleg jo, mert ha le van rakodva valaki, akkor feljon. De ha kohoges csillapitot hasznalsz, akkor nem jon fel. Csillapitani ejjelre szoktak, amikor az ember pihenni szeretne. Sinecod receptkoteles, de mukodik - volt, h nekem csak 2 oracskara..


A masik pedig, hogy ha gegegyulladasod van, akkor nincs valadek. Csak mas gyogyszer kell.

Ezeken kivul probald ki, hogyha kohogesroham radjon: hideg levego belegzes. Pl. Zuhany alatt huvos viz par percig, vagy nyisd ki a hutot es ulj le ele. Kint most nincs hideg, talan ejjel megis, akkor az is jo. A gyerkocom a tavasszal ugy kohogott, nem tudta abbahagyni, s ettol mar hanyt is. A hideg levegos megoldasok jok tettek neki, plusz megemeltem az agyat is, hogy ne legyen vizszintesben. Soszoba is jo, de a hideg fele, nem pedig a meleg.


Remelem bevalik vmi! ;)

7. youlcsi (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2014. jún. 6. 07:45

sinecod éjszakára jó! nappal nem kell csillapítani, inkább köptető, ipecacuana pl. éjjelre köhögéscsillapító.


esetleg, ha gondolod érdemes megpróbálni a bioparoxot, de azt is legalább 1 hétig használni kell, különben nem ér semmit.

6. youlcsi (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2014. jún. 6. 07:44
hétfő óta tartó köhögés nem is gáz. én 3 hónapja köhögtem, mire végre eljutottunk odáig, hogy volt talán megvan a megoldás. további 4 hónap után most érzem azt, hogy talán meggyógyultam. szamárköhögésem volt :/
2014. jún. 6. 06:44
Nekem a Rinatiol Tusso nevű tabletta jött be száraz köhögésre.
4. lexi018 (válaszként erre: 3. - Eandi78)
2014. jún. 6. 06:30
Persze meghallgatott azt mondta h nem hallja hogy lenne barmi is es inkabb ad antibiotikumot h ne is legyen ebbol semmi szovodmeny.Meg eletembdn nem kohogtem.O felirta a sinecodot de mivel neha felkohogrem valamit ezert inkabb erigont vettem.Akkor inkabb valtsak a sinecodra?honnan tudjam hogy hurutos vagy szaraz?nagyon ritkan sikerul valamit fel eroszakolnom,egyebkent csak ugatok mint valami kutya es a fejem is belefajdul..
3. eandi78 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2014. jún. 6. 06:19

Nincs tüdőgyulladásod? Meghallgatott az orvos? Egyébként, ha hétfő óta köhögsz (5 napja) az nem olyan hosszú idő. Eltarthat az 2 hétig is. Erigon helyett jobb lenne sinecod vagy vény nélküliek közül talán libexin is többet ér.

Inkább orvoshoz menj vissza, mint dolgozni.

2014. jún. 6. 05:59
Sziasztok!mem szokasom itt tanacsot kerni de most mar nagyon el vagyok keseredve.Hetfon lettem beteg;kohogessel es legzesnel mellkasfajdalommal plusz lazzal kuldtek haza a munkabol.Elmentem orboshoz,antibiorikumot irt azt szedem plusz erigon szirupot.De mit sem er az egesz,lazam mar nincsen de meg mindig borzalmasan kohogok,inkabb szaraz,nagyon ritkan kohogok fel valamit,de lehet hogy az mar az erolkodestol van.Ejszaka roszabb es faj az egesz mellkasom+hatam.Tudtok valami jo praktikat mivel gyogyulhatnek meg?rettenetes ez es holnap mar dolgoznom kell menni.
2014. jún. 6. 05:56
Szűnni nem akaró száraz köhögés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook