Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolárium tapasztalatok fórum

Szolárium tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. kajtárildi (válaszként erre: 46. - 0490ce3abb)
2009. jún. 22. 16:43

Szia!

Érdekes ez a dolog, hogy rosszul vagy, még ilyet nem hallottam!Lehet, hogy az állószolit nem bírod, vagy túl sok a 10 perc. Szerintem próbáld meg a fekvő szolit, ha utána is rosszul leszel, akkor szerintem kevesebbet szolizz vagy kérdezz meg egy bőrgyógyászt! Ő biztosan tud segíteni!

Minden esetre vigyázz a bőrödre!

Üdv: Ildi.

2009. jún. 18. 18:38

Sziasztok!

Én az idén egész évben jártam szoliba, télen csak heti 1x bioszoliba, mert az tényleg kíméletes, aztán ahogy tavaszodott, fokozatosan átálltam az állóra. Így most heti 1x megyek, mindig csak 1 zsetonnal (5 perc). Ez így ad egy kellemes alapszínt, de már szerettem volna picikét barnább lenni, ezért most legutóbb 2 zsetonnal (2x5 perc) mentem. Azt javasolták, úgy csináljam, h először csak az egyik zsetont dobjam be, ha az letelt, hagyjam leállni a gépet teljesen (ez kb. 3 perc), és azután dobjam be a második zsetont. Nem égtem meg, nincs baj ezzel, csak azt tapasztalom, h amikor 5 percnél több időt töltök a szoligépben, másnap "rosszul vagyok". Mármint egész nap tiszta kómásnak érzem magam, kicsit napszúrás-szerű érzés, de hányinger szerencsére nem kíséri. Nem tudom ez mitől van. Lehet, h árt a sugárzás? Ilyet már 1-2-3 évvel korábban is tapasztaltam, és kizárólag csak az állószoli után. Tudtok valamit erről, h árthat-e a szoli sugara ilyen értelemben?

2009. márc. 15. 17:12
Anyajegyre még nem találtak ki semmit,nem lehet ellene tenni,még a mértékletesség sem segít.
44. Lionskitty (válaszként erre: 8. - Lilura)
2009. márc. 15. 17:08

Kedves Lilura!

Ha már hámlik kerüld a szolit,mivel ilyenkór a bőr legfelső rétege sérül és ha még erre szolizól,akár maradandó is lehet a dolog. Ovatosan ez egy égési sérülés amivel nem szabad játszani.

És a másik nagyon rosz tanács amit kaptál a "hidratáló" használata, a nevében van, nyugtató vitaminókat juttat a börödbe ami szolisoknak nem ajánlott. Szerintem már mindenki halotta azt a tanácsot hogy minden ápoló krém és sminket mossunk le napozás elött.

Szoláriumkrémet kell folyamatosan használni!! ez a lényeg,gondolj bele a böröd 10p szolizás alatt olyan dozist kap mint 1óra napozás alatt!! SZOLIKRÉM ERRE VAN !!

2009. febr. 19. 15:10
és nem lehetne ellene semmit tenni?:S valamilyen krém csak van, ami legalább csökkenti a kialakulását... azt írtad már nem annyira káros mint a nap, akkor a szolitól azért kevesebb jönne ki? még sose szoliztam, azért kérdem. most akarnék majd menni. de hát így akkor nem tudom...
42. 6342d2631c (válaszként erre: 41. - Flora0424)
2009. febr. 19. 09:29
Szia! A szoli is olyan mint a nap,sajnos,mondjukmár nem annyira káros mint a nap,de attól is kijön az anyajegy!Nekem is ez a bajom.Ráadásul nekem saját szoligépem van mert van 1 kisüzletem fodrászattal,kozmetikával,és nem vagyok egy jó reklám,mert már én sem merek szolizni!
2009. febr. 18. 21:01
nekem a naptól jöttek ki kisebb anyajegyek/szeplők, alig észrevehető világosbarnák. nem tudom hogy ha szoliba járnék is lennének? azt hallottam akkor nem vagy legalábbis nem olyan sok jön ki... vki ellene tudna valamit ajánlani? fehér bőröm van és jó lenne egy kicsit barnábbnak lenni, de nem akarom hogy több legyen:S ötlet?
2008. ápr. 30. 18:26
Én szoliban dolgoztam. Tudni kell rólam, hogy én nagyon ellene voltam és amúgy is nagyon fehér vagyok, de mikor elkezdtem ott dolgozni és én is néha beálltam vagy befeküdtem, hogy nem rossz dolog. Föleg mikor szép barna szinem lett, és ha kimentem napra nem pirosra sültem mint a pecsenye, hanem már barnultam. Mindenkinek tudom ajánlani, de mindenki csak a bőrének megfelelően szolizon, senki ne vigye túlzásba. Volt részem megsülni egyszer és nem kellemes.
39. ördike (válaszként erre: 37. - Kicsi23)
2008. ápr. 29. 13:47
Na milyen volt a szolizás???:-)
38. ördike (válaszként erre: 37. - Kicsi23)
2008. ápr. 28. 14:47
Szerintem az, hogy mi hogyan működik, azzal nem lessz gondod! De viszont, ha most mész életedben először akkor ne akarj elsőre lebarnulni. Mindenképp fő a fokozatosság a lehető legkevesebb ídőre állj vagy feküdj be. És ha van választási lehetőséged akkor inkább az állógépet válaszd!!! Tapasztalat: engem megnyugtat és sokkal simább,selymesebb tőle a bőröm. Jó barnulást!
2008. ápr. 28. 14:29
sziasztok! szeretnék szoliba menni, életemben először.... tudnátok segiteni? mi h müködik, mire fontos figyelnem, előre is köszi!! :)
2008. márc. 17. 09:58
Sziasztok! Szerintem nagyon fontos,ha szolizik valaki,hogy betartsa a mértékletességet,fokozatosságot! Én tavasszal és ősszel szoktam bérletet venni. Most találtam Újpesten egy nagyon jó szolit: bőranalizátor,p2-es cső,fekvő és élló gép. Ajánlom nektek is!
35. vetusz
2008. márc. 13. 14:41
Sziasztok kb. 1/4 év járok szoláriumba heti 1-2 alkalommal kb. 3 és 4 percre. És nem régen vettem észre, hogy fejbőrömön, ahol a hajam el van választva vastagon korpás lesz minden szolizás után. Lehet a túlzott meleg ennek az okozója? Ha tudtok ezzel kapcsolatba valamit, akkor hozzászólhatnátok.
2008. márc. 4. 18:01
Kb heti 1-2 alkalommal jarok, 2 zsetonra (8 perc) allo szoliba! Szerintem nagyon jo dolog csak nem szabad tulzasba vinni, mert akkor telleg karos lehet!
33. *Linda* (válaszként erre: 7. - LoLiNa)
2008. márc. 1. 23:48
:)))))))
2008. márc. 1. 23:44
Sajnos én nagyon sokat járok, főleg télen (heti 3x 15 perc)...nem bírom elviselni ha fehér a bőröm.Krémet mindig használok szoli előtt, szerintem az Australian Gold a legjobb...
2008. márc. 1. 23:35
Csak a kulsoleg hasznalatos onbarnitoktol maradsz foltos. Az tenyleg semmit nem er.
30. lilura
2008. febr. 29. 23:01
a pöttyöst a pattanásosságra értettem...nagyon nem szeretem az önbarnítókat, a legdrágábbtól is foltos maradok...viszont a szolit se viszem ám túlzásba, de olyan jó a melegben az ilyen hidegebb napokon, mint a mai...:)
2008. febr. 29. 16:01

Én is csak mértékkel szolizok.

Télen és ősszel sohasem járok szoliba(úgysem látja senki)

Március környékén szoktam elkezdeni július végéig kb. hetente 1-2 alkalom.Így azért pihen is a bőröm.Ja!És sok-sok hidratáló testápolót használok!

35 éves leszek,3 gyereket szültem,de sokan akik nem ismernek nem hiszik el.

2008. febr. 29. 15:50
Lehet, de az egeszseges barna borszint maskent is el lehet erni. Egyebkent nem biztos, hogy jobban nez ki. Miert lenne egy sapadt borszin pottyos ? Ezt nem ertem.
27. lilura
2008. febr. 29. 11:05
De mennyivel jobban néz ki egy egészséges barna bőrszín, mint egy sápadt pöttyös?:D
2008. febr. 28. 21:14
Ja ! Meg a rancok korai kialakulasara is kivalo.:)
25. lilura
2008. febr. 28. 18:05
a szárító hatás a pattanásokra pont jó:)
2008. febr. 28. 13:10

a szolizás is lehet egészséges, de csak ha valaki betartja a mértéket! én közel 1 évig dolgoztam szoláriumban. a lehetőségem meg lett volna rá h akár naponta befeküdjek de nem tettem! 1 esetleg 2 hetente befeküdtem 12-18 percre, de csak úgy h előtte jól bekentem magam krémmel! nekem sajna olyan bőröm van, h ha elérek egy bizonyos színt, onnantól kezdve akármennyit szolizhatok, akkor se leszek barnább, tehát minek öregítsem a bőröm!

egyébként az a legjobb, ha szaunázás után mész be szoliba, amikor ki vannak tágulva a pórusaid, mert jobban fog, de vigyázat mert a leégés lehetősége is nagyobb, akkor kevesebb percet kell eltölteni a csövek között!

ha pedig leégsz, és esetleg elkezd hámlani a bőröd, akkor kell rászolizni!

2008. febr. 28. 12:52
Vigyázzatok a szolizással nagyon én tegnap úgy kiszárítottam a szoliba a bőrömet,hogy hajnali 1-től 6ig nem tudtam aludni úgy csípett.Bevettem egy fájdalomcsillapítót és csak úgy sikerült nagy nehezen.Ma meg elmentem a bőrgyógyászhoz és írt föl rá gyógyszert meg kenőcsöket.Szóval tényleg csak óvatosan azok a krémek amiket árulnek nem hiába vannak ott nagyon jók.Most pedig ráfáztam,mert szar krémet vettem.
22. c962853c08 (válaszként erre: 18. - Kalmár Edit)
2008. febr. 27. 06:23
igazad van!Egy éve láttam utoljára egy hölgyismerőrömet,és a minap találkoztam vele,és alátvány megdöbbentett!!!!!!!!!!Megsárgult,agyonszoláriumozott,ráncos bőr,1év alatt 5-öt öregedett.Nem szeretnék így kinézni.Mindent csak mértékkel!
21. Ladybug4 (válaszként erre: 20. - Lilura)
2008. febr. 25. 18:38
Ne hasznalj hidratalot. Ha valami szin vagy illatanyag van benne, vagy olyan adalek amire allergias vagy, egy eletre foltos marad az arcod. Hasznalj magas faktoru fenyvedo kremet, vagy nehany perc utan takard le az arcodat.
20. lilura (válaszként erre: 12. - 7004ca251b)
2008. febr. 21. 17:27
Köszi:)! Hát ma nem voltam, illetve mentem volna, de csomót kellett volna várnom rá, és nem éppen értem rá. Valahol azt hallottam, hogy nem jó, ha bármilyen kozmetikum van a börömön, mert elszineződhet szoli miatt. Ezek szerint a hidratáló krém nem ez a kategória?
19. Ladybug4 (válaszként erre: 18. - Kalmár Edit)
2008. febr. 20. 21:15
Hat a szoli kihozza a rancokat az biztos. A meglevoket pedig jol lathatova teszi :) En sem jarok szoliba, bar ahol en elek ott nem is kell. (Florida) Inkabb bujok a nap elol ha tehetem :)
2008. febr. 20. 19:46
Tavaly jártam rendszeresen állóba, fekvőbe. Az idén még nem voltam, de nem is akarok menni. Szép barna voltam, tele ráncokkal. Soha többet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook