Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Színészet fórum

Színészet (beszélgetős fórum)

2010. jan. 4. 18:41

:)

Okés, köszönöm! :)

4. Mamazon (válaszként erre: 3. - 08ce58b0bd)
2010. jan. 4. 18:38

A forgatókönyvvel ne legyél szemérmes. Ahány filmstúdiónak, rendezőnek, producernek csak meg tudod szerezni az elérhetőségét küldd el! Persze előtte azért fejezd be...

Minden nagy író, költő úgy kezdte, hogy vaktában és kitartóan elküldözgette az írásait és egyszer valaki, valahol csak-csak felfedezett benne valamit.


Éneklést nem hagyhatod ki az életedből. Nem létezik rossz hang. Minden hanggal lehet szépen énekelni csak fejlesztés, gyakorlás kérdése. Nálam az a módszer jött be, hogy a legegyszerűbb süss fel nap, kiskacsa fürdik etc... gyerekdalokat elővettem és ezerszer elénekeltem. Néhány hét alatt olyan magabiztos lettem (és annyira helyére kerültek az alaphangok), hogy már Schubert bécsi fiúkórus számára írt műveit énekelhettem.

Keress tanárt!


Ja és ne halaszd az egyetem utánra. Huszonhárom évesen már öreg leszel (sajnos), ahhoz, hogy profi váljon belőled. Ha igazán színész akarsz lenni, akkor azt most és azonnal kezdd el (na jó szeptemberig várhatsz vele...) :)

2010. jan. 4. 18:28

Szia!

Köszönöm a választ, segített! Beszélek majd apával, de valószínű, hogy csak ősszel tudok bármit is kezdeni magammal, miután levizsgáztam..


Elég sok versmondó versenyen voltam már, sok helyezést és érmet nyertem. Igaz elég régen volt. Sajnos a színészkedést még úgy nem próbáltam, csak ilyen régi sulis előadások voltak :)


Lenne viszont még egy kérdésem. Írtam egy történetet/forgatókönyvet, angolul (igaz még nincs befejezve) én elég jónak tartom, csak nem merem megmutatni senkinek, szerinted mit csináljak?


Ui.: Szerintem mindenki jobban jár, ha nem énekelek :)

2010. jan. 4. 18:19

Szia! Én nem akartam színésznő lenni és most már idős is vagyok hozzá, de két gyermekkori barátnőm is erre a pályára lépett.

Soha semmi nem hülyeség, ami belülről fakad. Nem véletlenül indult el benned ez a vágy és ez a gondolat.

Az első, aminek utána kell járnod, hogy valódi tehetség van-e benned? Ehhez mindenképpen keress egy bemutatkozási lehetőséget valahol, egy önképzőkört vagy egy amatőr társulatot.


Apukádat úgy tudod tudod meggyőzni, ha megkéred, hogy közösen keressetek fel egy elismert szakembert (egy idős, elismert színészt, tanárt) és előtte elszavalsz egy verset, előadsz egy monológot, elénekelsz valamit etc... Ha ez az ember megerősít téged abban, hogy van mit keresnekd a pályán, akkor apud is megenyhül.


Sok sikert és kitartást.


(...na és a szereposztó díványt nagy ívben kerüld, bármilyen csábító legyen is majd...)

2010. jan. 4. 18:10
Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi. Kiskorom óta minden álmom az, hogy színésznő legyek. Írországban élek, itt nőttem fel. Szerintetek hülyeség lenne színésznek állni? Egy próbát csak megér, nem? Hátha összejön. Igaz apám nem hagyná, csak az egyetem után..(: Van köztetek olyan aki szintén színésznő szeretne lenni? Esetleg itt Írbe? :P

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook