Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szublimáció fórum

Szublimáció (beszélgetős fórum)


6. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Catmother)
2012. dec. 17. 10:14

Ha tudsz angolul:


[link]

5. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Catmother)
2012. dec. 17. 10:13

Olyan érett elhárítási mechanizmus, amely a szociokulturálisan elfogadhatatlan impulzusokat szociokulturálisan elfogadható módon vezeti le.

Pl. Ha valaki agresszív, akkor nem széjjelütlegeli a többi embert (--> szociokulturálisan elfogadhatatlan magatartás), hanem elmegy hentesnek, és ott éli ki (--> elfogadható).

2009. nov. 30. 20:27

sexuális impulzuson keresztül, manipolál valakit, valamiért, ami..., nem sexuális eredetü


piri néne igy mondaná:


héeeeeee...(!) te jány huzd..., már fel a bubid, mert a papbá ugysem kap több jattot


:)))

2009. nov. 27. 16:06

A pszichológia szigorlatomnál ezt találtam meg:


"14. Elhárító mechanizmusok (= énvédõ mechanizmusok): Freud elméletében az ego által a

szorongás elhárítása vagy csökkentése érdekében alkalmazott stratégia. Tudattalan

szabályozás, megakadályozza azoknak a személyes motívumoknak a felismerését, amelyek az

önértékelést veszélyeztetik, vagy a szorongást növelik. (Ilyenek például: az elfojtás, a

projekció, a regresszió, a reakcióképzés, a meg nem történtté tevés, a szublimáció stb.)

Emóció: Érzelem, érzelmi élményekkel együtt járó állapot.

Én-ideál: Azon tulajdonságok összessége, amilyen az egyén lenni szeretne. Az ideális én, és a

valódi én közötti nagy távolság boldogtalanságot, bizonytalanságot eredményez.

Énkép: Az embernek önmagáról alkotott elképzeléseinek összessége, melybe beépül mások

véleménye, és a saját magával kapcsolatos élmények és tapasztalatok sokasága.

Éntudat: Az én és a másik elkülönülésekor kezd kialakulni. Önmagáról való tudás és ismeret,

az önálló akarattal összefüggésben alakul. A testkép beépül az éntudatba, az éntudat pedig az

énképbe.

50. Szorongás: Néhány szakember szerint a félelem szinonimája, mások azt hangsúlyozzák,

hogy a ~ tárgya kevésbé specifikus, mint a félelemé. Beck szerint a ~ érzelmi reakció,

melynek következtében kellemetlen állapotba kerül a személy, nyugtalanságot, feszültséget és

aggódást érez, fiziológiai tünetek (szívdobogás, remegés, hányinger stb.) kísérik.

Megkülönböztetjük a ~-t, mint személyiségvonást, és a ~-t, mint pillanatnyi állapotot.

Szublimáció: A pszichoanalitikus elmélet szerint az impulzusok átalakítása társadalmi szinten

elfogadható, szubjektív szinten kielégülést nyújtó tevékenységekké.

"

2009. nov. 27. 15:59
2009. nov. 27. 13:55
Az ég szerelmére, valaki mondja már el érthetően, Marinéni nyelvén, hogy mi az a szubblimáció (pszichológiai vonatkozásban), nem bánnám, ha példákkal lenne szemléltetve, mert minden fórum máshogy magyarázza, és mindegyik magas, mint tehénnek a tangó...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook