Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ez elég kezdésnek? fórum

Szerintetek ez elég kezdésnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. mézgapaula (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. jan. 10. 19:45

Huhh, ez komoly?:-) Gondolom, akkor kell a gyereküléshez valamirevaló autó is. Ha így gondolkodsz, az életben nem lesz gyereked, mert mindig lesz mire fogni, hogy még mire nincs pénz...

Ha mégis lesz, a babaáruházak dolgozói már előre dörzsölni fogják a tenyerüket, ha meglátnak:-)


Nekünk már majdnem minden megvan, illetve össze van számolva és most tartunk az említett összeg felénél. (Sajnos ebben az orvosi költségek nincsenek benne:-( )

83. moonlight13 (válaszként erre: 80. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 19:23
:)Hétvégén tudsz pihizni, remélem! :)
82. moonlight13 (válaszként erre: 80. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 19:22
O.K.! Most már mindenki értett mindent! :D
81. moonlight13 (válaszként erre: 79. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 19:21
én értettem, de látom, Te nem! :)
2014. jan. 10. 17:42
Na jó bocsi latom ertetted:-D Ááá töki lefárasztott ma..agyilag zokni lettem
79. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 76. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 17:40
Úgy látom te voltál az egyedüli aki nem értette az ironiát:-)mondjuk lehet egy smile-t odarakhattam volna..
78. moonlight13 (válaszként erre: 74. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 15:05
Nem is értem, hogy lehettél ilyen könnyelmű, hogy a 40.000,- Ft-os gyerekülésbe ültetted a gyereked?!:D
77. moonlight13 (válaszként erre: 74. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 15:04
Na, buszon aztán tényleg ne szállítsd a gyereket, mert nincs benne gyerekülés, sem légzsák! Bár ha gyalog járunk, lehet, hogy egyszer a fejünkre esik egy tégla... lehet, hogy bukósisakban kellene az utcán sétálni?
76. moonlight13 (válaszként erre: 74. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 15:02

És akkor mi a helyzet, ha valakinek nemcsak légzsákja nincs, de kocsija sem?! És gyerekülés se kell bele!

Nekünk pl. nem volt kocsink, sem gyerekülésünk, sem pedig légzsákunk! Mégsem éreztem veszélyeztetve a gyerekem...

Mondjuk babakocsit elég drágán vettünk, és utólag kb. harmad áron tudtam eladni, ráadásul, mivel 15 hónapos korában már járt a gyerekem, nem volt hajlandó onnantól beülni a babakocsiba...

75. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 73. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 14:49
Én még új ruhát szinte nem is vettem egyiknek se,folyamatosan öröklik vagy turiba megyek,és nem azért mert nem telne rá,hanem egyszerűen sajnálok kiadni pénzt a pár hónapos baba ruhákra amikor 2 hónap múlva kinövi és teljesen szép állapotban kapsz kis ruhát,mert egy baba nem teszi még tönkre..szóval igazad van nagyon klassz ruhákat lehet turizni a babákra..
2014. jan. 10. 14:45
Mi a kislányomnak 40.000ért vettünk autósülést anno és az adac tesztje kitünő lett..de lehet ezek után a kisfiamnak 150.000-ért kell vennünk,mert ezek szerint a 40.000-es vacakkal veszélyeztetem az életét.Egyébként ha már itt tartunk akkor nem is értem azt a sok embert aki úgy vállal gyereket,hogy nincs légzsák a kocsiba,ezek szerint az ilyeneknek szülniük se kellene,mert felelőtlenek nem?Ja és a bkv az igazi veszélyforrás,mert se biztonsági öv,lepukkant tetves,koszos buszok,azzal is veszélybe sodrom a gyereket...na jobb nem is szülni...komolyan simple majd ha szülsz remélem átértékeled a dolgokat...
73. moonlight13 (válaszként erre: 72. - Maku2434)
2014. jan. 10. 09:45
Szerintem a legnagyobb beruházás az elején van (kiságy, babakocsi, kád), utána a kinőtt ruhákat kell folyamatosan venned, de én mindig úgy csináltam, hogy mindig egy kicsit nagyobbat vettem mindenből, úgyis hamar belenőnek a gyerekek. És tényleg használtan már olcsón is kapsz kis ruhákat.
2014. jan. 10. 09:26
Köszönöm a hozzászolásokat :) kicsit megnyugtattatok :) azt hiszem csinálok egy ilyen forumot
71. moonlight13 (válaszként erre: 70. - Anda1986)
2014. jan. 10. 07:49
Ügyes vagy, és igazad van! :) Minden megoldható! Az interneten is lehet vásárolni kinőtt kis ruhákat, egy ismerősöm mindent ott vesz a gyerekének, és gyönyörűen öltözteti, olcsón. A legtöbb kisgyerek úgy növi ki a ruháit, hogy jó állapotban vannak, pláne az "ünneplők", amikről Te is írtál.
70. anda1986 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. jan. 10. 06:16
Szia! Egy kis leleményességgel mindent meg lehet oldani... Nekem annó kombi kiságy volt az álmom (életem egyik legrosszabb döntése volt), mivel nagy a család, azt kértük szülinapunkra :) A babakocsit is olcson meg tudtuk veni, pedig nem gagyi máraka... figyeltük az akciókat. Kisruhákat sokat vettem kiárusításba... f&f -es rugikat nagyon szeretem... potom pénz volt, nagyon jó az anyaga és mivel olcsó volt, nem is sajnálom annyira őket a folt eltávolításnál :) body-t is sokat vettem, de csak fehéreket :) meg sokat kaptunk... A kapottakban járunk védőnőhöz stb. Arra vigyázunk, a többit nem sajnálom. A gyümi és a kaki foltok eltávolítása megviseli a ruhákat... Mi átlag fizetésből élünk, hitel is van és tudunk félrerakni... Okosan kell gazdálkodni :)
69. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Maku2434)
2014. jan. 9. 22:57
ottani kismamával kéne ismerkedned, ilyen forumot csinálj
68. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Simple)
2014. jan. 9. 22:46
Szerintem te iszonyatosan negatívan állsz mindenhez! Mindig csak a problémákon jár az eszed! Az ember nem úgy vállal gyereket, hogy mi van, ha beteg lesz...
67. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. jan. 9. 22:36
Ne essünk túlzásba! Meddig is használod? Használtan is lehet kapni, ugyanúgy, ahogy kiságyat és babakocsit is.
66. Mazsinka (válaszként erre: 60. - Simple)
2014. jan. 9. 22:05

Látszik, hogy fogalmad sincs arról, mennyiben fáj egy ilyen betegség, milyen a lefolyása, meddig tart. 10 év, mire valakit gyógyultnak nyilvánítanak bizonyos daganatos megbetegedések esetében. Műtétek, sugár, kemo, kórházi ottartózkodás, étrendkiegészítők, vitaminok, kezelések, kontroll, anyuka kiesik a munkából... de hagyjuk. (off)


Egyik kis rokonom szervtranszplantáción esett át külföldön, szerinted az mennyiben fájt, hogy anyuka és apuka is vele volt, kiestek hónapokra a munkából, eladták mindenüket, majd újra fel kellett építniük az életüket? Szerinted a hátsó zsebükben őrizgették a rávalót, hogy majd ha a gyerekemnek szervtranszplantációja (etc) lesz, akkor legyen pár misi félretéve...


Érts meg, hogy senki sem erre rendezkedik be. NEM LEHET mindenre felkészülni, meg nem is kell. Azóta van még egy gyerekük, mellesleg bevállalták a nagy anyagi és lelki megterhelés után, mert SZERETTÉK volna, hogy legyen. Boldogan élnek, míg meg nem halnak.

65. mese habbal (válaszként erre: 64. - Kriszta773)
2014. jan. 9. 22:01
:D
64. kriszta773 (válaszként erre: 63. - Mese habbal)
2014. jan. 9. 22:00
ez is igaz, bár engem az anyaság előtt nem is érdekelt ilyen téma, pláne hogy beleszóljak :) most is ha azt kérdezte volna a fórumindító, ötösikreket vár, vajon elég lesz-e a pénz, nem kotyognék bele, mert az már egy spéci helyzet lehet, amiben nemcsak a napi kiadások, az alapfelszerelés ugrik meg, hanem gondolom elég nagy segítség is elkel :) na tessék, egy újabb lehetőség, amire fel kell készülni, hátha ötösikrek lesznek :)))
63. mese habbal (válaszként erre: 62. - Kriszta773)
2014. jan. 9. 21:57

hagyd, ezt úgyis csak akkor érti majd meg, amikor már ő is anya lesz... mindannyian úgy kezdtük, hogy nem volt még gyerekünk, és mégis megvoltak az elveink, és sosem hittük el, hogy ha még nem vagyok anya, akkor nem tudhatom :D

aztán amikor azok lettünk, akkor rádöbbentünk, hogy tényleg így van... szart sem tudtunk, csak az arcunk volt nagy.. kinek jobban, kinek kevésbé :D

62. kriszta773 (válaszként erre: 58. - Simple)
2014. jan. 9. 21:54
pedig attól, mert a szomszédban láttad meg az rtl klubban, még nem váltál gyakorló anyává, aki a terhességtól a szülésen és szoptatáson át a bölcsődéig, óvodáig kísérted a gyereket, és ismernéd a mindennapos kiadásokat, tennivalókat :)
61. kriszta773 (válaszként erre: 55. - Simple)
2014. jan. 9. 21:51

nem azon hőzöngtek, hogy csupa felesleges holmit minek venni :) de az, aki megengedheti magának, hogy vegyen 1 milláért babakocsit, meg több tízezerért kiscipőcskét meg 200 ezerét gyerekülést, vegye meg :) ezeknek töredékéért is használható, jó minőségű holmikat lehet venni, és én 40 ezres oltásokról sem hallottam még csecsemőknél a kötelező oltások mellett, de bizonyára tudatlan vagyok :) egy gyerek sem lesz lelki sérült attól, hogy nem aranykanállal etetik, és nem a legkiválóbb minőségű ruhát, felszerelést kapja :)

a felesleges dolgok is úgy derülnek ki általában, hogy főleg az első babának mindent meg akar adni az ember, aztán rájön, hogy mennyi mindenre nincs is szükség :) gondolom, ezért is kért tanácsot, mi az, amivel mindenképpen számolnia kell :)

60. simple (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2014. jan. 9. 21:51
15-ös hozzászólás!
59. Mazsinka (válaszként erre: 53. - Simple)
2014. jan. 9. 21:50

Figyelj ide! Azt mondod, hogy egy gyereknek úgy kell nekiállni, hogy számítani kell arra is, hogy beteg lesz. Én megkérdeztem tőled, hogy te anyagilag úgy állsz-e, hogy ha kiderülne a babádról, hogy súlyos beteg, külföldön kell kezelni, mindenhová hurcolászni hosszú éveken át, akkor neked mint nagy észosztónak itt e témában, van-e arra pénzed, történetesen több tíz/száz misid, hogy ezt megtedd, ha a gyereked élete a tét, mert a betegség nem biztos, hogy úgy érkezik, hogy havi két doboz gyógyszer, érkezhet gyógyíthatatlan, súlyos formában is( bár ne történne ilyen a világban). Ha mindenre fel KELL készülni, erre is fel KELL. Te fel vagy? Mert a családok 90 százaléka nincs, és bizony pl. egy dagantos betegség esetében igen-igen kimerül a nagy családi kincstár a legjobb helyeken is.

Nehezményezem is, hogy még nem kaptam erre választ. Szerintem nem is fogok.

58. simple
2014. jan. 9. 21:50
Egyébként imádom ezt a "nekednincsisgyerekedteeztnemtudhatod" című epizódot. :D
2014. jan. 9. 21:49
:D
56. simple (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2014. jan. 9. 21:46
A cumisüvegmelegítő ami felesleges! A kiságy és a babakocsi az a legszükségesebbek közé tartozik. Lehet félreérthetően írtam.
55. simple (válaszként erre: 52. - Kriszta773)
2014. jan. 9. 21:45
De látom a környezetemben, hogy mennyi felesleges marhaságot megvesznek vagyonokért, amit aztán végül sosem használnak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook