Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek a mai világban ciki kályhával fűteni? fórum

Szerintetek a mai világban ciki kályhával fűteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
25. 23a2bf5860 (válaszként erre: 17. - Kinni)
2011. jan. 4. 09:08
az egyik barátom kiment Romániába és nagyon gyönyörűt vett meg hatalmasat rakatott párkánnyal és a kályhacsempét 120000-ért vették meg,idehaza meg a kályhás berakta,itt megvették hozzá a samott téglát össze vissza olyan 300000-be lett nekik.
2011. jan. 4. 09:07

Az én uram is azon álmodozik már évek óta, hogy cserépkályhát kellene rakatni, mert ez a gazdasági/politikai helyzet oda is vezethet, hogy elzárják a gázcsapot.

Érzem a levegőben, hogy körülöttünk is sokan fűthetnek fával, szénnel.

Tény, hogy tisztább a gáz. Anyukáméknak volt egy hordozható cserépkályhájuk. Egyszer gondoltuk, ki kellene már a kémény nyílásánál takarítani. Mikor kiszedtük a kis téglát, megindult a korom, legalább 4 vödörrel vittünk ki, meg takarítottunk két napig. Szegények, vissza is álltak a gázra. Lehet, a kályha volt rossz?

2011. jan. 4. 09:06

Valaki nem tudja véletlenül, hogy milyen árban vannak a hordozható cserépkályhák?


..Nekem van egy, de használhatatlan, mert amikor festettem, szanaszét rángatták..:S

Nem tudom, hogy mi olcsóbb.. megcsináltatni v. venni egy másikat.

2011. jan. 4. 09:05
Nem ciki, sőt sokkal melegebb, mint a gáz. Gázzal is lehet meleget csinálni, de akkor rá menne a gatyám:( A csempe kályha aranybánya, csak legyen elég tűzifád, úgy ontja a meleget...
2011. jan. 4. 09:05
Olyannyira nem ciki,hogy nekem is azon jár az agyam,hogy kellene megoldani,hogy ne gázzal fűtsünk,mert a gatyánk rámegy,és mellé még jól fel is kell öltözni,mert nincs az a nagy meleg.
2011. jan. 4. 09:04

Csak furcsa, hogy egyből hőbörögnek, hogy.. de reggel nincs meleg.. húúú, az nagyon koszos.. hamuzol a szoba közepén pffúúúú.

Én biztos nem csinálnám!!!

2011. jan. 4. 09:04

Miért foglalkozol ilyen butasággal? Az ember ott spórol ahol tud. És ne foglalkozz másokkal. Ha neked valami jó, vagy tetszik, akkor az úgy jó!


Nekünk kandallónk van, én csak a fával járó koszt utálom benne, de imádom nézni ahogy ég a tűz. És jó meleg :)

2011. jan. 4. 09:01

Miért lenne ciki??

Ha lenne lehetőségem én is megfontolnám, sőt a férjem vágya egy cserépkályha.

17. kinni (válaszként erre: 11. - Panka78)
2011. jan. 4. 09:00

Nagy különbségek vannak az árak között, érdemes alaposan utánajárni. A mérettől is függ, a cserép minőségétől és persze a munkadíjban is vannak különbségek.

Sajna itt felénk is a jó nevű szakember minőségi anyagból 600.000-800.000 között mondott egy nagy cserépkályhát.

16. 23a2bf5860 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2011. jan. 4. 09:00

Már miért lenne ciki???Elég baj az,hogy másnak akar az ember megfelelni..egy cseppet sem kell szégyenleni,hogy kályhád van.Szerintem a cserépkályhát is rakasd be,ha megteheted..az se húszfillér.Nekem is van cserépkályhám és fűtök is vele.Egész más a hőérzete az embernek,meg egyáltalán..hallod ahogy pattog a tűz ,ezt semmi nem pótolja...A cserépkályha mellé oda lehet állni melegedni..)Én majd olyat akarok rakatni aminek kis párkánya van és mellé lehet ülni..

Egyszóval..nincs miért szégyenkezned!!!!

A központi fűtésnek és az egyedi fűtésnek is meg vannak a maga előnyei..a központ kényelmesebb.

2011. jan. 4. 08:59
Ha most lenne kb. 1 millám, biztosan építtetnék egy cserépkályhát, ami vízteres. Szerintem is sokkal hangulatosabb, melegebb, mint a gáz. És arról nem is beszélve, hogy "szárazabb" meleget ad, mint a gázfütés.
2011. jan. 4. 08:57

Nem ciki,sőt.....akinek esze van, spórol, és kályhával lehet,míg a távfűtéssel vagy a gázzal, nem.......

Ne foglalkozz senkivel sem.

Én is azzal fűtenék, ha lenne rá lehetőségem.

2011. jan. 4. 08:56
Miért lenne az?Én is már tíz éve visszatértem a gázról a fafűtésre.Sokkal olcsóbb és még meleg is van,a gáz mellett pedig sokszor fáztunk.
12. Szamó (válaszként erre: 4. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 4. 08:56

Ezt a központival és a konvetorral is meg lehet tenni..........


De semmiképp nem ciki! Hangulatos, "olcsó".

Csak macerás. Megrakni, hamuzni, fát hordani.......

Kényelmes a mai világ! Könnyebb a szobatermosztátot beállítani!

2011. jan. 4. 08:56

800ezer? Óóóó az rengeteg..

Keresztanyáméknak nyáron ennél jóval olcsóbban építettek..

10. koxy
2011. jan. 4. 08:55

Miért lenne?

Mi 2000 óta konvektorral fűtünk, de erre a télre visszaraktuk a kályhát a konyhába és azzal is fűtünk. Ez van,ott próbál az ember spórolni ahol tud! Bár nekünk akácerdőnk van, ősszel sok ágat összevágtunk, de mikor elfogyott, hozattunk fát...

2011. jan. 4. 08:55
Egyáltalán nem, egyszer melegedjen valaki cserépkályha, vagy kandalló mellett. Észreveszi a különbséget a gázfűtés és a kályha között !
2011. jan. 4. 08:54

Nem ellened irányul, de szerintem az olyan kérdések, amiben az van, hogy ciki, dicsekedésre irányul általában. :D Te egy kiváltságos helyzetben vagy. Nekünk, amikor gyermek voltam, volt cserépkályhánk, és jobban szerettem, mint a konvektort.


Jobb ha tudod, sokan vágynának arra, hogy legyen cserépkályhájuk. De manapság már hatalmas luxus, mert ha jól tudom, kb. 800 ezerért raknának egyet össze. :S És gazdaságosabb is.

2011. jan. 4. 08:54
Nem ciki, ha valaki furcsán néz, akkor nincs tisztában azzal, hogy a mai válágban bármi jöhet. lást az oroszok elzárták a gázt.
2011. jan. 4. 08:53
Dehogy ciki! A mai gázárak mellett szerintem ha választásuk lenne az embereknek legtöbben inkább a kályhát választanák. Mi nemrég költöztünk új házba, mindenképpen szeretnénk cserépkályhát építtetni.
2011. jan. 4. 08:52
A cserépkályha lassan már úri muri...egyáltalán nem ciki. Sőt...
2011. jan. 4. 08:52

Sokkal jobb kályhával fűteni sztem, mint központilag. Minden szobában el lehet dönteni, hogy hány fok legyen, és hogy van-e egyáltalán szükség fűtésre.


Úgyhogy sztem NEM ciki! :)

2011. jan. 4. 08:51

Mikor megkérdezik, hogy mivel fűtök akkor furcsán néznek rám..

Nem értik, hogy miért nincs kazánom v. miért nem gázzal fűtök?

Nem értem, hogy ez miért megdöbbentő.. Tök szép kandalló kályháim vannak, és most még a cserépkályhán is gondolkodom, hogy építettni kellene:)

2011. jan. 4. 08:51
miért lenne ciki? a mai világban egyre többen térnek vissza a kályhához
2011. jan. 4. 08:50
Szerintetek a mai világban ciki kályhával fűteni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook