Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőtartás fórum

Szülőtartás (beszélgetős fórum)


1 2
2016. júl. 2. 19:00

Szülőtartás...

1) Az, aki becsülettel ledolgozta az életét, és kap nyugdíjat: nem szorul rá a gyerekére, mert eléldegél a nyugdíjból.

2) Az az öreg szülő, akinek a gyereke is épphogy megél a jelen viszonyok között a családjával... nem fogja lehúzni még jobban anyagilag, ha SZERETI.

3) Az a "szülő", aki csak megszülte a segélyekért a gyereket, egész életében kuncsorgott, de dolgozni már lusta volt elmenni... és hiába volt otthon, magasról tett a gyereknevelésre, mert csak a pletyka ment, a semmittevés, meg a Máunika sóóó... az tuti ráharap, de a törvény szinte biztos, hogy nem fogja megítélni neki a pénzt.

4) Az a "gyerek", akit a szülei normálisan neveltek... foglalkoztak vele, az az idős szülőjével olyan természetes módon törődik, ahogy a saját gyerekeivel.

5) Az a "gyerek", aki bár jó anyagi körülmények között élt, de a szülei nem értek rá nevelni, ezért magányos volt az élete, és csak az anyagi javak jelentenek számára értéket, azok fognak a legjobban felháborodni, mivel nem tudják, mi az a gondoskodás.

+1) Sajnos mindig vannak kirívó esetek, és higgyétek el nekem (nem vészmadárkodok, csak az emberi gonoszságok mélységéből indulok ki), lesznek olyanok, akik Emiatt fogják meggyorsítani idős szülőjük távozását a túlvilágra. :S


Én személy szerint amit tudok, azt megadok a szüleimnek, bár ismerem őket annyira, hogy inkább nem is szólnak, ha hiányt szenvednek valamiben, csak hogy ne terheljenek le még ők is.

50. kicsimanóci (válaszként erre: 48. - Vacsa)
2016. jún. 19. 18:16

És hogy a gyereked kárára, na az még jobban felháborító.

Szerintem nem egy átgondolt törvény, ők csak le akarják passzolni a dolgokat.

49. globus
2016. jún. 19. 18:09
Sajnos, nincs ilyen problémám.
48. vacsa (válaszként erre: 8. - Simple)
2016. jún. 19. 18:09

Na igen. Engem is foglalkoztat. Én biztos egy megveszekedett betyárgarast nem adok anyámnak.

De hogy kötelezhetnek az felháborító.

2016. jún. 19. 18:06

A másik: akkor a szomszéd Micike, ha elkezdi az anyámat pátyolgatni, akkor majd benyújthatja nekem a számlát, adott esetben igényt tarthat a házamra?

Az ember úgyis igyekszik megoldást találni (nyilván én is az eltartási felé terelgetném anyámat), de azért már ne úgy b...szák a nyakunkba ezt az egészet, kötelező jelleggel.

46. ina87
2016. jún. 19. 12:39
szerintem egy probàt megèr.sokan vannak a vilàgon aki csak azèrt teszi be a szüleit otthonba mert egyszerüen nem akar tudomàst szerezni rola mert nyűg nekik pedig ha belegondolunk csak felneveltèk a gyereket.persze vannak kivètelek pl valamijen betegsègben szenvedők azok biztos h màs milyen ellàtàst igènyelnek.de azok akik csak azèrt teszik be őket h nekeljen foglalkozniuk szüleikel azoknak pont jo mert nem èrdemli 1 szülö sem h bedugjàk őket otthonba.
2016. jún. 13. 15:29

Nevetséges dolog ez a "szülőtartás", nyilvánvalóan csak arra való, hogy ne az államnak kelljen eltartani az öregeket. A szülő vállalta a gyereket, nincs joga visszakérni a gondoskodást, erkölcsileg sem.


Akit szeretetben neveltek, úgyis segíteni fog, aki meg olyan rossz szülő volt, hogy a gyereke nem is akar segíteni, tudjon rá.

2016. máj. 13. 06:04

A téma újra elôkerült...vannak kiskapuk amiknek én személyszerint örülök mivel apu nincs rámszorulva anya meg sajat hibájából került car helyzetbe....


Alapjáraton elég tré törvény ez...

43. turksncaicos (válaszként erre: 41. - 5236d12e25)
2014. júl. 27. 05:18
Kettő kell ám a tangóhoz... az normális hogy bántalmaznak fizikailag-lelkileg egy gyereket, elhanyagolják a táplálását, az egészségét, majd a gyerektől akarnak pénzt, aki tizenéve lelépett abból a szörnyű házból?
42. calena (válaszként erre: 38. - Mirtus30)
2012. nov. 21. 16:33
Nagyon igaznak tűnik, ha még lesz addigra munkahelyem....szükség lesz-e a munkámra.
41. 5236d12e25 (válaszként erre: 40. - Alidamolnar)
2012. nov. 20. 19:08

Elméletben a törvény úgy szól: csak az a szülő-nevelő kérheti ezt a "támogatást" ha fel is nevelte a gyereket.

Másrészt a bíróság 15-20 ezer ft-nél többet nem szokott megállapítani, de csak akkor és csak is akkor ha nem veszélyezteti a megélhetését az illetőnek.

Én így olvastam.

Ezt a "támogatást" csak is olyanok igénylik akik lókakit se tettek a gyerekükért, és évek óta nem tartják a kapcsolatot. Normális esetben a gyerek így is úgy is támogatja a szülőket amiben tudja.

2012. nov. 20. 17:52

Nálunk pl érdekes a helyzet.

Anyám nyugdíja kb. 200 ezer, de folyton sír a szája, és egy fillére nincs félretéve soha.

A testvérének a lúzer gyerekét meg annak a pasiját meg a kölyküket támogatja (előttem tagadja, de magára nem költ, a rezsije nem vészes, alig eszik, ruhát, könyvet nem vesz, nem piál, nem cigizik, nem utazgat). Szóval, félretéve nincs neki semmi, és több elszólásból tudom, hogy azokat támogatja. A saját cukorbeteg unokájára (aki az én lányom), tojik anyagilag.

Mondjuk ha a nyugdíjakat esetleg lecsökkentik (mert bármi lehet), akkor majd én fogom a lányomtól megvonni az egyetemet??? (Hiába lesz kb. 460 pontja, ha addigra a felsőoktatás totál fizetős lesz).

Az anyámért, aki voltaképpen nem olyan rossz, meg hát fel is nevelt, csak éppen soha nem éreztem azt, hogy ha bármikor szarba kerülnék, segítene.


A másik: férjemék hárman tesók: a huga meg az öccse házat és autót kaptak a szülőktől, ő semmit. Mert ő korán elkerült otthonról, és soha nem rinyált, beosztotta, ami van, és úgy jutottunk egyről a kettőre.

Akkor most jönne az egyenlősdi, érdekes:((

(Mondjuk ez csak elmélet, mert anyós-após már nem élnek.)

39. alidamolnar (válaszként erre: 18. - Sopianae)
2012. nov. 20. 17:44

Ezt nagyon bölcsen és okosan leírtad.

Az utolsó mondatoddal is tökéletesen egyetértek.

38. Mirtus30 (válaszként erre: 37. - Calena)
2012. nov. 20. 17:41
Mire te odajutsz, hogy eléred a nyugdíjkorhatárt, nyugdíj már nem lesz. Az egekig fogják emelni, hogy ne kelljen fizetni. A munkahelyről fognak elvinni a temetőbe.
37. calena
2012. nov. 20. 17:35

Ez azért van (gondolom), hogy megszűnjenek a szociális otthonok és az ott dolgozók munkája feleslegessé válljon....mint ahogy az enyém is és ezért nem foglalkozik vele a kormány.

A baj az, hogy az átlag felnőtt gyerekek akik bérből, fizetésből élnek magukat és a családjukat is alig tudják eltartani.

Szomorú világban élünk....minket ki fog eltartani, ha megéljük a nyugdíj korhatárt?

2012. okt. 28. 07:38
A nyugdíjjárulék nem azért van, hogy félretegyék a te/mi nyugdíjunkra, hanem, hogy a jelenlegi nyugdíjakat kifizessék!
35. b8103f009a (válaszként erre: 11. - T_marcsi)
2012. okt. 27. 22:57
Ez most komoly? Az eszem áll meg! A szülő köteles gondoskodni a gyerekéről, tisztességgel felnevelni, hiszen ő hozta erre a világra. De erről a gyerek mit tehet?! Fordítva ez nagyon nem fair! Pláne, hogy vannak nem éppen jó szülők is bőven, akik a kötelességeiket sem teljesítik maradéktalanul, és megtehetik mindenféle lelkiismeret furdalás, következmények nélkül, mert hiába vannak a kötelességeik törvényekbe leírva, nehezen bizonyítható, ha olyan hiányosságok vannak, amitől csak a gyerek szenved, de a fizikai szükségleteit nagyjából kielégítik. És ha végre megszabadul tőlük, akkor a nyakába varrják? Ez hihetetlen. Egy szerető gondoskodó szülőnek meg nincs szüksége arra, hogy a ptk-ra hivatkozva tartassa el magát, mert neki anélkül is segítenek a gyerekei ha tehetik. Ha meg ők is rosszul állnak, akkor megérti, és nem követelőzik. Nem tudom mit tudnak még ebbe a mocskos alja országba kitalálni, hogy mindent az adófizetőkre sózzanak. Nyugdíjjárulékot sem kellene már vonni, hisz mire aktuális lenne, azt úgysem érjük meg. Hurrá magyarország!
34. 8d6b48d3fa (válaszként erre: 33. - 5236d12e25)
2012. okt. 27. 16:36
Nem hiszem el, hogy egy jóérzésű gyerek ne támogatná a rászoruló szülőjét. Csak egyes szülőkről inkább jut eszembe a Tücsök és a hangya meséje. Nem nehéz kitalálni, hogy ki a tücsök.
2012. okt. 27. 14:48

Akár kiskorútól is igényelhető a szülőtartás, ha az vagyonnal rendelkezik, és a kötelezettség ugyanúgy vonatkozik az örökbefogadott és a mostohagyermekre is, amennyiben hosszabb ideig a szülő nevelte.


Ezt sem tartom mindenesetben jónak. Élő példa párom 9 évig volt nevelőszülőknél ahol nem volt valami felhőtlen a gyerekkora. 3x meg is szökött tőlük. 15 évesen saját maga intézte el hogy haza kerülhessen az vérszerinti szüleihez. Miután haza jött azutánis csak a gondot csinálta nekünk, fel is jelentettük stb stb. Na akkor ezek szerint joga lenne annak a .............. (itt mindenki gondoljon valami szép jelzőre) nőnek követelni páromtól eltartást?! pff

32. Zoé2011 (válaszként erre: 27. - 8d6b48d3fa)
2012. okt. 27. 14:43
Azért, mert az anyja elherdálta a pénzét, ne a saját három gyerekét büntesse már. Ha már valaki gyereket vállalt, akkor kötelessége a lehetőségeihez mérten gondoskodni róla. Viszont a gyerek rovására ne várja el egy nagyszülő sem a gondoskodást. Mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja, de ne a gyerekétől várja a megoldást.
31. beatav
2012. okt. 27. 14:42

Szomorú,hogy olyan világot élünk amiben már a szülőtartás is szerepel.A nagyszüleim nyugdíjat kaptak,nem volt szükségük a gyerekeik pénzére,igaz nagyon ők sem nyújtottak támogatást,éppen megvoltak belőle.

Ám ha azt vesszük, egyszerűen egy tál étellel többet főzök,mert azért az anyámat nem hagynám éhen halni (még ha sokak szerint sem érdemli meg!)

De azért pénzt adni a semmiből,hogy esetleg ne megélhetésre költse?Nem tudom.

30. 5236d12e25 (válaszként erre: 28. - Simple)
2012. okt. 27. 14:38
Hát nekem van ilyen ismerősőm. Mindenhol azt hangoztatja hogy szült 2 gyereket felnevelte őket egyedül, most kutya kötelességük őt eltartani.
2012. okt. 27. 14:36

Itt egy cikk róla.


[link]


amúgy éni s azt vallom amiben tudok segítek szüleimnek, kisegítem őket ha kell, de önszántanból, és ez így van rendjén.

De teszem fel rengeteg olyan ember van aki bárminek nevezhető csak szülőnek nem,és semmit nem tett vagy adott gyermekének és itt nem az anyagiakra értem elsődlegesen, netalántán nem is nevelte, az olyan ne követeljen semmit.Szerencsére a cikkből kiderül hogy csak is az a személy kérvényezheti ezt aki fel is nevelte gyermekét, és attól se követelhető akinek a megélhetését annyira leterheli ez az összeg hogy saját maga sem tud megélni.

28. simple (válaszként erre: 27. - 8d6b48d3fa)
2012. okt. 27. 14:32
Számomra egyértelmű. Plusz ne azért szüljön már valaki, hogy majd legyen aki eltartja! Okádnom kell!!!
27. 8d6b48d3fa (válaszként erre: 25. - Zoé2011)
2012. okt. 27. 14:29

Van egy ismerősöm, 3 gyerekkel, az anyja nyugdíjas, de amikor keresett elherdálta mindenre a pénzét, csak a lányának nem adott. Hitelt vett fel, aztán egyre nagyobbakat, most meg akkora már a törlesztője, hogy a maradékból nem tud megélni. A csaj talán 30-cal visz haza többet (+ valamennyi gyerektartást kap az apától a 3 gyerekre), mint amennyi az anyja nyugdíja, de az anyja be akarja perelni szülőtartás miatt, mert a nyáron el mertek menni nyaralni. :S

Ha a jelenlegi pillanatot nézzük, akkor valóban, miért megy el a lánya nyaralni a gyerekekkel -1 évig spórolt rá-, míg az anyja a gyógyszerét nem tudja megvenni? De ha meg azt nézzük, hogy az anyja is spórolhatott volna... Akkor most melyiknek van igaza?

26. 53f31afa63 (válaszként erre: 25. - Zoé2011)
2012. okt. 27. 14:02

Pontosan az ilyen, és ehhez hasonló esetekre gondoltam. Ki fogja azt megvizsgálni, hogy az a szülő miért nem tud megélni? Mi minősül majd önhibának?

Remélem nem gondolták komolyan!!!

25. Zoé2011 (válaszként erre: 23. - 53f31afa63)
2012. okt. 27. 13:55
Nagyon sok olyan ember van ebben az országban, akik minimálbérből 1,2 vagy több gyereket nevelnek. Akkor ők hogyan tudnának segíteni? Az én anyósomnak luxus elmenni dolgozni, otthon ül évek óta. Ha esetleg ő is igényt tart erre, akkor a gyerekemnek jusson kevesebb, azért h neki legyen? Igaz, mi nem minimálbérből élünk, de mire kifizetünk mindent nem sok marad. Azt a keveset pedig a gyerekemre költöm, nem az anyósra.
2012. okt. 27. 13:52
Még ez hiányzik az életemből. :D
23. 53f31afa63 (válaszként erre: 19. - Zoé2011)
2012. okt. 27. 13:48
Ha az idős szülők nem tudnak megélni a nyugdíjból, akkor igen is segíteni kell minimálisan, a lehetőségekhez mérten. Ez van sajnos, akár tetszik akár nem. Viszont van olyan ismerősöm, akinek a szülei elisszák, eldohányozzák a nyugdíjuk nagy részét, és inkább nem fizetik a számlákat. A lányuk fizeti be helyettük, hogy ne kapcsolják ki náluk a gázt, villanyt. Azért ezt is mérlegelni kéne, egy ilyen törvény megalkotásánál.
2012. okt. 27. 13:46

Nem hinném, hogy erre nyomós érv nélkül kötelezhető bárki is...

Egyébként, ha rászorul tv. nélkül is segít az ember a szüleinek, szerencsére nálunk mindenki képes megállni a saját lábán.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook