Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilveszter kismamákkal? fórum

Szilveszter kismamákkal? (beszélgetős fórum)


24. portal
2012. jan. 2. 16:50
jelentem,nagyon jól sikerült,volt babás téma is(ahol érdeklődve figyeltem),de sok minden más is! :)nem kellett volna idegeskednem miatta :)
23. sajert
2012. jan. 1. 21:41
Hogy sikerült a buli?
22. sajert (válaszként erre: 21. - Snowgirl)
2012. jan. 1. 21:41
:-))
21. snowgirl (válaszként erre: 1. - Portal)
2011. dec. 29. 09:02
jujjj... a várandós nők 99% százaléka csak a terhességükről tud csevegni, ugyanez jellemző a kisgyerekes anyákra, főleg egymás közt. én hiába vagyok az az 1%, aki már halálra unja ezt a témát, nem tartom valószínűleg, hogy a mamák mondjuk elkezdenek Nietzscheről filozofálni, vagy élénk politizálásba kezdenek. Ennek tudatában ajánlott egy másik buli felkeresése, ha még nem késő kihátrálni. Persze az is lehet (én inkább ezt remélem!!!) hogy jól fog elsülni a dolog.
20. Bcicus (válaszként erre: 1. - Portal)
2011. dec. 29. 01:08
Dumálj a pasikkal.
19. portal (válaszként erre: 17. - Sajert)
2011. dec. 28. 22:20

Hát máshova nem nagyon tudják rakni őket,be a szekrénybe nem lehet :)

Hát,köszi...még lehet megbeszéljük ezt barátommal, bár én nehezen szoktam visszakozni, nem szeretem :(

18. sajert (válaszként erre: 16. - Portal)
2011. dec. 28. 22:15
Köszi :-).
17. sajert (válaszként erre: 12. - Portal)
2011. dec. 28. 22:13

Sztornó az előző hozzászólásom, ha a gyerekek is ott lesznek :-)).

Akkor márpedig ők fognak diktálni (mind a gyerek, mind Anyuka részről). Akkor vagy a bébicsőszködés jön majd be, vagy kuksolsz a sarokban.

16. portal (válaszként erre: 14. - Sajert)
2011. dec. 28. 22:12
( más: kisfiad öregasszonyt játszós képe valami hihetetlen tündéri! :) )
15. portal (válaszként erre: 14. - Sajert)
2011. dec. 28. 22:11
A munkatárs feleségét ismerem 1 éve,vele jóban vagyok és modern felfogású,teljesen kedves,szimpatikus nő! Akit nem ismerek, az az ő barátnője és családja, emiatt van ez az egész mizériám :) De konkrétan rákérdezni meg nem akarok hogy: "XY,ugye a barátnőd is olyan jófej, nem csak a gyermekei körül forognak a gondolatai?" :))
14. sajert
2011. dec. 28. 22:09
Én annó 37 hetes, hatalmas pocakú kismamaként voltam szilveszteri buliba. Mindenki látta/tudta az állapotomat, de nem ez volt a fő téma. Megbeszéltük az elején az aktuális tudnivalókat (mikorra várom, fiú v lány stb. :-)), aztán kezdődött a dizsi meg az Activity. Táncoltam, beszélgettem, játszottam. Egyedül csak vörösbort ittam, pezsgőt nem. Mióta megszületett a fiam (lassan négy éves), na azóta nem volt szilveszterem. Férjem azóta mindig dolgozik 31-én, de ha eljutnék egyszer szilveszterezni, arról is megfeledkeznék, hogy gyerekem van, az az estém MIÉNK lenne :-). Mondjuk Nekem a gyerekemen kívül van életem, tudok másról is beszélni. Azt kéne megérdeklődnöd valahogy, hogy ősanya típusúak-e (mindig csak a gyerek, a gyerek), vagy modernebb felfogásúak-e. Van életük a gyereken túl is.
13. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Portal)
2011. dec. 28. 22:08
Egyébként még egy dolog: amikor társaságban vagyunk és vannak picik, látom hogy olyan téma van amibe nemtudok beszállni akkor elnézést kérek, és játszom egy kicsit a picikkel, autózok a fiúkkal vagy focizok vagy akármi, nekem ez bejön és nem szoktak érte haragudni sőt... :D inkább örül az a szerencsétlen anyuka hogy van szabad öt perce :D
12. portal (válaszként erre: 10. - Homern)
2011. dec. 28. 22:06

Kisgyerekek is :) Bár a barátom szinte mindig átvállalja ilyenkor a gyerekcsősz szerepét, szóval anyuka ilyenkor pihenhet, de épp ezért nekem nincs meg a "hátországom",max ha én is megyek vele babázni. De akkor meg én határolom el magam a "felnőttektől"..


Arianne113: köszönöm a hozzászólásaidat,szerintem semmi baj velük! Hidd el,én is nagyon jól el szoktam beszélgetni az anyukával,meg ő is hasonló szakra járt mint amilyenre én,szóval máskor van közös téma sok,meg érdeklődök is a babák felől,csak a mostani helyzet lesz ugye a nehezebb 2 anyukával.

2011. dec. 28. 22:03

Ezek szerint csak én vagyok ennyire gyöpös..?

Pedig voltam már kismamával és kismamák között is.


Ott voltam, beszélgettem velük, és nem csak a baba volt a téma, egészen más dolgok is szóba jöttek.

Nem értem úgy az egészet összetéve, de igazából mindegy, kedves fórumindító, ha nagyon görcsös a dolog, még vissza is mondhatod, valami kegyes hazugsággal, hogy ne bánts meg senkit.

Mellesleg bocsánat hogy kissé bunkó voltam csak rühellem ha valaki azt mondja hogy a húsz évesek élete gondtalan... én is külön élek a szüleimtől háztartást vezetek, és miegymás, és nem panaszkodom, mert nem szoktam, de vannak az én életemben is kemény dolgok.

10. homern (válaszként erre: 5. - Portal)
2011. dec. 28. 22:02

A kisgyerekek is ott lesznek,vagy csak a kismamák?

Ha az én fiam mellé jönne még egy kismama-társam egy másik kicsivel,nem nagyon lenne kapacitásunk mással foglalkozni :D de ez is gyerekfüggő,jól is elsülhet a dolog.

9. portal (válaszként erre: 8. - Homern)
2011. dec. 28. 22:01
Eredetileg kettesben töltöttük volna,ahogy az eddigi 3 szilvesztert is,de nagyon kedvesen meginvitáltak ma minket,amire nem lehetett nemet mondani... Jóban vagyunk amúgy nagyon, csak én később tudtam meg hogy nem csak mi 4-en (5-en a picurral együtt) leszünk, akkor kezdtem dilemmázni. De majd igyekszem felkészülni addig meg jó hallgatóság lenni jobbhíján :)
8. homern (válaszként erre: 1. - Portal)
2011. dec. 28. 21:59

Olyan nincs,hogy ne a gyerekekről beszéljenek :) Lehet nem állandóan,de ha 2 embernek ennyire hasonló szakaszban van az élete...gyerektelen 21 évesként nem lesz köztük könnyű dolgod :)

Szóba sem került,hogy máshol szilveszterezzetek?

7. portal (válaszként erre: 4. - *gyönci*)
2011. dec. 28. 21:58

Köszönöm az eddigi válaszokat!


*gyönci*: lehet hogy gondtalanabb az életem,mint egy anyukának,de 2 éve én is együtt élek a barátommal és főzök-mosok-takarítok,háztartást vezetek,bulizni nem járok,hanem az említett párhoz társasjátékozni vagy biciklitúrázni. Szóval azért nem az az átlag huszonéves particica vagyok. Meg mivel hívtak,nem is szeretnénk visszautasítani.

6. Arianne113 (válaszként erre: 4. - *gyönci*)
2011. dec. 28. 21:56

Ekkora butaságot soha nem hallottam még.

Én is húsz éves vagyok és abszolute nincsen gondtalan életem, nehogymár azt hidd hogy csak annak van gondja akinek gyerek lóg a nyakában...


Egy egy beszélgetés sokmindentől függhet, de én személy szerint még nem találkoztam olyan kismamával aki másról ne tudna beszélgetni csak a gyerekekről...

2011. dec. 28. 21:56

Engem amúgy érdekel ez a téma (is),de jobban szeretem amikor az anyukával csak ketten vagyunk,nem pedig több anyuka "ellenem" (ezt nagyon idézőjelben írtam,mert nem úgy értem,csak jobban nem tudom kifejezni magam perpill).

És hát igyekszem lazára fogni és nem túl görcsölni, csak azért szeretek is megfelelni meg nem kukán ülni végig :)

4. *gyönci* (válaszként erre: 1. - Portal)
2011. dec. 28. 21:54

nem akarlak elszomorítani, de nem valószínű, hogy a két kismama kisgyerekekkel, és egy-egy babával a pocakban a 20 évesek boldog gondtalan életéről fognak csevegni veled... Nem érdemes ilyen buliba menni szerintem, mert tuti kirekesztett leszel, még ha csak te érzed úgy akkor is... szerintem mindig a pocak és a kisgyerek jön szóba... Tapasztalat.

(Egy 2 éves, és egy 3 hónapos anyukája. )

2011. dec. 28. 21:54
Jaa és a másik pedig: szerintem eleget hallgatnak és beszélgetnek ők a gyerekekről, nemvagyok benne biztos hogy ezen az estén is pont ez lesz a téma. Ne aggódj és ne izgulj ezen :)
2011. dec. 28. 21:53

Hát sajnos valahol igazad van, nekik most aktuális közös téma a baba illetve a gyereknevelés de szerintem ettől függetlenül ne érezd magad kirekesztve, te is beszállhatsz a beszélgetésbe mondjuk tapasztalatcsere okból, meghallgatod a jótanácsokat, kerekedhet ebből jó beszélgetés is.

De ha görcsölsz a dolgon biztos nemfog úgy sikerülni ahogyan szeretnéd, ne izgulj, mi nők azért jobban észrevesszük azt ha valaki kirekesztődött a beszélgetésből, és egyedül van.

Én legalábbis így vagyok ezzel.

2011. dec. 28. 21:49

Sziasztok!


Idén barátom munkatársáékkal szilveszterezünk, ami nem is baj, nagyon kedvesek, alapból össze szoktunk járni velük. Csak közben kiderült, hogy a munkatárs feleségének a barátnőjéék is jönnek. Amit tudni kell,hogy én 21, a barátom pedig 24 éves, a többiek viszont 29-30 évesek és mindkét családnál 1-1 kisgyerek van,a pocakokban pedig 1-1 baba. Eddig nem volt semmi gondom, csak most kicsit félek hogy kirekesztődök, mert nekem se férjem, se gyerekem és én csak 1 év óta ismerem őket... :( Tudok közös témát találni mindenkivel, de hát az nem ugyanaz, mint amikor ugyanazon mennek keresztül... :( Mivel tudnátok megnyugtatni, hogy a 2 anyuka nem a meglévő és születendő gyerekükről fog beszélni? Én nagyon szeretem amúgy a gyerekeket,a kissráccal is mindig jól elvagyok,de csak ha 4-en vagyunk - most pedig képbe jön majd egy olyan barátnő,aki ugye jobb nálam :( Nem szeretném egész este kirekesztve érezni magam...és igyekszem majd mindent megtenni ezért, de szívesen fogadok tanácsokat is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook