Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Színmánia fórum

Színmánia (beszélgetős fórum)


14. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. márc. 31. 12:59
Nálam a mályva- és púder rózsaszín :D
13. Tita80 (válaszként erre: 12. - Nyuszi011)
2012. márc. 30. 18:46
Sztem az én fiam nem volt 1 éves mikor kiszúrta magának a kék játékokat. Most mondjuk már játszik mással is, de kedvencek általában a kékek. De pl egyideje rá van kattanva egy plüssmajomra (nem kék:)), de annyira hogy azzal alszik, azzal játszik, eszik még wc-re is viszi magával, minden nap viszi az oviba is. Szerepjátékokat játszik vele, vigyáz rá és azt mondja ő a testvére.
12. nyuszi011 (válaszként erre: 10. - Tita80)
2012. márc. 30. 18:39
Nálunk ez az állapot kb. 1 éve tart.Korábban volt egy fiókja,abba gyűjtötte a sárga építő kockákat, legókat,játékokat.
2012. márc. 30. 18:37
az én nagyobbam (fiú) a rózsaszínt imádta 3évesen :) aztán kinőtte. van 1-2 piros pólója-pulcsija de fiús mintával. szerintem el fog múlni ez a korszaka
10. Tita80
2012. márc. 30. 18:37
Az én kisfiam 3,5 éves és a kéket szereti. Ez már feltűnt egész kiskorában is, amkior már tudott egyedül játszani mindig a kékekkel játszott, hiába voltak színes fakockák vagy színes karikák mindig csaka a kék érdekelte. Most mindig kékkel rajzol, színez, persze azért használgat más színt is, de az első mindig a kék. Nem hinném, hogy ez gond lenne, legalábbis remélem.:)
9. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Nyuszi011)
2012. márc. 30. 18:33
Ne olvass annyit!!! :D
2012. márc. 30. 18:28
Elmesélem, miért írtam ki a kérdést.Karinthy-ről olvastam ma.Írták róla, hogy agydaganata előtt néhány évvel talán elkezdett gyűjteni piros dolgokat mániákusan.Ez már agydaganata egyik jele lehetett.Megjegyezték az írásban, hogy az agydaganatosok kötődnek az élénk színekhez, 1-1 szín megszállottjai.Hát megrémültem rendesen!!!Ne nézzetek őrültnek, de most is azt énekelgeti, hogy minden citromsárgát szeret.
7. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2012. márc. 30. 18:27
Ez aranyos! :) De tényleg csak idő kérdése és "kinövi a sárgaságot". A lányom kisfia szintén 3 éves volt amikor bele volt bolondulva a sárga színbe, de ez mostanra már nem áll központi helyen nála (most 4,5 éves):)
6. Lencsy (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2012. márc. 30. 18:26

Ha minden más rendben van ..gondolok itt beszédre stb , akkor ne aggódj ! Ha nagyon mániákussá válna nála a ragaszkodás a színhez , akkor viszont nem árt ha tanácsot kérsz szakembertől .

Nem szeretnélek megijeszteni ..tényleg csak azt írom amiről tudok , de a barátnőm fia elmúlt 3 éves mikor feltűnt nekik, hogy néhány dologban mániákus a kisfiú . Volt egy bizonyos szó amit használt minden tárgyra ..és a piros szín . A barátnőm aggódni kezdett és tanácsot kért egy pszichológustól . Kiderült, hogy a kisgyerek autista :( 3 éves koráig semmit nem vettek észre ebből ! Az ő gyermeke nem járt oviba ..lehet hogy ha jár az óvónő előbb észreveszi . Természetesen én nem ismerem a te kisfiad viselkedését , mindennapjait ..így nem gondolok ilyesmire , csak elmeséltem, hogy a bizonyos dolgokhoz való nagyfokú ragaszkodás hátterében előfordul ilyen is .

2012. márc. 30. 18:21
Itt az is fontos, h. mit rajzol. Akkor kellene aggódnod csak, ha feketével rajzolna kivehetetlen össze visszaságokat. A sárga dolog miatt nem hinném, h. aggódnod kellene :)
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2012. márc. 30. 18:21
Az én kisfiam pont ilyen volt. Ráadásul csak sárga ceruzával rajzolt. Már felnőtt, nemrég vett egy autót. Most fogja átfestetni - sárgára :)))
2012. márc. 30. 18:19
Ne aggódj enyém egy ideig ilyen idősen pirosra rajzolt mindent aztán jött a zöld a kék és mostmár a falevél a szivárvány minden színében pompázik hiába az a feladat a suliban h őszi falavelet fessenek :DDDDDDDDDDDDD egy művész veszett egy a gyerekemben csak épp sokan nem értik a színhasználatát :DDD
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2012. márc. 30. 18:13

Remélem nem. Én a rózsaszínre vagyok rákattanva évek óta. :DD


Viccen kívül, ne aggódj, ahogy jött, úgy fog elmúlni.

2012. márc. 30. 18:10

Sziasztok!


3 éves a kisfiam és jó pár hónapja csak olyan játék kell neki, ami citromsárga. Megőrül a boldogságtól, ha lefestjük a biciklijét pl. sárgára.Énekel a sárga színről,oviban csak sárgával rajzol stb.Ez normális dolog,nem kórós, nem utal semmi agyi problémára?Van még ilyen kisgyerek?Köszönöm


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook