Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek melyik fűszerrel lehet helyettesíteni a gyros fűszerkeveréket? fórum

Szerintetek melyik fűszerrel lehet helyettesíteni a gyros fűszerkeveréket? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 1. 16:02

Serpenyőben fehéredésig sütöm a vékony csíkokra vágott húst. Ha megvan, préselt fokhagymát adok hozzá, sót, borsot, oregánót, rozmaringot, és egy pici gyömbérport. Kevés vízzel felöntöm és készre főzöm.


Joghurtban apró uborkakockákat, vagy csíkokat keverek el, préselek bele fokhagymát, teszek bele egy kis csilit vagy csípős paprikakrémet, lilahagyma karikákat, reszelt vöröskáposztát és egy kis borsot. (ettől kicsit rózsaszínes-lilás a szósz, de ízlések és pofonok, sima káposztával és hagymával is ugyanolyan jó).


Egy tányérban elhelyezek saláta keveréket, húst, sült krumplit (párom kedvéért, én valahogy csak a húst meg a mártást eszem magában), és leöntöm a szósszal.

2010. jún. 18. 16:39

2 fajta volt a boltban. Valami lucu.. gyospác gyrost vettem. ( másiknak nem tudom a nevét, ez volt az olcsóbb az összetétel azonos ) tengeri só, szárított zöldségek,fokhagyma, vöröshagyma, oregánó, rozmaring fekete bors, csilipaprika, édeskömény, görögszénamag, kurkuma, kristálycukor, babérlevél kivonat, zeller mustármagot is felhasználó üzembe készült.

hát igen nehéz lehet elő állítani, nem biztos hogy ha teáskanál méretet vesszük vagy bármilyen kanalat, 1/1 az arány. lehet hogy valamiből csak 1-1 teáskanál kell, van amiből 1 evőkanál, és pl a csiliből lehet hogy csak 1 mokkáskanálnyi az adag. Lehet mégis az a változat marad, a kész tasakost veszem...

13. Berillke (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 13:07

ez sok más dologra is igaz lehet, csak utólag vesszük észre a tutit :-)

köszi neked is, még egyszer!

12. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Berillke)
2009. okt. 18. 11:56
Igen. Bár néha kísérletezgetem a fűszerekkel, ezért, lehet, hogy már réges-régen megvolt a tuti, csak én nem tudtam... :-)))
11. Berillke (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2009. okt. 18. 10:56

szánom-bánom :-((

de itt mindig tanulok valamit :-))

10. andi6020 (válaszként erre: 5. - Berillke)
2009. okt. 18. 10:50

Hát micsoda háziasszony vagy Te, hogy nincs otthon E621?? ;-)))

(Kotányis zacskóról másoltam, azon csak ennyi van.)

2009. okt. 18. 10:38

akkor a chili a 8.összetevő és még két versenyző hiányzik a gyros-os szerint..

csak ezekből szoktad mixelni?

8. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Berillke)
2009. okt. 18. 10:25
Jaaaajjjj! A csilit kifelejtettem! :-O
7. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Berillke)
2009. okt. 18. 10:25
Nincs mit... A keverési arányokat nem mondta el a pasas, így mostanáig én is mindig kísérletezgetem. :-) Van amikor kicsit pikánsabb, van amikor "gyengébb", még sosem sikerült egyformán, de mindig fincsi volt. :-))
6. Berillke (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 10:22

ez mind van, akkor még az Andiét is hozzádobom

elrontani nem fogja :-)

neked is köszi :-)

5. Berillke (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2009. okt. 18. 10:21

Csak E621-esem nincs a spajzban, úgyhogy menni fog, asszem :-))


Köszi :-)

4. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Berillke)
2009. okt. 18. 10:19

Szia. Nekem egy gyros-os mondta hogy nagyon nem tudom otthon elkészíteni, mert kb 10 féle fűszer keverékéből áll össze.

Van benne bors, koriander,rozmaring, oregánó, gyömbér, őrölt fahéj, szárított citromhéj...

2009. okt. 18. 10:19

Gyros fűszerkeverék Összetevők:


só, vöröshagyma, paprika, fokhagyma, oregano, cukos, bors, rozmaring,

és ízfokozó nátrium-glutamát(E621)

2009. okt. 18. 10:10
Gyakorlatilag mindenféle fűszerem van, csak éppen ez nincs. Mi az a fűszerkavalkád, amiből nagyjából hasonló ízvilágot tudnék komponálni? Köszi :-)
2009. okt. 18. 10:09
Szerintetek melyik fűszerrel lehet helyettesíteni a gyros fűszerkeveréket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook