Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szocpolos ház eladásából hitel visszafizetése? Tud valaki ebben tanácsot adni? fórum

Szocpolos ház eladásából hitel visszafizetése? Tud valaki ebben tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)

2010. aug. 27. 16:15
sziasztok! érdeklődni szeretnék,hogy 3.1millió szocpol áfássan ,mekkora értékű ingatlanra vihető át
12. HLivia
2009. jan. 30. 21:32
Csak úgy tudod áthozni,ha előtte letétbe rakod:-( sajnos:-(
2009. jan. 30. 08:51
az újat vettük a régit építettük. fel lehet függeszteni de akkor letétbe kell helyezni az összegte azt meg nem tudom mert minden pénzt ebbe tettünk, úgyhogy muszály lenne áthoznom de fogalmam sincs hogy hogyan
10. HLivia
2009. jan. 28. 18:34

építettétek vagy vettétek az újat?

Mert fel lehet függeszteni építésnél 3 év vásárlásnál 2*1 év

2009. jan. 28. 17:33
hát köszi most nagyából én is itt tartok, mivel eddig nem mondták hogy annyi tul. hányad kell. a sógor lemondana a tul,jogról,ő csak formálisan a tulaj, mi fizetük a részleteket, csak ő volt hitelképes. de ha átíratjuk a mi nevünkre az is egy csomüó idő meg költség. és az időm meg nagyon kevés,mert a szerződésem szerint márc .1-ig le kéne vennem a szocpolt.
2009. jan. 28. 15:47
Igen volt rajta hitel. De az nem számított. Akkor is a teljes összeget kellett visszaforgatni. A tulajdoni hányadnak annyinak kell lennie mint amekkora az előzőben volt. Ha sógor nevén marad akkor nem sok esély van rá. Szinte semmi.
7. szeniko (válaszként erre: 6. - HLivia)
2009. jan. 28. 08:47
Szia! Köszi a tájékoztatást. Nálunk most kicsit más a helyzet ,mert 17,8 M-ért eladtuk a házat amin a szocpol volt és vettünk egy nagyobbat. De mivel mi jelenleg nem vagyunk hitelképesek ezért a sógorom vette fel nekünk a hitelt és így 1/1ben az ő nevére kerólt az új ház ,mi haszonélvezők lettünk. Kiderült így viszont nem hozható át a szocpol. Most azon vitázik a kincstár az ügyvédekkel ,hogy mennyi tul.jogot kell szereznünk ebben az új házban . Mert az eladott ingatlanon 13 M ft építési kölcsön volt. szóval azt ki kell fizetni és csak a maradékot tudjuk beforgatni az új házba, így annyi értékben tudunk a sógoomtól tu. részt vásárolni. És most nem tudom ,hogy ez elég lesz-e mert a törvény nem egyértelmű. Neked az eladott ingatlanodon volt hitel?
2009. jan. 27. 09:32

annak hogy átvidd 2 feltétele van !

1: a megvásárolt házban akkora tulajdoni hányaddal kell rendelkezned mint az eladottban volt.

2: a házért kspott összes pénzt be kell fektetni a másik lakásba!



Mi elváltunk és most adjuk el a lakást! 8500000-ért adjuk el! A másik házban is 50% tulajdoni hányaddal kell rendelkeznem és minimum 4250000-nem kell lennie a háznak lakásnak!


2008.01.01-től a szocpol törvény azt mondja hogy ha elválunk akkor a szocpol feleződik!

tehát én csak felét vehetem igénybe!!! Velem van a gyerek, de ha a volt férjem is vesz lakést akkor ő is felhasználhatja az ő részét attól függetlenül hogy nálam van elhelyezve a gyerek! Le akart mondani emiatt az ő részéről az én javamra de sajnos azt nem lehet:-(

2009. jan. 27. 09:27

A szocpol 10 évre van ráterhelve a lakásra!

Ha vásároltok másik lakást akkor a szocpol átvihető! A Város jegyzőjénél kell kérelmet írni a szocpol felfüggesztésére illetve arra hogy ha letétbe teszed a pénzt a jelzálogot töröljék a lakásról! Építkezésnél 3 évre lehet felfüggeszteni vásárláskor 2*1 évre!

A szocpol teljes összegét amit igénybe vettetek a MÁK számlájára kell letétbe helyezni! Ha a felfüggesztett idő alatt másik lakáshoz jutsz akkor visszakapod a szocpolt ha nem akkor a pénz marad!

4. szeniko (válaszként erre: 2. - HLivia)
2009. jan. 27. 09:24
Szia te hogy intézted el?
2009. jan. 27. 09:23
Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni? Eladtuk a házunkat, amin volt szocpol is és építési kölcsön is. Most a másik házra nem engedi át az államkincstár a teljes szocpolt,mondván nem a teljes összeget forgattam be új ház vásárlásába,mivel kifizettem az építési kölcsönt. Így csak a fentmaradó részt tudtam ingatlanba forgatni. azt mondják ez nem elég, őket nem érdekli mit fizetek ki ők az adásvételi szerződésben szereplő adatokat veszik figyelembe és annyit kell beforgatnom az új házba amennyiért eladtam. Na de akkor hogy fizessem ki a jelzáloghitelt? peig anélkül nem adhatom el. A jogszabály részletesn nem tér ki rá. Szóval lenne valakinek ötlete hogy győzhetem meg a MÁK-ot?
2009. jan. 27. 09:19

szia !

Mire vagy kiváncsi?

Most én is ennek a végén vagyok

2009. jan. 27. 09:18
Szocpolos ház eladásából hitel visszafizetése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook