Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek jogos egy magánházban a csatorna díj fizetése? fórum

Szerintetek jogos egy magánházban a csatorna díj fizetése? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. 6187eb1c9a (válaszként erre: 31. - F303be5590)
2011. dec. 9. 11:13
Bizony fizetni kell a vízdíjjal együtt,hiába van saját szennyvízgödrünk,egy idő után amikor telítődik és üríteni kell az is egy fél vagyon..
2011. dec. 9. 11:04

hát jogos v nem, nem kíváncsi a fene sem a véleményedre...ez is adóforma.

Ha saját vízbázissal rendelkezel a Ferenciek tetén /V.ker./ nos,akkor lehet némi esélyed arra h vitába szálj pár apró forintocska érdekében...gyébként meg nem.

2011. dec. 9. 10:27
szerinted vidéken hogyan működik ez?
30. bnedora (válaszként erre: 27. - Temmp)
2011. dec. 9. 09:58

Köszönöm az infót. Ezek szerint nemcsak a mi kerületünkben lesz ez így, hanem az egész fővárosra vonatkozik.

Azért köszönöm szépen, ezt a fajta adóemelést. Én ugyanis kertes házban lakom, ahol nem minden víz megy az emésztőbe. Pl. mosogatáskor az öblítő vizet kiöntöm a kertbe, locsolás gyanánt. Nyáron, ha tehetem, az udvari csapot használom, így annak a vize sem az emésztőbe megy. Ez nekik az igazságos, tisztességes eljárás.

29. bnedora (válaszként erre: 28. - Varga ágica)
2011. dec. 9. 09:43
Nem épülő csatornáról van szó, hanem arról, hogy nincs csatorna, a szennyvizet továbbra is a szippantós autó fogja elszállítani, csak nem nekik kell fizetni, hanem a vízdíjjal együtt, mintha csatornánk lenne.
28. varga ágica (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2011. dec. 9. 08:25

csak akkor jogos szerintem,a közműcsatornába megy a szennyvíz.

Ha Latrinás szennyvíztárolód van akkor amikor kiszippantják azt kell csak fizetni.

Épülő csatornához viszont igen hozzá kell járulni

27. temmp (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2011. nov. 13. 19:57

[link] FIZESSEN KÉTSZER!

Itt azt írják csak akkor, ha mással vietnéd el.

26. bnedora (válaszként erre: 25. - F64f0d9a69)
2011. nov. 7. 22:22

Azt nem hiszem, hogy külön kellene érte fizetni, csak azért nem mindegy, hogy a szennyvíz egy csatornába folyik, vagy a szippantós autó viszi el. Egyelőre még csak dühöngünk ezen, pontosat majd jövő fogunk tudni róla.

Csak szeretném tudni, hogy máshol (nem Budapesten) létezik ilyen megoldás?

25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2011. nov. 7. 15:20

Ha a szippantós autóért külön fizetsz, akkor biztosan nem lehet kétszer díjat kiszabni ugyanarra a szolgáltatásra szerintem.

Ha meg nem veszed igénybe, miért kéne fizetni?

Én a helyedben az ügyfélszolgálattól kérnék felvilágosítást.

2011. nov. 5. 20:02
Sziasztok! Nekünk most jött ki egy hivatalos levél, hogy 2012. január 1-től 2 havonta fel fogják számítani a folyékony szennyvízszállítás díját úgy, mintha csatornázva lennénk. Csatorna nincs, továbbra is a szippantós autóval fogják elszállítani a szennyvizet. Őszintén bevallva, sokan eddig nem vették igénybe ezt a szolgáltatást, így most mindenkinek kötelező lesz. Mi a véleményetek erről?
23. cikicakk (válaszként erre: 21. - 1366d1807f)
2009. szept. 1. 21:25
Köszönöm a segítséged, ez fogjuk tenni.(Bár őszintén megmondva nem nagyon bízom én már olyan dologban ami pénz húz ki a vízügy kezéből.
22. cikicakk (válaszként erre: 19. - 1366d1807f)
2009. szept. 1. 21:23
Szia! Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de eddig jóformán az iskolai füzetek,és egyébb elvárások után rohangáltunk.Hódmezővásárhelyen lakunk, és sajnos annál akinél voltunk már nincs feljebb, csak a Polgármester.Ő hozzá bejutni viszont lehetetlenség,mert sokszor nincs is benn,mert Országgyűlési képviselő is,meg még a csuda tudja mi mindenbe van benne.
2009. szept. 1. 18:05

Ez a lényeg:


38/1995. (IV. 5.) Korm. rend. 24. § (4) d.


Erre hivatkozzatok, ha bementek. Nem hinném, hogy azóta ezt eltörölték volna.


Nyomtasd ki a 19. hozzászólásomat, és dugd az orruk alá.

2009. szept. 1. 18:04

Na, figyeljetek:


A 13. hsz-ban említett cikk szövegéből idézem:



"3.) Az ivóvízzel való takarékosság és a közületek, valamint a lakosság biztonságos ivóvízellátása érdekében locsolási célú vízhasználat NEM LÉTESÍTHETŐ az alábbi ingatlanok esetében, ahol:


a.) Locsolási célú ivóvízszükségletének kielégítésére a szolgáltatói közműhálózaton kívüli egyéb alternatív – saját tulajdonú kút, vásárolt víz, felszíni vízhasználat – vízbeszerzési lehetőség van.


b.) A Fogyasztó az árhatóság által megállapított %-os locsolási kedvezményt igénybe veszi.

[38/1995. (IV. 5.) Korm. rend. 24. § (4) d.) pont]"



És akkor lássuk a 38/1995. (IV. 5.) Korm. rend. 24. § (4) d. pontját:



"24. § (1) A szennyvízelvezetési helyről a szennyvízelvezető műbe kerülő szennyvíz mennyisége méréssel, mérés hiányában pedig az adott helyen fogyasztott (számlázott) vízmennyiség alapulvételével állapítható meg.

(2) A szennyvízmennyiség-mérő működtetéséről, karbantartásáról, kalibrálásáról a fogyasztónak kell gondoskodnia.

(3) Az elkülönítetten mért vízhasználatokat - ha a jogszabály eltérően nem rendelkezik, és a fogyasztói hely egyúttal szennyvízelvezetési hely is - az (1) bekezdés szerint kell szennyvízként figyelembe venni.

(4) Nem vehető figyelembe a szennyvíz mennyiségének meghatározásánál:

a) az a szennyvízmennyiség, ami a vízügyi felügyelet engedélye alapján önálló szennyvízelhelyező műben vagy befogadóban nyert elhelyezést;

b) az a szennyvízmennyiség, amelynek a szennyvízelvezető műbe vezetését minőségi vagy egyéb okok miatt az illetékes hatóság megtiltotta, és elhelyezését a fogyasztó igazolta;

c) az a vízmennyiség, amely az ivóvízvezeték meghibásodása következtében a környezetben elszivárgott;

d) a külön jogszabály felhatalmazása alapján kihirdetett jogszabályok szerint az év meghatározott időszakában locsolási célú felhasználásra figyelembe vett ivóvízmennyiség, amely nem lehet kevesebb mint az adott időszakhoz tartozó vízhasználat 10%-a;

e) a házi ivóvízvezeték hálózatra, a szolgáltató és a fogyasztó írásbeli megállapodása, illetőleg a szolgáltató hozzájárulása szerint telepített mellékvízmérőn mért elkülönített locsolási vízhasználat, ha a d) pont szerinti kedvezmény igénybevételére nem kerül sor."

19. 1366d1807f (válaszként erre: 17. - Cikicakk)
2009. szept. 1. 17:54

Ez nem igaz! Menjetek be félfogadási időben és ne hagyjátok lerázni magatokat. Akkor kérd a főnökét. Ha az sem úgy beszél, ahogy nektek jó, akkor neki is van főnöke. Addig ne gyertek el onnan, amíg meg nem mutatják nektek leírva, hogy megszűnt a locsolási kedvezmény.

Keménynek kell lenni a mai világban a kisembernek, mert ők is spórolni akarnak (mármint az Önkormányzat), mert sokat vonnak el tőlük is.

Budapesten laktok? Vagy vidéki városban?

18. cikicakk (válaszként erre: 14. - 'szti)
2009. szept. 1. 15:31
Köszönöm szépen! Én már átolvastam, de megmondom őszintén nekem ez eléggé kínaiul van, a férjem biztos jobban kiigazodik rajta.Mindenesetre nagyon jól hangzik,kérdés hogy ezt még meglehet-e valósítani, és mennyi befektetést igényel.Tudom, hogy behozná az árát, de per pillanat mivel mind a ketten rokkantnyugdíjasok vagyunk, és emellett egy 13 éves gyerekünk is van,nem állunk túl fényesen anyagilag.Semmilyen kölcsönt felvenni meg nem akarunk,mert minden csak addig szép fényes ameddig ígérnek,aztán ha nem tudunk rendesen törleszteni,még a házat is elveszik.
17. cikicakk (válaszként erre: 15. - 1366d1807f)
2009. szept. 1. 15:14
Már hívtuk őket, de a válasz az volt, hogy ez egy országos döntés volt, hogy amennyi a vízfogyasztás köbméterbe, annyi a csatorna díj is.
16. cikicakk (válaszként erre: 14. - 'szti)
2009. szept. 1. 15:12
Köszönöm,már nézem is.
15. 1366d1807f (válaszként erre: 7. - Koperta)
2009. szept. 1. 15:12

Legalábbis itt Budapesten a kertes házakban lakók kapnak locsolási kedvezményt, az Önkormányzatnál kell érdeklődni. Anyukámék is kaptak a XVI. kerületben. Hogy mi a menete azt nem tudom, mert akkoriban engem nem érdekelt.


Hívjátok fel a helyi Önkormányzatot.

14. 'szti (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2009. szept. 1. 15:11

ha locsolási mellékvízmérőt szereltek fel, akkor nem kell csatornadíjat fizetni

utána kell nézni, hogy ez így van-e még

itt egy cikk:

www.dmrvrt.hu/letoltes.php?d_id=181

2009. szept. 1. 15:11
Bocsánat! Csatorna díj kedvezményt.
2009. szept. 1. 15:11
Szerintem az lenne a legtisztességesebb,ha a kertes házakban már kérés nélkül is felmérnék a kert nagyságát, és egy bizonyos csatorna díjt alapból megkapnánk.
11. cikicakk (válaszként erre: 6. - Koperta)
2009. szept. 1. 15:09
Erről meg én nem hallottam.Pedig a locsolás a kinti csapról megy,minden más benn a lakásban van(főzés,mosás, fürdés)
10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2009. szept. 1. 15:09
A mi községünkben is ugyanez van.:( Mi sem isszuk meg az összes csapból kifolyt vizet, mégis 10 ezer körül fizetünk egy alkalommal. Ráadásul nálunk saját vízmű is van. A csatornahálózatról pedig csak annyit, hogy évente 2-3 alkalommal leáll az egyik, vagy az összes szivattyú és bokáig áll a tárolóban a szennyvíz...áprilisban 1 hónapig szivattyúzták a központi aknát, nem működött a rendszer, meghatározták, hogy mikor ki moshat, fürödhet, naponta mennyiszer húzhatja le a wc-t, nehogy megteljen a tartály. Vagyis nem is tudom, miért fizetünk.:(
9. cikicakk (válaszként erre: 4. - 1366d1807f)
2009. szept. 1. 15:07
Azért nem kapunk kedvezményt,mert a férjem építési vállalkozó.Az őket egyáltalán nem érdekli, hogy a vállalkozása szinte semmi hasznot nem hajt.Csak azért nem adja még vissza,mert bízik az építőipar fellendülésébe.Nálunk ha valaki vállalkozó,már semmilyen kedvezményre nem tarthat igényt.
2009. szept. 1. 15:07
Locsolási kedvezményről még nem hallottam én sem.De a külön vízórát a barátnőmék most tetették fel és arra nincsen csatorna díly.Hanem csak a fogyasztás.
7. koperta (válaszként erre: 4. - 1366d1807f)
2009. szept. 1. 15:04
Erről még nem is hallottam. Bővebben?
6. koperta (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2009. szept. 1. 15:03
Először nem értettem a kérdést, de így már érthető. Nálunk ugyanez a probléma, azt mondták, hogy arra a csapra, amit kint használunk, tegyünk fel külön vízórát, és akkor arra nem számolnak csatornadíjat. Sajnos ez nem megoldható, úgyhogy marad továbbra is a fizetés. :(
2009. szept. 1. 15:03
ez legalább olyan korrekt számlázás lehet, mint a fűtésnél a készenléti díj számlázása nyáron...ami szintén több ezer Ft.
2009. szept. 1. 15:02
Miért nem kértek az Önkormányzattól locsolási kedvezményt??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook