Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy gyermek hány éves korától köszönjön úgy a felnőtteknek, hogy "Csókolom!"? fórum

Szerintetek egy gyermek hány éves korától köszönjön úgy a felnőtteknek, hogy "Csókolom!"? (tudásbázis kérdés)

1 2
30. pmjudit (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2008. okt. 7. 22:21

Részemről a téma lezárva, nem kívánom többé magyarázni.

Szerintem az óvodás csókolomot köszönjön, nyilván a kiskamasznál már más a helyzet, de nem erre vonatkozott a nyitókérdés.

29. Dorka29 (válaszként erre: 27. - Pmjudit)
2008. okt. 7. 22:21

16 hónapos gyerekkel nem járok hivatalos helyre, de ha járnék, akkor sem a csókolomot hallaná tőlem, hanem a jó napot-ot.


Te most tudod, hogy tulajdonképpen miért is zavar az, hogy én máshogy vélekedem erről a témáról?

28. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Pmjudit)
2008. okt. 7. 22:19
Semmi gond,a tiek majd csókolomozik, az enyém meg nem. Ilyen egyszerű.
27. pmjudit (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2008. okt. 7. 22:17
Elég szomorú, ha te is helloval köszönsz mondjuk egy hivataslos helyen.
26. pmjudit (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2008. okt. 7. 22:16

Engem sem zavar, ha rokongyerekek ill. barátok gyerekei tegeznek.

De a 6 éves lányom ne köszönjön az ovistárs szüleinek sziát és jó napotot sem. Nyilván 2 éves korban még aranyos is.


A munkahellyel kapcsoltaban nyilván nem mindegy, hogy hol dolgozik az ember. Elég furcsa lenne, ha az iskolában, mikor belépek a terembe a simán lesziázna a gyerek, mert az anyjával tegező viszonyban vagyok.

Nem gondolom, hogy udvarias egy óvodás kisgyerektől a jó napot kívánok az utcán.

25. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2008. okt. 7. 20:54
Persze tudom, hogy a szervusztok V-vel van, de oviban még nem tudtam.:)
24. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Pmjudit)
2008. okt. 7. 20:44

Engem nem zavar, ha tegeznek, és a gyerekek is mindig tegeztek a munkahelyemen is.


Ha valakit zavarni fog, akkor rászól, és akkor lesz majd Jó napot kívánok!, amivel az ég adta világon semmi probléma nincsen. Udvarias, és nem kell változtatgati néhány év múlva.

23. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Pmjudit)
2008. okt. 7. 20:41

Jelenleg 'ello'-val (hello) köszön, ezt is tőlünk tanulta el. Ezután is így fogja tenni gondolom, hogy amit tőlünk hall, azt fogja mondani...


Nekem az oviban még úgy kellett köszönönnöm, hogy megálltam az ajtóban és fennhangon, hogy minenki meghallja: "Jóreggelt kívánok, szerbusztok pajtások!"


Vagyis nem volt ott semmiféle csókolom. Az én környezetemben a csókolom az idősebb rokonokra és a kicsi gyerekkorból már ismert tágabb szomszédságra korlátozódott, és mint már írtam, ezt is utáltam egy bizonyos kor után.

22. daroki
2008. okt. 7. 20:23

Amit nem írtam még le,hogy az én lánykámnak volt egy olyan időszaka,hogy egyáltalán nem volt hajlandó köszönni senkinek sem.Ez kb.fél éve lehetett így.Én tök kellemetlenül éreztem magam ezmiatt,pedig tényleg mindig rászóltam,hogy tessék köszönni a néninek vagy bácsinak.Aztán persze rendesek voltak a nénik,bácsik,mert mondták,hogy majd köszön ha akar:)

Engem nem zavar,ha egy kisgyerek sziával köszön nekem vagy tegez.Felsem tűnik már:)

2008. okt. 7. 18:55

Én mind a mai napig csókolomozom a barátom szüleit, illetve a közeli rokonokat, néniket/bácsikat.


Egyszer azt vették tőlem zokon, hogy Jónapot kívánokkal köszöntem a Csókolom helyett. 2x is, ha jól visszaemlékszem.


Szóval ha nincs meg a magabiztosság, hogy mikor kell váltani a kettő között, lehetnek rossz érzések.

20. kry84
2008. okt. 7. 18:10
Ez nagyon jó kérdés.A lányom 4 éves és próbálom neki mondani,hogy a felnőtteknek csókolom,a fiataloknak és a gyerekeknek,valamint az ismerőseinknek szia a köszönés,de nem nagyon tartja be.
2008. okt. 7. 16:06

2-3 éves korától köszön a lányom csókolomot. Az óvódában is úgy kérik.

Nem igazán szeretem, amikor a lányom ovistársa azt mondja nekem, hogy szia. Nem rokon, nem barát, ismerős. Szerintem ebben a korban csókolom az elfogadott köszönési forma.

18. pmjudit (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2008. okt. 7. 16:03

Csak kérdezem: az óvodában hogyan fog köszönni a gyereked?

Általában az a szokás, hogy: Csókolom óvónéni, szervusztok gyerekek.

2008. okt. 7. 15:43

Én is nagyon utáltam, főleg, amikor tizenévesen az idősebb pasik ezzel kezdtek poénkodni. Gyorsan le is szoktam róla és maradt a "Jó napot kívánok!"


Így, kívánokkal a végén, mert a suliban ezzel szekáltak bennünket.


Édekes, hogy a magyar nyelvben milyen elavultak, vagy annak tűnnek a köszönési formák. A 'csókolom' ideje már tényleg lejárt, de nem most, hanem még az én gyerekkoromban vagy még korábban.

Nekem lányom van (mégcsak 16 hónapos), de én nem fogom cskolomra szoktatni, mert nem szeretném, hogy olyan rosszul érezze magát késpőbb, mint én is.

Az óvodáskor végéig nyugodtan tegezhet szerintem egy gyerek bárkit, utána meg a szituációtól fuggően úgyis a szüleitől tanulja el, és azt fogja utánozni, meg azt, amit az iskolában elvárnak tőle a pedagógusok.



Nekem is van olyan szomszédom, akit pisis korom óta ismerek és a mai napig csókolomozok 33 éves létemre. Hát, tök ciki, de a jónapot meg túl távolságtartó lenne vele szemben, de ez utóbbi csak szokás/szoktatás kérdése.



A kérdésre válaszolva: Szeirntem ne köszönjön csókolomat egy gyerek, ha mégs ragaszkodsz hozzá, akkor csak kisfiú köszönjön így, mint ahogy az régen az eredeti "Kezeit csókolom"-ból idején a lerövidítés előtt. Ennek már semmi köze a társadalmi ranghoz, alázathoz, stb., így nincs is szükség rá.:)

16. winny
2008. okt. 7. 14:48

Ez egy nagyon jó kérdés!

A fiaimat és lányomat is arra neveltem,hogy köszönjenek.

A gyógyszertárból jöttünk ki.Mindketten köszöntünk.

Én viszontlátásra a kicsinyem pedig csókolom.

Az ő köszönését nem fogadták.Oda se figyeltek.Erre az Andris odarohant a pulthoz és így:-Köszöntem!

Megállt bennük a levegő is!

A felnőtteket is meg kellene tanítani arra,hogy fogadják a kicsik köszönését.

2008. okt. 7. 14:23
Nekem inkább az volt a bajom, hogy meddig köszönjek így.De akit már 3 éves korom óta ismerek, és így köszöntöttem, nagyon nehéz átállni a jó napotra.
2008. okt. 7. 14:22
Nálunk a nagyszülőket tegezik a gyerekek, de minden más felnőttnek csókolomra szoktatom őket.Pl. a lányom az óvonéninek szia óvonéni után hozzáteszi a csókolomot is.
2008. okt. 7. 14:05
Én is azt mondom a kisfiamnak,hogy csókolomot köszönjön,aranyosan meg is teszi:)))
2008. okt. 7. 13:41
Mikor legelőször jártam a városban, még kiskoromban én mindenkinek köszöntem. Amíg fel nem világosítottak hogy nem kell, én nagyon meg voltam sértődve hogy csak néhányan köszöntek vissza :)
2008. okt. 7. 13:40
Én sem szerettem, de kiskorom óta ezzel kellett köszönnöm. És a falubelieknek sajnos még most is..
2008. okt. 7. 13:38
Én nagyon utáltam mondani. Gyorsan leszoktam a használatáról. A magyarázatom mindig azt volt anyunak: én ugyan nem csókolok senkit. Ezzel nem tudott vitába szállni.
9. Pocika (válaszként erre: 8. - Roni24)
2008. okt. 7. 13:23

Azt írtad le pontosan amit én is gondolok.

Szerintem egy idősebbnek akár nő, akár férfi csókolommal köszönjön. Én bizonyára maradi vagyok, de nekem nem jön be a "Jónapot" egy gyerek szájából.

2008. okt. 7. 13:10

Attól függ, hogy a szülő mire szoktatja!

Az én kisfiam 3 éves, és én úgy szoktatom, hogy csókolomot köszönjön a idősebbeknek, de függ attól is, hogy ki az illető, és igen, - ahogy daroki is leírta -, attól is, hogy a szüleitől mit hall!

Leggyakrabban engem is utánoz még a kisfiam, mert ő még nem tudja megítélni, hogy kinek mit, hogyan kell köszönni, és ha én "Jó napot"-tal, "Viszontlátás"-sal köszönök/köszönök el valahonnan, ő is úgy köszön! :)

Szerintem 4-5-6 éves kortól már szoktassuk rá, hogy csókolomot köszönjön, de az is igaz, hogy mostanában ez már annyira nem divat, de szerintem mindenképpen tiszteletmutatóbb, mint "Jónapot"-ra szoktatni a gyerekeket!

Azt hiszem egyértelműen a szülőtől függ!

2008. okt. 7. 13:00
Szerintem mire iskolába megy,ott már magázni szokták a tanítókat a gyerekek.
2008. okt. 7. 13:00

Én inkább azt mondom hogy már mikor ne mondja..

pl : egy 14 éves kortól felfelé egy lánynak vagy egy fiúnak ,egy férfinek mondani inkább ne.., de egy nőnek mondjuk még elmegy...


szerintem is ovodás kortól nyugodtan mondhatja

2008. okt. 7. 12:51
Szeintem már óvodás kortól...
2008. okt. 7. 12:51
A fiam 5 és fél éves lesz lassan és nem csókolomoz. Múlt héten mondta egyszer valakienk az utcában, fel is kaptam e fejemet. Férjem kifejezetten utálja ezt a köszönési formát. Szerinte akkor már inkább Jó reggelt!, Jó napot!,... formát használjon egy gyerek is. Nekem mondjuk az fura egy kicsit. Eddig egyébként a fiam eddig mindenki letegezett, sziával szokott köszönni. Még soha senki sem sértődött meg miatta. :)
2008. okt. 7. 12:47

Az én lánykám 5 éves lesz lassan,de még nem köszön csókolommal senkinek sem.Az óvónéniket tegezi,ha a liftben köszönünk valakinek,akkor általában engem utánoz és mondja utánam,hogy jó napot,viszlát,szia:)

A fiaim olyan 7-8 évesen kezdték el a csókolomozást.

2008. okt. 7. 12:47

Szerintem manapság a csokolomozás már nem annyira fontos

PL. Én magázom a papámat de a nálam 6 évvel fiatalabb unokák már tegezik....

2008. okt. 7. 12:46
Szerintetek egy gyermek hány éves korától köszönjön úgy a felnőtteknek, hogy "Csókolom!"?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook