Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a 4 hónapos fiam hozzátáplálása megkezdésével a pocakfájás javulna vagy csak rontanék a helyzeten? fórum

Szerintetek a 4 hónapos fiam hozzátáplálása megkezdésével a pocakfájás javulna vagy csak rontanék a helyzeten? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 17. 08:40

A hozzátáplálás egy 4 hónapos babánál szerintem őrültség, pláne hogy anyatejes. Tápszereseknél szokták ajánlani!!!, de ott sem kötelező. Ha anyatejen kívül mást adsz, csak még jobban megterheled a gyomrát, hisz teljesen ismeretlen dolgot kell feldolgoznia. Még az enzimek sem úgy termelődnek. Én kivártam a 6 hónapot. Voltak hasfájós napjaink, de az infacol nekünk is segített!

Remélem elmúlnak a pocakfájós napok és vidám, nyugodt napokat élhettek!

14. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Vizike)
2011. nov. 17. 08:37

Egyetértek. Türelem és kitartás.

AZ ANYATEJ A LEGJOBB, AMIT ADHATSZ NEKI!


Gondolj bele, hogy jönnek a fertőző időszakok. Jobb, ha az antitestekkel ellátott anyatejet adod neki állandóan, mert abban minden benne van, ami az Ő immunrendszerének szükséges.

13. Titánia83 (válaszként erre: 2. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 08:35

Egy LLL-es tanácsadótól tudom, hogy kb. két hét kell, mire kiürül a szervezetedből (asszem)a laktóz, miután elhagytad a tejet.


Első körben a konkrét tejtermékek elhagyását javasolják.


Ha két hét múlva sincs javulás, akkor a tej tartalmú ételeket is. Állítólag még egyes felvágottakban is van tejcukor.

12. Serry (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 08:28

Adsz iszol valamilyen teát?

Sem a laktoherb sem a gyerektea ilyenkor nem jó illetve a köményes sem. Valószínűleg érzékenyebb a köményre.

11. Serry (válaszként erre: 2. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 08:26

4 hónapos kizárólag anyatejes babát NE kezdj el hozzá táplálni!

A tejmentesség segíthet. Illetve ha kerülöd a puffasztó ételeket és a sok fokhagymát. Egyél változatosan.

Ha továbbra is gond fordulj bizalommal egy IBCL tanácsadóhoz. Sokat tudnak segíteni.

A hozzátáplálással most csak árthatsz.

10. vizike (válaszként erre: 8. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 08:25

Mert éjjel nappal hasfájós volt annyira durván,hogy az okos védőbanya elősször engem gyanusítgatott minden baromsággal,hogy miattam fáj.

Aztán kitalálta,hogy nem fejlődtek ki a belső szervei.

Biztos gond van a nyelőcsövével is,mert bukott.

De az állandó sírástól telejsen kikészültünk.

A kórházas doki megnyugtatott,hogy nics szervi baj,és még csak véletlenül sem halgassak a védőbanyára se másra.

Hasfájós babánál amíg csak lehet,de minimum fél évig anyatej.Ettől jobb, táplálóbb, dolog nincs.


Fél éves kora után kezdtük a hozzátáplálást, én tejpépet adtam elősször anyatejjel.Később barackot,szilvát,sütőtököt.Almát nem hiszen az igen sok savat csinál.


Próbáld meg tornáztatni.nekünk az jött be,hogy a pelenkázón fekve fogtam a lábait,és úgy bicikliztettem.

Meg a hason karomon fekve ringatás.

+ egyszer az ügyeletes doki írt fel valmi patikában kikeverős szert ami hatott.

de sem az infacol,sem az espumisan,sem a gripe vater....

9. Csillagpor0622 (válaszként erre: 7. - Emi75)
2011. nov. 17. 08:24
Igen,köszi. A baracklevet próbálom ki legelőször és a sütőtököt majd.
8. Csillagpor0622 (válaszként erre: 4. - Vizike)
2011. nov. 17. 08:17
Miért került kórházba? Szegénykém!!!
7. emi75 (válaszként erre: 2. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 08:17

Szia, minden gyerek más, azért leírom, nálunk hogy volt, én gyakorlatilag kruplin, húson, és rizsen éltem kb. fél évig.


mindentől fájt a hasa sajnos. így viszonylag tűrhető volt.


a gripewatertől nekünk még rosszabb lett. az infacol segített.


hozzátáplálásnál az almától, répától fájt a hasa 8ezek valamennyire hasfogók) így ezeket sokáig nem adhattam.


az első kajája őszibarack és ennek változatai (lé, pép, stb) volt. ez nem bántotta.


hátha találsz tippet benne, amit érdemesnek tartasz kipróbálni.

2011. nov. 17. 08:17

Hú,hát ez az,hogy minden babánál más a dolog.

Én is arra gondoltam,h esetleg a gyümilevek kóstolgatása segíthet-e. Csak nem tudom,hogy merjem-e. Meglátjuk.

2011. nov. 17. 08:10
Minden baba más.Próbáld meg és pár nap,1 hét alatt kiderül.Bajt nem teszel vele.Most úgyis csak a gyümölcslevekkel és néhány gyümölccsel ismerkedtek még.
2011. nov. 17. 08:07

Rontanál!

M a kórházat is megjártuk annó!

Nem szabad sietetni a dogokat, sajnos azrt fáj,mert még nem elég fejlett az emésztőrendszerük. :(

Ne siessetek.

2011. nov. 17. 08:02
Instant-kávé ügyében nem tudok mit mondani, viszont a hozzátáplálás nekünk segített, bár szerencsére nem volt hasfájós a fiam, de ahogy elkezdtünk hozzátáplálni, megszűntek a néha előforduló pocakfájós-székrekedős problémáink is.
2011. nov. 17. 07:57

Általában csak nappal van gond,de van,hogy szinte egész nap tekereg szegényem és van,hogy ölben sincs el.

Kizárólag anyatejes baba.(Szélcső és grape water-t használunk).

Még egy kérdés:mától tejmentesen étkezem,meglátjuk ez segít-e,de szerintetek az instant kávéban lévő tejpor ugyan úgy befolyásolhatja a pocakfájást,mint a rendes tej?

2011. nov. 17. 07:54
Szerintetek a 4 hónapos fiam hozzátáplálása megkezdésével a pocakfájás javulna vagy csak rontanék a helyzeten?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook