Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a Zorinka szép lánynév? fórum

Szerintetek a Zorinka szép lánynév? (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. grizus
2013. ápr. 18. 06:18
A Zorina szebb.
2013. márc. 31. 18:13
o.O furcsa a hangzása. nem bejövős.
2012. dec. 3. 14:41
még nem is hallottam....
2012. dec. 3. 14:24
Haat, nekem nem tetszik.
2012. dec. 3. 14:23

Nem kell túlbonyolítani, néha ez egyszerűbb sokkal szebb!

Nem szappanoperákból kell venni a neveket, nem kell magyarosítani amerikai neveket, válasz egyszerűt és szépet, ami passzol a vezetéknévhez.

2012. máj. 11. 09:56
Nem. A Zóra szebb.
2012. máj. 10. 09:21
Nekem nem tetszik. Olyan szomorú a hangzása.
2012. máj. 10. 08:31
Nem.
2012. máj. 10. 08:30
Szerintem a szülők csak akkor válasszanak ilyen neveket a gyereknek, ha később el tudják fogadni, tolerálni tudják a sértegetéseket, kibeszélést, megszólást, beszólást. Mert szép és jó, hogy nekik ez tetszett, de a gyereknek ezzel a névvel kell együtt élni élete végéig. Mondjuk én már látom magam előtt, hogy Bíborka nevet adok a lányomnak, mert nekem az tetszik, és hazajövünk a kórházból, anyósék kezdik, hogy ez már milyen név (egyszer már gúnyolódtak rajta), anyámék szintúgy, én meg magyarázkodhatok, hogy de így, de úgy...aztán jönnek a rokonok, megkapom, hogy feltűnési mániám van stb. És ha századszor kérdeznek vissza, és látom az arcukon a lefagyott mosolyt, akkor belefáradok, és úgy vagyok vele, hogy miért nem lett inkább Anna??? Valahogy így látom, de azért majd megpróbálom megtalálni az arany középutat. Olyan nevet választok, ami szép, és tetszik, de nem megyek át extremitásokba. A Bíborka nem is az, csak felénk-egyet sem ismerek.
77. dokianya (válaszként erre: 69. - 9536810fa1)
2012. máj. 10. 08:24
Valahol minden fórum erről szól, csak a kérdés más... Jól megfogalmaztad a lényegét. :D
76. dokianya (válaszként erre: 73. - E57e061615)
2012. máj. 10. 08:22
Ehhez nincs mit hozzáfűzni. Szép kerek és igaz! :D
75. t.Ili
2012. máj. 9. 23:54
szép
2012. máj. 9. 23:28

Visszakunkorodva a Zorinka nevre, nekem nem tetszik. Most hallottam eloszor,de vmiert nem. Kozben izlelgettem a tobbi Z betus nevek kozul parat (Zoe, Zalan, Zeno, Zita,Zelma, Zorka) nekem egyik sem nyero, lehet a Z betuvel van bajom?! XD

Bar, a Zoltan viszont tetszik...

73. e57e061615 (válaszként erre: 61. - Dokianya)
2012. máj. 9. 23:16

"Az én Kadosámnak" kifejezetten régi, magyar nevet kerestek a szülei. :D Árpádsávos zászlót tartanak az udvaron a szülők. Különben az ilyen nagyon magyar nevek tök menők. A Bíborka is magyar, mégis szeretik a Dzseniferrel egy kalap alá venni. Ezt nem azért mondom csak, mert itt elhangzott, hanem a rokonságban is van. Meg ismeretségi körben is. Ez egy antitrendnek indult szerintem, aminek most már nagy a tábora, és most már maga a trend. Ennyi, de ezzel nincs baj. Nekem épp szerencsés a nevem. Nem ritka, nem ismeretlen, régen vándorolt be, de nincs olyan sok belőle. A férjemnek a mai napig egyik legmenőbb férfi neve van, de már harminc éve is vezette a listát (és persze az sem magyar eredetű). Őszintén szólva ez számomra tényleg visszatartó erő, ha előre tudom, hogy minden osztályban lesz még legalább két ugyanolyan nevű gyerek, de nem dől össze a világ, ha mégis úgy jön ki.

Én azokkal értek egyet igazán, akik azt mondják, hogy kell az egészséges leszaromság név választáskor. Ha nem tetszik neki, akkor majd nem úgy fogják hívni, és bár én voltam a Zolika-cikizés felvető, de tényleg szinte minden nevet lehet (ha nagyon akarnak) csúfnévvé alakítani. Gyerekkoromban meg voltam őrülve, hogy miért nem a második keresztnevemen szólítanak, mert nekem az tetszik. A szüleim megmondták, hogy ha nagykorú leszek, arra változtatom, amire szeretném, ők elfogadják, és úgy is fognak szeretni, mert a név nem az ember. Persze mire nagykorú lettem, már semmi pénzért nem adtam volna a megszeretett keresztnevem.

A vezetéknevem szép, de nem használom nap mint nap az egészet, mint ahogy teszik ezt sokan a két tagú névvel címkézettek. Ugyanakkor soha nem válnék meg tőle. Ez is viszonylag újkeletű dolog, igazán csak pár évtizede dívik, de mondjon rosszat, aki akar. 30 alatt már simán szokványos, hogy nem vesszük fel a férjünk nevét, ha egyáltalán házasodunk.

2012. máj. 9. 21:54
és anyuka kiabálhat a játszó téren hogy menjünk egy kettő:D
2012. máj. 9. 21:53
és még becézhető is kovács egy, beceneve lehet egyke pl:D
2012. máj. 9. 21:52
nem tudom mit bonyolitjátok, úgy kéne mint a fociban, nem nevet adni hanem számot, kovács egy kovács kettő... és nincs vita se:D
2012. máj. 9. 21:47
... érdekes volt ez a fórum ... kaptunk egy nevet, néhány betűt, mindannyian ugyanazt ... és amit mögé láttunk, az a saját személyiségünk, gondolatvilágunk képződménye... :)
2012. máj. 9. 21:34
Nem!
2012. máj. 9. 20:03
nem
66. dokianya (válaszként erre: 53. - 9536810fa1)
2012. máj. 9. 20:03
Volt sógornőm kisfia is Gyuri és a családban így is Gyurmának becéztük...az anyukája hívta így....Egy nagyon helyes, jó tanuló 15 éves srác,akiért döglenek a lányok. És nem cikizik a neve miatt, mert kedvelik a személyiségét. Szóval Neked adok igazat!
65. dokianya (válaszként erre: 48. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 20:00
ezt magyarázom sokadszorra, hogy voltak/vannak/lesznek hülye gyerekek és hülye emberek vagy csak irigyek, akik akármilyen nevet képesek kigúnyolni. És soha nem találnál olyan nevet, ami minden embernek tetszeni fog és nem lesz egy butácska köztük, aki hangoztatni, csúfolni fogja. Ez képtelenség. Ha az az Emőke kicsit kilóg a sorból a jelleme miatt vagy a külseje miatt, akkor elkezdik cikizni, hívhatnák bárminek, de ha az osztály legszebb és legbájosabb lánya lenne, akkor meg nem valószínű, hogy gúnyolódás tárgya lenne a szép neve miatt. Mert semmi gond sincs az Emőke névvel.
2012. máj. 9. 19:57
nekem nem tetszik
63. dokianya (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 19:54
De könyörgöm! Itt az ország minden részéből jelen vannak az emberek. Ha kiírsz egy szavazást, hogy melyik a legszebb név amit a gyerekednek adhatnál abban sem lesz egyetértés. Mivel kicsi a valószínűsége, hogy azok az emberek,akiknek nem tetszik a Zorinka név, mind pont abba a városba fognak költözni, ahol az a kislány él, így nem is lesz soha egyszerre ennyi támadója a nevének, mint most itt a Hoxán. De mint írtam is, ha már az egyszerű kis Mária nevet veszed, akkor is lenne ugyanannyi ember,aki azzal jönne, hogy ósdi és nem szép és majd Marisnak meg Marcsának fogják csúfolni a gyereket és különben is több ezer van az országban belőle. Tehát ahogy fentebb is írta valaki, nem a neve miatt fogják szeretni vagy nem szeretni a gyereket, hanem a jelleme, a természete és esetlegesen a külső adottságai miatt.
62. Anatita81 (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 19:48

Én pl. ismerek Darinkát - ő már felnőtt -, azért sem találom annyira érdekesnek.

Aztán van még Zília, Zorka, Napsugár, több Dalma, Donát, akit néha az én lányom is ledonáldoz...

Hát, szegény tiniknek van gondja, az biztos, nem kell, hogy még egy rosszul megválasztott név is nyomassza őket!


A Zorinka továbbra is tetszik! :)

61. dokianya (válaszként erre: 41. - E57e061615)
2012. máj. 9. 19:48
Pedig Árpád kori magyar név. Minket "támadás" még nem ért a név miatt, inkább érdeklődnek, hogy milyen eredetű és miért pont ezt választottuk. Szerintem pedig semmi külföldies, szappanoperás hangzása sincs. De hát én ugyebár elfogult vagyok---jönne ez a válasz.
2012. máj. 9. 19:12
hahahaha....kiabálva mint a zolika...csúfff..
59. e57e061615 (válaszként erre: 56. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 17:21

Ez kicsit olyan, mint mikor mondjuk egy Péter azt mondja, hogy ne legyen egy magyar gyerek Vaszilij, mert az nem magyar név, és akkor muszáj visszakérdeznek, hogy a Péter szerinte honnan ered.


Egyébként a Dzsindzsertől már én is kitépem a hajam.

58. e57e061615 (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 17:14
Van olyan név, ami magyarul csicsás és hosszú is(5 szótagból áll), de nekem ennek ellenére nagyon tetszik. Ha gyereknek választanék nevet, biztos nem adnám. Még háziállatnak sem adhatom, mert a férjem azt mondta rá, hogy ha simerülne is megjegyeznie, kimondani biztos nem tudná. :D
2012. máj. 9. 17:07
Nem véletlen, hogy én még nem találtam nevet jövendőbeli gyerkeimnek, hiszen túl sok kritériumnak kell, hogy megfeleljenek. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook