Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek visszajön a cica? fórum

Szerintetek visszajön a cica? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. márc. 17. 23:36
igen
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Szmirma)
2019. márc. 17. 22:54

Ezek az állatorvosi hétköznapok fénypontjai. :D

Ügyes cica!

39. Szmirma (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. márc. 17. 18:55
Az,hogy nem volt kedves az állatorvosnál úgy kell érteni,hogy mikor kinyitották a hordozót kiszaladt és alig bírták megfogni.A fülét kellett műteni ezért oda vittük és ott kellett hagyni 10-re vittem és délre került sorra,úgyhogy addigra biztos tiszta ideges is volt szegény.Végül inkább felszívódó varratot kapott,csak,hogy ne kelljen vissza vinni varratszedésre,azt mondták csak akkor vigyem vissza a fülével ha valami nem oké, úgyhogy biztos nem volt egyszerű dolguk vele :)
38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Szmirma)
2019. márc. 16. 21:46

Sajnálom, hogy az elejéről lemaradtam! De így is drukkolok.

Hogy az állatorvost nem dorombolva üdvözli, hát ennyit még el lehet viselni! :D


Nálam itt egy temetőbe kartondobozban kitett testvérpár egyik tagja próbál észrevétlenül a bal kezemre telepedni, de ez most sem jó ötlet... :D

2019. márc. 16. 21:40

Ha valaki olvassa még esetleg.

Villám azóta már igazi bújos,hízelgős tündéri macsek lett.Végül a tesója Loki is nálunk maradt,nem is igen tudtunk volna túl adni rajta,mert csak minket fogad el,mindenki más elől bújik el,de ha valakinek mégis sikerül megfogni tutira megkarmolja,velünk egyébként nagyon barátságos olyan mint a tesója.Csütörtökön állatorvosnál voltunk,ott sem volt túl kedves.

36. Százas Evelin (válaszként erre: 34. - Szmirma)
2018. szept. 29. 22:47

Nagyszerű. :-)

És ez is olyan állandóan szövegelős macskának tűnik, mint nálam a kis nőstény.

Majd még bizonyára sokat javul a Villámka hangtechnikája, rendkívül változatos lesz. :-)

Irtó aranyos. :-)

A tesó meg úgyis követni fogja. Egymástól is tanulnak.

35. Katonca (válaszként erre: 34. - Szmirma)
2018. szept. 29. 19:49
Ahol kaja van meg szeretet, ott biztosan ott maradnak. :)
2018. szept. 29. 09:26

Legújabb helyzetjelentés :) .

Villámot mostmár le sem lehet rázni egyfolytában jön,dorombol,bújik.Tegnap este a garázsban pakolásztunk és el volt magának mindent megnézett mindenhová bebújt néha oda jött egy simiért,de a nyávogást abba nem hagyta volna,egyfolytában nyekergett.Tesója is már kicsit szelídebb,nem rohan el ha meg lát,már kb.2 méterre meg lehet közelíteni, úgy néz ki ő is a nyakunkon marad mostmár.

33. Százas Evelin (válaszként erre: 32. - Szmirma)
2018. szept. 18. 11:19

A Villámot már biztosan megnyertétek. A mi honfoglaló cicánk az kb. három hónapos lehetett, de eleve nem volt ennyire félénk. Talán frissen dobták ki valahonnan, és hamar idetalált. :-)

Eleinte az is karmolni, harapni akart ha meg akarta az ember símogatni, nagyon ügyesen kellett elkapni azokat a pillanatokat, amikor hagyja magát.

Később leszokott a gorombaságról. Kifejezetten ölbeszokott, már ha neki ahhoz volt kedve. :-)

2018. szept. 17. 19:50

Villám már teljesen a kertünkbe költözött,van egy fedett,három oldalról zárt ,,bódénk'' tüzifa van bent és oda állunk be az autóval, na ide költözött be és a tüzifa tetején alszik.Már egész közel jön hozzánk elmegy a lábunk előtt de simogatni nem nagyon lehet a hétvégén is csak egyszer sikerült kicsit megsimiznünk.

A cica hordozóval elfogtunk egy cicust, de nagyon vad volt, megharapott és megkarmolt macska mikor enni adtam neki, végül inkább elengedtük.Azt hittük Villám tesója,bár gyanús volt,hogy bár kölyök,de Villámnál nagyobb volt.De ma teljesen megbizonyosodtam róla,hogy nem a tesót fogtuk el,mert őt láttam ma a kertben és kisebb mint Villám.Egy harmadik ciccet sikerült fognunk aki úgy tűnik hozzánk jár maradék kaját enni, sajnos nagyon sok erre a kóbor cica.

31. Gretaa
2018. szept. 17. 19:42
A cicák házhoz ragaszkodnak úgy hallottam...de szerintem visszatér.
30. Szmirma (válaszként erre: 28. - Százas Evelin)
2018. szept. 17. 19:40
Lehet tényleg csak szeret beszélgetni, csak nekem fura, egyik macskánk sem ilyen nyavalygós :)
29. Százas Evelin (válaszként erre: 28. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 09:39
Ja, az a cica minden nagyobb attrakcióját is hanggal kíséri. Mielőtt felugrik valahova, olyan kis torokhangon morrant egyet, ki nem hagyná. Na és egyszerre nyarvintgat meg dorombol. Kész hangzavar az a macska. :-)
28. Százas Evelin (válaszként erre: 27. - Szmirma)
2018. szept. 15. 09:35
Némelyik macska folyton "dumál". Az én két kiscicám közül is az egyik, a kislány. Az folyamatosan mondja és mondja. Odajön törleszkedni, és közben nyau, nyau. Tényleg mintha panaszkodna, pedig tele a kajás tál, tejes tál, simogatom, nem azért nyarvog. Ez ilyen dumálós. A testvére, a kandúrka hangját meg szinte sosem hallani.
2018. szept. 14. 19:50
Délután megetettük Villám cicát, azóta ha kint vagyunk körülöttünk mászkál és furán nyávog, de nem engedi megfogni magát.Vajon miért csinálja ezt?Lehet,hogy a tesóját hívja vagy esetleg velünk akar valamit közölni?
26. Szmirma (válaszként erre: 24. - Katonca)
2018. szept. 14. 19:46
Nagyon aranyos kis vers :)
25. Szmirma (válaszként erre: 23. - Százas Evelin)
2018. szept. 14. 19:44
Igazából nem rajtam múlik,én mindig nagy macskás voltam, a gyerekeknek apát kell meggyőzni,hogy maradhasson mind a két cica.
2018. szept. 13. 20:03

Aranyosi Ervin: Imádkozom a gazdámhoz


Imádkozom a gazdámhoz,

remélem meghallja!

Talán, finom vacsorát hoz,

s kedvence befalja.

Majd kényeztet, úgy, ahogy kell,

mind a két kezével,

s bámulja majd cukiságom,

kedves, szép szemével!

Én vidáman dorombolok,

legyen tőle boldog.

Ha az imám meghallgatja,

jól mennek a dolgok!

Remélem, a cicájának

teljesül a vágya!

A szerető gazdi ölben

lesz a cica ágya.

23. Százas Evelin (válaszként erre: 22. - Szmirma)
2018. szept. 13. 19:20
Pedig ezek valószínűleg nagyon össze vannak szokva. Tudom, hogy kibicnek semmi se drága, de nem mindegy hogy négy vagy öt cica van? :-)
22. Szmirma (válaszként erre: 21. - Százas Evelin)
2018. szept. 13. 13:47
Bizony jobb a helyzet, ma reggel a terasz ajtóban nyávogott,persze mikor kinyitottam elszaladt és bebújt egy virágcserép mögé :) .Csak nem tudom mi lesz,ha megszelídülnek,sajnos egyikőjüket biztos,hogy el kell ajándékoznunk,mert már így is van otthon három macsek.
21. Százas Evelin (válaszként erre: 20. - Szmirma)
2018. szept. 13. 05:29

Nahát, mostmár sokkal jobb a helyzet. :-) Az egyiket meg lehetett simogatni, és a közelben is maradt, óriási.

Majd jön a másik is. :-)

2018. szept. 12. 19:51

Ma délutáni fejlemények:

Villám cica a kert végében üldögélt kajával közelebb csalogattuk,hagyta,hogy megsimogassuk,evés után gyorsan elszaladt.De később visszajött és felült a teraszra,most is itt üldögél pedig mi is itt vagyunk.Úgy látszik csak jót tett neki az a két és fél nap amit a cica hordozóban töltött.

Tesóját sajnos ma nem láttuk,pedig őt is bekéne valahogy cserkészni.

19. Százas Evelin (válaszként erre: 18. - C55209c4be)
2018. szept. 12. 13:14
Nem lehet haragudni rájuk. :-)
2018. szept. 12. 12:49
Igen, olyanok. Nálunk is szeretnek a cicák is kutyák is, megérzi az állat, hogy ki szereti.
17. Százas Evelin (válaszként erre: 16. - C55209c4be)
2018. szept. 12. 12:47
Nem buták, ellenben kis terroristák. Ha biztonságban vannak akkor pofátlanok. :-)
16. c55209c4be (válaszként erre: 13. - Százas Evelin)
2018. szept. 12. 12:16
Jaj, de cuki. Ugye, hogy nem buták a cicusok.
15. Százas Evelin (válaszként erre: 14. - Szmirma)
2018. szept. 12. 12:11

Eléggé elvadultak, sok hányattatásban lehetett részük, félnek.

Türelem, majdcsak sikerül kézhezszoktatni őket.

Én most épp ott tartok, hogy nem bírom magamról levakarni a kiscicámat. :-)

De nekem könnyű dolgom volt, hat hetesen hoztuk el az anyja mellől, de már ott is folyton kézben volt.

2018. szept. 12. 12:06
Tulajdonképp nem mennek el, nálunk alszanak valahol a farakás alatt,csak ha meglátnak elbújnak, és ugye ez megy már három hete, nem nagyon akarnak barátkozni.De így meg nem jó,bolhásak és vékonyak szegények,bár az egyiket sikerült kicsit rendbe szedni,ez alatt a két nap alatt.Remélem nem lesz megint bolhás,bár a csepp elvileg megvédi és nem másznak bele.
13. Százas Evelin (válaszként erre: 12. - Globus)
2018. szept. 12. 10:06

Bizony szubjektív. Az előző macska, ami a fiamé volt, kb. négy háztartásban kosztolt, ahol adnak neki ott elfogadja, bár csak az igazán fogára valót. Versenyezteti a hülye embereket, licitáljatok csak egymásra. :-)

De tudta ő, hogy hol van otthon.

Itt alukált, ez volt a bázis, innen járt pofátlankodni. :-)

12. globus (válaszként erre: 11. - Százas Evelin)
2018. szept. 12. 09:43
Csak azért kérdezem, mert öreg nénink évek óta etet egy cicát, eredetileg szomszédé volt, átment hozzá. De csak eszik nála, néha játszik az udvaron, de zömmel szomszédnál lakik. Én cicámként nevezi, de gyanúm, szubjektív ez az érzés :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook