Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziasztok! Ha novemberben szülöm a második gyermekem, de áprilistól gyes-en leszek, akkor mi számít majd a tgyásom alapjának? V. fórum

Sziasztok! Ha novemberben szülöm a második gyermekem, de áprilistól gyes-en leszek, akkor mi számít majd a tgyásom alapjának? V. (tudásbázis kérdés)

2010. márc. 11. 15:16
Tagi jogviszonyos vagyok 2008.04.04-2008.09.18 között tgyáson, 2008.09.19-2010.04.07. között gyed-en és utána gyes-en vagyok. 2010.10.31-én várom második gyermekemet. A korábbi ellátások alapja 131.000 Ft volt, a maximum. A kérdés az lenne, hogy az októberben születendő gyermekem után jár-e tyás, gyed, az új rendszer szerint és mennyi ideig és mi lesz az alapja? Az előző ellátások alapja vagy csak a minimálbér? Érdemes lenne esetleg a gyes-t az apának igényelni és nekem áprilistól a minimálbér kétszerese után a szülésig fizetnem a járulékokat? Hogyan lehetne megoldani, hogy a legtöbb ellátást kapjam?
2010. márc. 11. 15:15
Sziasztok! Ha novemberben szülöm a második gyermekem, de áprilistól gyes-en leszek, akkor mi számít majd a tgyásom alapjának? V.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook