Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen van olyan orvos, aki kerek-perec megmondja, hogy mennyi lesz a szülés, ha őt választod? fórum

Szombathelyen van olyan orvos, aki kerek-perec megmondja, hogy mennyi lesz a szülés, ha őt választod? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 29. 06:58

Egy fogadott orvosnak tarifája van. Ha nem akarsz (vagy nem sokat) fizetni, akkor ott az ügyeletes orvos. Programcsászárnál sem kell fogadni senkit.


Az 2 külön dolog, hogy magánorvos tarifával vagy ügyeletes hálapénzzel. Amúgy a magánt sem kötelező felfogadni szüléshez.

2017. júl. 28. 21:18
Köszönjük :)
22. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 21. - Frityikum)
2017. júl. 28. 13:44
Amúgy meg gratulálok a picúrodhoz! Sok sikert neked!
21. Frityikum (válaszként erre: 20. - 5fd0bd70c7)
2017. júl. 28. 13:42
Igen, így fogok tenni :)
20. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 19. - Frityikum)
2017. júl. 28. 13:29
Én a helyedben megkérném az orvost, hogy ő végezze el a műtétet és nem kérdeznék tőle semmit a pénzről. Magától nem fog ezzel előállni, hogy ok, de ennyit kell fizetni(ennyire nem pofátlanok), ha megszültél, odaadod azt az összeget, amennyit szánsz neki.
19. Frityikum (válaszként erre: 18. - 5fd0bd70c7)
2017. júl. 28. 13:18
Én is így gondolom... Ha akarok, adok neki, és elfogadhatja. :)
18. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 17. - Frityikum)
2017. júl. 28. 13:07
Sajnos igazad van. Mi betegeket tehetünk erről már évtitedek óta, hogy az orvosok elkur..tak. Nem erre esküdtek fel, de ehhez lettek szoktatva. Ez kényes téma, de olyat egy orvos se tehet, hogy mond egy konkrét összeget, ez összeegyeztethetetlen a hivatásával.
17. Frityikum (válaszként erre: 16. - 5fd0bd70c7)
2017. júl. 28. 13:02
Egyetértek veled ebben maximálisan. De szerintem az is nyilvánvaló, hogy mikor valaki megtudja, hogy babát vár, akkor elkezd járni egy orvoshoz. Az is jellemző - legalábbis én is így csinálom - hogy évek óta ugyanahhoz járok, az éves rendszeres rákszűrésre. Természetes, hogy a babavárás tényét is vele osztottam meg, és azóta is hozzá jártam. A császárt meg megbeszéltük, hogy az lesz, van szívproblémám, az előző szülésnél is voltak gondok, az is császár lett, így azt mondta, hogy ne kockáztassunk, amivel egyet is értek. Az nem hangzott el külön, hogy "és akkor doktor úr fog műteni???". Amúgy október közepén lesz esedékes. És nem, én se értek egyet a felfogadom és keményen fizetek szülésekkel. Viszont az is fura lenne, hogy csak azért kezdek el az SZTK-ba járni, mert babát várok, és nehogymár azt higgye, hogy neki kell műtenie. :D Meg nyilván mivel programozott császár lesz, ezért nem a fájások kezdetén fogok bemenni, és megműt, aki ott van. Az meg megint fura lenne, ha úgy a 38-39. hét kapcsán - mivel nem akarok fizetni, ezért nem "fogadom meg" a dokit - csak úgy besétálnék a szülészetre a cuccommal, hogy akkor programozott császárra jönnék, holnap valaki műtsön meg :D :D :D Egy szülésnél lehet olyat, hogy beindulnak a fájások, és nyilván akkor elindulsz és van ott valaki mindig, és majd ő levezeti. De egy programozott császárnál nincs ilyen.
16. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 15. - Frityikum)
2017. júl. 28. 12:48
A programozott császárt gondolom valaki megbeszélte veled. Hová jártál eddig orvoshoz? Ki van már tűzve, hogy melyik nap kell befeküdnöd? Ha Te megkérsz egy orvost, hogy ő műtsön meg, azzal felfogadod és elvárja, hogy fizess érte. Ha simán csak SZTK rendelésre jártál, bemész az adott időpontot és megcsászároznak. Mindig is ellene voltam az ilyen " felfogadom, ezért keményen fizetek" szüléseknek. Senkit nem a portás fogja megműteni, akinek nincs fogadott orvosa
2017. júl. 28. 12:38
Programozott császár lesz, szóval nem fogok sportosan szülni :D Az elsőnél így volt, akkor se jött össze :D Amúgy szerintem ti nem igazán értitek, hogy mivel van bajom :) Talán édesapám egyik ismerősének példája elmondja: Fuvaros fickó ment be megköszönni a szülést, vitte a borítékot, meg a bonbont. Mondja az orvos, hogy akkor minden rendben volt, 100.000 Ft lesz a szülés. Erre emberünk: Jaj, doktor úr, semmi akadálya. Tudja, én fuvaros vagyok, és mindenről számlát kell adnom. Amint megírja a számlát, azonnal adom is a pénzt. És itt jött a hebegés, habogás... Nekem azzal van bajom, hogy nálunk programozott császár lesz. És ha tényleg van tarifa, akkor mi fog történni? Az orvos a saját munkaidejében (amiért fizetés kap) elvégzi a császármetszést egy kórházi csapattal (akik szintén fizetést kapnak). Mindez egy olyan intézményben, ahol jogosult vagyok az ingyenes ellátásra, hiszen fizetem a TB-t. Aztán a sebet összevarrja a kórházi cérnával, még a kezére húzott gumikesztyű is kórházi lesz. És aztán azt mondja, hogy ez CSAK NEKI plusszban 100.000? Mert azok a dokik, akiket az első példámban említettem, no, azok pont így járnak el. Használják az állami dolgokat, a csapatot, az állami érzéstelenítőt, a fejnél az állami anesztezes. És akkor a doki meg plusszban elmondja, hogy mennyi az annyi. No, ezzel van bajom... :) És mégegyszer: Nyilván fogunk adni mi is, csak a kérdés arra irányult, mennyire szokás a szombathelyi orvosok körében előre tisztázni a tarifát :) De már ketten is írták, hogy nem volt előre kialkudott összeg :)
14. gabbbicica (válaszként erre: 13. - Kokuszoscsoki)
2017. júl. 28. 12:27
de ha fogadsz, akkor meg elfogadod, hogy lehet, h előre szabott tarifája van :S
13. kokuszoscsoki (válaszként erre: 11. - Globus)
2017. júl. 28. 12:14
Ha ez ilyen egyszerű lenne, senki nem fogadna orvost.
12. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Frityikum)
2017. júl. 28. 12:08
de ha hálapénz ellenes vagy, akkor ott a megoldás, az épp szolgálatban lévő orvosok.
11. globus
2017. júl. 28. 11:56
Megindul a szülés, bemész és sportosan megszülsz. Ügyeletes orvosnál.
2017. júl. 28. 11:50
Értem. Hát, jólvan :) Mondjuk én nagyon "hálapénz ellenes" vagyok amúgy. Nyilván fogok adni, de nem tartom fairnek, ha az orvos mondja meg előre... :) reméljük, hogy azért nálunk se lesz ilyen :)
9. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1. - Frityikum)
2017. júl. 28. 11:22
Szia! Nekem egyik rokonom szült Szombathelyen. Nem tudom ki volt az orvosa, de a doki azt mondta neki, annyit ad, amennyit gondol. Magánban is ez volt nála, annyit adott, amennyit gondolt. Terhesgondozásért 3-4ezret adott, a szülésért azt hiszem 40ezret.
8. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Frityikum)
2017. júl. 28. 11:15
azzal, hogy a magánrendelésre jársz, nem fogadod meg automatikusan. A magánrendeléssel csak az ingyenes terhesgondozást és azt kerülöd ki, hogy órákat kelljen várni a többi emberrel mindig a vadidegen orvosra.
7. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Frityikum)
2017. júl. 28. 11:13

hát nézd, ez egy külön szolgáltatás, ha Te adott orvost szeretnél és nem jó az, aki épp ott van aznap.


ingyen a terhesgondozóba járhatsz, mindig más dokihoz, aki épp aznap rendel, és ingyen sajnos az csinálja a császárodat, akit épp beosztanak a műtétedhez....


ha nem kérdezed meg, és mástól sem fogsz tudni infót keresni, akkor nincs rá biztosíték, hogy nem mondja azt a 8. hónapban, hogy akkor x ezer ft lesz.

2017. júl. 28. 11:10
Najó, de szerintem ez nem fair, ha meg kell kérdezni. Nem is értem... Kapnak fizetést, és minden hónapban otthagyom a terhesgondozási díjat... És ha megkérdezem, és azt mondja, hogy 100.000, akkor kereshetek most gyorsan másik orvost? Vagy mondjam meg, hogy drága, és alkudozzak? Kicsit megalázó lenne... Meg melyik doki vállalna el, miután tele van x orvos pecsétjével a kiskönyvem??? És mi az, hogy "elvárt díjuk"??? Annyira gáz ez... Nekem programozott császár lesz, ez már eldőlt, szóval még az sincs benne, hogy épp egy lagziról ugrasztom el, vagy a vasárnapi ebéd utáni szunyókálásból, ő mondja meg, hogy mikor lesz, nyilván gondolom akkor, amikor amúgy is dolgozik...
5. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Frityikum)
2017. júl. 28. 11:05

pedig nagy átlagban a terhesgondozási díj 10X-ese az elvárt díjuk.


ebben az esetben az a legtisztább, ha nem vársz a 8. hónapig, hanem most megkérdezed a következő vizsgálatkor, hogy mennyi az annyi.


Ha megmondja, eldöntöd, belefér-e, ha pedig azt mondja, rád bízza, akkor megnyugodhatsz :)


Én kb. 2 hónapja kérdeztem meg a dokim is, most a szülésznőt is, mindkettő azt mondta, nincs fix tarifájuk, bejönnek, és majd adok annyit, amennyire meg vagyok elégedve.

2017. júl. 28. 11:02
És ugye az gáz, ha végig valakihez jársz, és a végén derül ki, hogy nem tudod kifizetni :)
2017. júl. 28. 11:02
Én már találtam orvost, csak nagyon sok helyen olvastam, hogy pl.: Győrben ha van egy fogadott orvosod, végig hozzá jársz, és kb. a 8. hónap körül, mikor előjön a szó a szülésről, akkor közli, hogy 100.000 Ft. Olvastam ilyet pesti, pécsi, stb. dokiról. És szeretném tudni, hogy Szombathelyen is van-e ilyen. Mert szerintem ez nagyon gáz... Nyilván valamennyit mi is adnánk, de azért ilyen összegekkel nem vagyunk felkészülve :) Felújítunk, iskolakezdés lesz a másik gyerkőcnek, kell babakocsi, kiságy, stb...
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Frityikum)
2017. júl. 28. 09:54
Nem egészen értem a kérdést, hogy direkt olyat keresel, aki megmondja, vagy olyat, aki elvállal, de neked kell kitalálni, hogy mennyi az annyi, vagy olyat, aki nem kér pénzt?
2017. júl. 28. 08:18
Sziasztok! Az a kérdésem, hogy Szombathelyen is van olyan orvos, aki kerek-perec megmondja, hogy mennyi lesz a szülés, ha nála szülsz? Októberben esedékes a szülés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook