Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ez elég kezdésnek? fórum

Szerintetek ez elég kezdésnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. simple (válaszként erre: 20. - Contactcc)
2014. jan. 9. 21:16
Milyen előítélet? Nem láttad karácsonykor az rtl klubon azt a nőt, aki azzal turnézott a tv-ben hogy 3 kicsi gyereke van, és nincs mit enni adnia nekik karácsonykor? Szerinted ez nem felelőtlenség? szerinted normális dolog, hogy valaki halomra szüli a kicsiket azért, hogy aztán nézze ahogy éheznek?
23. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Mese habbal)
2014. jan. 9. 21:14

Szerintem igazad van. Húgomék egy csomó babaholmit kaptak, szépen megvigyázott darabok, több helyről, vett ő is újakat, turisakat, és babalátogatóba is rengeteg érkezett. A kiságyat is úgy kapták, a kocsit használtan vették 50 euró volt, a hordozót kölcsön kapták. Játékokat, etetőszéket, kisbiciklit a mamák biztosították keresztelőre, névnapra, csak úgy...ajándékba. Amit vesznek, az a pelus és a tápszer.


Szerintem nem most a nehéz, hanem majd jópár év múlva, de ha anyuka visszamegy dolgozni, akkor rendben lesznek.

22. mese habbal (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. jan. 9. 21:09

háháhá...

jó hogy nem azt mondod, hogy aki nem keres milliókat, az ne is szüljön gyereket.. úristen :D


tudod, én egy üveges wartburg kombinak a hátsó részén, az üveges állvány mellé kucorodva autóztam összevissza gyerekkoromban a nagyszüleimmel... és még élek... és vagyunk ezzel így egy páran... nem azért ne szüljön valaki, mert nem engedheti meg magának a 150 ezres autósülést.. eldobom az agyam.. hozzáteszem a gyereket lehet hordozni kendőben, lehet vele bkv-zni, vagy biciklizni is... sőt a gyerekágyat is be lehet szinte ingyen szerezni, annak nem sokat kell tudnia, és vaterán vannak baromi olcsók, vagy ismerősöknél is mindig van elfekvő... a gyerekhez nem kell extra pénz, csak leleményesség, kreativitás, és szeretet...


de gondolom, aki a "gyerek költségeiben" így gondolkodik, az gyerek nélkül is csak hatszor annyiból tudna "megélni", mint az átlagember...

21. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Maku2434)
2014. jan. 9. 21:09

Nem könnyű, mert elég drágák a babaholmik. Nem is kifejezetten a luxus dolgokra gondolok, hanem pl egy kiscsizma 20 ezer ft és nem viseli csak fél évig.

Nem hinném, hogy kevés lenne az az összeg, meg majd ügyesen beosztjátok:)

20. contactcc (válaszként erre: 17. - Simple)
2014. jan. 9. 21:08

Eleve akinek nincs gyereke még nem ért hozzá, és márt amit írsz előítélet.


Szia.

19. simple (válaszként erre: 16. - Contactcc)
2014. jan. 9. 21:07
De ha mégis meg lehet, akkor azért nem árt ha telik rá igaz?
2014. jan. 9. 21:07
Senki se arra rendezkedik be, hogy beteg lesz a gyereke, ha meg az lesz, lehet a legenyhébb fajtától a legdurvábbig, nem tudhatod előre, és a legdurvább még a legjobban tömött családi kasszát is szépen kimeríti, miközben a gyerek élete a tét. Ha mindenkinek annyi pénze lenne, hogy az előrelátható legdurvább betegség gyógyíttatását, hosszú kezelését fedezni tudja, akkor a nők 90 százalékának nem lenne gyereke.
17. simple (válaszként erre: 14. - Contactcc)
2014. jan. 9. 21:06
Miről is beszélünk? Mikor van olyan oltás ami 40000 forint, és ismételni is kell? Ja tudom, hogy nem kötelező.... Ez a baj, sokan úgy vállalnak gyereket, hogy még az sincs megoldva hogy etetni tudják. szomorú.
16. contactcc (válaszként erre: 15. - Simple)
2014. jan. 9. 21:06
Egy betegséget nem lehet pénzzel megoldani.
15. simple (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. jan. 9. 21:05
Nincs még gyerekem, és semmi közöd ahhoz, hogy mennyi pénzem van a bankban. De megnyugodhatsz, igen van bőven, és folyamatosan gyűjtök. Nem fogok a semmire szülni egy gyereket, bár szerencsére elég stabil helyzetben vagyunk. Meg fogjuk tudni oldani, ha bármi gond lesz.
14. contactcc (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. jan. 9. 21:03
Nagyon igazad van. Az én kisfiam autoimmun beteg, ha milliárdjaim lennének, akkor sem tudnának rajtza segíteni. Szerencsére nem olyan komoly a betegsége, de nem kellenek milliók egy gyerekhez.
13. szafaripók (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. jan. 9. 21:02

Először járj utána, hogy mennyit kaptok támogatásnak, és utána tudsz kalkulálni.

Tényleg nem kell mindent megvenni, de azért arra is érdemes számítani, hogy ha pl. nem tudod szoptatni vagy nem annyi ideig, akkor tápszer kell, ami szintén pénz. És ez csak egy ilyen dolog...

Hogy meddig lehet dolgozni? Én a szülés napjáig tudtam volna. A barátnőm viszont a 3. hónap elejétől veszélyeztetett volt, nem dolgozhatott még irodában sem, pedig tökéletesen egészséges, fiatal nő, 0 előzménnyel - és mégis...

12. Mazsinka (válaszként erre: 9. - Simple)
2014. jan. 9. 21:00
Miért, neked talán van annyi pénzed, hogy ha megbetegszik a gyerek, teszem azt egy nagyon ritka betegségben, vagy akármiben, akkor kezeltesd privát úton akár, vagy elhurcold a világ végére megműttetni, vagy őssejt-beültetésre? Van több tíz/száz milkád erre a bankban? Honnan tudod, hogy "csak" úgy betegszik meg, hogy kell pár doboz gyógyszer? Felkészültél erre?
11. simple (válaszként erre: 10. - Contactcc)
2014. jan. 9. 20:59
Jó hát ez a te dolgod. Én gumiból is mindig a legjobbat veszem, nem a gyerekülésen fogok filléreskedni. Nekem nem elég az, ha átment a teszten, ebből a legjobb kell, hiszen akár élet is múlhat rajta.
10. contactcc (válaszként erre: 8. - Simple)
2014. jan. 9. 20:56
Az enyém igen ilyenbe ül, csak utána kell olvasni és a megfelelő helyen vásárolod, ott van szakvélemény is az ülésekről.
9. simple (válaszként erre: 7. - Maku2434)
2014. jan. 9. 20:55
És akkor azzal is számolni kell, hogyha váratlanul megbetegszik a kicsi és mondjuk rohadt drága gyógyszerek kellenek neki vagy kezelés...
8. simple (válaszként erre: 5. - Contactcc)
2014. jan. 9. 20:54
Te nyugodt szívvel beültetnéd egy ilyenben a gyerekedet az autóba? Mert én nem!
2014. jan. 9. 20:53
nem én egyáltaln nem vagyok az a tipus hogy mindenböl a legujabb kell..en csak attol tartok hogy ha 2 evig nem fogok dolgozni, akkor h0gy lesz...mert egy fizu az nem elég sztem..
2014. jan. 9. 20:52
Nem tudom, hogy ott milyenek most az árak, szülésért kell e fizetni.....nem tudom, de itthon biztos elég lenne kezdésnek.
5. contactcc (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. jan. 9. 20:52
Ja, de lehet venni 15.000 Ft ért is, ami megfelel a tesztnek, csak nem nagyon márkás a neve.
4. féknyom (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. jan. 9. 20:50

Szia!


Nem akarok turkálni a zsebedben, te tudod milyen fix bevételetek, kiadásotok van (lesz akkor), jobban tudsz kalkulálni.

A kezdéshez mindenképpen elég, van akinek a folytatáshoz is. Ha nem ragaszkodsz mindenben az új dolgokhoz, akkor sokat spórolhatsz, szinte mindent megvehetsz a babának jelképes összegekért.

Sok sikert!

3. simple (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2014. jan. 9. 20:49
Meg ágy, meg babakocsi meg gyerekülés.... Itthon egy valamire való autós gyerekülés 150-200 ezer forint! És normális ember szerintem ezen nem fog spórolni, és nem vesz tescosat...
2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. jan. 9. 20:47
Bőven elég,ha nem akarsz mident megvenni neki,akire egyáltalán nincs szüksége,csak mindenkinek van.Jó példa:anyósom beállított egy ajándékkal.Zenélő szőnyeg volt,h ha kûszik-mászik majd.Egyrészt kicsi volt-a szőnyeg-tömény gumi és műanyag a jellegzetes szaggal,alkalmetlan bármire,el is tettem,aztán megszabadultam tőle.Csak azért írok ilyenekről,mert tanácstalan vagy,de a havikiadáok nem fognak az egekbe szökni miatta.Pelenka fog kelleni,néhány babaruha is,de pl.ha elkezded etetni,akkor az annyira minimális mennyiség,h nem fogja megdobni a költségeket.
2014. jan. 9. 20:30

sziasztok


jövöre szeretnénk kisbabát, es kiváncsi lennék rá hogy mi az az összeg amivel neki lehetne indulni.Kint élünk Németországba, és ahogy számolom, kb 2000 eurot össze tudnánk sporolni a kezdéshez...nemtudom e hogy az elégnek mondhato e..azt sem tudom meddig lehet dolgozni terhesen..azt tudom hogy itt kint 2 évig itthon vagyok a gyerekkel, es kapok némi pénzt, de az nem tudom elég e..mert azért egy fizetésböl megélni, nem könnyü egy kisbabával :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook