Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a Zorinka szép lánynév? fórum

Szerintetek a Zorinka szép lánynév? (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. Mazsinka (válaszként erre: 53. - 9536810fa1)
2012. máj. 9. 17:06
Egy ismerősöm egyszer azt mondta, hogy született egy kislány, akit Eszternek hívnak, milyen béna, régimódi név. Az ő fia meg Péter, semmivel sem modernebb, mint az Eszter. Néztem, is nagyokat.
2012. máj. 9. 17:05
Zorinka...kimondtam többször, szerintem vidám, dallamos... bájos név. :)
54. Mazsinka (válaszként erre: 52. - E57e061615)
2012. máj. 9. 17:04
Én is megszoktam az Emőkét, mivel jó barátom. De másikat nem ismerek. A Zorinka olyan túlbonyolított Zóra vagy mittoménmi. Nem szeretem az ilyen szuperlatívusz neveket, hogy minél csicsásabb, annál jobb.
53. 9536810fa1 (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 17:04

badarság... nem a név viseli a gyereket, hanem a gyerek a nevet. Nem a névhez fognak hozzáállni, hanem a ember személyiségéhez... hogy kedves, derűs, mosolygós... és egyből gyönyörűnek látszódik a név is.

AZ én kisfiamnak olyan neve van, amit a legtöbben nem adnának, Gyuri... a legkedvesebb, legmosolygósabb, legsármosabb Gyuri...és imádják nevestől, és még soha senki nem mondta, hogy hogy lehet ilyen régimódi... stb. nevet adni valakinek. :)

52. e57e061615 (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 17:03
Biztos azért cseng nekem máshogy, mert jó pár Emőkét ismertem, Zorinkát meg nem. A Zorinka nekem túl-túl bezézettnek és komolytalannak hat.
2012. máj. 9. 17:01
nem tetszik
50. Mazsinka (válaszként erre: 49. - E57e061615)
2012. máj. 9. 17:00
Nem különleges, csak pont annyira "érdekes", mint a Zorinka.
49. e57e061615 (válaszként erre: 48. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 16:55
Az Emőke szerintem egyáltalán nem különleges név.
48. Mazsinka (válaszként erre: 47. - Anatita81)
2012. máj. 9. 16:47
Rendben, a te döntésed. De amikor gimiben, első nap felszólított minket az oszi, hogy mutatkozzunk be, és eljutott addig, hogy Emőke, többen hangosan felnevettek. S ez nem oviban volt, ahol még előfordul az ilyesmi. Azóta volt Emlőke, Emlőske és társai. Utálja a nevét, és "áldja" a szüleit, hogy nem voltak egy kicsit konzervatívabbak, s nem nevezték Áginak vagy Anitának.
47. Anatita81 (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 16:37

Szerintem szép név és mire oviba megy, a csoporttársainak a fele hasonlóan különleges nevű lesz! ;)

Úgy értem, senki nem akad fent rajta és amúgy is, kit érdekel?

2012. máj. 9. 16:27
Nekem tetszik:)
45. nadry
2012. máj. 9. 16:21
Amúgy a kislányt nem csúfolják nem hökkennek meg a neve hallatán "látványosan". És akit Eperkének hívnak ????:-))
2012. máj. 9. 15:59

Igen, nekem kell, hogy tetsszen, de pl. kinézek egy "szép" nevet a lányomnak, mint pl. Zorinka, és megkérdem itt a hoxán, hogy ki szerint szép, és jön egy nagy rakás komment, hogy mennyire béna név, gúnyolódnak rajta, összenéznek, megvéleményezik.


Ez a való életben is így van, attól, hogy nem mennek oda anyukához azzal, hogy de béna nevet választott a lányának, attól még ezt gondolják, amit ide írtak egyesek. Engem nem vigasztalna a tudat, hogy nekem tetszik, ha rajtam kívül egy csomó ember megvéleményezi és negatívan értékeli, bírálja a gyerekemet a neve miatt akár előtte, akár a háta mögött.

2012. máj. 9. 15:52
Nekem... ne hari de elsőre Zolika név ugrik be róla,ahogy kiejti az ember...Kicsit olyan hangzása van...De mindenkinek más az ízlése.Ilyenkor figyelni kell azt is,hogy majd évek múltán ne legyen ciki számára az a bizonyos név...
42. nadry
2012. máj. 9. 15:52
Egy ismerőse ajánlotta neki. Amúgy a kislány angyali szép, szőke, kék szemű hosszú hajú:-)
41. e57e061615 (válaszként erre: 34. - Dokianya)
2012. máj. 9. 15:51
Ismerek egy kis Kadosát, neki a szülei mondják, hogy mindig azzal jönnek nekik, hogy hülye külfüldi majmoló név.
40. e57e061615 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 15:48
Az előző pár évben én annyi Bíborkát hallottam, hogy szerintem simán lesz belőlük annyi, mint a Petikből 20 éve.
2012. máj. 9. 15:43
Nekem tetszik. De felnőttnek talán tényleg jobb a Zóra. Honnan vette a barátnőd a nevet?
38. Orsi86
2012. máj. 9. 15:36
Nekem se tetszik.
2012. máj. 9. 15:21
szépen hangzik, ritka és ha nem szeretnéd becézgetni, akkor annak is megfelelő, mert nem nagyon lehet.
2012. máj. 9. 15:19

Látod?! Itt ütközik ki a mondás, hogy ízlések és pofonok. Nálunk is van az oviban Bíborka és Bibinek becézik és nem szokták csúfolni a gyerekek. Régi név az Ernő, akit lehet ernyőnek csúfolni...Minden névnek megvan a csúfneve...Én nem anyósom és nem a szomszéd, nem a tanárnő és nem a kedves magyar emberek kedvéért adtam a gyerekeimnek ezt a nevet, hanem azért mert a páromnak és nekem és a nagytesónak is tetszett.

A többi kb. 10 millió ember meg nem érdekel. A gyerekeim sem szégyenkeznek jobban a nevük miatt, mint én a Mária keresztnév miatt. És igenis nevelés kérdése az egész...mert bármely nevet lehet méltósággal viselni (persze itt nem a hülyén összepárosított vezeték és keresztnevekre gondolok). Többet ugratják a gyerekeimet a vezetéknevük (Doktor), mint a keresztnevük miatt. Erről meg aztán pláne nem tehetek, hogy a férjem családja évszázadok óta viseli ezt a nevet.

Tehát azt tanácsolom, hogy úgy nevezd el a gyerekeidet, ahogy Te szeretnéd, ne úgy ahogy elvárják. Én az elsőnél ezt tettem. Nem tetszett a név, amit a férjem szeretett volna, de úgy voltam vele, ha azt kapja a gyerekem, amit ő szeretne, jól esik neki és visszajön hozzám. De nem jött ..és itt maradt a gyerekem ugyan egy szép névvel, de egy olyannal, amit én nem szerettem volna neki, mert nekem annyira nem tetszett. Most már tudom, hogy nem érte meg, hogy más ízlését vettem figyelembe!!!

35. Mazsinka (válaszként erre: 34. - Dokianya)
2012. máj. 9. 15:00
Én is szívesen nevezném a gyerekemet Bíborkának, de nem teszem, mert bár nekem tetszik, de a férjemnek, szüleimnek, anyóséknak nem, és még a jövőben egy csomó más embernek sem fog tetszeni, úgy gondolom. Bibinek becéznék vagy Borkának, ami uborka, máris megvan a gúnynév. Feltűnést kelt, feltűnési viszketegségről árulkodna, s azt sugallná, hogy különleges gyerek akar lenni, aki mással nem tud kitűnni, csak a nevével. Szegényre majd mindig rácsodálkoznak, kétszer megkérdezik, s lehet, nem vigasztalná a tudat, hogy anyának ez tetszett egész életében. Ezért inkább nevezem valami másnak, mert a pilanatnyi hóbort, a "különlegesség" nem annyira fontos, mint az, hogy méltósággal viseljék egy életen át.
34. dokianya (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 14:43
Szerinted mi a rendes?! Mert pl. a kisfiamnak ősi magyar neve van: Kadosa. És sokan csodálkoznak, hogy ugyan milyen név ez. A kislányom pedig Hella, ami szintén nem egy mindennapi keresztnév, de szerintem semmi gagyi és szörnyű nincs benne. Szóval hogy mi a rendes?! Ez relatív, mint pl. a szépség. Az is minden embernek mást jelent. Más az ízlésünk, így ami nekem szép, az másnak nem. Így a gyerekeim neve nekem tetszik, másoknak nem. Na és?! Ha csúfolják, hát csúfolják! Engem is csúfoltak Máriaként Marcsának, Harcsa-Marcsának, meg Marisnak is.Pedig az én nevemet tényleg nem a divat szülte, hanem hogy idézzelek ez egy "rendes" név.
2012. máj. 9. 14:21

nem

Szerintem nem különleges, a Zóra beceneve, így szebb.

2012. máj. 9. 14:10
Széééép, nagyon tetszik! :)
31. Hitta
2012. máj. 9. 14:04
Nekem komolytalannak hangzik, de klasszisokkal jobb mint a Dszenifer és társai.
30. o.andi
2012. máj. 9. 13:57
különleges
29. 9bbc382386 (válaszként erre: 25. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 9. 13:54

Azért adnak ilyen neveket a gyermekeiknek,mert azt hiszik különleges a gyermekük is :)

Persze arra nem gondolnak hogy a hétköznapi vezetéknevükhöz milyen idétlen a keresztnevük....

2012. máj. 9. 13:52
nem
2012. máj. 9. 13:50
Nem is hallottam még, de nem tetszik :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook