Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek Magyarországra milyen hatással van, illetve lehet a Japán természeti katasztrófa? fórum

Szerintetek Magyarországra milyen hatással van, illetve lehet a Japán természeti katasztrófa? (beszélgetős fórum)

1 2 3
31. gilmore*girls (válaszként erre: 29. - Gubóka)
2011. márc. 19. 09:48
ez csak tarta nullához, elérni soha nem fogja...
30. Gubóka (válaszként erre: 29. - Gubóka)
2011. márc. 19. 09:47
és nem azt irtam h nullára lebomlik, hanem h nagyon le csökken.
29. Gubóka (válaszként erre: 24. - Gilmore*girls)
2011. márc. 19. 09:47
nem a felezési idöre, hanem az exponenciális bomlásra gondoltam.
28. gilmore*girls (válaszként erre: 26. - Macskanita)
2011. márc. 19. 09:36
igaz,de van olyan élelmiszer aminek előállításához felhasznált alapanyagokat 5-6 országból szerzik be...ahol gyártják a készterméket az alapanyagokból, az a gyártó...
2011. márc. 19. 09:26
azt gondolom újjáépítik szorgalmas nép idő kérdés minden.. és hogy a japán acélnak egy ideig biztos piaca lesz
2011. márc. 19. 09:18
mindig is irtóztam az ilyen megjelölésektől, mint származása:EU. miért kell ezt így jelölni, miért nem lehet az adott országot, neadja ég, országokat feltüntetni?
2011. márc. 19. 08:39
Nagyon nehéz lesz ellenőrizni, hogy milyen adalékanyag származik abból a térségből. nem csak japánból, hanem a keleti régióból...az élelmiszergyártók az EU-ban is onnan szerzik be, és a származása a készterméknek EU!
24. gilmore*girls (válaszként erre: 22. - Gubóka)
2011. márc. 19. 08:37
A felezési időre gondolsz? A felezési idő van ahol 37 év! Nem a lebomlás! A felezési idő! Mi a laborban az ukrán áfonyából még mindig kimutatjuk a céziumot (kollgáim), ami természetesen nincs a környezetben, csak az atomkísérletek és csernobil óta...az olasz áfonyából nem kimutatható...
2011. márc. 19. 08:35
Hát...a halfogyasztók tároljanak még most be...tengervízzel hűtik a reaktort, amit most vissazvezetnek oda...
2011. márc. 19. 08:21

Ne féljetek lányok!

Én tanultam sugárvédelmet is az egyetemet, és atomfizikát is. Csernobilnál azért volt teteje az atomreaktornak h ne ázzon be...kb olyan szintüek voltak a dolgok. A Japánok azért átélték már az atom borzalmait (Hirosima) és ők azok akik a precizitásukról ismertek... amikor az egyetemről mentek oda kutatni (tanárom mesélte) akkor ki kellett tölteniük papirokat h mennyi sugárzást kaptak az évben (van egy mérték amit nem léphet tul az ember) és a japánok csak akkor engedték őket ha a kettő együtt stimmelt. (amit ott kaptak volna + a mo-n kapott) szoval nagyon komoylan veszik a dolgokat.


a másik meg, a légköri tartozkodása nem oylan hosszu ezeknek a dolgoknak, inkabb az a baj h esővel ürül a talajba ugy pedig a vizekbe. De ettől sem kell félni, mert két hét mulva tenyleg nagyon kicsi lesz a koncentrációja.


Gondoljatok csak bele, radioaktiv, azaz bomlik. BOMLIK :)

21. <Mona>
2011. márc. 19. 05:38

Szerintem "csak" gazdasagilag lesz hatassal Mo-ra.Meg nem csak Mo-ra,az egesz vilagra.Hisz eddig a Japanok gyartottak a legtobb autot,es egyeb elektronikus cikket,no meg Kina.A japanok a megbizhatosagukrol voltak hiresek,hat ez most erosen oda lesz.


Az Amerika fele meno atomfelho az oceannak koszonhetoen allitolag felezodik,tizedelodik,mire elri pl.Californiat.No,ez megint olyan,hogy hiszik ha akarjak.Meg ki tudja nem e ugy van,mint anno Csernobilnal?!A nagy hallgatasoknak koszonhetoen ezrek estek aldozatul.


Az en velemenyem az,hogy mi egyszeru emberek ugyse tudjuk meg soha,hogy mi van az ilyen dolgok hattereben,legalabbis a valodi helyzetet sosem,max a kovetkezmenyeket erezzuk meg a hiteleken,tozsden,az adokon,meg a tobbi hetkoznapokat erinto dolgokon.Ezek ellen sajnos tenni nem tudunk,legyen egy ilyen katasztrofa barhol is.Max elszenvedni tudjuk a kovetkezmenyeit.

De tovabb megyek,szerintem ilyenkor meg a vilag nagy vezetoi sem tudjak,hogy mi a helyes,hogy mit lepjenek,meddig avatkozzanak be stb.

Sajnos a japani atomkatasztrofa mellett sok egyeb dolog is zajlik a vilagban,amibe nincs beleszolasunk.Most pl.Libiaban van gaz.Az ENSZ most szavaz rola,hogy kozbe avatkozzanak e,ha igen milyen mertekben stb.


Ha egyszeru emberkent megprobaljuk felfogni a korulottunk zajlo vilagot,csak szomorusag van belole,meg a tehetetlenseg rossz erzese.Most ez az atom dolog utosen hangzik erre sokan odafigyelnek,de emellett sok olyan dolog van,ami egy cernaszalon log,es mit tudunk ellene tenni?!Semmit.Max elturni a kovetkezmenyeit.Szomoru,de ez van.

Hiaba szeretnek mi oly sokan csak az egyszeru hetkoznapokat elni,ettol sokkal tobbrol van szo.Ez a tulnepesedes ara.A fold teljes kihasznalasa,az eroinkkel valo visszaelesek igy bosszuljak meg magukat.Legyen az maja,vagy Nostradamusz,vagy vilagvege hivhatjuk barhogy, elobb utobb ennek rossz vege lesz ahogy az emberiseg banik a folddel.Ebben lehet,hinni vagy eppen ketelkedni.Vettunk egy iranyt,ami semmikepp sem a jo,es legfokepp nem visszaforithato,vagyis senki sem azon van.Mindenki csak megy elore,mintha nem lehetne ennek hatulutoje.Hat van,es lesz is.Hogy ezt a mi generacionk,vagy az utannunk kovetkezok fogjak megerezni igazan akar egy ugynevezett vilagvegeben,az mar csak reszletkerdes.Vegulis senki sem orulne annak sem ha a gyereke,vagy az unokaja veszne oda egy katasztrofaban,ami akar vilag meretu is lehet.Sose lehet tudni.Az ember alapjaban veve onpusztito.A tul nagy tudasvagy,a majd "en" mindent legyozok legyen az repules,urutazas,vagy csak egyszeru tavolsag autoval...a sajat emberi igenyeink kielegiteseire van mar beallitva a vilag.Amikor a nem szamit a holnap elvere epit sok mindenki,akkor megis mit varunk a foldtol?Hogy ezt termeszeti katasztrofak,esetleg egyszer majd bekovetkezo vilagvege nelkul meguszhatjuk?Nem hiszem.


Ehhez nem kell nagy matek,hogy belassuk igy van/lesz.A tobbi mar csak a sajat naivsagunkon mulik.

20. *Pillango* (válaszként erre: 13. - Fülemüle01)
2011. márc. 19. 04:56
ez úgy tudom, Kínára utalt.
19. Bcicus
2011. márc. 19. 00:48
A kataszróának gazdasági hatásai lehetnek. Meg fognak drágulni az elektronikai cuccok és az autó gyártás területén lehetnek gondok.
18. adf2044ea4 (válaszként erre: 14. - Arrival)
2011. márc. 18. 23:05
Ha valaki nagy dózisú sugárzásnak lett kitéve vagy huzamosabb ideig kisebb adagokban ő ugyanúgy sugároz magából ami téged is sugárszennyezetté tehet
17. Tempest (válaszként erre: 8. - Kriszy86)
2011. márc. 18. 22:32
hát azért 4012 még arrébb van.
16. HViki (válaszként erre: 13. - Fülemüle01)
2011. márc. 18. 22:15
Miért elpusztult a világ?
15. HViki (válaszként erre: 11. - Csutkamano)
2011. márc. 18. 22:14
Mert nem ezt akarták kihozni belőle. Egyébként első ránézésre nekem se tünt fel. :)
14. arrival (válaszként erre: 10. - Gliadin)
2011. márc. 18. 22:14

A sugár nem fertőz.

Az ételeket egyelőre nem exportálják.

Viszont gazdaságilag biztos hatással lesz Európára, és épp olvastam, hogy mivel rengeteg terméket ugye ott gyártanak, ezért a garanciákkal is gondok lesznek (műszaki termékekre gondolok).

2011. márc. 18. 22:13

Nostradamus:”keletről jő a sárga veszedelem, mely elpusztítja a világot…"

Eljött...

12. HViki (válaszként erre: 8. - Kriszy86)
2011. márc. 18. 22:13

Azért tisztásszuk a maja naptárról van szó, ami újraindul. Lezárul egy (igen hosszú) időszak és indul az korszak. Ez olyan mint nálunk volt pl. az ezredforduló. A naptár újraindul. Csak náluk kicsit másképp volt az időszámítás. És igen a korszak (és a naptár) vége pont 2012 karácsony előtti napéjegyenlőségre esik.

Az összes többi már a hozzáadott "körítés".

11. csutkamano (válaszként erre: 8. - Kriszy86)
2011. márc. 18. 22:12
Ha a hónapokat és a napokat összeadtad, akkor az éveket miért nem adod össze(2001+2011=4012)? Vagy én számolok rosszul? Akkor bocsi.
2011. márc. 18. 22:10
A japán emberek sugár fertőzöttek,de sajna utaznak a nagyvilágban,hozzák magukkal,ruhájukba, csomagjukkal.A termékek a világ minden tájára érkeznek.Szóval én nem mondanám hogy minket nem érint.
9. Macskanita (válaszként erre: 8. - Kriszy86)
2011. márc. 18. 22:08
ezt a jóslatot még nem hallottam... viszont számtalant igen...meg sokszor volt már "világvége"...de akkor nem voltak ilyen katasztrofális dolgok, mint az utóbbi egy-két évben. nem is kell messzire menni... elég körülnézni kis országunkban az elmúlt egy-két évben...
2011. márc. 18. 21:59
en meg most olvastam egy naploban hogy ha osszeadod ezt a ket datumot: 2001.09.11es,2011.03.10-elozo ugye a terrortamadas rengetg halott,a mostani szinten hihetetlen fodrenges-cunami-sugarzas...szoval ha osszeadod megkapod ezt: 2012.12.21. AmI a majak joslata alapjan szinten nem tul jo datum...nincs tovabb semmi..ki tudja mi lesz itt,en mar kezdek felni
7. 53dfddad18 (válaszként erre: 4. - 7529edede9)
2011. márc. 18. 21:58

Miről? Hogy mekkora a sugárszint?

Bárki megmérheti.

2011. márc. 18. 21:51

én inkább nem is gondolok rá...

csak bízom benne, hogy minden jóra fordul...

5. Macskanita (válaszként erre: 4. - 7529edede9)
2011. márc. 18. 21:47
ez tuti, hisz anno csernobilnál sem mondták meg:-(
2011. márc. 18. 21:43

Szia,

Elhiszitek? címmel van egy fórum ahol sokat beszélgettünk már a sugárzásról.

Az igazat úgysem fogják megmondani.

3. Maffincs (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2011. márc. 18. 21:43

szerintem semmi...ha az atomfelhőre gondolsz...

Az kelet felé húzódik Amerika felé...ide már nem ér el..

2011. márc. 18. 21:42
amit senki nem vár... gondolok az atomerőművekre:-(((((((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook