Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszéd feljelentése? fórum

Szomszéd feljelentése? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
63. Bekacomb (válaszként erre: 59. - Mezei Virág)
2016. júl. 7. 10:33
Azt, aki a villamoson ok nélkül rátámadt az idősebb emberre? Az durva volt, remélem, méltó büntetést kap.
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Mezei Virág)
2016. júl. 7. 10:21
Egy szóval nem írtam, hogy az "áldozatnak" nincsenek, vagy ne legyenek, lehetnének jogai.......csak ésszel, nyugodtan kell akkor is intézni mindent, ha az mégoly nehéz is adott pillanatban, helyzetben.
61. ab61752c45 (válaszként erre: 58. - 328e1b30ab)
2016. júl. 7. 10:13
nálunk is volt ilyen buli.kint volt a polgárőrség,rendőrség.állítom azt hiszik,hogy én voltam.hogy nem jutott eszembe?
2016. júl. 7. 10:10
en nem tennem,mert job a bekesseg.
59. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 7. 09:05

Valóban nem pontosítottam. De ugye csak az "áldozatnak" nincsenek jogai...

Amúgy a pofozkodó hapsit is úgy találták meg, hogy valaki videót készített.

58. 328e1b30ab (válaszként erre: 22. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 6. 21:43

Nem értem. Az egyik ember szabadsága pont addig terjed, amíg az a másikéba nem ütközik. Bármikor ki lehet hívni a rendőröket, ha olyan hangosak, hogy azzal zavarnak vagy akkor, ha félelmet keltenek. Először figyelmeztetés, másodszor 30 ezer helyszíni bírság.


Ez a törvény, mindegy, hogy vidéken vagy-e vagy sem. Mindegy, milyen napszakban.

57. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 6. 21:20
Igen, azóta valamivel jobb, de nem is fogom hagyni...;)
56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2016. júl. 6. 21:10

Te írtad, hogy tegye fel a Facebookra a fotóikat.


Egyébként ezt idebiggyesztem, hátha jól jön valakinek.



[link]

55. Mezei Virág (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 5. 17:52

Nem az embereket kell fotózni...


" a trágyával megrakott pótkocsi napok óta a fürdőszobánk, és a főzőfülkénk ablakai alatt parkol! "


A hangos zenét, zajongást is lehet úgy, hogy az illetőket ne lehessen felismerni. De az önkormányzathoz biztosan be lehet küldeni felismerhető fotót is.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 5. 15:44
személyi=személyiségi
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 5. 15:43
Örülök neki. ugye, hogy a normális hangnemű beszélgetés, kérés csodákra képes ? :)
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Mezei Virág)
2016. júl. 5. 15:42

Azért nem ajánlanám, hogy fotózzon és megossza a fotókat, videókat. Személyi jogok is vannak,nagyon megüthetné a bokáját.

Képzeld el , ha rólad, vagy a gyerekedről osztana meg, posztolgatna valaki fotókat, videókat. Ez, nem játék, mindenkire nézve komoly következményei lehetnének.

51. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 5. 10:49

Az önkormányzatoknak is van felettes szerve. Pl. a megyei önkormányzat.

Írásban kell mindent intézni - jegyzőnek írni, hogy nyoma maradjon. Nem kell mindent lenyelni, még akkor sem, ha ott vannak a rokonok.

Tedd fel a Facebookra fotókkal. Ja és e-mail-ben fotót, videót is lehet csatolni! Az önkormányzatoknak van e-mail címe.

A törvény mindenkire vonatkozik, csak nem kell hagyni, hogy kiskirályok uralkodjanak... Kistelepülésen sem.

2016. júl. 5. 10:41

[link]

A jogszabályok meg sem kísérlik felsorolni azokat a tevékenységeket, amelyek indokolatlanul zavarhatják a szomszédok nyugalmát. Ide sorolható a túl hangos zenehallgatás napszaktól függetlenül, a hétvégi barkácsolás, a lakás-felújítás, a fűnyírás, a házibulik, a családi események.

...

Amikor elkerülhetetlen a feljelentés

Az együttélési normákat készakarva megsértő lakótársat, amennyiben felszólításunk ellenére sem halkítja le a zenét, vagy fejezi be a például „tivornyát”, minden esetben fel kell jelenteni! Ahány szabálysértési eljárás indul ellene, ugyanannyi büntetést fog kapni. A szabálysértésekről szóló törvény értelmében, ha a pénzbírság nem hajtható be tőle, akkor azt közérdekű munkára vagy elzárásra kell átváltoztatni. Sőt, a 2010. évi módosítások eredményeképpen ma már a fiatalkorú (14. életévét meghaladott) szabálysértést elkövető személlyel szemben is ki kell szabni az elzárást, illetve át kell változtatni a pénzbírságot elzárásra.

2016. júl. 5. 10:31
Tegnap beszéltem a fő ludasokkal, kedvesek voltak, megertettek, és engedélyt kértek halk zene hallgatáshoz. Remélem az én problémám itt meg is oldódott és kívánom, hogy mindenkié oldódjon meg!!:)
2016. júl. 3. 19:30

Most csend van. Volt egy kis zaj délután, de arrébb mentek és nem volt jelentős. Szerintetek, olvassák ezt a fórumot?;) Viccet félreteve remélem, ez így marad, és innentől mindenki normálisan tud élni a másik.mellett.


Macika, sajnálom, ez se semmi!!! Én ettől még jobban ki lennék bukva :(

2016. júl. 3. 17:22
Semmit sem tehetsz! Nálunk egyik szomszéd kisipari műhelyt üzemeltet! Éjjel nappal zúgnak a gépek, flex fúró, egyebek! Egyszer nyáron vasárnap reggel 5 kor átrobogtam ! kértem, hogy legalább hétvégén kezdjen emberi időben! Szerintem következő hétvégére elfelejtette! A többi sem jobb kisgazdáéktól állandóan árad a bűz! Jön a légy a patkány! Na most meg aratás van! Mikor a sok iskolázott hajnal négykor, vagy este 11 kor elkezdi szedni a pótkocsiról a terményt azt a kabarét! Egyszer kerestük a lakásban, honnan jön a bűz! Minden lefolyót áttisztítottunk, mindent kihúzgáltunk!(Hátha a gyerek eldugott valamit!) Mire kiderült, hogy a trágyával megrakott pótkocsi napok óta a fürdőszobánk, és a főzőfülkénk ablakai alatt parkol! Szerinted normális az ilyen ember? De sorolhatnám! Semmit nem tudsz ellenük tenni ez egy kistelepülés, és megvan a rokonuk az önkormányzatnál!
46. selena78 (válaszként erre: 45. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 3. 16:17
Ok, értem...de mi köze ehhez a szomszédnak? ezt nem értem...
45. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 44. - Selena78)
2016. júl. 3. 16:09
Ez egy utca. Közút. Igen, olyasmi.
44. selena78 (válaszként erre: 42. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 3. 15:24

Szóval ez egy közterület (park? zöldövezet?) az ablakod alatt/elött. Ahol fiatalok buliznak amikor jó idő van? És hangosak.


Bocs, de nem volt egyértelmű.

43. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2016. júl. 3. 14:59
Haha ez mindenben így van, örök érvényű sajnos :)
2016. júl. 3. 14:58
A szülő kijott akkor az utcára, amikor egyszer szóltunk, és még szinte neki állt feljebb, hogy szólni mertünk. De azóta egy szomszéddal már beszéltem, mondjuk nem ő hangoskodott főleg, de ő talán hatással tud lenni a többiekre. Neki is elmondtam, hogy nem az a célunk, hogy rendőrt hívjunk stb, hanem hogy ahogy mi tiszteletben tartjuk egymást, viszont is úgy legyen. Mondta, ő érti, és mondta már a fő zajongoknak is. Most is kint vannak, de nyugi van, a zenét is halkan hallgatják. Aztán lehrt, hogy most kiabáltam el;), de remélem, megoldodik, békésen.
41. massalhangzo (válaszként erre: 36. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 3. 14:43
nem ertem, elso korben miert nem beszeltel a szulokkel. lehet, hogy mar elsimitottak volna a dolgot. egy probat meger
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 3. 14:19
Mindig a rendes, békés megoldásra törekvő emberek szívnak.
39. selena78 (válaszként erre: 16. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 3. 13:51

Nézd, azt nem mondhatom, hogy nincs jó dolguk. Utcáról mentett kutya mindkettő. Meg van vagy 7 macskája is. Szomszédasszony összeszedi a kidobott állatokat, aztán vagy sikerül gazdát találnia nekik, vagy ottragadnak. Többnyire ottragadnak. Kertes ház, de kicsi az udvar, az állatok ki-be járkálnak a macskaajtón. A ciccek többnyire nálam dekkolnak, ami nem is lenne baj, ha nem használnák alomnak a virágágyásaimat és a gyepemet.


Az első kutyát sikerült elpasszolni, de visszahozták, amin nem is csodálkozom. Az nem is ugatott, hanem valami elképesztő magasfrekvenciás hangot produkált, amihez képest az ugatás már kellemes lett volna.


Aztán idővel elmúlt neki. De januárban összeszedett még egyet, azóta kb. este 8-tól hajnalig ugatnak. Duettben. Ha csend van, akkor tudom, hogy esik az eső.


Na, az ilyen szomszéddal mit lehet tenni? Amúgy a világ legrendesebb, legbecsületesebb teremtménye.

38. Magdalénia (válaszként erre: 36. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 3. 11:04

Jaaa, a személyiségi jogok? Persze jár minden renitensnek. :P

Bármit felvehetsz, csak nem a nyilvánosság számára.

37. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 6496c360f6)
2016. júl. 3. 10:38

Igen, ezért vitték vissza, ugatott egész nap és zúzott. Eleinte azt hittem, hogy valami baj van a hangszálaival mert amióta nálunk van, semmilyen hangot nem ad ki, pl 3 év után hallottam egyszer vakkantani, de ugatni még soha, nyöszörögni nagyon ritkán. Jámbor kutyus, rájöttem, hogy csak egyszerűen nincs miért ugatnia és nyugodt, jól érzi magát, ennyi. A másik viszont ugatós de ő kan, védi a területét, ha a postás jön, vagy valaki megáll kocsival a ház előtt, megugatja de ha rászólok, se hagyja abba, nem arról van szó, hogy egész nap ugat, hanem bizonyos okok miatt, de akkor eltántoríthatatlan. Az ok megszűntével kussol, meg van oldva:) szóval a szófogadás sem minden kutyára illik, de ettől még nem fogom megtagadni.


Amikor nem kertesben laktunk és voltak szomszéd ugatós kutyák, rendesen ilyen tik-szerű ugatások voltak és ott is megvan az oka, pl hogy kizárták egész nap az erkélyre. Meggyőződésem, hogy a kutya nem hülye, a gazdinak kell kiderítenie, hogy mi az ugatás oka, de a kutya csak ezzel tudja kifejezni magát tehát rendben van egy bizonyos pontig.

2016. júl. 3. 08:03
Ha felvételt készítek, az nem sért személyiségi jogokat? Amúgy úgy tudom, a családok jóban vannak a polgárőrökkel,így nem tudom... Én nem így szeretném intézni, szerintem mindennek van békés módja, de egyszerűen azt sem lehet, hogy ameddig tart a szünidő, minden este ezt kell hallgatni, és ez már tavaly is úgy volt, csak akkor amikor szóltunk, legalább csend lett, de most pluszban nagyon szemtelenek. Megtehetnem, hogy én is bomboltetem a zenét a teraszról, de egyrészt akkor a többi szomszédot is büntetem, másrészt én nem ezen az értelmi szinten vagyok. Arra is gondoltam, beszélni kéne a szüleikkel, kulturáltan, hogy minket zavar a pihenesben, valami megoldást találjunk. De az a gond, hogy az a szülő, amelyiknek jól van úgy, hogy a gyereke minden estéjet az utcán tölti, cigizni, iszik is talán, mit foglalkozik vele, nem? De így van, meghunyaszkodni biztos nem, mert tudtommal minden embernek joga van a pihenéshez...
35. Magdalénia (válaszként erre: 34. - 0ccc6928d1)
2016. júl. 2. 23:25

Csak óvatosan, de meghunyászkodni nem szabad, mert jobban elszemtelenednek.

Készíts róluk felvételt. Még ha hivatalosan nem is fogadják el, de bizonyítod, hogy nem képzelődsz.

Ha településen élsz, biztosan van körzeti megbízott, vagy polgárőr, aki időnként oda fog sétálni, ha beszélsz vele.

2016. júl. 2. 22:19
Nagyon kedvesek vagytok, hogy próbáltok tanácsot adni, de szerintem marad a beletorodes. Azt nem szeretném, ha attól, hogy rendőrt hívok, elszabadulnanak az indulatok. Más ötletem meg sajnos nincs.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook