Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted mi a pánikroham...nem orvosi megközelítésből... fórum

Szerinted mi a pánikroham...nem orvosi megközelítésből... (beszélgetős fórum)


1 2
32. Ditta67 (válaszként erre: 30. - 706217a8a2)
2011. okt. 12. 08:24
Köszönöm.A kicsik mára nagyobbacskák és én mostmár jól vagyok.Fizikailag és lelkileg is.
31. rózsa67 (válaszként erre: 29. - 706217a8a2)
2011. okt. 11. 21:51

Lehet, hogy amit mondani akarsz azzal nincs probléma, csak nagyon durva megfogalmazásban adod elő. Nem kapanyelet kell kínálni, hanem értelmesen megfogalmazni a mondanivalódat.

A stílusoddal van probléma.

30. 706217a8a2 (válaszként erre: 26. - Ditta67)
2011. okt. 11. 18:05
Egyetértek.Nagyon jól látod a helyzetet.Bár mindenki igy gondolkodna mint Te.Én is úgy látom ,nagyon sok ember elhagyja magát és mást okol szerencsétlen helyzete miatt.Kívánom Neked gyógyúlj meg.Neked még küldetésed van.Az ilyen határozott embereket szeretem.Nem elhagyni magát,hanem tenni sajátmagáért.Ha kidobnak az ajtón bemenni az ablakon.Kívánok minden szépet és jót.Gyerekeknek szép jövőt ,vigyázz rájuk,ők adják az élet értelmét.Sok szerencsét.
29. 706217a8a2 (válaszként erre: 21. - Rózsa67)
2011. okt. 11. 17:53
Igen,én is erről beszélek,csak egy másik fórumban.Amelyben kritizáltál engem kedvesem.Most akkor ...hogy is van ez...?
28. Ditta67 (válaszként erre: 27. - Rózsa67)
2011. okt. 11. 06:35
Nem.Halak.Nem a csillagjegyemből következik,hogy erőszakos vagyok,hanem abból,hogy megtanultam,ha nem így viselkedem,eltaposnak.
27. rózsa67 (válaszként erre: 26. - Ditta67)
2011. okt. 10. 18:28
Szintén akaratos, erőszakos vagyok! :) Nem KOS jegyű vagy véletlenül? :)
26. Ditta67 (válaszként erre: 25. - Rózsa67)
2011. okt. 10. 11:11

Én annyiban élem másként meg ezeket a dolgokat,hogy azt nézem mit lehetne tenni a rossz elkerülésére.

Pl.6 éve életbiztosítást akartam kötni.A biztosító orvosa azt mondta,már 2 év múlva sem fogok élni,olyanok az eredményeim.Két kisgyerekkel nekem még feladatom volt.Jártam a klinikára és nem tudtak segíteni.Alternatív lehetőségeket kerestem és megtaláltam azt a természetgyógyászt aki segített.

Ha vkitől azt hallom ,hogy vmit nem lehet,én mindíg azt keresem,hogyan lehetne.

Lehet,hogy erőszakos is vagyok,de megtanultam:NEKEM kell megtalálnom az utat ahhoz,amit szeretnék.

2011. okt. 10. 10:54

Ennek nagyon örültem. 4 hónap múlva lekellett vágni a lábát, kétségbe estünk, de terveztük az utána következő "új" életet. Karácsonykor levágták a lábát, de örültünk, hogy túlélte. 2 hónap alatt felépült, elkészült a műláb, de azon a napon újabb érelzáródás lett, fentebb kellett amputálni. Ezt is túlélte és örömömben sírtam. Boldog voltam, hogy él. 2 héttel később belehalt a vérmérgezésbe. Tragédiaként éltem meg, de később beláttam, hogy így én sem akartam volna élni. Vannak tragédiák, de még a tragédiák közben is vannak örömök, csak észre kell venni.

Ehhez idő kell és nagyon át kell gondolni, átértékelődnek a dolgok idővel.

Megbékélést és lelki nyugalmat kívánok mindenkinek.

2011. okt. 10. 09:23
mint = mind relatív :)
23. rózsa67 (válaszként erre: 22. - 37aeaa922b)
2011. okt. 10. 09:22

Sorozatos negatív élmény.... ebbe szerintem itt mindenkinek volt bőven, DE ha mélyen magunkba nézünk, akkor a nehézségek között is talál az ember örömöt, szépet boldogságot.

Ez mint relatív.

Írok egy példát, hogy érthetőbb legyen.

Tragédiák sorozata volt az életemben, így 2008-2009-ben tetőzött. 2008 nyarán úgy volt, hogy édeanyámnak a szíve olyan állapotban volt, hogy azt mondták nem bírja "sokáig", szívkatéterezni kell. Az orvosok sem ajánlották, de mi mérlegeltünk és kértük a bavatkozást. Olyan alapon, hogy így nem élet az élet, vagy ott marad az asztalon vagy jobban lesz. Én így döntöttem volna, ezt elmondtam anyukámnak és beleegyezett. Sikerült és sokkal jobban lett, megrősödött.

folyt.köv.

22. 37aeaa922b (válaszként erre: 15. - Rózsa67)
2011. okt. 10. 07:27
Értelek meg igazad is van,ezek sorozatos negativ élmények szünet nélkül.Na ezt birja ki az ember, amikor nem volt az embernek semmi szépbe élménye,ami sokáig tartott.
21. rózsa67 (válaszként erre: 20. - Ditta67)
2011. okt. 8. 19:10
Igen, a lépéseket nem teszi meg helyettünk senki, nekünk kell megtenni, hogy változhasson az életünk.
20. Ditta67 (válaszként erre: 19. - Rózsa67)
2011. okt. 8. 14:33
Én voltam egynél,akinek megállapítottam,hogy még betegebb mint én.Otthagytam.Elmentem a pszichiátriára.Ismerős volt az orvos,azt mondta felírhat nekem gyógyszert,de szerinte ne szokjak rá.Próbáljak ki egy jó pszichológust és ha nem javulok még mindíg felírhatja a gyógyszert.Ő ajánlotta azt a pszichológust akihez hónapokig heti 1-2-szer jártam.Soha nem mondta meg mit csináljak,mindíg csak kérdezett és elgondolkodtatott.Nehéz volt változtatni az életemen,nem is mindenen sikerült.De rájöttem TŐLEM függ minden.Ha nem mentem volna,szerintem nem keresett volna Ő sem,főleg mivel magánúton jártam.
19. rózsa67 (válaszként erre: 18. - Ditta67)
2011. okt. 8. 08:44

még kamasz koromban, jártam 2 évig pszihológushoz, de nem igazán tudtam akkor hová tenni a helyzetet.

Úgymond kötelező volt (egy öngyilkossági kísérlet után), de jól esett, hogy valaki törődik velem és figyel rám. aztán ott hagytam a sulit, elmentem dolgozni, saját lábra álltam és feledésbe merült a pszihológus. nem is kerestek, nem tudom, hogy egyébként keresik-e az embert, ha nem megy, annak ellenére, hogy menni kellene....

18. Ditta67 (válaszként erre: 16. - Rózsa67)
2011. okt. 8. 08:20
Igen,valaminek a következménye is okozhat pánikrohamot.De próbáltad már a pszichológust?
17. Ditta67 (válaszként erre: 14. - 37aeaa922b)
2011. okt. 8. 08:14
Jó gyakorlatozást.Majd írj mire jutottál!Akár privibe is!
2011. okt. 8. 07:51
és azt még hozzáteszem, hogy nekem ott volt a párom segítségként és még így is összeroppantam. Más kérdés az, hogyha ő nem lett volna mellettem, akkor most nem írogatnék itt. :) Olyan szinten elegem volt az életből, hogy simán le tudtam volna mondani róla. A lelket és a hitet ő tartotta bennem sokáig. Ezért tisztelem. Vannak hibái s nem egyszerű eset (én sem), de ezért vagyok vele, mert a bajban mindig velem volt. Lehet, hogy hülyeség, de hálás vagyok neki és ezért is vagyok vele. Néha olyan szinten kiakaszt, hogy hihetetlen, de megnyugszok és mérlegelek.Szinte látom magam előtt leírva az érveket (pozitív-negatív), eddig még mindig pozitív lett (amikor elmúlt a haragom). :)
2011. okt. 8. 07:37
Én másképpen látom. Nem minden esetben a valamitől való félelem a kiváltó ok, hanem a roham valaminek a következménye. Szerintem a negatív események egymásra rakodása is kiválthatja a rohamot, egy idő után. Legalább is nálam. Rövid próbálok lenni, nem lesz egyszerű. Gyerekként félre voltam téve (így éreztem), mert a testvérem beteg volt. Amikor meghalt, akkor gondoltam, hogy most majd kapok végre elég figyelmet. Hát nem kaptam, mert a szüleim a gyásszal voltak elfoglalva; amit most már megértek, de kamaszként ezt nem tudtam feldolgozni. A tesóm halálát is nehéz volt feldolgozni, 14 éves voltam. Nem törődtek velem, így 17 évesen elkezdtem dolgozni, tanulni és felfelé elindulni. Utána sorozatban történtek tragédiák, jött a víz és tönkre tett mindent. A szüleim elveszítették a házukat, majd rövid időn belül mindketten meghaltak. Temetés, pénztelenség, adósságok..... Szóval a kiváltó ok, nem feltétlenül a félelem, hanem amiket leírtam. Én nem féltem, hanem szenvedtem. Nem ismertem lehetetlent, de amikor megoldottam valamit, akkor összeroppantam.
14. 37aeaa922b (válaszként erre: 13. - Ditta67)
2011. okt. 8. 07:09
Nagyon szépen köszönöm a segitségedet.Letöltöttem a könyvet, és olvasom.Köszönöm neked.
13. Ditta67 (válaszként erre: 12. - 37aeaa922b)
2011. okt. 6. 22:29

Nekem egy könyv is sokat segített.A könyv címe:

Így működtesd a Vonzás törvényét.Lépésről lépésre leírja mit tegyél,hogy pozitívan lásd a dolgokat.

Szerintem érdemes elolvasni.Nálam működik.

12. 37aeaa922b (válaszként erre: 10. - Ditta67)
2011. okt. 5. 08:02

ÉN TUDOM HOGY SZÜKSÉGEM VAN SEGITSÉGRE,KÉRTEM IRJANAK KI A KÓRHÁZBA, A FELELET NINCS HELY.


EZÉRT MINDENKITŐL SZIVESSEN SEGITSÉGET BÁRMILYEN FORMÁBA ELFOGADOK.


Még ez is segitség hogy itt lehetek. Igen változtassuk meg a tudatalatit pozitivá, de hogyan?


puszilok mindenkit

11. f36e266467 (válaszként erre: 3. - Liviaa)
2011. szept. 29. 12:15
Pontosan :)
10. Ditta67 (válaszként erre: 9. - D43485a76e)
2011. szept. 29. 06:12

Az igaz.Csakhogy a betegek jó része nem ismeri el,hogy segítségre van szüksége. És aki segítséget kér is titkolja,hogy "dilidoki"-hoz jár. Én mindenkinek azt mondom,hogy amerikában ezt a felső réteg engedheti meg magának,amit én,hogy saját pszichológusom van. Sőt!!! A fiamnak is kerestem egyet /aki más mint az enyém/ mert FELISMERTEM, hogy meg kell előzni a bajt és velem nem hajlandó sok problémájáról beszélni.

Miért jusson el odáig ameddig én.Én is csak nehezen jutottam ki a gödörből.

9. d43485a76e (válaszként erre: 6. - 37aeaa922b)
2011. szept. 29. 00:15

Ne haragudj, de mint pszichiáter, ismerős a szöveg.

Tényleg ne tartsd erősnek a szavaimat.

Pszichotikus betegeink 60%-a azt mondja, hogy nem ide kellet volna születnie.

Aztán meggyógyul és jól érzi magát ebben a világban. Ez a gyógyulási arány kb. 80%.

A 20% valóban organikus problémákkal küzd, de nekik is több mint 60%-át rendezni tudjuk.

2011. szept. 29. 00:10

Nem orvosi megközelítésből a pánikroham egy olyan jelenség, amit az ember hibásan kódolt tudatalattija produkál úgy, hogy neked nincs tudatos ráhatásod a tudatalattid által produkált jelenségekre.

Miért nem orvosi megközelítés ez?

Mert egy orvos a tudatalattit tabuként kezeli, én viszont élő valóságként.

7. Macskanita (válaszként erre: 6. - 37aeaa922b)
2011. szept. 28. 23:50
ez ilyen sajnos...
2011. szept. 28. 23:48
Ez nem az én életem , valaki másét élem, és érzem. Mélyen belül tudom nekem nem erre a helyre kelett volna születnem, hogy a csodába kerültem ide? hahahahahha
2011. szept. 20. 10:41
A pánikroham - nagyon-nagyon leegyszerűsítve - az élettől való félelem ..... persze mindenkinél vissza lehet vezetni, hogy mi a konkrét kiváltó oka lelki szinten ..... kell hozzá egy jó pszichológus vagy egyéb olyan szakember, aki lelki problémákkal foglalkozik .....
2011. szept. 20. 10:36
Eleinte rettegés,hogy meghalok.Miután elhittem,hogy nem fogok meghalni,megtanultam a légzéstechnikát is és egy jó pszichológus segítségével elértem,hogy már nem rettegek a rohamtól.Könyveket is olvastam el erről.Érdekes,hogy egyre ritkult maga a roham.Leírva így egyszerűnek tűnik,de hosszú hónapok munkája,akarása hozott eredményt.
2011. szept. 19. 13:37
Szerintem ha valami nincs rendben az életeddel, így jelez a lelked.. hogy valami nem oké.. pánikbeteg vagyok, és én így gondolom. valami változás kell, vagy a párkapcsolatban, munkában stb.. de valami nem úgy működik ahogy kéne..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook