Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés EDA-val fórum

Szülés EDA-val (beszélgetős fórum)


12. szsuzs
2012. szept. 27. 13:51
nem értem, egyik kórházban anesztes adja, másikban pedig az orvos? egyik helyen hagyják a kitolásra, másik helyen nem? egyik helyen infúzió sem kell, másik helyen 1, de a szt imrében 2 is? vhogy olyan hihetetlen, hogy ellátásban ekkora kölönbségek lennének... esetleg van itt olyan vki, aki az első 2-t fájdalomcsillapítás nélkül szülte, és a 3.-az szölte EDA-val?
11. szsuzs
2012. szept. 17. 17:52

én sem hiszem, lévén, hogy tudom miről mondok le:)

köszönöm mindenkinek, aki megosztja a tapasztalatait velem.nagyon rámfér egy kis bíztatás...

10. homern
2012. szept. 17. 16:25

én a péterfy-ben szültem,nem volt előre megbeszélve az eda. a fogadott orvosom kötötte be,de más is be tudta volna szerintem,ott használják a legrégebben ha jól tudom,a legtöbb dokinak már napi rutin.

a tolófájások alatt is hatott,a fájást magát nem éreztem,de azért egy óriási összepréselődés eléggé feltűnő,még a párom is látta a hasamon mikor jönnek a tolófájások.aki ezt az edától nem veszi észre,ott valami más baj van :))

kérném a következő babával is,nem jól bírtam a fájdalmat,ezért kértem a fiammal...a vérnyomásomnak is jótt tett,a doki is ajánlotta.

nem hinném,hogy szégyen lenne fájdalomcsillapítással szülni.

9. Mazsinka (válaszként erre: 7. - Kukacc)
2012. szept. 17. 16:17
Azt hiszem, félreértettél. Én azon sopánkodok, hogy felénk nincs EDA, mert ha lenne, tuti kérnék, mert mindenhez kérek érzéstelenítést, de így nem kérhetek, és hozzám hasonló nyúlbélák sem kérhetnek, mégis valahogy megszülik, és érdekelt volna, ők, akik nem sportolnak, és nem faszatököscsajok, azok hogy viselik az egészet. Bocs, de ezt nagyon benézted.
8. Kukacc (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2012. szept. 17. 16:04

"Azért ehhez képest sok hozzám hasonló nyúlbéla présel ki magából kölyköt EDA nélkül."


Az ilyen mondatokat, illetve véleménynyilvánításokat meg szerintem tartsd mélyen magadban...

7. Kukacc (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2012. szept. 17. 16:02

Itt nem arról van szó, hogy nem lehet anélkül megszülni, vagy nem lehet kibírni, mert nyilván ki lehet.

De miért kellene szenvednie, ha egyszer anélkül is megoldható, vagy csökkenthető a szenvedés?

Miért kell ironikusnak lenni?

Kit érdekel, hogy mások hogyan szülnek?

A fórumindító feltett egy kérdést, arra szeretett volna válaszokat. Pont.

2012. szept. 17. 15:29
Ahol én lakom, nincs lehetőség erre, se más fájdalomcsillapítóra. Sőt, még ordítani se nagyon szabad. Rossz néven veszik. Őszintén szólva én eléggé be vagyok tojva. A fájdalomküszöböm kicsi, még a fogorvosnál is kérek érzéstelenítőt, nem szeretem a tűt, vért, szurikat...Azért ehhez képest sok hozzám hasonló nyúlbéla présel ki magából kölyköt EDA nélkül. Vajon hogy csinálják?
2012. szept. 17. 15:05
Én is EDA-val szültem a MÁV-ban, és nem bántam meg. Csodás élmény volt. Éreztem mikor jönnek a fájások, nem kellett utána 24 óráig feküdnöm, fejfájásom sem volt, csak azért írom le ezt, mert engem ilyenekkel riogattak.
2012. szept. 17. 14:53

1 infúzió folyt le előtte.

Kaptam igen, kértem is.

A kórházról megoszlanak a vélemények, a szülőszoba azonban nagyon szép, kényelmes, szépen felszerelt.

A kórterem viszont elég piszkos. A takarító nem igazán szeret takarítani,de a szája akkora, mint a bécsi kapu.

Csecsemősök nagy része arrogáns, segíteni nem szeret.

De mivel nem szálloda, 3 napot ki lehet bírni.

Kell vinni magaddal papír wc-ülőkét, fertőtlenítő kendőt, és papucsban kell tusolni :)

Vannak fizetős 1 ágyas szobák, asszem, 1db fizetős 2ágyas van, a többi meg sima kórtermi szoba, amihez nincs külön fürdő.

Orvosok nagy százalékban jók, bár, ha választasz orvost, akkor mindegy milyenek.

Anesztesek kedvesek, segítőkészek és ügyesek.

Szülésznők is kedvesek, bár tény, hogyha sokan szülnek aznap, akkor jó, ha van saját szülésznőd(nekem nem volt)


Az EDA-ról meg annyit, hogy lesznek, akik itt betámadnak, merthogy "a szülés a legfájdalmasabb, de legcsodálatosabb dolog a világon és ezt át kell élni, meg stb.", de Te döntöd el, nem kell senkivel foglalkozni :)

Ha a félelem ennyire benned van, akkor keress egy olyan kórházat, ahol tényleg kérhetsz bármikor EDA-t. :)

3. szsuzs (válaszként erre: 2. - Kukacc)
2012. szept. 17. 14:45
kellett, hogy lefolyjon 2 tasak infúzió előtte? te kaptál? milyen volt? és a kórház milyen?
2012. szept. 17. 14:36

Szia!

Én a Jánosban szültem.

Ott van a 24 órában EDA, ez így van,mert 24órás aneszteziológiai ügyelet(is) van.

Minden attól fog függeni, hogy milyen szakaszban tart a vajúdás.

A Jánosban úgy adnak csak EDA-t, hogy a kitolási szakaszban érezd, amit csinálsz, tehát ha úgy látják, hogy közeleg a kitolási szak, akkor nem adnak.

Én nem beszéltem le előtte az orvosommal. Egyébként meg aneszteziológus adja, az orvos vagy a szülésznő telefonál neki, és addig előkészül hozzá, míg az anesztes orvos megérkezik.

2012. szept. 17. 14:11

A héten kiderült, hogy van egy 2 csíkos tesztem, szám szerint ez a 3. terhességem. Szeretném a babát, de iszonyúan rettegek a szüléstől. Az első kislányomat iszonyú fájdalmak között hoztam világra, és nekem bizony nem feledtette az idő...

A szent imre kórházban szültem, ami köztudottan természetes szülés párti, hiába könyörögtem, nem kaptam fájdalomcsillapítót. (a szülés előtt azt gondoltam, stramm csaj vagyok, mindkettőnknek így lesz jó, aztán át kellett értékelnem a magamról alkotott képet) A mai napig úgy érzem magam, mintha akkor megerőszakoltak volna.A második babámat is ebben a kórházban szerettem volna megszülni, mert a kórház 5 percre van itthontól, ráadásul ismertem is. Nem bíztam a véletlenre, béreltem egy Mamatens készüléket, iszonyú sokat segített, viszont kiálltam magamért (ügyeletesnél szültem), és végül szerencsére bent is lett volna egy orvos, aki tud adni EDÁ-t, de mire lement az infúzió nem adott, mert jött a gyerek. Igaziból 3 pokoli vajúdó fájás és 3 tolófájás után megszületett a kislányom. Boldog voltam nagyon. De kövezzenek meg, én a 3.-at fájdalommentesen szeretném megszülni. Tisztában vagyok vele, hogy vannak kockázatok, de ez a 21.század, én próbáltam milyen ha nincs fájdalomcsillapító, és sokan egy fejfájásra bekapnak fájdalomcsillapítót, vagy a fogorvosnál is kérnek fájdalomcsillapítást (hozzá kell tennem egy foghúzás fájdalma és egy szülés összehasonlíthatatlan fájdalom szempontjából!!). Egyáltalán nincs rá garancia, hogy nem kell átélnem az első szülés borzalmait, tisztelem, becsülöm, aki bírja, én csak borzasztóan félek. Szívesen várnék olyan budapesti tapasztalatokat, aki EDA-val szült-esetleg ügyeleten. Hagyták-e a kitolási szakaszra is a hatását (van ahol hagyják) fogadott orvos volt-e aki adta, vagy aneszteziológus? előre le volt-e beszélve...(úgy tudom, a János kórházban 24 órában elérhető az Eda, vannak vkinek ottani tapasztalatai?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook