Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek melyik sajt az igazi? fórum

Szerintetek melyik sajt az igazi? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. mama_gold (válaszként erre: 15. - Pampers)
2009. aug. 30. 16:31
egy időbe mi is vettünk házi dolgokat (tejföl, túró, sajt, tej - tehén) de nekem nem ízlik:((
2009. aug. 30. 16:27
Amit én csinálok itthon
2009. aug. 30. 16:23

Én a Pannoniára esküszöm:)) Nem vagyok Trappista hívő, bár régen mi is mindig azt vettük.

Na meg a füstölt sajtok a gyengéim (Pl. karaván)


Bár már az áruk az egekbe, így nagyon ritkán tudok csak venni.

2009. aug. 30. 16:22
Mi óvárit vettünk sokáig, de párszor úgy jártunk, hogy az íze sem volt az igazi, meg az állaga sem, reszelni meg végképp nem lehetett, mert morzsolódott, így átálltunk másra. Most a lidl-ös sajtot próbáltuk ki, finom és nem morzsolódik.
2009. aug. 30. 16:20
Szerintem a legjobb sajt amit nalunk csinalnak hazilag nincs megkeresztelve mindenfele adalek anyaggal az is igaz hogy kozel 90%-at kulfoldre viszik./biotermek/
2009. aug. 30. 16:13

Eredeti hazája Franciaország, ahol a Notre Dame de "Port du Salut" kolostorban élő trappista szerzetesek készítették először.

Szóval, irány Franciaország!!!

2009. aug. 30. 15:46
Az Óvári és a Hajdú trappista a legfinomabb.:) Állagra, ízre, színre tökéletes. A Sparos trappistából a szeleteltet veszem, a kisebbik lányom imádja.:) Melegszendvicsre isteni.:)
2009. aug. 30. 15:44
Hungaricumot arra értettem,hogy valamikor a magyar gyártók élen jártak ebben,de ma már arra megy az egész,hogy a legkisebb költségből állítsák elő,lehető legnagyobb haszonnal adják el...:(
2009. aug. 30. 15:43
Trapistában azok közül amiket jelenleg forgalmazunk(legalább 5gyártó) egyedül talán az Óvárit merném ajánlani(mostanában nem ettem,nállunk ugye mindenki nagytételben vesz,tehát,nincs megbontva),azok általában jó minőségüek,igaz nem is 700ft kilója.
2009. aug. 30. 15:32
A trappistát már régóta nem eszem meg. Az nem is sajt, mindenféle maradék tejfeldolgozási anyagból készül, azért adják sokszor akciósan pár száz forintért.
6. syria (válaszként erre: 2. - Garmy)
2009. aug. 30. 15:30

Hm, ez nehéz kérdés. Eddig a Tolle volt a kedvenc, de az utóbbi időben nagyon megromlott a minősége: éretlen, lágy, és amin utoljára teljesen kiakadtam: a csomagolást felvágva (mindig egész gurigát veszek) LÉ FOLYT belőle!

Ami még elfogadható, az a SPAR trappistája.

Nem tudom, hol van a trappista sajt őshazája, de szerintem már csak ott kapható igazi.

2009. aug. 30. 15:29
Én régebben a Gici sajtot vettem, de az is nagyon rossz lett.
4. Gummy (válaszként erre: 3. - Manilu)
2009. aug. 30. 15:28

Mit gondolsz, melyik sajt a legjobb? Én is régóta próbálgatom az összes sajtot, hátha valamelyik bejön, de vannak annyira ócsak ízú és állagú, hogy elég sokáig kitart mire elfogy. :)


Nem igazán találtam meg eddig az igazit, de a Tescos kockás sajtnak, ami 900-1100 ft/kg körül van az ára, talán az íze nem olyan rossz, csak az állaga. Tudom hogy egy SEM AZ IGAZI, de a többihez képest ehetőbb.

2009. aug. 30. 15:25
A színéből meglehet állapítani,a mostani trapikat nem érlelik megfelelő ideig,ezért legtöbbször egész feférek,mint a tej,és nagyon morzsolódnak,az igazi trapi ami sárgás,jól reszelhető.Manapság nehéz kifogni a régi hagyományos trapistát,még én is ezt mondom,pedig mi sajttal és gasztronómiai nagykerrel foglalkozunk.A legtöbb cég a gyorsérlelési eljárást használja,és köze nincs a régi ízhez,sajnos azt kell mondjam ma már több köze van a lengyel trapinak az eredetihez,és a vevők is jobban szeretik:(SAJNOS!Pedig a trapista azért valamikor hungaricum volt...
2009. aug. 30. 14:53

Mit gondoltok, melyik TRAPISTA sajt lehet az igazi, és normál időre érelelt? Mert szerintem amiket mostanában olcsón árulnak, biztos hogy valami mű tömegcikk.


Szeretném már végre egyszer megkóstolni az igazi trapista sajtot.

2009. aug. 30. 14:51
Szerintetek melyik sajt az igazi?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook