Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobanövény ismerők segítségét kérném. fórum

Szobanövény ismerők segítségét kérném. (beszélgetős fórum)


7. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 6. - Molnárka)
2010. júl. 19. 21:13

Szia!


Locsoltam egy pici vizet a földjére ahogy írtad, de nem láttam bogarakat.

Remélem az átültetés tényleg segít, mert már elég szép nagyra nőt. Majd csak szerdán kapok virág földet, remélem addig kibírja.

Köszönöm a segítséget.

2010. júl. 19. 20:48

Szia!

Szerintem is az átültetés segít. Nézd meg nincsenek-e apró fehér bogarak a földjén /ha locsolsz rá pici vizet előjönnek / az is okozhatja.

Ismerem a virágot, de a nevét én sem tudom!

5. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 4. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 19. 19:30
Tavaly nyáron, ha jól emlékszem.
4. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - C8da8c8bb8)
2010. júl. 19. 19:07
Mikor volt utoljára átültetve? Azért kérdezem, mert nekem elsőre a tápanyaghiány jutott az eszembe...
3. c8da8c8bb8 (válaszként erre: 2. - Pmazsi)
2010. júl. 19. 19:05
Köszönöm szépen! Megpróbálkozom az átültetéssel. A levelein semmi mást nem látok, csak sárgul.
2010. júl. 19. 18:21

Szia!

A nevét én sem tudom Neked megmondani, de a tippeim a következők:

- Ezt a nagy meleget a növények sem szeretik, így lehet hogy azért sárgul a levele próbáld meg hűvösebb helyre tenni, vagy permetezni.

- vagy esetleg valami gyökérgomba vagy egyéb gyökér megbetegedés lehet az oka, amennyiben a levélen nincsen semmi más jel csak a sárgásodás. ezt esetleg úgy tudod lekezelni, ha átülteted, ültetés során pedig alaposan megtisztogatod a gyökereket, esetlegesen érdeklődsz valami "vegyszer" után a virágosnál.

2010. júl. 19. 17:05

Sziasztok!


4 évvel ez előtt kaptam egy növényt, és nem mondták meg a nevét. Csak annyit mondtak, h a fénytszereti. Eddig semmi gondom nem volt vele, szépen növögetett, és két költözést is túlélt. 2 napja elkezdtek sárgulni, és hullani a levelei. Nem csináltam vele semmit. Nem helyeztem másik helyre, nem ültettem át...így gőzöm sincs mi lehet a baja.

Raknék fel képet (igaz most elég ramaty állapotban van)az adatlapomra, hátha valaki meg tudná mondani nekem a nevét.

Meg segítséget kérnék, mit csináljak vele, hogy megmentsem.

A segítséget előre is megköszönném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook