Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Széthull az életünk fórum

Széthull az életünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
86. Tüsszy (válaszként erre: 84. - Guruljka)
2019. júl. 26. 07:42

Sok gondolat jött, szinte ömlött az agyamba egyszerre. Meg épp betegen fekszem, nyár közepi influenzaszerű. Alig kap oxigént az agyam.


Szóval: gyes alatt rengeteget neteztem az egyéb feladataim mellett. Volt arra is időm. Látom, a kérdező is lóg a neten. Nincs ideje 5× enni. Az internetes lógás terhére lehet foglalkozni az egészséges táplálkozással.

Illetve a dupla főzést is egyszerre csinálom, ha lehet. Amíg gyereknek és a férjemnek fő a tészta az egyik tűzhelyrózsán, addig párolódik a zöldségem a másikon.

Így érthető?

2019. júl. 26. 07:13

Ne haragudjatok de most komyolan ennyire nem tudjátok értelmezni amit írok? Szeptemberben lesz béltükrőzésem biopsziával amit csak belgyógyász gasztróenterológus tud végezni. Olyan orvosom van akinek pont a gyulladásos bélbetegségek a szakterülete. Ebből mire lehet következtetni? Hogy nem csak endokrinológushoz de gasztróshoz is járok. 🤔

Szóval. Eddig voltam laktóz glutén fruktóz terhelésen/ vizsgálaton. Pajzsmirigy és még a fene tudja milyen vérvizsgálaton. Minden negatív eddig. A frukóz terhelést nem bírtam 15 perc után elkezdett menni a hasam. Konkrétan kifostam a lelkem 2 napig de 1 pont híján fújtam meg az alsó határt így hivatalosan negatív de az orvos javaslatára tartom a fruktóz diétát. Nos ha egy picit utána olvas bármelyikötök az ir diéta nem hozható 100% össze a frukóz diétával. Űti egynást a 2. Míg az ir gyorsan lassan felszívodó szénhidrátot ír elő gyümölcsöt (is) sok zöldséget addig a frukóznál tilos a cukor max rizs szirup és stevia használható tilos a gyümi, zöldség korlátolt csak fehér lisztes dolgokat lehet fogyasztani míg az ir a teljeskiörlést írja elő. Ráadásul a fruktóznál nagyon sok minden egyéni tolerancia függvénye nincs 2 egyforma fruktózos.

Szóval jelenleg a fruktóz ami belefér és muszáj de öszinte leszek semmi változás hasmenés szempontjából gyulladás szempontjából max sikerült fogynom ami akkor se sikerült mikor tartottam az ir diétát.

Ha a biopszia nem hoz eredményt újra az összenővések kerülnek képbe.

84. Guruljka (válaszként erre: 80. - Tüsszy)
2019. júl. 26. 00:39

Bocs, biztos a telefon miatt, de ez a két mondat valahogy nem igazán érthető.

"De iszonyú sokat neteztem is. Abból lehet feláldoni és egészségesen táplálkozni. Mondjuk míg pl egyik lyukon tésztát főzök a másikon párolódik a zöldség."

83. Springtime (válaszként erre: 77. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 22:41
A bélgyulladás okát kiderítette az endokrinológus? Egyébként a béllel gasztroenterológus foglalkozik, az is belgyógyász.Kell, hogy legyen valami oka.
2019. júl. 25. 22:41

Még egy lemaradt.

Szülök: persze, hogy beleszólnak. Velük éltek. Az én anyósomnál nem kell jobb példa. Én még a városból is elköltöztem, hogy minél távolabb legyek. De ugye van telefon, skype. Azt is megtanulta az öreglány, hogy mindenről tudjon, mindent felügyeljen, irányítson. Vagyis akarjon. Ha együtt éltünk volna, már mi sem lennénk együtt. Albérletbe mentünk anno, 120 km-re, ahol még munkalehetőség is nagyobb volt.

81. Tüsszy (válaszként erre: 80. - Tüsszy)
2019. júl. 25. 22:32

Jaj kimaradt. A főzés mellett befőzök, lekvárokat, dzsemeket, szörpöket készítek, savanyítok. Eritritest külön magamnak. Azt mondták az utcabeliek, hogy nagyon szép a kamrám. Fagyasztok is idénydolgokat.

Hú és még ezer dolgot csinálok.pl. gombaszedés. Nem fárasztalak.

80. Tüsszy (válaszként erre: 77. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 22:20

Most bocs, de kemény leszek.


Igenis tartsd a diétát! Köteles vagy magadra vigyázni! Ki neveli fel a gyerekeidet?


Nekem is volt pcos, petefészek eltávolítás, endometriózis, IR, lombikos gyerek...na bélgyulladás nem szerencsére.

De bélre különösen diéta.


Otthon vagy a két gyerekkel.


Igaz nekem egy van és nagyobb, de 8 órát dolgozom, fix időben, semmi lógás. Oda el is kell jutni, és haza is. Gyerek iskolába be, haza...időre. Nekem is van háztartás. Heti 3× aerobik, az egészség miatt. 1x angol, 1x német óra a héten, hobbyból szappant és krémeket készítek. Mindemellett naponta főzök két félét. Egyet magamnak diétásat egyet a fiúknak, mert nem eszik amit én. 5× eszem, a munkahelyemre dobozolom a kajám minden áldott nap. Ja a gyereket is viszem 1x különórára.

Tudom, hogy nincs tapasztalatom 3 gyerekről, de én is volam gyeden. Kertet tartottam , baromfit, stb. Akkor is főztem. Mondjuk szeretek főzni. De iszonyú sokat neteztem is. Abból lehet feláldoni és egészségesen táplálkozni. Mondjuk míg pl egyik lyukon tésztát főzök a másikon párolódik a zöldség. A hús lehet ugyanaz.

Mindenkinek arra van ideje, amire szán.

79. michelle.r (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2019. júl. 25. 21:31

Na igen ;) Vajon ki tudna vezetni egy Concorde-ot, csak mert éjjel-nappal pilótákkal lóg? Ez a szerencsétlen, ha megfeszül sem fog tudni normális családot menedzselni. Kb. olyan, mintha egy féllábútól elvárnánk, hogy marathont fusson. Bekerült egy magyar családba, ahol nem fogadták el.


Nem mentegetem a fickót, családot csinált, felelősséggel tartozik értük. De bakker, egy takarítónőt szanaszét vizsgáztatnak, mielőtt kimondják, ért a takarításhoz, de gyereket az csinál, akinek van mivel. Hogy aztán mi lesz a gyerekekkel, az már senkit sem érdekel.

78. birebora (válaszként erre: 75. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 19:55
Sajnálom:(
77. 5236d12e25 (válaszként erre: 74. - Springtime)
2019. júl. 25. 19:48

Pco ir kezelve endokrinológus a nődokim. Tipikus olyan pcos vagyok akinek ebből a szempontból jót tett a szűlés. A diétát tehát a napi 5x étkezés gyorsan lassan felszívódó szénhidrátot 2 pici mellett nem tudom tartani. Sokszor álló nap épp csak bekapok valamit ami tudom nem jó. Jelenleg frukóz diétát tartok ami az ir nem fér össze 🙄 bár a fruktóz terhelésen 1 pont híján fújtam meg az alsó határt a terhelésre rosszul reagáltam. 2 napig ment a hasam nagyon durván. De hiába tartom hiába fogyok hasmenésem van folyamat. November óta 13 kg fogytam. Van miből nem tagadom. Gyulladáscsökkentőt szedek, minden hónapban antibiotikum kúra & probiotikum mert jön a bélgyulladás. Novemberben olyan durva bélgyulladásom volt már hogy 6 napig véres hasmenésem volt, olyan fájdalmakkal hogy majdnem 4kézláb közlekedtem és azt hittem nem kelek fel reggel. Azóta volt még 6 gyulladásom és 4 petefészek gyulladás. Szeptemberben lesz tükrőzés biopszia. Ha az nem joz eredményt laparoszkópia összenővéseket nézik meg.

Férjemnek én voltam az első komoly. Gyerekek előtt sokat buliztunk, éltünk. 9 év után kérte meg a kezem nem siette el - ezt.

Én most leszek 2 hó múlva 33 ő 31

76. 5236d12e25 (válaszként erre: 74. - Springtime)
2019. júl. 25. 19:33

Szűleimmel ahogy előzőleg már írtam az egyik fő gondom a mindenbe beleakarnak szólni. Megmondani mikor, mit, hogyan mert ők tudják. Nem vagyok az a típus aki engedi, hogy beleszóljanak az életébe.

Itt van a 2 gyermekem vannak szabályok vannak dolgok amit nem engedek. Szűleim csak azért is csaj hogy ők megmutassák és ne hisztizzen a gyerek. Ennek nem ez a módja. Muszáj megtanulnia mit szabad mit nem. Ha mindig minden meg van engedve utána csodálkoznak ha a gyerek követelőzik nsm érti miért nem lehet amit előző nap megengedtek csak mert akkor épp nincs kedvük. Követezetesség híve vagyok nem pedig a mindent megengedünk csak mert hisztizik a gyerek. Mindketten úgy érezzük szüleim részéről hogy gyerekként kezelnek minket.

75. 5236d12e25 (válaszként erre: 73. - Birebora)
2019. júl. 25. 19:25
Ki mondta hogy nem szeretnék dolgozni? Írtam ha a kicsi is ovis lesz és nem vesznek helybe át cégen belül akkor mást kell keresnem. Szüleom 60 évesek mindkettő egészségügyileg nehezen vannak. Apum túl van egy hátsófali szívinfarktuson egy nyirokmirigyrákon cukorbeteg. Édesanyámnak 16 évesen volt egy komoly motorbalesete amiben egyedül a gerince nem tört. A bal lába 5 cm rővidebb bő 10 cm részt épp csak fedi valami a csontot. Sérűlt a medencéje mindene csúszik a gerince össze. Végig dolgozta az életét keményen még így is de már nem megy nekik. Hát ezért. Olyan korban és olyan fizikai állapotban vannak ami mellett ennél többet nem tudok se nem akarok kérni.
2019. júl. 25. 18:37

Te biztosan sokkal többet tudsz a leírt betegségeidről, de én kicsit beleolvastam, mert nem ismertem pontosan, miről van szó.

Van itt egy jó kis leírás, még az okokról is:


[link]


Itt azt írják, hogy az inzulin rezisztanciát kell először kezelni, és azzal együtt rendbejön a PCOS is.

Valamennyire a leírásaid alapján úgy érzem, hogy olyan személyiség vagy, aki még a saját baját is félreteszi, hogy máson segítsen. És mit ad Isten, itt azt írják, hogy az IR vagy PCOS betegek hajlamosak erre, magyarul képesek mások miatt saját magukat elhanyagolni.Hátha írnak valami fontosat is a linken.


Egy másik mondatod is elgondolkodtatott. Azt írod 2-3-4 hete rossz a kedve a férjednek. Akkor 2.3.4 hete történnie kellett valaminek.

Ha a szüleid fiukként kezelik, akkor azért nem lehet olyan rossz együtt lenni velük átmenetileg, főleg olyannak, aki gyerekként árva volt. Ez miatt nem kell elmenekülni.

Valami más lehet az ok. És ezt kell megtalálni, mert ettől függ, hogy miként cselekedj a jövőben.

Egyébként jó szakmád van, bolti eladókat mindig keresnek.

Itt az anyagiak a kérdés, hogy mennyi pénzed van, konkrétan van e. Olyan települést kell keresni, ahová van busz.

Egyébként miért nem akarod megkérni a szüleidet, hogy menjenek el a gyerekekért, ha egyszer ettől függ a munkád? A szülők azért is vannak, hogy nehéz helyzetben segítsenek, miért gondolod, hogy nem tennék meg a kedvedért?

Ha minden tartalék benne van a házban, de még nincs kész semmi, akkor nem az a baj, hogy a férjed azt gondolja, hogy nem maradt pénz a ház befejezésére? Nem lehet hogy ettől pánikolt be, mert nem tudja, miként lehetne ezt megoldani?

Egyébként tényleg messzire jutottatok a semmiből, nincs miért szégyenkeznetek.

Viszont a kommunikációról sem írtál rosszakat. Te most 33 éves lehetsz, ha jól számolok. Ő meg kicsit fiatalabb. Más barátnője előtted nem is volt? Néha az okozza a gondot, hogy ha a férfi nem tudta kiélni magát, és túl korán nősült meg. Vajon ő tudja, hogy mi is a baja?

73. birebora (válaszként erre: 69. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 18:36

Azt nem értem, hogy ha a szüleidnél laktok miért nem lehet megkérni őket, hogy hozzák el a gyerekeket olykor a közösségből. Inkább nem dolgozol csak mert nem tudod megoldani?

Ha még valakinek fizetsz is néha, megérné hiszen több pénz maradna a zsebedbe. De persze te tudod.

72. 5236d12e25 (válaszként erre: 71. - Tüsszy)
2019. júl. 25. 18:35
Pici gyerek mellett nem tudok. A lányaim közt 34 hónap nem egész 3 év van akkor számolj. A nagy szeptemberben kezdte az ovit itt. Itt nincs bölcsi.
71. Tüsszy (válaszként erre: 68. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 18:32

Egy sváb kollegám öniróniája: a skótok úgy keletkeztek, hogy a svábok elzavarták a pazarlókat. 😁


Az élettapasztalatom szerint az angoloknál koszosabb nép nincs is. Mikor ott voltam nem akarták engedni, jogy naponta tusoljak. Ők sem tették. Ezen nem veszünk össze.


Mondjuk én soha nem mentem volna bele olyan helyzetbe, hogy én ne dolgozzak, és így ki legyek szolgáltatva bármely férfinak. Tudom, ezzel sokan vitatkoznak, de én így érzem jól magam.


Végzettségedhez viszonyítva nagyon szinvonalasan írsz.

70. 5236d12e25 (válaszként erre: 60. - Birebora)
2019. júl. 25. 18:09
A leszarom annyit tesz jelenleg nem a ház épp a legnagyobb bánatom.
69. 5236d12e25 (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2019. júl. 25. 18:06
Boltból mentem gyesre a nagylányommal anno. a reggeli műszakom hajnali 5 a délutános délután 1 óra. Reggel betudnék buszozni, de nincs aki vigye majd hozza a gyerekeket. Délutánosban nincs buszom haza műszak után. Így érthető? Jogsim nincs, farkas vak és fényérzékeny vagyok így nem lenne jó dolog vezetni.
68. 5236d12e25 (válaszként erre: 61. - Tüsszy)
2019. júl. 25. 18:04
Abból a szempontból igazat adok, hogy tipikus sok gyerek szegénység. Én igazából arra értettem, hogy nem olyan fajták akik mellett nem szívesen mész el az utcán.. szegényeg de rendezettek tiszták megadják a tiszteletet dolgoznak. Ennyi. Nem bántottál még, mert igazából mindenki másképp látja a világot ami egyáltalán nem baj, és amíg kulturáltan elmondod nem bánt. Szüleim is szeretik férjem, megismerték elfogadták, fiúkként szeretik. A nagy kultúrális sokkról meg annyit. Elhiheted, hogy édesapám családját sokkal jobban szeretem, tisztelem mert nagyon összetartó míg anyám nagy magyar sváb családja a szart is megenné ha a pénzről van szó. Maga a roma témában annyit, hogy ez kicsit érzékeny terület, nem is szeretek nagyon erről beszélni. Egyrészt a társadalom megítélése miatt, ahelyett, hogy előbb az ember ismernék meg mint sem a származást látnák. Senki nem tehet arról hova mibe születik, rajta áll hogyan-mivel tud kitörni. Nagyon sokan vannak akik nem akarnak ez tény, és nagyon sokan vannak akik akarnak de nem tudnak, csak keveseknek adatik meg. Én sosem a származást hanem az ember néztem, engem erre tanítottak. Férjem asztalos és kőműves,jó és megbecsült szakember, én pedig könnyűgépkezelő , élelmiszer vegyi árú és ruházati eladó vagyok. Jártam kint külföldön időst ápolni, majd édesapám rák kezelése alatt abba hagytam, és boltban helyezkedtem el, onnan mentem szülni. A gond jelenleg az, hogy mivel bár csak 13 km de elköltöztünk a munkahelyemtől. Gyerekek mellett kiviteleznem bejárni 2 műszakban ha férjemmel rendbe is jön a helyzet nem tudok, mert nincs aki vinné hozná a gyerekeket. Szüleimet nem kérhetem nem is várom el, nem nekik szültem. Itt helyben van a cégnek boltja abban reménykedem ide át vesznek. Ha nem valahogy keresek mást.
67. birebora (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2019. júl. 25. 18:01
Sokan utaznak ennél sokkal többet naponta, hogy tudjanak dolgozni. 13 km-t városon belül elutazza az ember, ahhoz még kiköltözni sem kell nagyon falura.
66. fincsi5 (válaszként erre: 65. - Dd3e7764d1)
2019. júl. 25. 17:59

"Dolgozni nem tudok innen vissza menni. Kisvárosból költöztünk vissza a szülőfalumba hiába 13 km a gyerekek mellett össze egyeztethetetlen a munkahelyem."

Ebből gondoltam.

65. dd3e7764d1 (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2019. júl. 25. 17:54
Mibōl gondolod, hogy nincs tehetsége? Lehet, elkerülte valami a figyelmemet? Gyeden van a picivel és sajnos beteg.
64. birebora (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2019. júl. 25. 17:43
Nem tudom mit sz..rjon. De igazad van, inkább lépjen le, az az okos megoldás:)
63. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Birebora)
2019. júl. 25. 17:24

Ha roma, annál inkább mutassa meg, bekerült egy magyar családba." És akkor most sz...jon jeget, mert bekerült...milyen f..a családba!

A feleség oké, szül 2 gyereket, de lehetősége tehetsége nincs, hogy dolgozzon!

62. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2019. júl. 25. 17:18
Mintha nem merne-tudna boldog lenni. Mert nem úgy élt. És nagy nyomás van rajta, a felelősség miatt is.
61. Tüsszy (válaszként erre: 52. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 16:02

Mondjuk én nem vagyok híve a horoszkópos személyiség-magyarázatnak. Hülyeségnek tartom. Sokkal inkább befolyásolja a személyiséget a környezet hatása. Persze vannak veleszületett személyiségjegyek, de a környezet, főleg a gyerekkori hatások nagyban meghatározóak.


Anyósodék: nem tudom mi a tipikus roma, de ahogy írod, nekem kívülről tipikus. Egyik gyereket neveli, másik beadva. A lányok lányfejjel fiatalon szülnek. A mélyszegénységről szerintem maguk is tehetnek (bocs). Sokan élnek együtt, semmire, még munka sincs ,halomra gyereket szülni.

Tudom, durvának tűnik a véleményem.

Hú ez s magyar-cigány-sváb keveredés is egy kultúrális sokk. ( bocs)

Én mondjuk nem hiszek a különböző kultúrák összeházasításában. Kifejezetten nehéz eltérő országok kultúrális különbözőségeit tolerálni egy házasságban ( van ilyen a családban)

Az állami gondozás sem jó alap a személyiség , hogy is mondjam, konvencionális ? fejlődéséhez.

Fodrásznőm is megsajnált egy ilyen fiút, majd ő szereti, hozzáment, gyerek, stb. Egy óvatlan pillanatban csapot papot hagyva lelépett a férj...szinte mint a tiéd.

Baj van az érzelmi intelligenciájuk fejlődésével.

Most mondjam, hogy a szüleidnek igaza lehetett a párválasztásod ügyében?

Mi van az iskolázottságotok terén? Te viszonylag jó helyesírással, jó gondolatmenettel írsz, iskolázottnak gondolnálak. Tudom a fiúnak is kifejezetten szép teljesítmény, hogy szakmát tanult. De! Saját példa: nekem is volt egy kőműves fiúm, érettségi után. Már így is érződött s felfogásbeli különbség és férfiként kisebbségi érzése is volt.Sőt, én főiskolára készültem... nem akarta , hogy továbbtanuljak. Vége lett még időben. Az én szüleim is ellenezték ez a hapsit, én meg élveztem, hogy idegesítem őket.

Egyes kultúrákban nem lehet kasztok között házasodni. Hidd el van alapja. A szegénylegény és a királykisasszony sírig tartó boldogsága csak a mesékben létezik. Remélem nem bántottalak meg.

Mi a végzettséged, kapnál jól fizető munkát gyes után?

60. birebora (válaszként erre: 57. - 5236d12e25)
2019. júl. 25. 15:43

Én nem szarnám le. Éppen azért mert minden megtakarításotok a házban fekszik, éppen azért mert ez lenne az egyetlen menekülő útvonal, hogy eltudjatok költözni a szüleidtől.

Az, hogy szereted a férjed tudjuk, meg azt is, hogy ő nem szeret téged és elakar hagyni gyerekestül mindenestül. Hát nem könnyű.

2019. júl. 25. 15:35
tudom most valahol úgy fest piadesztára emelem a férjem. De szeretem, akármennyi szar volt már, akármennyit veszekedtünk akárhányszor bántott meg vagy bárnottam meg.
58. birebora (válaszként erre: 55. - 0adc8842b1)
2019. júl. 25. 15:33
Mert 200 km-re ott lesz a kész ház és boldogan élnek míg meg nem halnak:)
57. 5236d12e25 (válaszként erre: 55. - 0adc8842b1)
2019. júl. 25. 15:32

Én nem ia irtam sehol hogy kőtelessége befejezni a házat. Öszinte leszek. Valahol most ebben a pillanatban leszarom a házat.

Minden eddigi megtakarításunk a házban van 🙄

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook