Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorzótábla gondok... fórum

Szorzótábla gondok... (beszélgetős fórum)


1 2
17. Mamika50 (válaszként erre: 2. - P.Petra)
2013. márc. 3. 19:40
Ez szerintem is, egy nagyon okos ötlet !Próbáljátok ki !
16. martini64 (válaszként erre: 13. - Katus3)
2013. márc. 3. 19:39
Talán az segít, ha megérti, hogy nem a tanárnő kedvéért kell a szorzótáblát tudni, és nem is azért, hogy ne kapjunk egyest, hanem hogy okosak legyünk.
15. P.Petra (válaszként erre: 12. - Katus3)
2013. márc. 3. 19:39
Rögtön kell írni az eredményt, de az első időszakban, amikor még "csak" tanulják a gyerekek a szorzótáblát, még nyugodtan számolgathatnak. Később amikor mást számkörbővítés van és jön az írásbeli szorzás ott van inkább szükség arra, hogy rávágják az eredményt. Mennyi idős a tanító néni?
14. martini64 (válaszként erre: 10. - P.Petra)
2013. márc. 3. 19:38
A nyelvtanulásnál nálunk is bejött. Az angol például olyan egyszerű nyelv, hogy a megfelelő kártyákat jó sorrendben egymás mellé rakva kész a mondat. Először hitetlenkedve nevettek, aztán megértették, hogy nem kell félni a mondatszerkesztéstől, ragozás meg nincs is. Aki megtanult egy olyan nyelvet, mint a magyar, annak ez pofonegyszerű, igaz?
13. katus3 (válaszként erre: 11. - Martini64)
2013. márc. 3. 19:37
Én is úgy gondolom,hogy felesleges ilyen szigorúnak lenni, a gyerek csak megutálja,és azt veszem észre,hogy már csak azért sem akarja tanulni. :-(
12. katus3 (válaszként erre: 10. - P.Petra)
2013. márc. 3. 19:36
Itt sajnos így megy, 10 szorzás,az eredményt azonnal írni kell,egyszer elismétli a tanárnő és kész. :-( Az elsőben 2 hibája volt,a második dolgozatban 1 és mindkettő 1-es lett. Már az év végi jegy miatt aggódom. :-(
11. martini64 (válaszként erre: 5. - Katus3)
2013. márc. 3. 19:35

Nem vagyok pedagógus, de szerintem ügyesen sikerül az ilyen értékeléssel megutáltatni a gyerekkel a matekot.

Másrészt a tanár magát is minősíti. Ha sok az egyes, nem tanította meg jól az anyagot.

10. P.Petra (válaszként erre: 5. - Katus3)
2013. márc. 3. 19:34
Én is nyúzom a gyerkőcöket, ugyanígy 10 szorzással, de nem úgy osztályzok, hogy 1 hiba és egyes. Így nagyon könnyű elvenni a gyerekek kedvét mind a matektól és a tanulástól. Még ha az elején nem is megy olyan tökéletesen, általában 4-re beérik a tudás.:) Én szeretem játékosan tanítani őket, persze ezt gyereke válogatja mennyire fogékony az ilyesmire. Nekem ez a kártyás módszer nagyon bejött mind szorzásnál, osztásnál, nyelvtanulásnál a szavak terén, most a megyéket és megyeszékhelyeket tanuljuk, ugyanezzel a módszerrel. Sokat jelent ha saját maguk készítik, olyan papírra, olyan íróeszközzel, ami nekik tetszik. :)
9. katus3 (válaszként erre: 8. - Martini64)
2013. márc. 3. 19:33
Én is próbálom magyarázni,hogy ezen nem szabad gondolkodni és számolgatni,ezt be kell magolni,tudni kell,de egyenlőre...
8. martini64 (válaszként erre: 6. - Martini64)
2013. márc. 3. 19:32
A gyerekeimnél nagy áttörést jelentett, mikor megértették, hogy a szorzótáblán nem kell gondolkozni, azt úgy kell megtanulni, mint a verset :)
7. katus3 (válaszként erre: 6. - Martini64)
2013. márc. 3. 19:31
Köszi,ez is jó ötlet, minden infót gyűjtök. :-)
6. martini64 (válaszként erre: 1. - Katus3)
2013. márc. 3. 19:30

Mi franciakártyával gyakoroltunk. Csak a számos lapokat kell használni. Az épp soron lévő (azaz jelenleg a négyes számmal kell megszorozni a lapokat, ahogy épp sorban jönnek. Minden este leraktuk a dupla paklit. A gyerekeknek tetszett. Egy idő után már időre csináltuk, és nagyon büszkék voltak, ha sikerült az időn javítani :)

Később, amikor már a teljes szorzótábla megy, akkor a két egymás után következő lapot kell összeszorozni.

Természetesen rajtam is kipróbáltuk, aztán lehetett vigyorogni, ha véletlenül (vagy akarva pssszt) tévesztettem egyet.

5. katus3 (válaszként erre: 2. - P.Petra)
2013. márc. 3. 19:29
Holnap ezt is kipróbáljuk. Neked amúgy mi a véleményed pedagógusként arról hogy kis dolgozat ( 10 feladat, itt most szorzás)1 hiba esetén már egyes.
4. katus3 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 19:27
Már ezt is próbáltuk,egyenlőre kevés sikerrel.
2013. márc. 3. 19:21
A BBC-nek nagyon jó oktató videói vannak. Találsz rengeteg játékos szorzótáblát is. Játszva tanulhat a gyerek.
2013. márc. 3. 19:18
Én azt javaslom, készítsetek együtt kis kártyákat. Az egyik oldalára a műveletet,a másik oldalára az eredményt írjátok fel és így játszatok vele. Ha eltalálja, övé a kártya, ha nem akkor marad Olyan mit egy memória. Én sok gyerkőcnél bevetettem, mint pedagógus, és nagy sikere volt!
2013. márc. 3. 19:14
Sziasztok! Lányom most tanulja a szorzótáblát, de nagyon nem megy neki a dolog,pedig még csak a 4-esnél járnak. Hogyan tudok neki hatékonyan segíteni,már leírta többször, sorban el is mondja,de ha utána belekérdezek,már számolgat. Tudom hogy be kellene magolni, de egyszerűen nem megy. Úgy is gyakoroltuk ( tanár javaslatára) hogy előtte volt leírva,és amikor kérdeztem,belenézett,hogy így rögzüljön. Valakinek más ötlet? Ma is 2,5 órát gyakoroltuk, de még mindig nem az igazi. Amúgy jó tanuló, csak jó jegyei vannak. Most a dolgozatot úgy írják,hogy 1 hiba és kis 1-es. Félek hogy ez fogja lerontani az átlagát...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook