Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vizsgálatokra kell menni terhesség esetén? fórum

Milyen vizsgálatokra kell menni terhesség esetén? (tudásbázis kérdés)


9. Vikyci (válaszként erre: 8. - Littlemama96)
2019. aug. 14. 19:26

Kombinált teszten voltam, egy vérvétel volt és egy alapos uh.

Én magánorvossal csináltattam, de olvastam már, hogy van olyan kórház ahol sztk alapon is meg lehet csináltatni.

2019. aug. 13. 12:33
Olyan kérdésem nekem is volna hogy mit foglal magában az hogy kombinált tesztek és magán úton történő tesztek? Arról tudok hogy van olyan hogy PAPP-A teszt de többről nem tudok.
7. R_e_G (válaszként erre: 6. - Gabbbicica)
2019. aug. 12. 07:21

Szuperül összefoglaltad!

Ami még kimaradt: fogorvosi vizit.

De a védőnő mindent elmond. Meg a kötelező vizsgálatok időpontja a kiskönyvben is fel lesz tüntetve.


A tervezés időszakában is érdemes egy labort kérni és ha szükséges (melyik nőnek nem?) már most elkezdeni vasat szedni.

6. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2019. aug. 12. 06:46

6-8 het korul nogyogyasz, aki megallapitja a terhesseget.


Ha van szivhang, akkor vedono, ad egy terhesgondozasi kiskonyvet, megmeri a sulyodat, kikerdez a csaladi betegsegekrol, a te betegsegeidrol.


Utana haziorvos, aki ad beutalot a vervetelekre, csinal egy ekg-t.


Ha a fizetos tesztek vmelyiket szeretned a 12 heten, akkor a 6 heten erdemes idopontot kerni, mert keves helyen vegzik, (kombinalt, nifty, prena) es nehez idoponthoz jutni.


12 heten altalanos vervetel, vercsoport meghatarozas, genetikai uh.


Ezekkel az eredmenyekkel vissza a vedonohoz, nodokihoz.


Ha minden ok, akkor en innentol 4 hetente kellett h menjek vedonohoz, megmerte a sulyom, vernyomasom, gyorstesztekkel megnezte a vizeletet. a 20 hettol hallgatott magzati szivhangot.


4 hetente nodoki.


24 heten cukorterheleses vervetel, majd vmikor ez idotajt a 2. Genetikai ultrahang.


35 het korul harmadik vervetel es genetikai uh.


36 hettol hetente 1x nst.

5. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Biborcsiga)
2019. aug. 12. 04:34
Persze. 6 hetesen menj uh-ra a többit mondani fogják
2019. aug. 12. 00:00
3. Biborcsiga (válaszként erre: 2. - Vikyci)
2019. aug. 11. 23:57
Akkor a védőnő ezeket mondja? Tök jó!
2. Vikyci (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2019. aug. 11. 23:22

Én kb 6 hetesen mentem először nőgyógyászhoz, ő hívott vissza 9 hetesen. Utána mentem védőnőhöz.

12 hetesen van genetikai uh, azt én kombinált tesztet csináltattam magánúton.

12. hét körül van vérvétel is.

De amúgy a védőnő mindig mondja majd. Hozzá havonta jártam.

Választott dokim volt, 3 hetente hívott uh-ra.

18 hetesen is van genetikai uh.

24. hét körül cukorterhelés.

A vége felé is van még egy vérvétel és azt hiszem 36. héten van még egy kötelező uh, de nekem 3 hetente csinált az orvosom.

2019. aug. 11. 22:46

Sziasztok!


Nincsen gyermekem. De hamarosan szeretnénk babát.


Elég sok információt gyűjtöttem internetről, illetve könyvéket is vettem. Próbálok előre képbe kerülni.


Tökéletes leírásokat kapok arról, heti szinten hogyan változik a magzat, valamint az anya teste.


Egy dologra nem kaptam eddig választ, ami foglalkoztat.


Valaki letudná írni légyszi, hogy időrendi sorrendben mikor milyen orvoshoz, milyen vizsgálatokra kell eljárni? Egy egészséges magzat esetén.


Annyira nem látom ezt át. Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook