Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociálisan érzékeny a gyerek. Menjen suliba vagy ne? fórum

Szociálisan érzékeny a gyerek. Menjen suliba vagy ne? (tudásbázis kérdés)

2013. okt. 29. 14:46

:)

Köszönöm a hozzászólásokat. ittmost jó ötletet adtál. Nekem nem jutott eszembe!

2013. okt. 29. 13:09

Mindkét fiam évvesztes volt, és az unokáim is most, 7 évesen kezdik az iskolát. Szerintem csak hasznukra válik.

Nektek van még 1 évetek, addig sokat fejlődhet, változhat a gyerek.

10. ittmost (válaszként erre: 9. - Nikcsike)
2013. okt. 29. 12:49

Nincs mit:)

Nem kell leülnöd vele színezni,meg rajzolni.Elég ha otthon van iylen,hogy ha magától eszébe jut,legyen mihez nyúlnia.Gondolom,van építőkocka is,meg kirakós,azok is nagyon jó fejlesztők.

Feladatozni sem kell,de azt megteheted,h nyitva hagysz az orra előtt egy ilyen feladatozós füzetkét,h kedvet kapjon,hátha vmi megtetszik neki.Lehet,ha logikai feladatokat jobban szeretné,mint a szinezős-rajzolóst.

9. nikcsike (válaszként erre: 8. - Ittmost)
2013. okt. 29. 12:38

Köszönöm szépen! :D

Kicsit megnyugtattál. Remélem elérem azt egyszer itthon is hogy szivesen leül velem feladatokat csinálni,, mert nem igazán akar itthon olyanokat csinálni amiben rajzolni, vagy szinezni kell.

8. ittmost (válaszként erre: 7. - Nikcsike)
2013. okt. 29. 12:35

Jahogy éretlen,az más.

Ha majd lesz felmérés az oviban,akkor megint kapsz egy tanácsot.

Az,hogy előtte már jártatok nevelési tanácsadóban,az nem ugyanaz,mint az iskolaérettségi vizsgálat.Az egy külön dolog,csak ara képzett pszichológus csinálhatja.Egyszerű feladatokat kapnak a gyerekek,meg kipróbálják,h meddig bír figyelni,ülni,betartani bizonyos szabályokat..hogy hoygan viszonyul leendő iskolai helyzetekhez.

Ha mégis oviban marasztalják,akkor nagyon sok ügyes feladatos füzetkét,meg fejlesztő játékokat lehet venni otthonra egy iylen okos kisgyereknek,ami leköti.

2013. okt. 29. 12:28

Jártunk a nevelési tanácsadóba egy évig, de nem igazán haladtunk semmire. Egyébként most október 8.-án töltötte a 6. évet. Illetve most kijavítom magam, nem szociálisan érzékeny, hanem éretlen. Bocsika az elírásért.

Azért nem tudom hogy hogy döntsek beata21bea, mert Ádám sem akar menni iskolába. Bár ez nem jelent semmit, mert oviba sem akar menni. Meg nem nagyon szeret kipróbálni olyan dolgokat amiket nem ismer.

De ezeket leszámítva tényleg nagyon okos és nagyon gyorsan és könnyen tanul.

Kiváncsi leszek rá, hogy mit mondanak majd januárban ha jönnek felmérni az oviba a gyereket.

6. ittmost (válaszként erre: 3. - Nikcsike)
2013. okt. 29. 12:17

Ezt nem értem,h ha szociálisan érzékeny,mért ne menjen suliba.

De a legegyszerűbb és ésszerűbb,ha elviszed a nevelési tanácsadóba iskolaérettségi vizsgálatra,ott más hasznos dolgokat is megtudhatsz róla,és az iskolakezdésről.

5. fildus (válaszként erre: 3. - Nikcsike)
2013. okt. 29. 12:16

Mikor töltötte be a 6. életévét?

Az új törvény szerint nem lehet visszatartani a gyereket, csak orvosi igazolással... de lehet rosszul tudom...

2013. okt. 29. 12:15
Nekem a lány tavaly aug.26-án töltötte a 6-ot, senki nem javasolta a suli kezdést, sem óvónő, sem nevelési tanácsadó, csak én -meg ő- akarta, hogy menjen.Azt mondták, szociálisan éretlen. Ment is. Egy percig nem bántuk meg, kitűnő tanuló, szeret suliba járni, nevelőtestületi dicsérettel végzett,, tavaly volt 3 igazgatói dicsérete is. Azt gondolom, Te ismered legjobban a gyereket, ahogy a szíved érzi, úgy dönts. Senkire ne hallgass, csak magadra. (és a gyerek véleményére) remélem segítettem
2013. okt. 29. 12:12

Van nekem egy 6 éves kisfiam, aki kicsit érzékenyebb a társainál. Nem verekszik, meg nem csinál rosszaságot (kivéve itthon, mert a tesóval állandóan húzzák-vonják egymást meg persze rendetlenkednek). Az óvó néni azt mondta hogy nagyon okos és figyelmes fiú, de szerinte várjunk még egy évet a sulival, mert szociálisan nagyon érzékeny.

Na én ezen gondolkodom a beszélgetés óta. Jót vagy rosszat teszek vele ha már 8 évesen adom iskolába???

Egyébként nincsenek igazán barátai, de ha társaságban vagyunk feltalálja magát, saját tapasztalat szerint elég közvetlen az idegenekkel is, és más gyerekekkel is. Szóval nem is igazán érzem ezt a bizonyos szociális érzékenységet. Össze vagyok zavarodva.

2013. okt. 29. 12:10
Mennyi idős a gyerek? Iskolába kötelező járni.
2013. okt. 29. 12:07
Szociálisan érzékeny a gyerek. Menjen suliba vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook